22.03.21, 13:30Screenshot Youtube - Telewizja Republika

TYLKO U NAS! A. Sadowski: Argumentem o ,,niewystarczającej ilości łóżek'' można dziś uzasadnić każdy absurd

Zamykamy przedsiębiorcom firmy, ponieważ minister zdrowia uważa, że mamy niewystarczającą liczbę łóżek w szpitalach. Jeżeli zastosować tę „logikę” ministra, to oznaczałoby to, że nasz kraj w przypadku konfliktu może bronić się tylko przez taki czas, na jaki pozwalają dostępne łóżka szpitalne.” – mówi w przeprowadzonej przez Tomasza Pollera dla portalu Fronda.pl rozmowie Andrzej Sadowski, szef Centrum im. Adama Smitha. – „Potrzebna jest zmiana systemu, a nie kolejne zmarnowane pieniądze.”

 

Przedłużające się ograniczenia, uzasadniane walką z pandemią, a w praktyce prowadzące do utraty pracy i upadku małych i średnich firm wywołują coraz większe kontrowersje. Na ten temat rozmawiamy z Andrzejem Sadowskim,  ekonomistą, założycielem i prezydentem Centrum im. Adama Smitha – pierwszego w Polsce think tanku działającego od 16 września 1989 roku. Naszego rozmówcę poprosiliśmy o skomentowanie wyliczeń podanych ostatnio na łamach Rzeczpospolitej, wg których codziennie z powodu obostrzeń polska gospodarka traci 1,3 mld złotych. Zdaniem Sadowskiego wyliczenia te są i tak zaniżone:

Szacunki są niepełne, ponieważ nie uwzględniają strat jakie powoduje dla społeczeństwa i gospodarki będąca w rękach rządu, nieefektywna służba zdrowia. Wczoraj jeden z kolegów opowiedział mi, jak przez kilkanaście godzin walczył o przyjęcie do szpitala swojego ojca z wylewem i stanem zdrowia niezwiązanym w żaden sposób z pandemią. Wszystko wskazuje na to, że przez ostatni rok nie przeprowadzono w rządowej służbie zdrowia analizy procedur, czasu ich realizacji i skutków dla ratowania zdrowia oraz życia również tych pacjentów, którzy nie zachorowali na covid. Jakie działania podjęto w celu zoptymalizowania zarządzania zasobami, czasem pracy lekarzy i pielęgniarek, aby takie przypadki nie miały miejsca?”

Zdaniem rozmówcy portalu Fronda.pl strategia działania władz jest nie tylko błędna, ale opiera się na kompletnie absurdalnych argumentach.

Tracą nie tylko bezpośrednio przedsiębiorcy, ale też obywatele, którzy są pozbawieni różnego rodzaju usług i możliwości. Dla ograniczeń i przywracania zakazów używany jest dosyć zaskakujący argument. Zamykamy przedsiębiorcom firmy, ponieważ minister zdrowia uważa, że mamy niewystarczającą liczbę łóżek w szpitalach. Jeżeli zastosować tę „logikę” ministra, to oznaczałoby to, że nasz kraj w przypadku konfliktu może bronić się tylko przez taki czas, na jaki pozwalają dostępne łóżka szpitalne. Za chwilę okaże się, że np. wymiar sprawiedliwości nie będzie przyjmował od nas pozwów, bo też jest przeciążony, co jest rażąco widoczne od lat. Kolejne usługi dla ludności, a takimi jest wymierzanie sprawiedliwości są również nieefektywne w rękach rządu.” – obrazowo wyjaśnia Sadowski, zwracając uwagę na potrzebę gruntownych zmian systemowych oraz fakt, iż całe obszary życia, pomimo kolejnych zmian władz, są zarządzane w nieefektywny sposób.

Dlatego dla dokonania jakościowej zmiany ważne jest nie tylko wydawanie pieniędzy, ale też uczciwe przyznanie się przez rządzących, tak jak to zrobił premier rządu Rumunii, że „dziś państwo ze wszystkimi swoimi problemami budżetowymi, zaległościami jest ciężarem dla całej krajowej gospodarki i hamulcem dla jej rozwoju”. Jeżeli nie postawi się właściwej diagnozy i nie zrozumie, że dzisiaj problemem dla polskiego społeczeństwa i polskich przedsiębiorców są właśnie te obszary, które pozostają pod kontrolą kolejnego rządu w sposób niezmieniony, niezracjonalizowany, gdzie cyfryzacja jest pozorna i nie służy do optymalizacja czasu i pracy ludzi, to niestety żaden kolejny plan nie zda egzaminu. Ani zamykanie gospodarki, ani zapowiadany „Nowy Ład” nie będą elementem wprowadzającym nas na prostą drogę rozwoju i dobrobytu.” – podsumowuje nasz rozmówca.

Z Adamem Sadowskim rozmawiał Tomasz Poller

Komentarze

TRA2021.03.23 12:19
To nie absurd, to pandemia. A może Pan ma jakiś pomysł na ratunek? Elytarny
Obserwator2021.03.23 11:22
Pisowscy zbrodniarze.
Emeryt - dbałość PIS o lekarzy, niech wyjeżdżają2021.03.23 10:43
Już 20 tys. polskich lekarzy uciekło za granicę, a z tych co zostali co trzeci rozważa wyjazd. To byłby armagedon, bo już dziś brakuje nam w Polsce 68 tys. medyków. Nic dziwnego, skoro w Niemczech początkujący lekarz może zarobić 21,3 tys. zł miesięcznie. A Ministerstwo Zdrowia na to: damy wam od lipca 19 zł podwyżki. Myślicie że się skuszą?
