01.06.20, 10:35Fot. European People's Party via Wikipedia, CC BY-SA 2.0

Trzaskowski gra pamięcią o Lechu Kaczyńskim

Gościem Michała Rachonia w porannej rozmowie TVP INFO był eurodeputowany PIS Witold Waszczykowski. W czasie rozmowy odniósł się do wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego o wyprawie Lecha Kaczyńskiego do Gruzji w 2008 roku.

Waszczykowski przywołał kluczowe wydarzenia wskazujące, że rządząca wówczas koalicja PO – PSL robiła wszystko, aby prezydent Kaczyński nie poleciał do Gruzji oraz przypomniał słowa ówczesnego marszałka Komorowskiego o „ślepym snajperze”. Podkreślił również jaką odwagą wykazał się wówczas Lech Kaczyński jednocząc wokół siebie prezydentów państw ościennych oraz wykazując się niezwykłą determinacją wobec zagrożenia własnego życia –
w trakcie przejazdu w Tibilisi kolumna prezydencka została ostrzelana. Pomimo tego rządząca wówczas koalicja nie doceniła poświęcenia prezydenta i starała się pomniejszyć znaczenie tego wydarzenia.

Dziwi zatem fakt, że dzisiaj Rafał Trzaskowski , namaszczony przez Koalicję Obywatelską do startu w wyborach prezydenckich wyraża dumę z postawy prezydenta Kaczyńskiego. „Ja nie głosowałem na Lecha Kaczyńskiego, ale pamiętam, jaki byłem dumny, jak razem z innymi prezydentami regionu w Tbilisi bronił gruzińskiej demokracji przeciwko atakowi Rosji. Pamiętam, jaki byłem z niego dumny” – stwierdził Trzaskowski w czasie sobotniego wiecu.

Minister Waszczykowski skrytykował postawę prezydenta Warszawy, mówiąc: „Odwołuje się do wszystkiego, stara się obiecać wszystko, co jest możliwe”. Odniósł się również do deklaracji Trzaskowskiego o nadaniu imienia Lecha Kaczyńskiego jednej z ulic w Warszawie. „To klasyczna pusta obietnica kampanijna, która jego zdaniem ma dotrzeć do jakiegoś elektoratu, który może uda się przekonać” – skwitował całą sprawę euro deputowany PIS.

ks/TVP info

Komentarze

Zygfryd2020.06.1 14:58
Trzaskowski łże jak sie obudzi łże przed śniadaniem jak i po nim łże przed obiadem i w trakcie jego spożywania łże po obiedzie i zaraz po jego zjedzeniu też łże przed kolacją i po kolacji łże cały czas nawet przez sen w nocy łże by łżeć na drugi dzień .
Polak2020.06.1 13:51
Jaką odwagą mógł się wykazać pionek ignorowany przez wszystkich (przypomnę, zamiast rozmawiać z Lechem dzwoniono bezpośrednio do Jarka bratobójcy i przekazywano Lechowi polecenia) który do Gruzji przyleciał już po tym jak Francuzi załatwili sprawę mediacji po gruzińskiej inwazji na Abchazję, a jego jedyną zasługą było wciśnięcie się do wspólnego zdjęcia?
Hipokryzja frondy2020.06.1 12:13
Jesteście żalóśni. Fronda, kaczyński, pis, wyborcy pisu. Nie szanują poległego prezydenta- źle, oddają szacunek- źle, trzaskowski zdrajca, trzaskowski to, trzaskowski tamto. jestęscie żałośni wszyscy.
Sławek2020.06.1 17:50
a ulicę L.Kaczyńskiego zmienił na armii ludowej
skarb2020.06.1 11:11
A KTORZ TAKIM ZAKLAMANCOM WIERZY???????????????,dla bezmyslnych ,nic nie wiedzacych,zideologowanych wyborcow ,WSTYD KTO TAKIE COS WYCHODOWAL,CZLOWIEKU ZAJMNIJ SIE PRACA NA RZECZ warszawki ktora cie wybrala a nie rob ze swojego jezyka szamba sciekow i nie przeznaczaj ich POdatkow na rzecz sb-ekow i terrorystow bojowych niszczacych DEMOKRACJE
Andrzej Malik2020.06.1 11:00
...to przytoczcie też słowa Saakwsziliego o tym, że cała wyprawa z Kaczyńskim była inscenizacją.
Pogarda i obrzydzenie2020.06.1 10:54
młody Buulu Lewatywo zamilcz
adam2020.06.1 15:05
Tylko idiota uwierzy w to co on mówi to lewak w najgorszym wydaniu byle mi dobrze było
Leszek2020.06.1 10:53
Jak zwykle gadanie o wszystkim i o niczym bicie piany. Tylko aby dyskusja nie była merytoryczną Aby można po cichu kręcić lody. Jeden debili większy od drugiego.
wredne łapska i myśli -PRECZ2020.06.1 10:50
może nie odpowiadasz za przemysł POgardy, ale jesteś z POplatfy i zastępcą Przewodniczącego ELP UE Bąka z Zoppot
katolicka kretynizacja polski2020.06.1 10:46
Śmieszne jest to zawłaszczanie wszystkiego przez PiSdzielców, świąt, patriotyzmu, polskości nawet prezydenta fajtłapy- nasz ci on i my możemy tylko o nim mówić! ale co się dziwić jak psychiczny kurdopel trzyma w swoim domu pierwszy sarkofag w jakim był pochowany Lesio na wawelu!