04.07.20, 17:00Fot. screenshot - Facebook (Rafał Trzaskowski), Twitter (FAKT24.pl)

[TYLKO U NAS] Grzegorz Strzemecki: Do czego są zdolni Niemcy

Grzegorz Strzemecki

Nietrudno się domyślić, że bomba z tzw. ułaskawieniem pedofila odpalona przez niemiecką gazetę dla Polaków miała zostać zdetonowana w czasie telewizyjnej debaty prezydenckiej przygotowywanej przez inną gałąź tego niemieckiego medium.

Najpierw przypomnijmy co wiadomo o owym ułaskawieniu według doniesień rzetelnych mediów: dotyczyło tylko skrócenia zakazu zbliżania się do ofiar przestępstwa i nastąpiło na wniosek samych ofiar, które już dawno pojednały się ze skazanym. "Dopuszczenie się innej czynności seksualnej" wobec córki i przemocy wobec matki miało miejsce wiele lat temu, kiedy sprawca (ojciec i konkubent) był uzależniony od alkoholu (co oczywiście go nie usprawiedliwia). Odsiedział za to cały wyrok, zerwał z alkoholem, pojednał się z rodziną, od lat dba o nią i mieszka z nią razem, wobec czego zakaz zbliżania stał się uciążliwą karą dla ofiar (konkubiny i dorosłej obecnie córki), które od lat walczyły o zniesienie tego zakazu i dziękują za ten akt łaski bardzo prezydentowi dziękują. To wszystko można było przeczytać w mediach już po publikacji niemieckiej gazety dla Polaków, publikacji która miała pogrążyć polskiego prezydenta. Nawet prof. Monika Płatek uznała, że biorąc pod uwagę dostępne informacje, przychylenie się do wniosku ofiar było słuszne i uzasadnione (TUTAJ).  Prof. Płatek trudno podejrzewać o jakąkolwiek sympatię i aprobatę dla obecnej władzy, w tym dla prezydenta Dudy.

Podczas telewizyjnej debaty graniczyłoby z cudem przekonujące wyjaśnienie "a vista" tak delikatnej i nieoczywistej sprawy, wymagającej specjalnego naświetlenia i choćby skrótowego opowiedzenia całej historii (jak wyżej). Wypowiedzenie "ułaskawił pedofila" trwa sekundę i zostawia trwałe znamię. Dlatego taki zarzut podczas debaty miałby siłę rażenia medialnej bomby termojądrowej. Oglądany przez miliony (oczekiwano nawet 20 mln) widzów prezydent Duda miałby może 2-3 minuty na natychmiastową odpowiedź w sprawie, którą mógłby pamiętać pobieżnie, bo przez kancelarię prezydenta przeszły setki wniosków o ułaskawienie.

Przede wszystkim jednak urzędujący prezydent byłby zmuszony do tłumaczenia się, a "tylko winny się tłumaczy". To znane porzekadło ilustruje siłę i skuteczność oszczerstwa, które zawsze łatwo się rzuca, a oczyszcza z niego dłużej, trudniej i zawsze "coś zostaje". "Szkalujcie, szkalujcie, zawsze coś się przyczepi" - mówi znane motto oszczerców. Na to właśnie oszczercy liczą, przeliczając nieuniknione koszty ewentualnego napiętnowania za podłość na inne zyski, w tym wypadku polityczne. Taki najwyraźniej był plan medialnego "zniszczenia" urzędującego prezydenta Polski za to, że po ludzku potraktował prośbę ofiar dotkniętych wyrokiem na zresocjalizowanego sprawcę przestępstwa sprzed lat. Kilkuprocentowy spadek poparcia dla prezydenta Dudy miał wynieść do władzy kandydata, który byłby dla Niemców znacznie łatwiejszy w hodowli  niż broniący polskich interesów Andrzej Duda ze stojącą za nim Zjednoczoną Prawicą.

Przypomnijmy, że określenia pflegeleichter (= łatwiejszy w hodowli/pielęgnacji) użył niemiecki Der Spiegel w odniesieniu do Donalda Duska, mentora, protektora i nauczyciela Rafała Trzaskowskiego (TUTAJ). Donald Tusk, wówczas aktualny premier 38-milionowego kraju został  określony jako ŁATWIEJSZY W HODOWLI niż Jean-Claude Juncker, kończący urzędowanie premier  liczącego 600 tys. osób Luksemburga. Tak określiła urzędującego polskiego premiera niemiecka gazeta - to mówi wszystko o stosunku Niemiec do Tuska i Polski pod jego rządami, a zarazem wyjaśnia często wręcz furiacką niechęć niemieckich polityków, dziennikarzy czy sędziów do rządzącej w Polsce Zjednoczonej Prawicy, prezydenta Dudy, a w szczególności do Jarosława Kaczyńskiego.

Owa łatwość w hodowli wyjaśnia również, dlaczego Polska sprzeciwiająca się kandydaturze Donalda Tuska na "króla Europy" (tzn. przewodniczącego Rady Europejskiej) przegrała 1:27 z koncertem pozostałych krajów UE pod niemiecką batutą (bo słowo knut zwykle odnosi się do Rosji).   

