20.11.19, 15:54Zdj. EPP, CC BY SA 2.0, Flickr

Tusk walczy o nową 'fuchę'. Jest jedynym kandydatem...

Szef Rady Europejskiej, Donald Tusk zapowiedział, że jest "gotowy do walki". Polityk ubiega się o funkcję przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej. Były premier RP jest jedynym kandydatem na to stanowisko. Mimo to głosowanie i tak musi się odbyć, gdyż wynika to ze statutu EPL. 

W partii oczekiwane jest nowe otwarcie oraz dopasowanie się do nowej rzeczywistości. Ludowcy, którzy byli niegdyś niekwestionowanym hegemonem na arenie europejskiej, z wyborów na wybory coraz bardziej słabną. 

"Zgodzę się, że za dużo przegrywaliśmy, musimy teraz podjąć refleksję i zobaczyć, jak na to zareagować"-stwierdził ustępujący przewodniczący EPL, Francuz Joseph Daul na konferencji prasowej przed otwarciem kongresu. Jednocześnie podkreślił, że ugrupowanie nie może "zaprzedać duszy diabłu" i musi pozostać wierne swoim wartościom. 

Na kongresie w Zagrzebiu kandydat na nowego szefa EPL, Donald Tusk zaprezentował swoją wizję dalszej drogi europejskiej centroprawicy i zachęcał polityków EPL do przeciwstawiania się populistom. 

W przemówieniu podczas kongresu EPL w Zagrzebiu Tusk przedstawił swoją wizję i zagrzewał polityków europejskiej centroprawicy do działania, apelując, by przeciwstawiali się populistom.

"Stańmy razem na tym najważniejszym polu politycznej bitwy, przeciwstawiając się nieodpowiedzialnym populistom, będąc partią odpowiedzialną i popularną"-stwierdził szef Rady Europejskiej.

"Po pięciu latach mam dość bycia głównym europejskim biurokratą. Jestem gotowy do walki, mam nadzieję, że wy też"-dodał były premier RP. Tusk podkreślił, że ponieważ jest jedynym kandydatem na przewodniczącego europejskiej partii, nie będzie udawał, że prowadzi kampanię wyborczą i woli skupić się na najważniejszym w tej chwili wyzwaniu dla EPL. Kandydat na szefa europejskiej chadecji przekonywał, że wraz z nowoczesnością potrzeby takie jak bezpieczeństwo i identyfikacja stracą na znaczeniu, a w konsekwencji rola państwa i władz publicznych ulegnie przesunięciu.

"Rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Dziś bardziej niż w przeszłości strach odgrywa w polityce największą rolę. Większość ludzi troszczy się bardziej o swoje bezpieczeństwo niż o cokolwiek innego, np. w takich momentach jak kryzys migracyjny czy nowa fala terroryzmu. W czasach niepewności, a prawdopodobnie nie będzie innych czasów, gdy wszystko się zmienia wokół nas, ludzie chcą pewności, że ci u władzy ich nie porzucą, nie odwrócą się od nich. Gdy ludzie zostaną zostawieni sami sobie, zaczynają rozglądać się za tymi, którzy oferują im opiekę i uwagę"-ocenił. Donald Tusk przekonywał, że "Ludzie mają potrzebę porządku, harmonii i zrozumienia świata wokół siebie. Dlatego wszyscy musimy być głęboko zakorzenieni w naszych tradycjach, zrozumiałych kodach kulturowych i miejscach, które nazywamy naszymi (…)".

"(...)nie poświęcimy wartości takich jak swobody obywatelskie, praworządność i przyzwoitość w życiu publicznym na ołtarzu bezpieczeństwa i porządku, ponieważ po prostu nie ma takiej potrzeby, ponieważ to się nawzajem nie wyklucza. Jeśli ktoś nie może tego zaakceptować, de facto stawia się poza naszą rodziną"-stwierdził Tusk, atakując prawdopodobnie premiera Węgier, Wikotra Orbana.