Realista2021.03.23 10:10
Mszczą się zaniedbania służby zdrowia pogłębione za czasów rządów PO-PSL. Dbali tylko o własne kieszenie kosztem uczciwych Polaków. Sami korzystali z dobrze wyposażonych szpitali, a reszta szpitali z trudem się utrzymywała i zadłużała. Pandemia odsłoniła arogancję rządów PO-PSL. Zjednoczona Prawica próbuje oczyścić tę stajnię Augiasza, którą dostała w spadku po PO-PSL. W ostatnich latach opozycja robiła wszystko, aby zaszkodzić Polakom i Polsce. Namawianie do ulicznych protestów w czasie pandemii, gdy ogłupiałe kobiety z piorunkami latały po Warszawie zarażając wszystkich wokoło, jest tylko jednym z przykładów antypolskiej działalności obecnej opozycji.
Hahaha2021.03.23 9:30
Nie ma takiego idiotyzmu ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i pobożny rząd, aby utrzymać się przy władzy.
Anonim2021.03.23 7:26
Ideologia covidowa zakłada, że największym zagrożeniem dla ludzkości jest wirus powodujący śmiertelność na poziomie grypy (taki wskaźnik wykazały badania prof. Ioannidisa z Uniwersytetu Stanforda). Ideologia mówi, że trzeba zatrzymać tego wirusa za wszelką cenę, a więc każde działanie jest uprawnione. Nawet jeśli niszczy się gospodarkę, służbę zdrowia, edukację, relacje społeczne i prowadzi do gwałtownego wzrostu liczby zgonów.
Niech jadą+2021.03.23 1:34
W sobotę 7-dniowa średnia z liczby wykonanych wkłuć w sięgnęła 69,5 tys. W przeliczeniu na 100 mieszkańców kraju to 0,18 dawki. Tego samego dnia, ten sam wskaźnik – 7-dniowa średnia z liczby podawanych dziennie dawek na 100 mieszkańców dla Stanów Zjednoczonych wynosił 0,74, dla Wielkiej Brytanii 0,86, dla Czech 0,34, a dla Włoch 0,25 dawki.
Skrzypek na dachu2021.03.23 5:48
Szczepiomka jest gorsza niz zaraza .
Masowa zbrodnia w Szwecji2021.03.23 1:19
ONI IDĄ PO REKORD! JUŻ NIEMAL 65 tyś.! Jak podają nieoficjalne statystki z domów pogrzebowych w Szwecji, zgonów mogło nawet być ponad 60 tyś.! Rząd Stefana Löfven może stanąć przed sądem dlatego ukrywa prawdziwe dane. Prof. epidemiologii Joacim Rocklöv określił działania rządowe jako masowa zbrodnia.
Prof. Joacim Rocklöv z Umeå Universitet2021.03.23 1:19
jest specjalistą od chorob zakaźnych, uznanym i nagrodzonym naukowcem. Otrzymał m.in. z Institute Pasteur oraz Prince Albert II z Monaco nagrodę na badania nad tzw. arbovirus, można powiedzieć, że wie co mówi. Potwierdził, że rząd szwedzki ukrywa prawdziwą ilość ofiar. Szczególnie w pierwszej fazie pandemii. ONI IDĄ PO REKORD! JUŻ NIEMAL 60 tyś.! - - - I jak się okazuje rząd nie tylko szwedzki nie przygotował się drugiej fali, podobnie jak reszta "rozwiniętej" Europy. W Włoszech w pierwszej fali zmarło po domach tysiące samotnych starych ludzi. W Hiszpanii rząd lekceważąc powagę sytuacji doprowadził do tragedii narodowej. Nie ma sensu wspominać Rosji i Brazylii - tam już NIKT NIE LICZY ofiar. Putin tylko półgębkiem wspomniał, że muszą "poprawić" budżet narodowy. Następny krok to kartki na chleb.
Skrzypek na dachu2021.03.23 0:33
Brawo Pan Andrzej Sadowski masaz 100% racje . Plandemia to sciema . Lockdown to bezprawie . Maseczki to glupota . Testy PCR sa falszywe a szczepionka gorsza niz zaraza .
mlody2021.03.23 6:59
ten sadowski mysli po polsku czy po zydowsku i kto mu placi
ile daje kondom na głowe?2021.03.22 23:48
na poczatku roku byly nadwyzki smierci a od czasu zakazu masek od polowy lutego w kungsbaku zmarly 52 osoby, srednia lat poprzednich 57.... halmstadt 57/ srednia 81 .......... .............https://www.scb.se/contentassets/edc2b33f85ad415d8e7909002253ed84/2021-03-22-preliminar_statistik_over_doda_inkl_eng.xlsx
Anonim2021.03.22 23:50
https://www.fronda.pl/a/dlaczego-w-szwecji-zakazuja-maseczek,157519.html
Anonim2021.03.23 5:48
Część Polaków jest już tak ogłupiona i wierzą, że maseczka to przejaw szacunku dla drugiego człowieka, bo „moja maska chroni ciebie, twoja maska chroni mnie”, to jest gówno prawda. Wirus jest tak maleńki, że bez problemów śmiga przez maseczkę w tę i z powrotem. Maseczka tak samo zatrzymuje wirusy, jak siatka ogrodowa komary.
moldy2021.03.23 7:01
masz na mysli polakow koszernych
olo2021.03.23 7:21
masz oczywiscie na mysli polakow mieszkajacych w gminach zydowskich
jestem dick.of.Stagira2021.03.22 21:34
jestem katolicka deratyzacja Polski, jestem skrzypek na dachu.... jestem Po11... nazywam się Jan Hertrich-Woleński oraz moje tytuły: prof. dr, kürwa żydowska
Skrzypek na dachu2021.03.23 0:49
Troche sie nie znasz bo Skrzypek na dachu nie ma nic wspolnego z tamtymi innymi .
man.of.Stagira2021.03.22 21:19
Ponieważ, troskę o zdrowie ludności Europy powierzono gbtqrwistom których najwyższym celem jest cel JELIT własnych (POKO, Grobowa Lewica, PSL –taki mamy lempart), to albo my wypróżnimy ICH albo zostaniemy wszyscy (Z nimi) wypróżnieni.// Ponieważ Konfederacja udaje demokratkę –dołącza do JELIT. // Jako partia JELIT Konfederacja musi wypróżnić się publicznie wraz z gbtqrwitami zgodnie z REZOLUCJĄ UE (w marszach ulicznych również). // Konfederacja –PO– jedno DNO.
