04.09.15, 18:14Paweł Kowal (screen TV Republika)

TVN zmyśla, Kowal prostuje

Nie rozmawiałem z Platformą o starcie z jej list – zapewnia Paweł Kowal z Polski Razem. W czwartek w Faktach TVN podano informację, iż Kowal razem z Elżbietą Jakubiak chciał wejść na listy PO.

Katarzyna Kolenda-Zaleska powiedziała w Faktach, że dwoje polityków Polski Razem starało się o miejsca na listach Platformy, ale spotkało się z odmową. Podobna sytuacja miała mieć miejsce w przypadku Andrzeja Rozenka, dawnego członka partii Janusza Palikota, obecnie współtworzącego ugrupowanie Biało-Czerwoni.

Paweł Kowal na Facebooku zdementował doniesienia na swój temat.

„Nie wychodziłem z inicjatywą rozmów na temat startu w najbliższych wyborach z list PO, ani nie określałem żadnych potencjalnych warunków takiego startu. Nie planuję startować w najbliższych wyborach parlamentarnych poza listami Zjednoczonej Prawicy, o czym wielokrotnie mówiłem tak w rozmowach prywatnych jak i w publicznych wystąpieniach” - podkreślił polityk.
Platforma Obywatelska przyjęła na listy kilku polityków konkurencyjnych ugrupowań: Ludwika Dorna (dawniej w PiS) i Grzegorza Napieralskiego (niegdyś SLD, ostatnio Biało-Czerwoni), a także Michała Mazowieckiego.

Z kolei Zbigniew Girzyński (w przeszłości PiS, obecnie niezrzeszony) powiedział, że dostał propozycję od PO, ale odmówił.

KJ/Facebook.com/Wpolityce.pl