09.01.22, 13:46Fot. Adam Opioła via: Wikipedia CC BY-SA 4.0

Zaginęli pod Gerlachem. W słowackich Tatrach odnaleziono ciała Polaków

Ratownik dyżurny Horskiej Zachrannej Służby przekazał informacje o śmierci trzech Polaków, którzy w piątek zaginęli w czasie wyprawy na Gerlach. Ciała taterników zauważono z pokładu śmigłowca.

Polacy wyruszyli na najwyższy szczyt Tatr w piątek o 7 rano. Z wyprawy jednak nie wrócili. Przed północą ich znajomy zaalarmował słowackich ratowników. Ostatni kontakt telefoniczny z zaginionymi miał miejsce w piątek pomiędzy 10 a 11. Wtedy przekazali znajomemu, z którym mieli się spotkać na dole, że ich wyprawa może się wydłużyć z uwagi na trudne warunki. Kiedy później mężczyzna próbował się z nimi kontaktować nie odebrali już telefonu.

Już w nocy z piątku na sobotę rozpoczęto poszukiwania. Za pomocą lokalizatora telefonów komórkowych policja potwierdziła, że zaginieni wciąż są w górach. W sobotę słowackich ratowników wsparli ratownicy TOPR z Zakopanego. Do poszukiwań użyto śmigłowca. Wciąż jednak nie udało się odnaleźć zaginionych Polaków.

Dziś rano ratownicy wznowili poszukiwania. Niestety, taterników nie udało się uratować. Ze śmigłowca ratownicy dostrzegli ich ciała.

kak/PAP, Onet.pl

Komentarze

kolo872022.01.10 7:07
Gory to bardzo niebezpieczne miejsce. Ladnie wgladaja i sa warte speceru przy swietnej pogodzie. Kto jednak nonszalanco do nich podchodzi moze zaplacic za to zdrowiem albo nawet zyciem
YORK2022.01.9 19:17
O zgrozo! że aż tylu ludzi mało rozgarniętych jest wśrod nas. Nie zbadane są wyroki boskie.
Po 11 ...2022.01.9 16:52
Podobno zamiast się ratować, poprosili NMP o ratunek. Rozpoczęli wielogodzinną żarliwą modlitwę i wtedy Niebo się otworzyło i głos powiedział: "Dziś nieczynne, bo nie jesteśmy placówką pocztową" ... ups
marco2022.01.9 17:54
Jesteś idiotą
Po 11 ...2022.01.9 22:38
A może to Bóg ich ukarał, bo chcieli być bliżej Nieba? A może nie mogli się dodzwonić po pomoc, bo Bóg poplątał im języki???
Krakus2022.01.9 18:27
Ci co chodzą w góry dla pasji (a nie jak Grażynki z Januszami) nie są idiotami. Na pewno by próbowali sie ratować (tym bardziej, że od 10 lat całe tatry sa pokryte secia komórkową). To musiała być gruba sprawa. A ty smiejąc sie ludzi, którzy realizują swoje pasje i zginęłi, jesteś IDIOTĄ.
Olo2022.01.18 8:04
Kiedyś coś w tobie pęknie,te wszystkie twoje komentarze zaczną cię dusić.
­2022.01.9 14:13
𝗥.𝗜.𝗣.
Krakus2022.01.9 14:12
Szkoda tych ludzi. Bardzo szkoda. Ale zginęli realizując swoją pasję. Wiem, bo też kocham góry...
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2022.01.9 14:10
pewnie to byli jacyś PiSdzielcy z hasłem: śmiało, zmieścisz się...
Żyd katolicka kretynizacja, wieczny nudziarz2022.01.9 15:16
Od urodzenia cierpię na ostry oraz przewlekły syndrom antypolonizmu i antyklerykalizmu. (Wyssałem to z mlekiem matki.) Jest to moja ewidentna mania prześladowcza. W szczególności, Osoba Matki Bożej wywołuje u mnie odruchową wściekłość, bo to Ona pokonała tego, którego jestem kundlem, jazgoczącym na tym forum od lat. Podobnie JP2, który tyle ludzi na całym świecie uchronił od piekła. Wielcy święci, szczególnie św. Siostra Faustyna i Padre Pio, to dla mnie tylko "pyerdolnięci psychole". Święty męczennik Maksymilian Kolbe to "antysemita" (bo 3 razy napisał niewygodną prawdę o Żydach). Gdy słyszę słowa: "Boże Miłosierdzie", "Eucharystia", "cud Eucharystyczny", "Niepokalane Poczęcie", "Ewangelia", "różaniec", "katolicka Polska", "Radio Maryja" to mam drgawki, wysypkę i permanentną $raczkę. W KAŻDYM księdzu widzę chciwego na kasę pedofila, który, dla własnych, materialnych lub politycznych korzyści, straszy naiwnych prostaków piekłem i wiecznym potępieniem. Każde niepowodzenie w "tym kraju" - prawdziwe, domniemane czy choćby zmyślone - cieszy mnie niezmiernie. Marzy mi się rozwalenie "tego kraju" i przerobienie go na nasz Polin, w którym byłoby normalnie, tzn. kościoły jako Muzea Ateizmu, knajpy, a najlepiej burdele, a księża w obozach pracy. My bylibyśmy panami, a polaczki-goje pracowaliby na nas. Oczekuję więc propozycji, bo mi się skończyły pomysły. Bluzgam w kółko to samo, cynicznie ironizuję, rechoczę głupkowato "buhahahaha", słowem robię tu z siebie durnia, i to jeszcze na oczach gojów oraz katolików.
Marko2022.01.9 17:55
Zmień płyte