Niemcy mają bardzo wiele powodów, by ze wszystkich sił dążyć do przywrócenia w Polsce władzy łatwiejszego w hodowli prezydenta, a na tej fali, łatwiejszego w hodowli rządu.

Nie poddający się takiej łatwej hodowli  rząd polski (ze wsparciem innych krajów w tym USA) swoim sprzeciwem stale utrudnia Niemcom budowę kolejnego gazociągu Nord Stream imienia Ribbentropa i Mołotowa (albo Hitlera i Stalina). A przecież dzięki niemu Niemcy się bogacą, a Rosjanie mogą lepiej zbroić i stwarzać większe zagrożenie dla sąsiadów, np. państw bałtyckich i Polski, o Ukrainie czy Gruzji nie wspominając.  Niemcy o obronę nie muszą się martwić bo USA broni ich na swój koszt. Na domiar złego stworzone przez Polskę niezależne od Rosji kanały dostaw gazu (gazoport i Baltic Pipe) mogą stanowić niezdrową konkurencję, hamującą rozkwit tej Rosyjsko-Niemieckiej przyjaźni i wzajemnego wsparcia kosztem sąsiadów i sojuszników(?).

 Łatwy w hodowli polski rząd wstrzymałby te kłopotliwe dla Niemiec inwestycje (jak Donald Tusk, który natychmiast po dojściu do władzy wstrzymał prace nad Baltic Pipe). Nie dopominałby się o głębsze zakopanie rury, która blokuje dostęp większych statków do portu w Świnoujściu (Donaldowi Tuskowi to zupełnie nie przeszkadzało). Wstrzymałby prace nad CPK, grożącym niezdrową, kłopotliwą konkurencją dla lotniska w Berlinie (Rafał Trzaskowski już zaproponował ich  wstrzymanie). Nie wzmacniałby polskich firm, żeby odchodziły od roli tanich podwykonawców dla niemieckiego przemysłu. Nie starałby się odbudować polskiego przemysłu stoczniowego, doprowadzonego w III RP do ruiny. Nie przywróciłby również do wzmacniającej państwo polskie poprawy jego finansów (o czym pisałem TUTAJ). Nie przypominałby Niemcom, kto był sprawcą, a kto ofiarą II wojny światowej i rzecz jasna nie domagałyby się reparacji za gigantyczne zniszczenia i mordy podczas tej wojny. Za to chętnie przepraszałby za nie swoje winy i nie domagałby się symetrycznego traktowania mniejszości polskiej w Niemczech.

Jest więc oczywiste, że Niemcom bardzo zależy na przywróceniu w Polsce łatwego w hodowli rządu. Dlatego są zdolni do wszystkiego żeby ten cel osiągnąć. W chwilach szczerości mówią to sami: Europa musi pamiętać do czego ludzie, a konkretnie Niemcy są zdolni - napisał 20 listopada 2018  Manfred Weber, szef Europejskiej Partii Ludowej, w księdze pamiątkowej Muzeum Auschwitz.

Komu jak komu, ale Polakom nie trzeba przypominać do jakich łajdactw Niemcy są zdolni. Ich zestawienie to temat na osobny artykuł, bo jak widać, sami co chwila nam o tym przypominają.

P.S. Ponieważ obecna kampania dotyczy wyboru między polityką obrony polskiej racji stanu i polskich interesów, a polityką ich lekceważenia, negowania i wyprzedawania, warto przy tej okazji przypomnieć publikowany już na naszych łamach (TUTAJ) pamflet Jana Bielańskiego pt. Kanon polityczny. Zamieszczamy go więc poniżej, oczywiście za zgodą autora.

Symptomatyczne, że choć został on napisany na okoliczność  śmierci Bronisława Geremka, to jego publikacja wiązała się ściśle z osobą Rafała Trzaskowskiego, co wyjaśnia słowo wstępne poświęcone jego genezie (również TUTAJ).

 

_________________________

 

Kanon polityczny

Wiersz dedykowany pamięci nieodżałowanego profesora Geremka, człowieka wielkich zasług ( tu wspominamy tylko o jednej), jednak optymistycznie wybiegający w przyszłość jako  stałe napomnienie dla jego wiernych uczniów Donka,  Radka et cons.) (teraz należałoby jeszcze dodać: Rafcia  przyp. GS)

 

Po śmierci profesora, pełen rewerencji

Piszę wiersz ku pamięci zamiast kondolencji,

Ale żeby nie drążyć wyłącznie zaszłości,

Wspomnę, co ów luminarz zrobił dla przyszłości.

 

Profesor wypracował polityki kanon

Zagranicznej, by nie spotkał się z przyganą

Europy, byśmy śmiało szli z postępem

Gromiąc nacjonalizmu demony przeklęte.

 

Jądrem tej polityki doktryna Michnika.

Z doktryny tej zaś prosto i jasno wynika

Jak Polska ma zabiegać o swe interesy,

Żeby się w nacjonalne nie wdawać ekscesy:

 

Interesy ma Rosja, Francja, nawet Dania,

Polska zaś ma jedynie dupę do dawania.

