05.02.20, 16:12

USA: podziały w Kościele coraz głębsze, nie potrafimy się różnić

W Rzymie przebywa z wizytą ad limina kolejna grupa amerykańskich biskupów, tym razem z północno-zachodnich diecezji Stanów Zjednoczonych. Wczoraj zostali przyjęci przez Papieża. Franciszek rozmawiał z nimi przez 2,5 godziny. Było to – jak podkreśla – abp Alexander Sample z Portlandu wyjątkowe doświadczenie braterstwa. Jego zdaniem Franciszek chce swym przykładem uczyć biskupów, aby w ten sam sposób odnosili się do swych kapłanów.

 

Biskupi rozmawiali z Papieżem o silnej sekularyzacji, którą naznaczony jest ten region Stanów Zjednoczonych. Na Alasce poważnym wyzwaniem jest brak kapłanów, a parafie są od siebie bardzo oddalone. Do niektórych można dotrzeć jedynie samolotem lub łodzią – opowiadał bp Andrew Bellisario.

Podczas spotkania z Ojcem Świętym amerykańscy biskupi poruszyli też bolesny problem podziałów w Kościele. Zdaniem abp Paula Etienne’a sytuacja radykalnie się pogorszyła w ostatnich latach. Trzeba przypominać, że katolicy mogą mieć różne opinie, nawet ze sobą walczyć, ale ostatecznie jesteśmy jedną rodziną, musimy sobie przebaczać i okazywać miłość – zauważa metropolita z Seatlle. Dodał on, że Papież wie, jakich napięć doświadczają amerykańscy biskupi. Zachęcił ich do wytrwałości i wierności, aby byli blisko Pana i wspierali się nawzajem.

 

mp/vatican news

Komentarze

pistoleto2020.02.5 19:40
bergolio to wysłannik diabła leweak mason rozwala kościól od środka ze swoimi kardynałami z watykanu
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.02.5 22:12
Jest gorzej. Jezus to lewak i mason rozwala kościól od środka ze swoimi następcami papieżami.
SpotkanieSzamanówNajwyższegoWtajemniczenia2020.02.5 19:29
Podział topniejącej forsy - to jest jedyny prawdziwy powód takich zebrań staruchów-kleruchów z Drugim Papieżem (obok papy numer jeden Benka hitlerowca i Tymka z Beci Matki czyli Papieża Trzeciego na Urlopiku). Wniosek zawsze jest jeden - skoro nie da się wycisnąć nic więcej od Inuitów, Kwakiutlów, Mohawków, Siuksów czy Nez Perce, to trzeba wydusić różnicę od kato-ciemnoty w Polsce.
R2020.02.5 17:49
chrześcijanin przyjaźni się z Jezusem i co wspólnego może mieć z bałwochwalcami albo pedofilami albo kłamcami czy oszustami ? a takich wspiera ekipa Bergolio flaga katolickiej korporacji watykanskiej niczego nie gwarantuje jak i żadna inna i lepiej uważać jak zawsze
Antoni2020.02.5 17:28
Mam ytanie: to jak to w końcu jest z tym Duchem Świętym? Wieje czy nie wieje? Jesli by wiał, to nie było by mowy o jakichś podziałach w waszym Kościele. A jeśli te podziay są to Ducjh nie wieje?
...2020.02.6 7:49
no nie....Duch Św. obecnie tak wieje...że sporo część towarzystwa rozpirza .... musi wywiać wszystkie plewy...ciekawe zatem ile ziarna zostanie...
nico2020.02.6 10:12
Gołąb
Chciałbym wiedzieć2020.02.5 16:47
mam poważne pytanie. Niestety na forum Frondy często obrzucają się inwektywami lewaki z prawakami. A ja chcę zapytać poważnie i proszę o poważną odpowiedź, jeśli ktoś ją zna. Jaki jest udział Kościoła Katolickiego w życiu społecznym USA? Kwestie finansowania, pomocy, utrudnień lub obojętności państwa wobec Kościoła, kwestie religii w szkołach, kapelanów w instytucjach państwowych itp. Ktoś wie jak to wygląda?
FRAJER2020.02.5 17:21
Odpowiedź na te pytania można poszukać w googlach. Mozna wpisać w google np. - Państwo i kościół w USA -"mur rozdziału" - czy 'Finansowanie kościołów w USA".
Leszek 2020.02.5 16:25
Bądźcie małżonkami wiernymi powołaniu Bożemu. Nie możecie służyć dwom panom. Łoże małżeńskie nie jest równocześnie dla dwóch małżonek. Bóg i szatan nie mogą dzielić waszych objęć. Bóg i szatan nie mogą dzielić potrójnego objęcia człowieka, bo to byty przeciwstawne sobie. Sprzeciwiajcie się pragnieniu złota jak i pragnieniu ciała, pragnieniu cielesnemu oraz pragnieniu władzy. Oto, co daje wam szatan. O! Jego złudne bogactwa! Zaszczyty, sukcesy, władza, pieniądze – to nieczyste towary, które nabywacie za cenę waszych dusz. Poprzestawajcie na małym. Bóg daje wam to, co konieczne. To wystarczy. On wam to zapewnia, tak samo jak ptakom powietrznym, a wy jesteście czymś o wiele większym niż ptaki. Jednak On chce od was ufności i umiarkowania. Jeśli macie ufność, On was nie zawiedzie. Jeśli jesteście umiarkowani, Jego codzienny dar wam wystarczy. Nie bądźcie [w sercu] poganami, należąc z imienia całkowicie do Boga. Poganie są tymi, którzy bardziej niż Boga kochają złoto i władzę, aby wydawać się półbogami. Bądźcie święci, a będziecie podobni do Boga na wieczność.