17.08.13, 07:59Logo TVTRwam

TV TRWAM gotowa do emisji, ale ktoś blokuje start na multipleksie

Ojciec Tadeusz Rydzyk mówi w "Naszym Dzienniku", że "Uchwałę KRRiT o przyznaniu miejsca na multipleksie otrzymaliśmy tuż przed naszą pielgrzymką na Jasną Górę. Potem zapadło postanowienie UKE dotyczące spraw technicznych, a w tych dniach nadeszła decyzja KRRiT o przyznaniu Fundacji Lux Veritatis koncesji na nadawanie w sposób rozsiewczy naziemny na multipleksie 1. Czekamy na uprawomocnienie tej decyzji, po czym wystąpimy do UKE o rezerwację częstotliwości. Potem pozostanie czekać, aż TVP zwolni miejsce na MUX-1. W decyzji napisano, że ma to nastąpić nie później niż 28 kwietnia 2014 roku. W czym rzecz? Otóż TVP jest obecna na dwóch multipleksach, pierwszym i trzecim, ale docelowo ma zajmować tylko trzeci. W ustawie o cyfryzacji zapisano, że ma opuścić MUX-1 z chwilą, gdy MUX-3 uzyska 95 proc. pokrycia, ale nie później niż 28 kwietnia przyszłego roku. Tymczasem MUX-3 osiągnął już 99,5 proc. pokrycia Polski, a TVP nie ustępuje, i to pomimo że ma kłopoty finansowe, a korzystanie z dwóch multipleksów słono kosztuje. Płacą podwójnie i zajmują nasze miejsce, a my czekamy. Jest decyzja KRRiT o przyznaniu miejsca, ale praktycznie tego miejsca nie mamy. Na razie są tylko słowa, czekamy na fakty. Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia emisji".

Dlaczego zatem TV TRWAM musi czekać aż siedem miesięcy na nadawanie swojej treści na multiplesie? Nie wiadomo.

Ojciec Rydzyk rozwiewa również wszelkie insynuacje odnośnie majątku TV TRWAM. Na pytanie ile kosztuje koncesja, ojciec Dyrektor odpowiada: "Koncesja kosztuje 12 mln 945 tys. zł na 10 lat. Do tego dochodzi opłata prolongacyjna z tytułu ratalnej zapłaty, która wyniesie dodatkowo 2 mln 914 tys. 398 złotych. Razem jest to prawie 16 mln zł w rozłożeniu na 10 lat. Oprócz tego musimy co roku zapłacić UKE prawie milion złotych, dokładnie 983 tys. 620 zł, oraz 6 mln 200 tys. zł rocznie na rzecz firmy Emitel, operatora multipleksu. Łącznie jest to minimum 8 mln 474 tys. 500 zł rocznie, a z opłatami prolongacyjnymi blisko 9 mln złotych. To ogromna kwota, ponad 700 tys. zł miesięcznie. Będzie to wymagało wielkiego wysiłku. A przecież to nie wszystkie koszty, bo trzeba jeszcze zapłacić pracownikom, przygotowanie programów też kosztuje, sprzęt, licencje. Musimy się zmobilizować".

Według ojca Rydzyka, jedno miejsce dla mediów katolickich na multipleksie to za mało. "Powinno być tyle mediów prawdziwie polskich, z polskim systemem wartości, ile jest procent Polaków w Polsce, i tyle procent mediów katolickich, ile jest procent katolików. „Katolickie ” nie znaczy „pobożnościowe”. Chodzi o system wartości, który media przekazują, o to, czy szanują Dekalog. Tu jest prawdziwy dramat. Niemal wszystkie media w Polsce nie są polskie, nie tylko pod względem struktury własności, ale i struktury wartości".