Dawać dupy wokoło, wszystkich wciąż przepraszać

- Tak ma właśnie wyglądać polityka nasza.

 

Donek uczeń pojętny, więc prymat miłości

Ogłosił jako premier polskiej publiczności,

A że  miłość odmienna jest obecnie w modzie,

Łatwo ją więc z kanonem politycznym godzić.

 

Tak się harmonię w kraju i w świecie buduje;

Resentymenty, spory  łacno likwiduje.

Wszędy miłość panuje i wszędy kochanie.

Skąd więc Donku u ciebie to zafrasowanie?

 

Donek sroma się nieco i swą rzecz wyjawia,

Że ma kłopot czasami kiedy dupy dawa:

"Bo gdy Rosji i Niemcom wybijam pokłony,

To mi żal, że nie mam dwóch dup na dwie strony".

 

Jan Bielański

 

 

 

 

Komentarze

Jan Radziszewski2020.07.6 16:21
jakoś dziwnie od zarania swego Niemcy zamiast bić się w swoje piersi i pokutować za swe zbrodnie lubią bić się w nasze POLSKIE Niestety biedny bo głupi mason Trzaskowski do PIEKŁA Trafi wraz z tymi tzw. dobrodziejami z NIEMIEC !! natomiast wygrana jest pisana obecnemu Prezydentowi Andrzej Duda tym bardziej w obliczu znanego Przysłowia "Co ma wisieć nie utonie " a właśnie to zapowiada Andrzejowi Dudzie Pan i Król nasz "Słowo Wcielone" Jezus Chrystus 13.03.2020 Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle. Możesz być powieszony przez lud Polski. Nie teraz jeszcze lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na coronawirusa a więcej niż milion chorych to jest to już bardzo prawdopodobne. +++ oraz Przekleństwa Bożego rzuconego na NIEGO "piątek, 26 czerwca 2020 26 VI 2020 Klątwa Boża rzucona na prezydenta Polski Andrzeja Dudę Piątek, 26 czerwca 21.40 Zapisz dziecko - Tak, dojrzał owoc. Prezydent Duda dostawał długo szansę. Nie korzysta z niczego co chce dać Bóg, co może pomóc Polsce. Teraz Polskę sprzedał w USA. Zatem rzuć na niego klątwę Bożą. - Ja, nieudany i marny sługa Boży Krzysztof Michałowski ( Cyprian Polak) rzucam na prezydenta Polski Andrzeja Dudę klątwę Bożą. Przeklina Cię Bóg. Przeklina Cię Bóg. Przeklina Cię Bóg Andrzeju Dudo. Amen! Amen! Amen! - I tak się stanie. Amen. Tak mówi Jezus, tak mówi Trójca Przenajświętsza, Amen, Amen, Amen. Zbawię Cię Andrzeju Dudo i unikniesz potępienia, lecz Twój czyściec będzie bardzo ciężki. Klątwa zaś sprawi, że nie zdołasz się oczyścić przed śmiercią z grzechów w należyty sposób. Śmierć Twoja będzie przestrogą. Amen. Otrzymał Cyprian Polak
MaxFiend2020.07.5 15:28
Ile by się propagandziści Dudy nie wysilali to faktów nie zmienią. Ktoś, kto był skazany za pedofilię i jest w rejestrze, jest pedofilem. Nie ważne czego dotyczyło ułaskawienie bo personalnie dotyczyło pedofila. Zatem ewidentnie prezydent ułaskawił pedofila od wyroku zakazującego mu zbliżania się do jego ofiar.
Jan Radziszewski2020.07.6 16:31
maxio wiesz dobrze, że większych pedofili niż żydzi - NIE MA +++ Co rodzynki diabła myślicie, że żydzi to jedyni sprawiedliwi i w tym względzie zachowują się inaczej tzn zgodnie normami obyczajowymi ? Talmud księga ważniejsza niż PISMO św. tak uczy ! "Trzyletnia córka goja /nie żyda/ może być gwałcona przez żyda " (Aboda Sarah 37a.) "żyd może gwałcić dziewczynę nie żydówkę, ale nie może jej poślubić" /Gad . Shas. 2..2.) "żyd może nadużywać nie żydówkę udając wb niej , że to jest normalne" /Maimonides Jak Chaseka 2,2. żyd może robić z nie- żydówką, co mu się tylko podoba! Może ją traktować jak kawałek mięsa (Nadarine 20, B.)
gość2020.07.5 14:20
Wojciech Sumliński, dziennikarz śledczy: książka ,,Niebezpieczne związki Donalda Tuska'' (Tusk i tajne związki z Niemcami). Cała prawda!
wyborca2020.07.5 11:40
Pierwszym posunięciem prezydenta Andrzeja Dudy,po wygranej,powinna być delegalizacja obcych mediów.
helena2020.07.5 11:33
Niemcy niech zapłacą odszkodowania za pomordowanych na Majdanku w Lublinie,dopóki żyją ich dzieci.Niech nie kreują nam IV rzeszy.