katolik2021.03.23 0:14
ale morderców SSPIS też tu ująłeś? bo nie widzę
katolik-Radziszewski-Walter - CHUJ2021.03.22 21:02
𝐃𝐀𝐑𝐎𝐆𝐈𝐉 𝐍𝐀𝐒𝐙 𝐋𝐈𝐃𝐄𝐑 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 - 𝐌𝐘 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐄 𝐊𝐀𝐓𝐎𝐋𝐈𝐊𝐈 𝐖𝐀𝐋𝐂𝐙𝐘𝐌𝐘 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 𝐙 𝐊𝐀𝐓𝐎𝐋𝐀𝐌𝐈 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐙𝐔 𝐙𝐀 𝐖𝐀𝐒𝐙𝐄 𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 - 𝐉𝐀𝐊 𝐃𝐔𝐌𝐍𝐈 𝐊𝐎𝐌𝐒𝐎𝐌𝐎𝐋𝐂𝐘! 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 𝐖𝐈𝐄𝐋𝐊𝐈𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 𝐙𝐀 𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 𝐍𝐀𝐌 𝐏𝐑𝐙𝐘𝐒𝐋𝐀𝐍𝐄 𝐍𝐀 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐄 𝐙 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒𝐄𝐌, 𝐒𝐎𝐑𝐎𝐒𝐄𝐌 𝐢 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈.
edi2021.03.22 20:11
Niestety, ale mamy rzad pis opanowany przez obca agenture, ktorej nie zalezy na zyciu Polakow realizujac plan sorosa, gatesa eksterminacji narodu Polskiego.Nieudacznik , spadochroniarz etatowy, ekonom niedzielski zamiast zamknac granice z Anglia,oglasza ze mamy 80% zarazy wirusa z Anglii.Ich polityka jest celowym usmiercaniem Polakow, na co wskazuje blokada amantadyny skuteczna w leczeniu, codziennie slyszymy o 300, 400 zgonow.ogolnie juz 50 tys.zgonow., Najwiecej w europie srodkowoeuropejskiej, w ktorej inne kraje dbaja o swoich obywateli, u nas ludobojcy.Balorus (rezimowa?) ma ogolnych zgonow na covid 2tys.Jak to sie ma do naszej utylizacji.Niestety, ale to zadania zachodniej banksterki, aby wstrzymac operacje i przyjmowania do szpitali. Dla mnie Pis z duda stali sie dnem moralnym, nie godnym do rzadzenia.
da da towariszcz jewrej z leningrada2021.03.22 20:22
A u was to polskowo alfabieta NIET ty job twoju mać piece of shit motherfucker?!
katolik2021.03.22 20:54
Polacy, nawet ci którym trudno uwierzyć w masowy mord Polaków zostali zostawieni sami sobie w sensie zadbania zadbania o swoje życie. Polacy nie mają już prezydenta, rządu i sejmu, bo prawo śmierci nie jest prawem obowiązującym , jest żadnym prawem! Zdrajców należy zostawić samych sobie z kasą od mordercy Billa! Polacy muszą sami zorganizowac sobie życie, bo po prostu umrą przytłoczeni brakiem pieniędzy, tczipami, ograniczanie aktywności życiowej, TOTALITARYZMEM o czym nie myślą! Myślą, ze to zabawa w ślepego kotka uderzanego młotkiem. Kotek już nie wstanie!
jestem dick.of.Stagira2021.03.22 20:02
jestem katolicka deratyzacja Polski, jestem skrzypek na dachu.... jestem Po11... nazywam się Jan Hertrich-Woleński oraz moje tytuły: prof. dr, kürwa żydowska
man.of.Stagira2021.03.22 19:43
Ponieważ, troskę o zdrowie ludności Europy powierzono gbtqrwistom których najwyższym celem jest cel JELIT własnych (POKO, Grobowa Lewica, PSL –taki mamy lempart), to albo my wypróżnimy ICH albo zostaniemy wszyscy (Z nimi) wypróżnieni.// Ponieważ Konfederacja udaje demokratkę –dołącza do JELIT. // Jako partia JELIT Konfederacja musi wypróżnić się publicznie wraz z gbtqrwitami zgodnie z REZOLUCJĄ UE (w marszach ulicznych również). // Konfederacja –PO– jedno DNO.
katolik2021.03.22 19:29
Brawo Ivan Komarenko i Pan Policjant na marszu o pseudopandemii!
Masowa zbrodnia w Szwecji2021.03.22 19:06
ONI IDĄ PO REKORD! JUŻ NIEMAL 65 tyś.! Jak podają nieoficjalne statystki z domów pogrzebowych w Szwecji, zgonów mogło nawet być ponad 60 tyś.! Rząd Stefana Löfven może stanąć przed sądem dlatego ukrywa prawdziwe dane. Prof. epidemiologii Joacim Rocklöv określił działania rządowe jako masowa zbrodnia.
Joacim Rocklöv z Umeå Universitet2021.03.22 19:07
jest specjalistą od chorob zakaźnych, uznanym i nagrodzonym naukowcem. Otrzymał m.in. z Institute Pasteur oraz Prince Albert II z Monaco nagrodę na badania nad tzw. arbovirus, można powiedzieć, że wie co mówi. Potwierdził, że rząd szwedzki ukrywa prawdziwą ilość ofiar. Szczególnie w pierwszej fazie pandemii. ONI IDĄ PO REKORD! JUŻ NIEMAL 60 tyś.! - - - I jak się okazuje rząd nie tylko szwedzki nie przygotował się drugiej fali, podobnie jak reszta "rozwiniętej" Europy. W Włoszech w pierwszej fali zmarło po domach tysiące samotnych starych ludzi. W Hiszpanii rząd lekceważąc powagę sytuacji doprowadził do tragedii narodowej. Nie ma sensu wspominać Rosji i Brazylii - tam już NIKT NIE LICZY ofiar. Putin tylko półgębkiem wspomniał, że muszą "poprawić" budżet narodowy. Następny krok to kartki na chleb.
nadal bez zmiany2021.03.22 19:22
od roku przeciwepidemiczny program PISu polega za zastraszaniu i wiezieniu ludzi, pier.. bzdur oraz ZAMYKANIU PRZYCHODNI I SZPITALI
katolik2021.03.22 19:26
Bo to program śmierci, ale Polacy obudzą się przy czasowej, ale masowej śmierci!