sm/Nasz Dziennik

Komentarze

anonim2013.08.17 8:52
@Gkur: Nie, to opaczna interpretacja z Radiem Maryja Bis. O.Rydzykowi chodzi zapewne o to, że oprócz głównego kanału tv dla Trwam, który z konieczności będzie mocno jak sam mówi "poboznościowy" czyli konfesyjny - dużo transmisji, katechez, etc., katolicy powinni mieć swoje kanały tematyczne, dla młodzieży, dla dzieci, kanał filmowy, informacyjny, etc. - jak mają na świecie duże stacje tv (którą TRWAM jeszcze nie jest). Że powinno tak być, to dla mnie nie ulega kwestii - a jak jest, każdy widzi.
anonim2013.08.17 9:25
Widzę że większość z forumowiczów jest uprzedzona do o. Rydzyka. Cóż popełnia on błędy jak każdy człowiek (sprawa Wielgusa), ale co do jego argumentacji przedstawionej powyżej trudno cokolwiek kwestionować. Dlaczego TV TRWAM ma czekać na cokolwiek? Teraz widać że pierwotna decyzja KRRiTV była bezpodstawna i wynikała wyłącznie z kontekstu politycznego. Przyznając jej miejsca na multipleksie KRRiTV obnażyła swoją hipokryzję i stronniczość tj. że ich decyzja pierwotna była bezprawna? Czy dożyje takich czasów, żeby taki człowiek jak Dworak miał zakaz pełnienia funkcji publicznych do końca życia?
anonim2013.08.17 9:44
@petrasCK: Ty sam dla siebie taki głupi jesteś, czy ktoś ci za to płaci, kundlu? Może ci POniżej? http://www.bibula.com/?p=1190 I nie kłam parchu ... a zresztą ... i tak piekło cię czeka ...
anonim2013.08.17 9:50
Dlaczego TVP traci w bezmyślny sposób pieniądze z naszych opłat. Brak mądrego zarządzania firmą spowodowało zły stan finansowy TVP. A może powody ideologiczne są przyczyną niezrozumiałego zachowania dyrekcji.
anonim2013.08.17 10:52
W tak oczywistych tematach jak ten doskonale widać, jak katofobia trolli uniemożliwia im rozsądne myślenie. Potrafią (sobie) wytłumaczyć każdą podłość, zamordyzm i łamanie prawa jeśli tylko dokucza znienawidzonemu Ojcu Dyrektorowi, a przecież tak naprawdę dokucza i dotkliwie dyskryminuje miliony widzów, wierzących i nie wierzących. Nie muszę myślącym rozsądnie i po polsku dodawać, że te regulacje o dostępie to czysta cenzura w nowej postaci.
anonim2013.08.17 10:54
Wolny rynek i rachunek ekonomiczny ustępuje przed ideologią. Dlatego tak bardzo ważna jest własność.
anonim2013.08.17 11:03
CzP, przeczytaj sobie książkę Leszka Szymowskiego "Zabić komendanta", a z pewnością pomoże Ci to złapać trochę kontaktu z rzeczywistością. :-)
anonim2013.08.17 11:27
Wychodzi na to, że fundacja nie zapłaciła koncesji na raz. Ciekawe czy i tym razem posłowie PiS złożą doniesienie na KRRiT na rozłożenie opłaty na raty.
anonim2013.08.17 12:08
Popieram w całej rozciągłości o. Tadeusza
anonim2013.08.17 13:37
Czekam jak w 2014 roku usłyszę, że KTOŚ zagłusza sygnał TV Trwam.
anonim2013.08.17 14:16
Redhot, a ja tobie sugeruję specjalistę dermatologa, bo na psychiatrę już za póżno. Zamknął bym to forum frondy, gdyż od dawna spełnia tylko rolę dowalania katolikom gdzie popadnie przez lewaków. Fronda dała darmowe pole do popisu w większości chorym umysłowo osobom, nienawidzącym katolików. Dyskusja nie ma sensu i kończy się zawsze na pisanych pyskówkach.
anonim2013.08.17 14:26
Lepszy wróbel w garści, niż gołąb na dachu. Widać nie wszyscy znają to przysłowie. O. Rydzyk zna, więc domaga się tego, co mu ( i nam) się prawnie należy. Jest koncesja? Niby jest, ale nie można nadawać, więc tak jakby jej nie było. A nie można nadawać, bo ktoś nie chce lub nie potrafi uporządkować swoich spraw. Zapłaciłeś za bilet, ale nie możesz jechać, bo poprzedni kierowca zapomniał oddać kluczyków.
anonim2013.08.17 14:37
Redhot64, ja nie potrzebuje pomocy (wiem, ile osób korzysta z programów RM czy TV TRWAM, i to głównie poza Polską), natomiast Tobie dobrze byłoby poszerzyć zakres widzenia i dalekowzroczność. Bredzisz jak typowy leming.
anonim2013.08.17 16:24
wczoraj jak włączyłem TV pomimo tylu kanałów w większości programy powtórkowe. A mogło być dużo więcej kanałów jak na Ukrainie ale WSI nie stać wszystkich opłacić
anonim2013.08.17 17:19
PetrasCK- A ty jesteś gbur i prostak! I tyle w tym temacie!
anonim2013.08.17 18:05
Z tego co mi się wydaje to jest to decyzja administracyjna? Wszystko jest przecież tak jak było postanowione, terminy nie są przekroczone, o co chodzi? TV Trwam jest po prostu traktowana jak wszystkie inne stacje. Decyzja będzie miała moc prawną to miejsce dostaniecie. Wiele krzyku o nic, jak zwykle.
anonim2013.08.17 18:17