stan2020.07.5 11:25
Artykuł zawiera kolejne dowody, że totalną opozycję wyhodowali Niemcy. Dziękuję za zwrócenie uwagi na słownictwo niemieckie - hodowla Tuska (samo sedno). Chcieli zdyskredytować prezydenta, a sami pogrążyli się z kretesem. Brawo, p. Bielański!
Seks kamerki2020.07.5 9:08
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
Jan Radziszewski2020.07.5 7:22
Ot wiadomo kto wygra Andrzej Duda bo muszą się spełnić słowa "Co ma wisieć nie utonie " a właśnie taka kara jest zapowiadana Obecnemu Prezydentowi z jakiego powodu zlekceważył Pana Boga podobnie jak ABp krakowski Jędraszewski któremu już 2019 roku Pan zapowiedział karę z podobnych względów , że zostanie zamordowany Pan zaś Andrzejowi Dudzie zapowiedział 13.03.2020 r w słowach " Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle. Możesz być powieszony przez lud Polski. Nie teraz jeszcze lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na coronawirusa a więcej niż milion chorych to jest to już bardzo prawdopodobne." co zostało potwierdzone w dniu 26.06.2020r w słowach 26 VI 2020 Klątwa rzucona na prezydenta Polski Andrzeja Dudę Piątek, 26 czerwca 21.40 Zapisz dziecko - Tak, dojrzał owoc. Prezydent Duda dostawał długo szansę. Nie korzysta z niczego co chce dać Bóg, co może pomóc Polsce. Teraz Polskę sprzedał w USA. Zatem rzuć na niego klątwę Bożą. Ja, nieudany i marny sługa Boży Krzysztof Michałowski ( Cyprian Polak) rzucam na prezydenta Polski Andrzeja Dudę klątwę Bożą. Przeklina Cię Bóg. Przeklina Cię Bóg. Przeklina Cię Bóg Andrzeju Dudo. Amen ! Amen! Amen! - I tak się stanie. Amen. Tak mówi Jezus, tak mówi Trójca Przenajświętsza, Amen, Amen, Amen. Zbawię Cię Andrzeju Dudo i unikniesz potępienia, lecz Twój czyściec będzie bardzo ciężki. Klątwa zaś sprawi, że nie zdołasz się oczyścić przed śmiercią z grzechów w należyty sposób. Śmierć Twoja będzie przestrogą. Amen. Otrzymał Cyprian Polak
Andrzej B2020.07.4 23:49
Axel Springer Amerykańska firma wdaje swoje gazety w trzydziestu krajach więc co mieszacie Niemców czy reszte 29 krajów do tego co piszą w Polsce
Styki2020.07.5 12:14
Rok temu amerykański equity found KKK kupił 43,5 procent akcji RAS SE, stając się w ten sposób największym udziałowcem tej europejskiej spółki akcyjnej. Co jednak wcale nie znaczy, że Amerykanie zostali właścicielami RAS SE, a w tym samym, „Faktu”. Najwięksi udziałowcy niemieccy, Friede Springer i Mathias Doepfner, posiadają nadal większy pakiet (42,6+2,8) Mark Dekan nadal pozostaje prezesem RAS Polska
AntySzwab2020.07.4 23:45
Pieprzone szwaby rynsztokowe.
Katolik2020.07.4 23:51
Masz gó-wno zamiast mózgu, matka po porodzie powinna cię utopić w wiadrze z woda
kapral FSB2020.07.5 4:06
Luteranizm to nie katolicyzm! Gownojedzie.
Topek2020.07.4 23:40
Ten pedofil nie powinien mieszkać i brać odpowiedzialności za tę rodzinę tak samo taki Prezydent który ułaskawia Pedofila nie powinien brać odpowiedzialności za Polske. Głównym akcjonariuszem Axel Springer jest fundusz Amerykański dlatego pretensje możecie mieć do swoich Amerykańskich przyjaciół
Dość!2020.07.4 22:41
Trzaskowski agent niemiecki
Urszula2020.07.5 0:51
Raczej Duda. Ma niemieckie pochodzenie więc i dziadek w Wehrmachcie sie znajdzie.
stan2020.07.5 11:29
Typowe platfusowe zakłamanie. Chyba rzeczywiście jesteście ludźmi o innej wrażliwości - głęboko uśpionej lub nawet zakopanej. Cechą ludzi PO i lewactwa jest bezczelne kłamstwo, bo pojęcie prawda jest im nieznane.
Głosujcie na ułaskawiacza pedofili2020.07.4 22:33
j.w.
ja2020.07.5 0:40
No to prawda że Fakt robi wodę z mózgu ale tylko lemingom
neutralny2020.07.4 21:57
Miałem nie isc na wybory ale jak niemcy w tym grzebią to idę na Dudę
kapax2020.07.4 21:10