Anonim2021.03.22 19:29
katolik a ty za kim teraz? poza konfederacja najmniej szkodzil w ostatnim roku PSL - nigdy nie bylo slychac od nich pitolenia ze rzad nic nie robi (znaczy ze za malo gnebi polakow) i tym podobne
katolik2021.03.22 19:34
nie chodzi o szkodzenie w przypadku PSL ale o to, ze teraz kiedy naprawdę dokonywana jest czystka Polaków, taka prawdziwa, posłowie są okazali się takimi samymi mordercami jak mordercy z rządu. Nie ma już w sejmie prawdziwego człowieka, który postawiłby świat na głowie za prawdę! PSL nawet wczesniej okazali się ludzmi zakłamanymi, noszą płaszcz na dwie strony. stąd tak łatwo dokonać własnie zdrady Polaków!
katolik2021.03.22 19:38
dla mnie ten sejm i rząd i prezydent już nie istnieje! Zawiedzenie 1000%, żal, że oszukali Polaków i dokonują masowego mordu, Rząd zostali przekupiony przez Billa Gatessa i sorosa i wszystkie telewizje zostały przekupione
Anonim2021.03.22 19:48
nikt nikogo nie przekupywal, ludzie sa po prostu odmozdzeni, przychodzi trend z zachodu i od razu wiekszosc lyka ... kasta lekarska zdecydowala ze lockdown i zboczenia sa dobre a ludzie to lykaja... argumenty lamiace ludzi sa jak z misia "a jakby to byla wasza matka" czy tam syn........
katolik2021.03.22 19:54
niestety Nowy porzadek to ukartowana masonska gra w śmierć !!!połączona z masywnym przekupstwem rządu i telewizji. Czy trend śmierci oznacza, ze zwyklli ludzie, obywatele którzy mieli nadzieję na normalne życie mają sie godzić na śmierc bo debile tak zdecydowały? Co polscy naziści robią z Polakami , zrobiliu bydło, upokorzyli ludzi jak zwierzeta, czyje swoje?
katolik2021.03.22 19:57
a co do drugiej częsci, to oczywiscie, ludzie i lekarze są bezmóagami, analfabetami. Ustawili się po śmierc i doktorzy bez wiedzy namawiają innych. Żenujacy poziom! i przekupstwo firm farmaceutycznych pseudoznachorów
ALEK2021.03.23 7:31
Pewne icek jest to, ze mamy w Polsce opozycje zydowska ,bolszewicka i niemiecka szkodzaca Polsce i Polakom.
katolik2021.03.22 19:50
W chwili próby okazuje się, ze taka liczba darmozjadowych posłow, wprost głupich, nie znajacych się na sprawie, ale głosujacych za śmiercią, posłów morderców Narodu,to wielka strata naszych pieniedzy! i życia!
katolik2021.03.22 19:01
POLSKO OBUDZ SIĘ! MORDERCY WAS OKŁAMUJĄ! Wszyscy Polacy powinni przeczytać tekst Anonima z 18. 46. Polacy obudzcie sie, bo pseudoszczepionki mordują teraz albo póżniej ,zgodnie z tym co powiedział Bill Gatess- moimi szczepionkami uśmiercę 1 mld ludzi na swiecie!
katolik-Radziszewski-Walter - CHUJ2021.03.22 19:09
𝐃𝐀𝐑𝐎𝐆𝐈𝐉 𝐍𝐀𝐒𝐙 𝐋𝐈𝐃𝐄𝐑 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 - 𝐌𝐘 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐄 𝐊𝐀𝐓𝐎𝐋𝐈𝐊𝐈 𝐖𝐀𝐋𝐂𝐙𝐘𝐌𝐘 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 𝐙 𝐊𝐀𝐓𝐎𝐋𝐀𝐌𝐈 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐙𝐔 𝐙𝐀 𝐖𝐀𝐒𝐙𝐄 𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 - 𝐉𝐀𝐊 𝐃𝐔𝐌𝐍𝐈 𝐊𝐎𝐌𝐒𝐎𝐌𝐎𝐋𝐂𝐘! 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 𝐖𝐈𝐄𝐋𝐊𝐈𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 𝐙𝐀 𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 𝐍𝐀𝐌 𝐏𝐑𝐙𝐘𝐒𝐋𝐀𝐍𝐄 𝐍𝐀 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐄 𝐙 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒𝐄𝐌, 𝐒𝐎𝐑𝐎𝐒𝐄𝐌 𝐢 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈.
katolik2021.03.22 18:52
Sytuacja przestanie być trudna jak mordercy przestaną kłamać o pseuodopandemii! Ludzie odżyją i zdrajcy pod Trybunał Stanu!
Torchwood2021.03.22 18:49
Łatwo się mówi - potrzebna jest zmiana systemu, itp. Tylko jak to zrobić? To nie jest problem łóżek, to, przede wszyskim, problem braku lekarzy i pielęgniarek, a ich z powietrza to nawet Sadowski nie wyczaruje.