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

Adv2019.11.22 8:17
Haha, po komentarzach widać, jaki jest target tego żałosnego portaliku… osoby prymitywne i głupie, typowy elektorat pis.
MM2019.11.22 8:12
Pajace z frondy nawet nie wiedzą, że nie był jedynym kandydatem... załosne propisowskie szperdawczyki.
Jan Radziszewski2019.11.21 7:43
Teraz wiadome jest na 100 % że PIEKŁO wybrało go na jednego z 10 króli Apokalipsy /Ap 17,12 nn) na co więc zda mu się ta jego współpraca z Antychrystem Antonio Tajanim /synem Bp i hebrajskiej zakonnicy) ? Stąd , dlatego czeka go nieszczęśliwa przyszłość Ap 19:19-20 19. I ujrzałem Bestię i królów ziemi, i wojska ich zebrane po to, by stoczyć bój z Siedzącym na koniu i z Jego wojskiem. 20. I pochwycono Bestię, a z nią Fałszywego Proroka, co czynił wobec niej znaki, którymi zwiódł tych, co wzięli znamię Bestii i oddawali pokłon jej obrazowi. Oboje żywcem wrzuceni zostali do ognistego jeziora, gorejącego siarką. tzn czeka go tj Donalda Tuska i jego ferajnę z PO nie miła perspektywa - potępienia wiecznego.
hassan2019.11.20 20:04
zeby sie nie spocil ten tusek w tej walce z samym z soba
stm.2019.11.20 19:47
Walczy ale z kim. tusk folksdojcz dostał stanowisko od szwabów za donoszenie i sprzedaży interesów Polskich.
Adv2019.11.22 8:18
To robi pis z nieudacznikiem jakim na czele...
Ryszard Olejniczak2019.11.20 19:31
Jeśli jest jedynym kandydatem tzn., że jedynym celem jest Polska.
Pisbusters2019.11.20 19:25
Tchórz niemiecki, urodzony w Polsce oświadczył, że nie będzie kandydatem na prezydenta, bo ma zbyt duży bagaż obciążeń trudnych decyzji ! Czytaliście ?! Smog w Brukseli ! Polski Niemiec zesrał się ze strachu jak tchórz przed kandydowaniem na prezydenta. Ale obciach !
Lennon2019.11.20 19:24
Ja pier-dolę, co za tchórz ?!!!!!!!! Spietrał, pozostawił i osierocił swoją ukochaną partię PO-je-bów samym sobie, zdradził ich tak samo jak zdradził jego Polskę, której nienawidził, i Polskość jako nienormalność ...... Odciął się od wszystkiego co polskie, bo on - król Europy to Niemiec - fałszywy Niemiec - z krwi i kości Niemiec - wredny Niemiec ! Tyle zła co ten debil i tchórz poczynił w Polsce, tyle neinawiści, złodziejstwa, kłamstwa i zdrady, i tyle ludzi jego ulubieńców PO-je-bów zrobił po prostu w konia ! Prawdziwa Niemiecka kreatura ! Na składnię jego nazwiska - żygam !!!
Urszula2019.11.20 19:24
To jest wasz całkowity koniec PO-je-by ! Tusk to polityczny trol, tchórz i zdrajca narodu polskiego. Tusk jest tym, kim pokazał wielokrotnie – nikim !!! Wszystko co osiągnął, tak naprawdę dostał albo od układów i mediów III RP albo od Merkel, z tym, że w jednym i w drugim przypadku był zwykłym kamerdynerem, na łasce i niełasce zamawiających usługi . Na składnię jego nazwiska - żygam !!!
Albert2019.11.20 19:23
Pan Tusk – mówią lewaccy pseudokomentatorzy (Karlsson, Nowak) – ja pie-rdo-lę ! Na złodzieja kłamcę i zdrajcę mówią pan Tusk ! Chyba się ze-sr-am ! Pan Tusk – a nie król Tusk PO-je-by ?! Król Tusk, a nie pan Tusk ! No dobra, ale jak pan stchórzył z kandydowania – to kim jest ? Panem, królem czy tchórzem ?! Na, PO-je-by decydować się ! Pytam was debile, bo prawda jest taka, że Tusk to Niemiec, agent o ps. Oskar, niemiec urodzony w Polsce, dla którego Polskość to nienormalność, to kłamca, złodziej i zdrajca. On ponosi jednoosobowo odpowiedzialność za 96 osób zamordowanych pod Smoleńskiem. Na niego czekają dwa Trybunały: w Hadze i TS w Polsce.
Mirek T2019.11.20 19:20
Największe osiągnięcia Tuska jako szefa RE to: Nic tak nie wyszło Tuskowi jak Wielka Brytania z UE, i nic tak nie weszło jak setki tysięcy emigrantów i terrorystów islamskich do UE !!! Ten PO-je-b podobno wstawał wcześniej, żeby dłużej nic nie robić, a jeśli już, to skłócał kraje należące do UE Jednym słowem, to były największa kana-lia Europy !!!
Antychryst2019.11.20 18:46