Jak to ktoś powiedział , szkopów trzeba bombardować co kilkadziesiąt lat , żeby im się we łbach nie POprzewracało .
Straszenie Niemcem2020.07.4 20:40
Ostatnia deska ratunku frondotłuków
Anonim2020.07.5 11:37
Straszenie Niemcem? Przecież to Niemcy zaingerowali w polskie wybory, chcą mieć swoich namiestników i posłusznych stróżów własnych interesów w Polsce. Dlatego nie możemy do tego dopuścić, by najważniejszą władzę w Polsce sprawował wybraniec niemiecki. Zmobilizowało to mnie do pójścia na wybory i głosu na Dudę.
Kto mianowicie jest zdolny i do czego?2020.07.4 20:38
https://www.tygodnikprzeglad.pl/mordercy-mundurach-u-s-army/
tulipan2020.07.4 20:36
Do czego sa zdolni? Przerabiali ludzi na mydlo wiec pytanie do czego nie sa zdolni?
trzy rodzaje prawdy2020.07.4 20:33
"Jeśli teoria nie zgadza się z faktami, tym gorzej dla faktów."
Herman Prawda2020.07.4 20:30
To, że gazeta zarejestrowała się w USA a pracują w niej Niemcy nie znaczy, że nie jest niemiecka. Otóż JEST niemiecka.
Anton2020.07.4 23:44
Co ty piszesz, Axel Springer jest Amerykański i popierający Trampa. Niemcy nie mają nic wspólnego z polskim wydawnictwem
Styki2020.07.5 12:13
Rok temu amerykański equity found KKK kupił 43,5 procent akcji RAS SE, stając się w ten sposób największym udziałowcem tej europejskiej spółki akcyjnej. Co jednak wcale nie znaczy, że Amerykanie zostali właścicielami RAS SE, a w tym samym, „Faktu”. Najwięksi udziałowcy niemieccy, Friede Springer i Mathias Doepfner, posiadają nadal większy pakiet (42,6+2,8) Mark Dekan nadal pozostaje prezesem RAS Polska
Tylko u was - ale w kontekście Newsweeka:2020.07.4 20:22
https://fronda.pl/a/i-co-teraz-zrobi-lis-oto-kto-wykupil-axel-springer,132139.html
Naści, cebulaku2020.07.4 20:19
Amerykański fundusz Kohlberk Kravis & Roberts kupił za 2,9 mld euro pakiet 43,54 proc. udziałów niemieckiego koncernu wydawniczego Axel Springer. KKR to globalny fundusz inwestycyjny, tzw. private equity, założony przez Hanry’ego Kravisa, amerykańskiego miliardera, filantropa i republikanina. W 2017 r. przeznaczył on milion dolarów na inaugurację prezydentury Donalda Trumpa. Wcześniej popierał także – i wspierał finansowo – prezydenta George’a W. Busha i ubiegającego się o to stanowisko Johna McCaina.
Nie pogrążaj się ignorancie.2020.07.4 20:14
To NIE JEST niemiecka gazeta. Już nie.
Styki2020.07.5 12:18
Czyzby? Rok temu amerykański equity found KKK kupił 43,5 procent akcji RAS SE, stając się w ten sposób największym udziałowcem tej europejskiej spółki akcyjnej. Co jednak wcale nie znaczy, że Amerykanie zostali właścicielami RAS SE, a w tym samym, „Faktu”. Najwięksi udziałowcy niemieccy, Friede Springer i Mathias Doepfner, posiadają nadal większy pakiet (42,6+2,8) Mark Dekan nadal pozostaje prezesem RAS Polska
Adolf Geheim-Hitler2020.07.4 20:13
Fefluchte nic się nie udaje. To przez herr Tuska, głupi jak dziadek.
Zaneta2020.07.4 20:08
Do czego zdolni są pisie aby w swój ewidentny błąd Zaprzęgać cały swiat
Urszula2020.07.4 18:53
Fakt kontrolowany przez kapitał amerykański, ale obrywają Niemcy. Jeśli już ma ktoś w Europie oberwać to raczej Szwajcaria. PiS to najlepsi w Polsce kabareciarze. No i co z tego, że fornale i prostacy i pomysły mają na poziomie bywalców spelunek. Tylko to potrafią. Co jeszcze wymyślicie wy spod znaku PiS?
Czech2020.07.4 19:39
Jaki kapitał amerykański? Ursula kapitał jest niemiecko-szwajcarski i wasze zaklęcia tego nie zmienią.
Ja2020.07.4 19:54
Fakt został, podobnie jak Onet, kupiony przez Amerykanów. Głównym udziałowcem spółki, która kupiła tytuł jest przyjaciel Trumpa - milioner, który finansuje mu kampanię.
Anonim2020.07.4 20:04
A podaj źródło swojej wiedzy, bo wikipedia podaje tak... https://pl.wikipedia.org/wiki/Fakt_(gazeta)