Anonim2021.03.22 18:46
Izraelscy naukowcy zbadali szczepionki Astra Zeneka i stwierdzili że w szczepionkach są umieszczone cząsteczki prionów,ludzie po pewnym czasie będą umierać w potwornych męczarniach i nikt im nie pomoże.
katolik2021.03.22 18:58
Dobrze, że to odkryłeś.MÓW O TYM< Ale ludzie sa po prostu głupi i zawierzyli mordercom. Pseudoszczepionki nie leczą, nie chronią przed pseudowirusem ,ale roznosza wirusa! bedą wywoływać choroby!!! Zdrajcom należy się Trybunął Stanu I Trybunał BOSKI!
katolik2021.03.22 19:03
wcześnie odkryli, jak się poszczepili. Ale taki właśnie jest plan szatana, oszukać ludzi pod pozorem dobra
niewierzacy ateusz2021.03.22 18:27
Nigdzie indziej w UE w związku z COVID-19 nie umiera tyle ludzi, co w czterech krajach wyszehradzkich – alarmuje niemiecki dziennik "Die Welt". "Eksperci Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) są nadzwyczaj zaniepokojeni. Wskazują, że liczby przypadków, hospitalizacji i zgonów w Europie Środkowej należą do najwyższych na świecie. Wschód UE, tzw. kraje wyszehradzkie Polska, Czechy, Słowacja i Węgry, dociera do granic wytrzymałości. Wiele szpitali jest całkowicie zapełnionych, odnotowuje się coraz więcej szczególnie ciężkich przypadków COVID-19, także wśród młodych ludzi. I nigdzie indziej w UE z powodu tej choroby nie umiera tyle ludzi, co na wschodzie Wspólnoty " a dzieje się tak źle między innymi przez takich ludzi jak sadowski czy targalski , którzy pindolą o biednych restauratorach i hotelarzach , jeszcze biedniejszych właścicielach stoków narciarskich , maseczki zwą namordnikami. potem spory odsetek ludzi ma w zupie zalecenia i zakazy ,a i fronda też się do tego przyczynia robiąc takie wywiady
Michał Jan2021.03.22 18:56
W Czechach też jest jakichś Sadovsky, przez którego stanu wyjątkowego od jesieni nie przestrzegają?
dziadek z wehrmachtu2021.03.22 19:00
Najlepszym dowodem skutecznosci lockdownu sa male ilosci trumien. Szwedzi i Bialorusini stanowia wyjatek od reguly bo sa niesmiertelni dlatego im nie szkodzi brak masek ani otwarte stoki, hotele, szkoly, czy restauracje. A tak poza tym to Tusk pozamykal rok temu przychodnie, a Szumowski jest z PO
katolik2021.03.22 19:05
Szwedzi i Białorusini maja twarde zdrowe myślenie, a nie jak bydło które poddaje się rzezi! wierząc co mówią mordercy i to jest ta różnica między nimi a Polakami i innymi
katolik2021.03.22 19:06
już kiedyś mówiłem-- gdyby była wojna Polacy na dzień dobry do odstrzału, mięccy sa psychicznie!
Anonim2021.03.22 19:14
obawiam sie ze jest gorzej, czesto jeden drugiego by kapowal do najezdzcy sadzac ze uratuje wlasna doope..... tak jak kapuja do sanepidu... ludzie umierali na wolnosc zeby ich potomkowie nawet nie mogli wyjsc do lasu........
katolik2021.03.22 19:23
tak masz oczywiscie rację, to jest wlaśnie przerazające. teraz wystarczyły śmiertelny chwyt reklamowy i trupy są na ulicach
cvvcnv2021.03.22 18:10
Dlaczego zamiast wody święconej nie stoi dozownik do odkażania rąk? Czy ksiądz nosi maseczkę podając komunię i odkaża ręce po każdym człowieku? Czy religia musi równać się ze śmiercią?
katolik2021.03.22 19:08
takie cofnięte myślenie już zabija Polakow. Ciemnota że aż strach. Zawierz mordercom i przeczytaj Anonim z 18. 46. jeśli dotychczas nie wiesz o co chodzi w Nowym ładzie porzadku!
x2021.03.22 17:47
Po tym, jak okazało się, że wszyscy duchowni z parafii w Sułowie są zakażeni korona-wirusem, sanepid z Milicza poszukuje wiernych, którzy uczestniczyli we mszach. Eksperci nie mają wątpliwości, że kościoły są miejscami, w których dochodzi do zakażeń, a w okresie wielkanocnym zjawisko to przybierze na sile. Mimo to kościoły pozostają otwarte.
katolik2021.03.22 19:13
mordercy szukają potencjalnych ofiar. Taka jest prawda jedyna!
Anonim2021.03.22 17:25
Pieprz i nasenne.
Michał Jan2021.03.22 17:16
A może model Czeski - stan wyjątkowy przez wiele miesięcy i podwójne maskowanie? Oni idą po rekord. W przełożeniu na nasze - 86 tys. zmarłych z PCR+ i na covid (u nas 50 tys.).
Michał Jan2021.03.22 17:17
A może model szwedzki - 50 tys. zgonów w przełożeniu na nasze? Niby tak samo, ale...
Anonim2021.03.22 17:27
w Szwecji i Brazylii impresy masowe sa zakazane jak w Polsce, pisdzielce uwazaja ze jak sie oszmatuje ludzi i zamknie 5% gospodarki ktore tam jest otwarte lub ociera sie o zoltą strefe, to problem zniknie...... to tak jakby mowic ze od nie mycia rak zniknie problem suszy
zakazać pracy i mieszkania domu!!2021.03.22 17:45
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,26906949,niedzielski-zaklad-pracy-jest-dominujacym-miejscem-w-generowaniu.html https://www.rp.pl/Covid-19/302279970-Najczesciej-zarazamy-sie-w-domu.html
Böno2021.03.22 16:49
Sadowski, twoja wypowiedź absurd. Rozmawiasz pan na argumenty, albo pierd....lisz pan tak trzy po trzy.
wirusolog z PIS2021.03.22 17:11
dzwon za wczasu na policje bo jak przyjdzie ocieplenie wyjade samemu rowerem za miasto... swoim wirusem bede zabijac, mordowac wszystkich ludzi po drodze, nikomu nie odpuszcze.. to bedzie drugie Auschwitz ....... sasiad z psem jak wyjdzie na spacer to bedzie w ogole po wszystkim, umrze minimum pol miasta
Michał Jan2021.03.22 17:14
Przedstawia argumenty, pitolenie 3 po 3 zostawiając Tobie.