Jak fronda cytuje to nie wybiórczo, należało przytoczyć całość wynurzeń o. Rydzyka, ile było lamentu ile to będzie kosztowało i płace i koncesja i sprzęt i pomieszczenia, płakał pół godziny. Ale przyznał, że opaty które wcześniej wciskał swoim słuchaczom teraz są niższe. Czy to nie jest manipulacja ? Trzeba było wysłuchać całości tego lamentu. A na początku stwierdził,że to jest CUD, i jak tu wierzyć w cuda ?
anonim2013.08.17 19:19
TV Trwam trzeba wywalczyć jak wywalczyliśmy wolność z Solidarnością. Na komuchów tylko siła. Ugody (patrz Magdalenka) to fikcja.
anonim2013.08.17 22:26
Żeby w kraju o takiej historii i tradycji chrześcijańskiej jak Polska nie było ani jednego kanału telewizyjnego nawiązującego właśnie do tej tradycji i historii, to jest po prostu dramat...Tu widać że Polska wcale suwerenna nie jest...Komuna zabiła w tym narodzie ducha i własną godność... A propos poziomu telewizji polskiej to wystarczyło włączyć w godzinach wieczornych chociażby tvp1 i Polsat... (widać że kanał polo tv to za mało) pozostawiam bez komentarza...i jeszcze chamy zmuszają mnie do płacenia abonamentu!!! Jak będzie mi odpowiadało,to co widzę,to zapłacę!!!
anonim2013.08.18 0:15
@PP : A musi być liberałem?? Tej liberalnej ciemnoty mamy akurat w nadmiarze. Bredzą trzy po trzy - szczególnie na temat wyssanych z 21 palca , nigdy nie potwierdzonych teorii . I narzucają je wszystkim , jakoby lepsze od Prawa Bożego!
anonim2013.08.18 1:32
Mam w abonamencie w swojej kablówce również TVTrwam i... Bardzo często jest tak... Przelatuję przez kanały "mainstreamowe", bo są tam programy niezbyt mnie frapujące: - jakieś seriale dla niewiele wymagającego widza, - głupawe kabarety, z mizernymi skeczami, - badziewiaste programy publicystyczne, w których nie chodzi o publicystykę, ale o "show" dla widzów, - jakieś cienkie programy "rozrywkowe" typu "mam talent", w których kilku napuszonych swą wielkością pań lub panów jako jury, stara się pokazać swe kompetencje w obrażaniu występujących w programie, - festiwale piosenkarskie z piosenkami, które nie wpadają w ucho, ale za to drażnią mojego kota, - filmy, które znam na pamięć po klikukrotnym ich obejrzeniu na różnych kanałach, - filmy, które nie nadają się do oglądania, gdyż należą do gatunku taniej rozrywki, czyli sensacji i horrorów, w których jedynym osiągnięciem reżysera jest wprowadzenie widza w osłupienie miałkością scenariusza oraz ilością rozlewanej farby koloru czerwonego, - itd. itp. i... docieram do TVTrwam i... zatrzymuję się na jednym z ciekawych programów publicystycznych, w którym: - prowadzona jest rzeczowa dyskusja, a nie napuszczanie na siebie uczestników tejże dyskusji, - dowiaduję się o faktach, o które trudno w pozostałych programach, - uzyskam wskazówkę, co wynika dla mnie, przeciętnego człowieka ze znajomości zaprezentowanych faktów. Mogę też trafić na wykład ks. prof. dr hab. Jana Perszona z cyklu "Mocni we wierze", w którym w ciekawy i przystępny sposób wyjaśni problemy związane z wiarą albo na wykład biblijny prowadzony przez nie mniej znamienitych biblistów. Mogłam tam też obejrzeć kompletną transmisję ze Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janerio. Mogę też natrafić na program historyczny, w którym nasi prawdziwi bohaterowie z okresu minionego nie są opluwani, a ich zasługi pomniejszane, ale przedstawione takimi, jakimi są - godnymi podziwu ludźmi, których chwałą były bohaterskie czyny. Znajdę tam również programy o Polakach przebywających za granicą, tych, co dziesiątki lat przebywając na obczyźnie nie zapomnieli ojczystej mowy, chociaż przyszło im żyć na przykład na Syberii. it.itp. Dlatego ucieszyłam się, że więcej osób będzie mogło poszerzyć swoją wiedzę o Polsce i Polakach poprzez TVTrwam dzięki jej obecności na multipleksie. :)
anonim2013.08.18 4:23
@Redhot64 O jakie jątrzenie ci chodzi? Tu pada proste, rzeczowe pytanie: Dlaczego TVP nie zwalnia pierwszego multiplexu skoro zgodnie z ustawą i rachunkiem ekonomicznym powinna była dawno to zrobić?
anonim2013.08.23 16:54
Boją sie usłyszec prawdy i tyle..
anonim2014.07.26 12:12
Ojciec Rydzyk najpierw niech zaniecha nadużywania świętego i dziewiczego imienia Matki Zbawiciela, upokorzy się i zacznie żyć prawdziwie ubóstwem ewangelicznym a potem dopiero walczy z genderami. Mówić z ambony o tym, że imion świętych nie wolno wzywać na daremno, nadawać ich dzieciom a jednocześnie nadawać je jakimś swoim marnym "dziełom" to potworna przewrotność i zakłamanie.