Fan dziadygi z halabardą (ang.halberd)2020.07.4 20:15
https://www.tvp.info/44104333/republikanin-zostal-najwiekszym-udzialowcem-wydawcy-faktu
Anonim2020.07.4 20:48
He, he, he... "Hanry’ego Kravisa, amerykańskiego miliardera, filantropa i republikanina." Bardzo mnie ten "filantrop" zafascynował. Zdaje się, że to taki sam typ filantropa jak p. Soros. Np. właścicielem TVN-u jest też "Amerykanin". Z odpowiednimi korzeniami oczywiście. Jak wiadomo TVN wprost uwielbia Dudę.
To w końcu Żyd czy Niemiec?2020.07.4 20:55
j.w.
Anonim2020.07.4 22:14
Uj, uj, takie niemiłe pytanie... W każdym razie interesy są antypolskie.
Anonim2020.07.4 20:02
O widzisz, folksdojcz się odezwał i próbuje wybielić Dojczlandów. A przecież to jest Der "Fakt", Der "Onet" przeważająca część prasy lokalnej. Oczywiście ich obiektywizm jest znany co najmniej w całej galaktyce. Podobno kapitał nie ma narodowości... ale ma interesy i w tym wypadku są to żywotne interesy niemieckie.
Anonim2020.07.4 21:38
Zaśmierdziało mi Nurowską.
Styki2020.07.5 12:28
Rok temu amerykański equity found KKK kupił 43,5 procent akcji RAS SE, stając się w ten sposób największym udziałowcem tej europejskiej spółki akcyjnej. Co jednak wcale nie znaczy, że Amerykanie zostali właścicielami RAS SE, a w tym samym, „Faktu”. Najwięksi udziałowcy niemieccy, Friede Springer i Mathias Doepfner, posiadają nadal większy pakiet (42,6+2,8) Mark Dekan nadal pozostaje prezesem RAS Polska
Adolf Trzaskenshit2020.07.4 18:40
Oj nie udało się zrobić w konia Polaków. Sheise!
Jurgen Straka2020.07.4 18:38
niemiecka prowokacja padła hahahahahahaha
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱🏳️‍🌈2020.07.4 18:52
A ja towarzyszom radzieckim nie tylko obciągam ale i lecę kakałko.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.4 18:30
Fakt napisał prawdę i to najbardziej boli PiSdowatych!
Jadwiga K.2020.07.4 19:20
" Ej, Ty "Niedumny-Geju", skretyniały Lechu Keller! JUŻ TERAZ WSZYSCY WIEMY JAKA JEST PRAWDA ! Tak teraz trąbią o tym , że trudno nie wiedzieć! Piszę dla tych, co nie wiedzą jeszcze jak było! Ten sprawca zła odbył już cały wyrok - tj. całe 4 lata w więzieniu, co do jednego dnia ! .......... WIĘC PREZYDENT NIE UŁASKAWIŁ GO Z KARY! ALE NA WNIOSEK MATKI I CÓRKI UŁASKAWIŁ Z ZAKAZU ZBLIŻANIA SIĘ DO NICH, do kilku metrów! Taką podjął decyzję Sąd I i II Instancji oraz Prokurator i Kurator i ją Prezydent zatwierdził! Rodzina się z nim już pogodziła, córka dorosła, a ojciec przestał pić! Zmienił się, pracuje i jest w porządku względem rodziny! Rodzina dziękowała za to ułaskawienie z zakazu zbliżania się! Ale ciebie Lechu, przecież interesuje to, tylko Nieprawda" Nie-Faktu"! NIE WYSILAJ SIĘ, NIKT TOBIE LECHU, NIGDY W NIC NIE UWIERZY! ZAWSZE JEST NA ODWRÓT TO CO PISZESZ! TO TAK SAMO, JAKBYŚ POWIEDZIAŁ, ŻE NIE JESTEŚ PEDAŁEM, MAJĄC NA SUMIENIU WIELE DZIECI! Byłoby to wierutnym kłamstwem, tak jak to obecne, o którym kłamliwie piszesz! Weż na wstrzymanie , nic nie wskuracie! Tylko tracicie poparcie, to już widać! !! Za dwa dni będziecie mieć jeszcze gorzej!
Ja2020.07.4 19:59
Po kolei: 1) Zakaz zbliżania jest częścią kary. 2) Ten człowiek - pedofil i przemocowiec to recydywista (który już siedział za pobicie). 3) Ten człowiek przez wiele lat znęcał się fizycznie, psychicznie, a także molestował seksualnie dziecko (w tym onanizował się jego rękami). 4) Za złamanie zakazu zbliżania się będącego częścią kary groził mu powrót do więzienia. 5) Prezydent ułaskawił go więc od zakazu zbliżania (części wyroku) i prawnie dopuścił jego mieszkanie z ofiarą. 6) Kim jest ofiara, na którą się powołujecie? Dziewczyną, która przez wiele lat wychowała się w patologii, a obecnie jest uzależniona ekonomicznie od sprawcy. Kiedy jej trauma się skończyła? Gdy zaczęło brakować pieniędzy. 