matis-Radziszewski-Reytan-Walter2021.03.22 16:46
Gloryfikowali zbrodniarza i terrorystę Eric Rudolph, potem Shelley Shannon. NIE WYSZŁO! Teraz chcą zdyskwalifikować szczepionki ratujące życie. - - - NIE WYSZŁO! - - - - Pierrdolą o JAKIŚ WYIMAGINOWANYCH statystykach! - - - NIE WYSZŁO! - - - - Teraz te K U R W Y ŁUKASZENKI z "gorzowa, lubinia", pierrdolą o WOLNOŚCI SŁOWA, PIS-ie, PO, tylko ANI słowa o ŻYDACH z KONFEDERACJI na usługach PUTINA! - - - JAKIE TO WSZYSTKO PRYMITYWNE! - - - Nie dość, że piszą kremlowską "polszczyzną", powtarzają brednie PIESKOWA - PUTINA szczekaczka!
NEOS com pl2021.03.22 16:44
Smyranie pejsem w kibucu polin ... https://www.youtube.com/watch?v=xIJiYTncIpY&t=20s ....... lista pejsatych "specjalistow" ... srebrnikowych .... Konsultant Krajowy w Dziedzinie Medycyny Rodzinnej p. dr hab. n. med. Agnieszka Mastalerz - Migas, od 29 maja 2020 roku bierze forsę od AstraZeneca. Prof. Jacek Wysocki bierze forsę od Pfizera. „Konsultant” Naczelnej Izby Lekarskiej, skompromitowany w akcji odra i grypa, dr Paweł Grzesiowski, bierze forsę od firmy Pfizer. Rada Medyczna d/s Covid -19 składa się m.in. z; prof. Horbana [finansowany przez Janssena], prof. Simona [finansowany przez Pfizera], prof. Flisiaka [ bierze forsę od Janssena, firmy Gilead], Mastalerz -Migas [bierze forsę od AstraZeneka], Wysockiego [ bierze forsę zarówno od Pfizera jak i AstraZeneka], Pryć, ……… Tomasza Laskusa [ wynagradzany z fundacji finansowanej przez Janssena], Magdaleny Marczyńskiej [z fundacji finansowanej przez Janssena], prof.Bartosza Łoża [bierze forsę od Pfizera], Miłosza Parczewskiego [ bierze forsę od Janssena], Małgorzaty Pawłowskiej [ bierze forsę od Janssena], Krzysztofa Tomasiewicza [ bierze forsę od Jassena].
Szukasz przykładów jak Putin działa.2021.03.22 16:47
𝐓𝐔 𝐉𝐄𝐒𝐓 𝐓𝐄𝐆𝐎 𝐍𝐀𝐉𝐋𝐄𝐏𝐒𝐙𝐘 𝐏𝐑𝐙𝐘𝐊𝐋𝐀𝐃. 𝐃𝐄𝐙𝐈𝐍𝐅𝐎𝐑𝐌𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐨 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐂𝐇 𝐨𝐫𝐚𝐳 𝐨 "𝐖𝐎𝐋𝐍𝐘𝐂𝐇 𝐌𝐄𝐃𝐈𝐀𝐂𝐇" 𝐤𝐫𝐞𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐞 "𝐛𝐨𝐡𝐚𝐭𝐞𝐫𝐨𝐰" 𝐳𝐞 𝐙𝐁𝐑𝐎𝐃𝐍𝐈𝐀𝐑𝐙𝐘 𝐣𝐚𝐤𝐢𝐦 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐄𝐑𝐈𝐂 𝐑𝐔𝐃𝐎𝐋𝐏𝐇 𝐢 𝐭𝐞𝐫𝐫𝐨𝐫𝐲𝐬𝐭𝐤𝐚 𝐒𝐇𝐄𝐋𝐋𝐄𝐘 𝐒𝐇𝐀𝐍𝐍𝐎𝐍. - - - 𝐓𝐀𝐊, 𝐓𝐀𝐊 𝐓𝐎 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀 - 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. SPRAWDŹ!
Masowa zbrodnia w Szwecji2021.03.22 16:43
ONI IDĄ PO REKORD! JUŻ NIEMAL 65 tyś.! Jak podają nieoficjalne statystki z domów pogrzebowych w Szwecji, zgonów mogło nawet być ponad 60 tyś.! Rząd Stefana Löfven może stanąć przed sądem dlatego ukrywa prawdziwe dane. Prof. epidemiologii Joacim Rocklöv określił działania rządowe jako masowa zbrodnia.
Joacim Rocklöv z Umeå Universitet2021.03.22 16:43
jest specjalistą od chorob zakaźnych, uznanym i nagrodzonym naukowcem. Otrzymał m.in. z Institute Pasteur oraz Prince Albert II z Monaco nagrodę na badania nad tzw. arbovirus, można powiedzieć, że wie co mówi. Potwierdził, że rząd szwedzki ukrywa prawdziwą ilość ofiar. Szczególnie w pierwszej fazie pandemii. ONI IDĄ PO REKORD! JUŻ NIEMAL 60 tyś.! - - - I jak się okazuje rząd nie tylko szwedzki nie przygotował się drugiej fali, podobnie jak reszta "rozwiniętej" Europy. W Włoszech w pierwszej fali zmarło po domach tysiące samotnych starych ludzi. W Hiszpanii rząd lekceważąc powagę sytuacji doprowadził do tragedii narodowej. Nie ma sensu wspominać Rosji i Brazylii - tam już NIKT NIE LICZY ofiar. Putin tylko półgębkiem wspomniał, że muszą "poprawić" budżet narodowy. Następny krok to kartki na chleb.
