08.07.21, 06:45Screenshot Youtube - CNBC Television

Trump wypowiada wojnę cenzurze w sieci. Pozywa Google, Facebooka i Twittera

Donald Trump nie ma zamiaru pozostać bierny wobec cenzury internetowych gigantów. Był prezydent Stanów Zjednoczonych postanowił w tej sprawie złożyć pozew.

Trump twierdzi, że Google, Twitter i Facebook cenzurowały jego wypowiedzi. Wczoraj w trakcie konferencji prasowej poinformował o złożeniu pozwu przeciwko korporacjom oraz ich prezesom.

Jak informowaliśmy na początku roku, konta społecznościowe Donalda Trumpa zostały zawieszone, kiedy doszło do zamieszek na Kapitolu. Tłumaczono, że taka decyzja zapadła z powodu obaw o bezpieczeństwo publiczne.

Żądamy zaprzestania blokowania kont, wyciszania oraz wpisywania na czarną listę, banowania i anulowania, które tak dobrze wszyscy znamy”

- mówił Trump.

dam/dorzeczy.pl

Komentarze

Albert2021.07.8 9:34
Żeby móc decydować o tym, co media mogą publikować, a czego nie i co sobie zechcą cenzurować, to musiałby ponownie zostać wybrany na prezydenta, a następnie zmienić ustrój USA na komunizm. Inaczej Facebook i cała reszta mogą go najwyżej wyśmiać.
/\ \/ /\2021.07.8 8:40
Nie podoba się blokada konta? Panie Donaldzie, w wielu miejscach na Ziemi, lider który nie potrafi przeprowadzić rewolucji do końca, to kończy na szubienicy. A pan ubolewa nad fejsem? Rozbeczał się pan jak bachor któremu zabrano zabawkę. Obetrzyj pan smarki pod swoim nosem, bo inni przez pana wylądowali na cmentarzu albo w więzieniu. No, i jak rodziny ofiar się w_k*rwią to jeszcze pana gorącym łańcuchem po jajach złoją.
Anonim2021.07.8 7:53
Pan Trump może skoczyć Facebookowi tak samo jak Polacy mogą skoczyć TVP:)
Torchwood2021.07.8 7:50
Niech sobie pozywa, nie jest w stanie tego wygrać, więc zarobią na tym tylko jego prawnicy (zakładając, że im zapłaci, podobno Trump notorycznie nie reguluje swoich zobowiązań)
Anonim2021.07.8 7:44
Trump, jak zawsze, świruje, że coś może. Nie mógł, gdy był prezydentem, to i jako zwykły obywatel Facebookowi i innym może tylko nadmuchać.
XYZ2021.07.8 7:01
Przecież miał założyć własny portal społecznościowy,tylko kto by chciał tam się zapisać.