Nikt z polskiej polityki tak wysoko nie zaszedł jak Tusk. Fronda wyje bo to nie prawiczek. I jakaż piękna socjotechnika - nazwijmy nowe stanowisko pracy Tuska po prostu FUCHA, żeby umniejszyć jej wagę. To tak żeby politycy i „specjaliści „ z pisu nienwypadali blado przy nim.
PePe2019.11.20 18:43
Aż tu w ostatniej chwili wyciągną mu jakiegoś "Jaśkowiaka" z koperty.
Katolicka Kretynizacja Polski2019.11.20 18:33
Miło obserwować jak PiSdziaków z zazdrości żółć zalewa! haha... Szczekajcie! a pan Tusk już szykuje się na nowe stanowisko!
ktoś tam 2019.11.20 18:52
Zazdrość? A o co? O te parę "srebrników"... O to, że ktoś publicznie deklaruje, iż jest sprzedawczykiem? Ile mu jeszcze lat życia zostało? A potem trzeba się będzie z tego wszystkiego rozliczyć, nie mówiąc o tym, że może znaleźć się w sytuacji, że z tego wszystkiego co ma mieć nie będzie mógł na przykład skorzystać. To dopiero jest ból... A tak w ogóle to warto sprzedać swoje życie wieczne za "miskę soczewicy"? Jeśli chodzi o mnie to może nawet leżeć na tapczanie ze złota. Ma pewność, że mu ktoś tego zaraz nie odbierze jak przestanie wystarczająco gorliwie "merdać ogonkiem"? Wolę te swoje niewiele.
B522019.11.20 19:20
niema innych kandydatów ale jest jeden warunek makrela wydaje zgodę
Mirek T2019.11.20 19:22
Tak, zazdrościmy mu ! Opisałem jak : Jestem taki szczęśliwy jak nigdy dotąd, że ten Niemiec, który wykrzykiwał, że Polskość to nienormalność, który ma krew na rękach 96 zamordowanych pod Smoleńskiem, który żółwikami dziękował Putinowi za "załatwienie sprawy", który udu-pił tysiące Polaków wiedząc, że Amber Gold to lipa, który kradł lub pozwalał kraść 156 MLD zł z OFE i ponad 240 MLD zł z WAT, który jest odpowiedzialny za mafie reprywatyzacyjne hulające po dużych polskich miastach i za dziesiątki afer korupcyjnych - i mógłbym tu wymieniać jeszcze długo ........., już NIGDY nie wróci do Polski, że już nigdy nie będę musiał oglądać jego fałszywej, faszy-stowskiej, paralitycznej gęby !!!
kapral2019.11.20 19:53
Drogi Kulssonie, już, już się spuściłeś to idź się podmyj. Bo ci klawisze żółć zalewa!haha...
tusku=oblech i szmata2019.11.20 18:32
uśmiech czystego DEBILA
MM2019.11.22 8:16
Co powiedzieć o tobie...
gracz2019.11.20 18:17
Fucha,fuchą ale za wieloletnie odgrywanie roli polskiego premiera należy mu się"Oskar".
Piotr Nowak2019.11.20 18:09
Przyznam, że jeszcze się nigdy tak nie cieszyłem tym co zrobił Tusk ! Tym, że wygra wybory na szefa europejskiej partii szmatławców EPL . Walka będzie bardzo zacięta. Kilkoro europejskich tchórzy podkuliło ogony i paszło w las, a na polu walki pozostał ON - król Europy - polski tchórz, który wygra bezkonkurencyjnie w wys. 100% oddanych głosów ! Ja pie-rd-olę, ależ lewacka pato-logia !!! Jestem taki szczęśliwy jak nigdy dotąd, że ten Niemiec, który wykrzykiwał, że Polskość to nienormalność, który ma krew na rękach 96 zamordowanych pod Smoleńskiem, który żółwikami dziękował Putinowi za "załatwienie sprawy", który udu-pił tysiące Polaków wiedząc, że Amber Gold to lipa, który kradł lub pozwalał kraść 156 MLD zł z OFE i ponad 240 MLD zł z WAT, który jest odpowiedzialny za mafie reprywatyzacyjne hulające po dużych polskich miastach i za dziesiątki afer korupcyjnych - i mógłbym tu wymieniać jeszcze długo ........., już NIGDY nie wróci do Polski, że już nigdy nie będę musiał oglądać jego fałszywej, faszy-stowskiej, paralitycznej gęby !!! Wzywamy Orbana do jak najszybszego opuszczenia tej lewackiej organizacji - bo wstyd !!!
JD"A2019.11.20 18:14
Patologia wybiera patologie a kandydatów brak bo pewnie by przegrał a Niemcy i Rosja nie będą ryzykować a mąciciel jeszcze potrzebny
2019.11.20 18:17
O jesteś mój drogi psycho-fanie. :) Doceniam twoją pracę. Ale przyznaj się. Jaką chorobę masz zdiagnozowaną?
Mirek T2019.11.20 18:21
Słuchaj synu ! Przez uprzejmość nie będę precyzował – jaki synu, ale nie zamierzam ukrywać, że wynika to z intencji okazania ci pogardy co do twojej głupoty komentatorskiej.