To ja tępa Konfederacja z "allentown"2021.03.22 16:42
𝐉𝐄𝐒𝐓𝐄𝐌 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐈𝐄𝐃𝐈𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐢 𝐖 𝐊𝐎𝐋𝐊𝐎 𝐏𝐈𝐄𝐑𝐑𝐃𝐎𝐋𝐄 𝐓𝐄 𝐒𝐀𝐌𝐄 𝐆𝐋𝐎𝐃𝐍𝐄 𝐊𝐀𝐖𝐀𝐋𝐊𝐈 𝐨 𝐌𝐈𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐒𝐙𝐖𝐄𝐂𝐉𝐈! - - - - 𝐍𝐈𝐆𝐃𝐘 𝐰 𝐒𝐙𝐖𝐄𝐂𝐉𝐈 𝐍𝐈𝐄 𝐁𝐘𝐋𝐄𝐌 𝐨 𝐈𝐂𝐇 𝐉𝐄𝐙𝐘𝐊𝐔 𝐍𝐈𝐄 𝐌𝐀𝐌 𝐏𝐎𝐉𝐄𝐂𝐈𝐀 𝐀𝐋𝐄 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐙𝐘𝐒𝐙𝐄 𝐳 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐈𝐄𝐃𝐈𝐄𝐑𝐂𝐉𝐈 𝐧𝐚 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐔 𝐓𝐀𝐊 𝐑𝐎𝐙𝐊𝐀𝐙𝐔𝐉𝐀!
Anonim2021.03.22 16:57
moze pogadamy o RFN ktore nie rozni sie od Szwecji choc przed sylwestrem nie wyrabialy spalarnie zwlok.... https://www.destatis.de/DE/Presse/Pressemitteilungen/2021/03/PD21_129_12621.html ............ albo o Izraelu gdzie niby tyle covida ze na ulicach lezeli martwi a w GUSie za wiele nie widac https://www.cbs.gov.il/he/subjects/Pages/תמותה-ותוחלת-חיים.aspx ........... covid zabija ale PIS to gorszy wirus
Anonim2021.03.22 16:58
moze pogadamy o RFN ktore nie rozni sie od Szwecji, mimo ze w grudniu ich spalarnie zwlok nie wyrabialy.... https://www.destatis.de/DE/Presse/Pressemitteilungen/2021/03/PD21_129_12621.html ............ albo oI zraelu gdzie niby tyle covida ze na ulicach lezeli martwi a w GUSie wyglada przyzwoicie https://www.cbs.gov.il/he/subjects/Pages/תמותה-ותוחלת-חיים.aspx
robieni w konia od roku2021.03.22 16:28
w statystykach covid Polska nie rozni sie NICZYM od Szwecji.... gorzej w GUSie..... Sztokholm 20.06.2020 zgonow nadmiarowych 915, 10.03.2021 - 730...... Szwecja 7300 plus niedoszacowania 150-300............ ostatnio wiele krajow mialo trend niedoumieralnosci ., Polska jak zwykle w gore bo liczy sie tylko covid......... https://www.scb.se/contentassets/edc2b33f85ad415d8e7909002253ed84/2021-03-22-preliminar_statistik_over_doda_inkl_eng.xlsx
katolik2021.03.22 16:16
P. Sadowski chyba nie wierzysz, ze jak mordercy wzięli kasę i mają plan Holocaustu, to będą pomagać. Polscy naziści realizują plan śmierci Polaków! Szczepionki Gatessa dokonują mordu! Lockdown to mord na Polakach!
Spierdalaj chuju nie katoliku!2021.03.22 16:45
W Polsce ciebie NIE MA! Polska to NIE jest twój kraj!
Anonim2021.03.22 16:02
rok temu gdy zakazen bylo 100 (STO) razy mniej mowiono to samo i z tego powodu trwale zablokowano sluzbe zdrowia
13 marca 20202021.03.22 16:15
https://www.rdc.pl/informacje/koronawirus-szpitale-na-mazowszu-wstrzymuja-planowe-przyjecia-brakuje-masek-i-kombinezonow/
17 marca 20202021.03.22 16:16
https://dzienniklodzki.pl/koronawirus-w-lodzi-szpitale-bez-planowych-operacji-i-przyjec-teleporady-w-przychodniach-trudna-sytuacja-w-sluzbie-zdrowia/ar/c14-14860821
katolik2021.03.22 15:32
pszepraszam rze kiepsko pisze.
katolik2021.03.22 16:12
możesz pisać co chcesz. Prawdy mordercy nie zabiją, nawet posiłkując się Putinem! mordercy dokonują Holocaustu na Polakach. Wszystko obmyślone. Każdy głupek może rzucić hasło o jakiejś zarazie, dorobić cyferki i pokazac w telewizji strach! będzie popchłoch ludzi
katolik2021.03.22 15:30
Prezes Konfederacji ostatnio przebywał na konsultacjach u Putina. Migawki z tego spotkania: https://www.youtube.com/watch?v=aAxWQ9LJ3Dc
katolik2021.03.22 15:28
Argument nie do zbicia, co w czasie wojny by było? Perfidne kłamstwo morderców P. Sadowski właśnie obalił. Polacy obudżcie się bo trwa mordowanie Narodu! Wszystko powinno być jak dawniej, zakłady otwarte, ludzie bez masek. jęsli tak nie będzie, to nazisci skażą ludzi na wczesną i póżną śmierć! Szczepionki nie leczą! Roznoszą zarazka!
