29.07.15, 16:28

Udzielmy gościny chrześcijanom. Muzułmanie mają państwa arabskie

Mała chrześcijanka, która przebywa w obozie dla uchodźców w Iraku, mówi, że Bóg troszczy się o swoich wiernych i nie pozwoli, by zamordowali ich muzułmanie z Państwa Islamskiego.

Dziewczynka mówi też, że wybaczyła swoim oprawcom - i ma nadzieję, że wybaczy im także Bóg.

My tymczasem zróbmy wszystko co możliwe, by uratować chrześcijan prześladowanych przez islamskich oprawców. Wielu, który tego potrzebują, możemy udzielić schronienia w Polsce. I niech nikt nie mówi, że nie stać nas na to, by pomóc kilku tysiącom ludzi, którym każdego dnia grozi śmierć tylko dlatego, że wierzą w naszego Pana Jezusa Chrystusa!

Komentarze

anonim2015.07.29 16:35
Przyjęcie uchodźców chrześcijan zamiast muslimów to najlepsza wiadomość dla wszelkiej maści zboków
anonim2015.07.29 16:58
@Camino Nie mieszajmy w to wojny ideologicznej, bo tym będą w nas uderzać. Chodzi o czystą miłość, empatię, hojność i gościnność. A przede wszystkim o miłosierdzie.
anonim2015.07.29 21:40
No i tak to jest u lewaków z inteligencją a co za tym idzie z wiedzą i logiką. Jak przyjdą muslimy, to najpierw skrócą o łeb różnych Biedroniów i innych słoików z tego portalu. Jak przyjmiemy chrześcijan, to oni zademonstrują czystą miłość i empatię w odpowiedzi na naszą hojność i gościnność. Bo chrześcijanie już tak mają
anonim2015.07.29 23:05
Problem leży w tym, że muzułmańscy uchodźcy są prześladowani przez wyznawców islamu, nie bardzo więc mogą szukać schronienia w państwach arabskich. Liczną grupę na swoich terenach przyjęli Kurdowie, pomimo tego, że nie mają własnego państwa, ale ich przywódcy nie są islamistami.
anonim2015.07.29 23:09
Już o tym mówiłam/pisałam - powtórzę. Wszyscy uchodźcy, którzy zostaną w Polsce zarejestrowani, będą musieli w niej pozostać. Po prostu nie otrzymają pozwolenia na pobyt (z tym wiąże się pomoc socjalna) w innym kraju zachodnim.
anonim2015.07.30 8:56
@Astar "Gdy 70 lat temu Iran przyjął 116 tysięcy polskich uchodźców nikt nie pytał o ich wyznanie." Po pierwsze nie uchodźców, po drugie nikt specjalnie się zdaniem Iranu wtedy nie przejmował. @CaminoCanis "Jak przyjdą muslimy, to najpierw skrócą o łeb różnych" Sto lat temu arabscy muzułmanie nie powiedzieli szukającym schronienia Ormianom "macie kraje zachodnie" tylko pomagali jak mogli. I choćby już z tego powodu selekcja uchodźców po wyznaniu jest cokolwiek paskudna. "Bo chrześcijanie już tak mają" Też - jak którzy. Niemieckim chrześcijanom w czasie wojny kiepsko szło demonstrowanie czystej miłości. Może inni nie byli dość hojni?
anonim2015.07.30 9:10
A ja myślałem (i nie tylko ja) że 100 lat temu muzułmańscy Turcy wyrżnęli 1,5 miliona Ormian
anonim2015.07.30 9:13
@CaminoCanis "ja myślałem (i nie tylko ja) że 100 lat temu muzułmańscy Turcy wyrżnęli 1,5 miliona Ormian" Dobrze myślałeś. Pomyśl jeszcze kto pomagał, tym, którzy przeżyli. Co do muzułmańskości - niewątpliwie większość z nich była muzułmanami, ale to tak jakby mówić, że tu mordowali "chrześcijańscy Niemcy". Ideologią, którą się wtedy kierowali był nacjonalizm Młodych Turków.
anonim2015.07.30 14:54
@bielzz "Pomoc otrzymali i przeżyli tylko ci Ormianie, którzy przeszli na Islam." Bzdura, do dziś są w krajach Bliskiego Wschodu wspólnoty Ormian, potomków wtedy ocalonych. Są chrześcijanami, mówią między sobą po ormiańsku, część z nich też szuka schronienia przed ISIS.