2019.11.20 18:27
Ty masz jakąś paranoję z tym podszywaniem się? To jakaś nerwica, czy zespół niedoyebania zwykły? :) Piotrowski, to ty? Świrku. :P
Mirek T2019.11.20 19:14
Podszyć debilu to sobie możesz worek mosznowy !!! Sens w tym, aby PO-je-b-y douczały się od ludzi, i kto wie, może za następne 45 lat wyrośnie z ciebie całkiem przyzwoity człowiek. To zależy zresztą od tego jak szybko się będziesz uczył.
2019.11.20 19:21
:) Jesteś tak bardzo pociesznym debilem, że aż bym cię przytulił. :) ps nie podszywaj się bo tak robią tylko zwykłe qrwy. :) Dawaj buziaka.
MM2019.11.22 8:16
Jak zwykle piszesz głupoty debilku... wywalaj do azjaty orbana
Agnieszka2019.11.20 18:08
Ludowcy? A to nie taka partia, która opiera się na elektoracie, którym Tusk pogardza najbardziej?
JD"A2019.11.20 18:04
Tak to jest jak się dobrze przysłużył Niemcom kosztem Polski to lukratywna posadka zawsze się znajdzie .Drugiego kandydata nie ma bo nóż by przegrał a Niemcy dbają o swoich konfidentów puki są przydatni .
anonim2019.11.21 8:39
A jak będzie niepotrzebny to na śmietnik,dosłownie !
Marek2019.11.20 17:58
O, jak dobrze byłoby dla niektórych ludzi, gdyby mogli uciec od siebie samych! Teraz sami się dręczą, drażnią, deprawują, straszą. Cóż pomoże wyprawa zamorska czy przeprowadzka do innego miasta? Jeżeli chcesz umknąć przed tym, co cię gnębi, trzeba ci być innym, a nie gdzie indziej. cytat z Seneki
Jestem z Białegostoku2019.11.20 17:53
Zdrajca narodu mówi o przyzwoitości. Sprzedał się na usługi obcym krajom razem z całym POKO. On nie jest patriotą, nie jest polakiem, nie ma honoru , moralności ani nawet resztki przyzwoitości. Potrafi za to pięknie lawirować jak rudy lis, zwiększać podatki, podwyższać wiek emerytalny, spiskować przeciw ojczyźnie ze wschodem i zachodem. Za kase zrobi wszystko. Niestety w polsce jest takich rudych lisów więcej. Chroń nas Boże przed zdrajcami i pobłogosław naszą ojczyznę.
MM2019.11.22 8:14
Głupcy wszystką kupią... typowe dla niepiśmiennych pajaców ze wschodu. Skok na ofe, nowe podatki, mafie paliwowe i vatowskie, nepotyzm... typowe dla rządów pis.
Andrzej Malik2019.11.20 17:51
...o podobną fuchę walczą towarzysz Piotrowicz, i towarzyszka Pawłowicz.
dumny Polak2019.11.20 17:51
Czy to kolejna nagroda za antypolskie 7-letnie rzady jako premier realizujący polecenia makreli i na jej dyktando niszczący Polskę i polaków i za dalsze 5-letnie antypolskie cieciowanie w Brukseli?
MM2019.11.22 8:10
Głupcy twojego pokroju wszystko kupią..
2019.11.20 17:50
Szef Rady Europejskiej a teraz przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej, czyli największej siły w PE. A jarkowe-pisie-czopki jakie stanowiska obstawiają?? Hm?? :P
2019.11.20 17:55
ps Wyobrażacie sobie małego złośliwego Jareczka na tych stanowiskach? :D Chyba by się rozpłakał i uciekł na Żoliborz pod kołderkę. :) :) :)
JD"A2019.11.20 18:11
Do Polski nie wróci bo nie ma po co , tak go cenisz to dołącz do niego co tu robisz ?A wiem mącisz ta sama natura z tego samego gniazda żmijowego . Tak w Polsce naród poznał się na tym gagatku pewnie by zamiatał ulice :)))
2019.11.20 18:14
Co ja tu robię? No wygląda na to że jako "lewak", to poza tym że napiierdalam na twoje plusy, i n-te emerytury, to nic nie robię...
JD"A2019.11.20 21:22
To te plusy i emerytury to tylko w twojej głowie ,nie trafione ,nie masz argumentów , są ludzie co nie mają korzyści z obecnych rządów ale cieszę się że Polska dba o rodziny ,dzieci ,emerytów a nie o kolesi z partii mafii
kapral z obstawy2019.11.20 19:48
Juź sam sobie odpowiadasz. Jest źle, jest gorzej. Bolek cie już nie zatrudni, taki de bil. Będziesz klepał za kopiejki w klawisze. Jeszcze masz szanse w partii ludowej PSL.
RABI2019.11.20 17:38
po czym poznasz glupiego po smiechu jego
MM2019.11.22 8:11
Znasz to z autopsji zapewne...