Najnizszy przyrost i najwyzsza umieralnośc2021.03.22 15:25
ponadmiarowa : oto pissssowska dobra zmiana.Zaczynam się zastanawiać czy nie gorsza niż szwabska PO.... https://www.youtube.com/watch?v=aAxWQ9LJ3Dc
Najnizszy przyrost i najwyzsza umieralnośc2021.03.22 15:23
ponadmiarowa : oto pissssowska dobra zmiana.Zaczynam się zastanawiać czy nie gorsza niż szwabska PO.... https://www.youtube.com/watch?v=qur6GN2zuwE
jestem dick.of.Stagira2021.03.22 15:17
jestem katolicka deratyzacja Polski, jestem skrzypek na dachu.... jestem Po11... nazywam się Jan Hertrich-Woleński oraz moje tytuły: prof. dr, kürwa żydowska
man.of.Stagira2021.03.22 15:13
Ponieważ, troskę o zdrowie ludności Europy powierzono gbtqrwistom których najwyższym celem jest cel JELIT własnych (POKO, Grobowa Lewica, PSL –taki mamy lempart), to albo my wypróżnimy ICH albo zostaniemy wszyscy (Z nimi) wypróżnieni.// Ponieważ Konfederacja udaje demokratkę –dołącza do JELIT. // Jako partia JELIT Konfederacja musi wypróżnić się publicznie wraz z gbtqrwitami zgodnie z REZOLUCJĄ UE (w marszach ulicznych również). // Konfederacja –PO– jedno DNO.
man.of.Stagira2021.03.22 15:11
ARGUMENTEM z braku pojęcia o czym się mówi da się, jak widać, uzasadnić WIĘCEJ. //
Michał Jan2021.03.22 14:40
Ministerstwo Zdrowia już dawno powinno było zmienić nazwę na Ministerstwo Covida. Inne choroby nie są w jego kręgu zainteresowań.
katolik2021.03.22 15:29
Ministerstwo śmierci
Polexit2021.03.22 14:26
Co to za autorytet? Współtwórca kongresu liberalno demokratycznego. Starsi pamiętają program tej partii, więc ten sadowski na pewno dla nich nie jest autorytetem. Frondo, jak nie wiesz, to poczytaj sobie o sadoskim i kl-d! Nie chcemy go tu widzieć!
"Nie chcemy go tu widzieć!"2021.03.22 14:36
My? Tzn. kto towariszcz?
jestem katolicka deratyzacja Polski,2021.03.22 14:23
jestem skrzypek na dachu.... jestem Po11... nazywam się Jan Hertrich-Woleński oraz moje tytuły: prof. dr, kürwa żydowska
katolicka deratyzacja Polski2021.03.22 14:21
Ten typek o semickich rysach zawsze POradzi,zeby Polacy szybciej umierali.
Grizzly2021.03.22 14:15
W burdelach nigdy łóżek nie brakuje dlatego Banaś na premiera
katolidka deratyzacja Polski2021.03.22 14:19
Konfederacja Glupkow dazy do POwrotu KOmuny.
katolicka deratyzacja Polski2021.03.22 14:15
Jak to sie dzieje,ze tego masona w ogole nie mozna odroznic od Braunsztajna i Kurwina z Konfederacji Rosyjskiej ?
katolicka deratyzacja Polski2021.03.22 14:07
Mason Sadowski chce mordowac Polakow.
Oto Piss:2021.03.22 14:03
"Niech jadą" - krzyknęła z ław sejmowych Józefa Hrynkiewicz z PiS gdy posłanka PO Lidia Gądek powiedziała z mównicy sejmowej, że młodzi lekarze w każdej chwili mogą wyjechać za granicę, aby tam zarabiać. Na wypowiedź Hrynkiewicz zareagowała część posłów, krzycząc "skandal". Gądek, która jest lekarzem, zabrała głos podczas sejmowej debaty na temat protestu lekarzy rezydentów.- Gdyby nie ci młodzi ludzie, ludzie którzy mogą w każdej chwili wyjechać, bo są świetnie wykształceni i znają języki, ale chcą pracować dla nas, dla naszych pacjentów - powiedziała. - Niech jadą - wtrąciła w tym momencie Hrynkiewicz. - "Niech jadą". Słuchajcie... To do was (cześć lekarzy przysłuchiwała się debacie - red.) powiedziała posłanka PiS-u, "niech jadą" - kontynuowała wypowiedź Gądek. - Zamiast wam podziękować, pochylić czoła za to, co robicie dla całej ochrony zdrowia w Polsce, to słyszymy: "niech jadą" - dodała.
katolicka deratyzacja Polski2021.03.22 14:17
Glupki kwakaja,Polska jedzie dalej. Komuchy i Konfederacja zawsze razem do Rozbioru Polski.
Pytak2021.03.22 13:56
W takim razie, co robić? Jak jest rada na tych obłąkańców z MZ?
katolicka deratyzacja Polski2021.03.22 14:18
Konfederacja morduje Polakow,to domaga sie tylko rosyjskich wielkorzadcow.
Komu zależy aby COVID19 zrobić2021.03.22 13:52
"ZWYKŁĄ GRYPĘ"? Ich twórcom - KÖREWSKIM CHINOM! - - - Wszelka zaraza jest od nich: azjatycka grypa, ptasia grypaa, świńska grypa, SARS .... Wszystko przychodzi z KÖREWSKICH CHIN! - - - Mają wszędzie swoich płatnych byłych UB-ców jak 𝐦𝐚𝐭𝐢𝐬𝟖𝟗(𝐤𝐚𝐭𝐨𝐥𝐢𝐤), 𝐖𝐚𝐥𝐭𝐞𝐫 - 𝐑𝐚𝐝𝐳𝐢𝐬𝐳𝐞𝐰𝐬𝐤𝐢 - wyjątkowo tępi i wtórni analfabeci. Ale za takie grosze jaki im płacą KÖREWSKIE CHINY - mają KÖREWSKICH matołów!
ren2021.03.22 13:46
Neokomunistyczny rząd Morawieckiego to awangarda światowej rewolucji w imię pandemicznego łysenkizmu zwanego zielonym ładem w, którym każdy będzie szczęśliwym dziadem, pozbawionym wolności i mienia za to z certyfikatem szczepienia
katolicka deratyzacja Polski2021.03.22 14:09
Konfederacja morduje Polakow przez oglupianie i rusyfikacje za ruble i szekle.
Jawny2021.03.22 13:44
Jest poniedziałek? Jest Fronda? Jest dyżurny hejter, polakożerca, pedałolubny bluźnierca i ateista Anonim vel AAAtomek vel... itd? Jest LOLcontent.