7) Jaki był główny powód wybaczenia? Brak środków do życia. 8) Kto powinien te środki zapewnić? Państwo z Funduszu Sprawiedliwości. 9) Kto wygrał przetarg wśród fundacji na pomoc ofiarom takich przestępstw? Działające od wielu lat fundacje? Nie. 10) Wygrała fundacja księdza egzorcysty, która nigdy się tym nie zajmowała. Czyli prezydent na wniosek ofiar (obecnie zmuszonych przez przemoc ekonomiczną), wielokrotnie wyzyskiwanych, w tym kobiety wychowanej w skrajnie toksycznym środowisku (która miała traumę, lęki, bóle brzucha) ułaskawił człowieka - przestępcę recydywistę, który przez wiele lat bił, znęcał się psychicznie i seksualnie nad dzieckiem i konkubiną.
Głowa do góry!2020.07.4 22:27
Jak to sprawdziłeś? Nie przyjmuj bezkrytycznie wszytkiego co napiszą Niemcy - bo może się okazać, że musisz zapłacić za amunicję, którą zużyli "Narodowi Socjaliści" Hitlera mordująć Polaków w czasie wojny.
Ja2020.07.4 22:52
Jest dostęp do wyroków sądu. Wystarczy je przeczytać.
asd2020.07.4 18:22
POLAKU PATRIOTO ZOBACZ SPOT „RAFAŁ NIE KŁAM” https://www.youtube.com/watch?v=bC87YYvxCVk PRZEKAŹ DALEJ INNYM POLAKOM !!!!!! DZIAŁAJ, BY NIE ŻAŁOWAĆ.
nora2020.07.5 8:31
Spadaj do Kijowa!
Anonim2020.07.4 18:19
Bolszewizm jest internacjonalny i dba tylko o aktywistów, taka to tradycja!
fdf2020.07.4 18:01
Do czego zdolne jest reźimowe tvp
henio2020.07.4 18:01
Tak się zastanawiam dlaczego nikt nigdy nie zgłębił tego tematu: https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/jaroslaw-sokolowski-masa-ujawnia-powiazania-ksiezy-z-mafia/qh1mt50
henio2020.07.4 18:05
Dla zainteresowanych informuję, że taka informacja znalazła się również w książce Wojciecha Sumlińskiego "Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego".
Maria Błaszczyk2020.07.4 18:23
W książce pana Sumlińskiego nie znalazła się ŻADNA informacja, bowiem była to powieść, fikcja literacka, skądinąd w znacznej mierze ukradziona innym autorom. Do tego, na tym polega cała historia, że się nie dowiadujemy, o co chodziło, bo bohater co prawda "informacje" raz ma w ręku, ale się z nimi wskutek twistu fabuły nie ma szansy zapoznać...
henio2020.07.4 18:34
Czytałem, to nie powieść fikcyjna, poza tym są zeznania "masy", które to potwierdzają.
henio2020.07.4 18:39
...ale prawdą jest iż Sumliński został oskarżony o plagiat w wielu miejscach tej książki.
Maria Błaszczyk2020.07.4 19:01
No i dlatego znalazły się w niej długie cytaty z książek amerykańskich autorów powieści sensacyjnych sprzed kilkudziesięciu lat. A Masa po pierwsze nie miał za bardzo co potwierdzać, bo w tej książce nie ma żadnych faktów, po drugie nie twierdzisz chyba, że jest to osoba wiarygodna, zwłaszcza jako współautor pana Sumlińskiego. Czy sam fakt, że w tej książce nie zgadza się ani jedno nazwisko, nie ma przypisów, nie ma skanow, do tego ta historia się kupy nie trzyma, chociażby sama knajpa, w której się to niby dzieje - a właściwie nic się nie dzieje, siedzi człowiek w knajpie - w Dziekanowie Leśnym... Do cholery, tam nie ma takiego lokalu... W Dziekanowie bowiem nie ma ŻADNEJ knajpy. Ani jednej. Kilka jest w Łomiankach, ale i tak żadna nie pasuje do opisu.
Anonim2020.07.4 19:25
Mario B....Kłamiesz! To ty od dawna jesteś fikcją.....! Przecież wiesz o tym ! Nie raz to pisaliśmy ci! Węź na luz i daj nam spokój ! Nie chcemy twoich lewackich tekstów ! Nie ten adres !....pa...pa...!
Maria Błaszczyk2020.07.4 19:35
Kochany Anonimie, ja wiem, że jest problem z dostępem do usług medycznych w tej chwili, ale taki poziom urojeń...I ten pluralis maiestatis. Naprawdę, powinieneś poszukać pomocy. Gdzie Ty widziałeś restaurację w Dziekanowie Leśnym? I skoro ja nie istnieję, to kto pisze te "lewackie teksty"? Swoją drogą, ciekawe, co lewackiego jest w stwierdzeniu, że jakaś książka jest nudną powieścią - czy prawacy nigdy takich rzeczy nie twierdzą?
Urszula2020.07.5 1:02
Kłamie? W którym miejscu? Co skłamała? Ty też kłamiesz i to jak. Też jesteś fikcją, niebytem. Spróbuj napisać, że jest inaczej, kali.
Niejestemrobotem2020.07.4 17:56
Pierwsza o sprawię napisała 100% polska rzeczpospolita. Dopiero później inne media, tak z polskim jak i zagranicznym kapitałem. A że Fakt najdosadniej, to dlatego, że taki jest styl tej gazety, a nie że jakiś Niemiec im kazał. Debatę organizować chciało TVN, czyli medium z amerykańskim kapitałem. Czyli Niemcy to tutaj są w tle, ale prezydent to akcentuje, bo to jedyny jego pomysł na obronę. Jeśli jednak nawet dostałby na debacie o to pytanie, to powinien potrafić uzasadnić swoją decyzję. Może i setki wniosków wpływają do kancelarii, ale ułaskawia się najwyżej nastu, ta sprawa jest kontrowersyjna, więc na pewno o niej dyskutowano, było niedawno. Musiałby mniej więcej pamiętać o co chodziło. No chyba, że podpisał po prostu nie czytając. A i później kłamał, że nie było zgwałcenie, a owszem było, co sądy potwierdziły. Zaś co do samego ułaskawienia. Po ludzku ofierze powinno się zaproponować pomoc, psychologa, wsparcie. I to jakby kancelaria zrobiła, byłoby super. Bo niestety, w czasie pierwotnego procesu nikt się nie zainteresował i nikt nie pomógł, nie zrobiono wszystkiego, żeby umożliwić tej wówczas dziewczynce normalne życie. Kancelaria miała okazję zrobić to teraz. Pokazać, że naprawdę chcą pomóc ofierze. Bo tu najważniejsza jest pomoc dla ofiary, a nie ułatwianie życia katu.
@Niejestemrobotem2020.07.4 18:13
Możliwe, ale z pewnością jesteś idiotą! Chcesz być matole jakoś wiarygodnym? Pisz poprawnie "po polskiemu".
Maria Błaszczyk2020.07.4 18:25
Zażądał człowiek, który napisał dwa zdania, z wakatami dla dwóch przecinków...
ZNISZCZĄ CI KOMPUTER !!!2020.07.4 17:36
Nie znasz strony internetowej - NIE OTWIERAJ!!! Mendy blogowe podsyłają 𝐬𝐭𝐫𝐨𝐧𝐲 𝐩𝐨𝐫𝐧𝐨𝐠𝐫𝐚𝐟𝐢𝐜𝐳𝐧𝐞 𝐳𝐚𝐢𝐧𝐟𝐞𝐤𝐭𝐨𝐰𝐚𝐧𝐞 𝐰𝐢𝐫𝐮𝐬𝐚𝐦𝐢. Zniszczą ci komputer moga się dostać do twoich kont bankowych, email, itp.
Seks kamerki2020.07.4 17:31
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.frircikvip.com.pl
ZNISZCZĄ CI KOMPUTER !!!2020.07.4 17:35
Nie znasz strony internetowej - NIE OTWIERAJ!!! Mendy blogowe podsyłają 𝐬𝐭𝐫𝐨𝐧𝐲 𝐩𝐨𝐫𝐧𝐨𝐠𝐫𝐚𝐟𝐢𝐜𝐳𝐧𝐞 𝐳𝐚𝐢𝐧𝐟𝐞𝐤𝐭𝐨𝐰𝐚𝐧𝐞 𝐰𝐢𝐫𝐮𝐬𝐚𝐦𝐢. Zniszczą ci komputer moga się dostać do twoich kont bankowych, email, itp.
FACK GERMANS2020.07.4 17:26
DUDA TO POLSKA ….trzaskowski ..tusk....nitras…grodzki ..budka z wodoglowiem to poniemiecko ubeckie fekalia …pospolite odpady do utylizacji…fack germans
Hans2020.07.4 17:22
Potwierdzam, o niczym innym nie myślimy jak o zniszczeniu Polski, właśnie w tym celu wybudowaliśmy gospodarkę, na złość wam miśki ;)
Anonim2020.07.4 17:13
Nie wszyscy Niemcy są jednacy. Poza wszelkim kryterium ocennym na pewno jest lewacka szumowina. Obojętnie z jakiego kraju pochodzi sieje zamęt i zgorszenie. Przedłużeniem ramienia niemieckiego lewactwa jest PO-KO + reszta totalnej zgnilizny.
Autor2020.07.4 17:41
Oczywiście, nie wszyscy są tacy, ale jakoś tak się dzieje, że polityczna emanacja tego narodu raz po raz pokazuje charakterystyczną gębę ubermenschów.
Anonim2020.07.4 18:40
Polityczna emanacja Rosji też ma nieciekawy "ansicht", lub jak wolisz "просмотр", a jednak są w niej dobrzy ludzie.
Katolik2020.07.4 17:13
Głos na Dudę to głos przeciwko niemcom.
"Katoliku"2020.07.4 17:16
popracuj nad polskom jazykom towariszcz durak
Iga2020.07.4 19:29
GŁOS NA DUDĘ, TO GŁOS ZA POLSKĄ! TAKA PRAWDA! "....Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz....."!
święte słowa2020.07.4 17:09
dotyczą ucznia Geremka - Trzaskowskiego
4th of JULY!2020.07.4 17:05
HAPPY BIRTHDAY, AMERICA!