14.09.20, 14:54Fot. via: Pixabay

USA: Szkoła jezuitów promuje ideologię gender

Ideologia gender coraz częściej wkracza nie tylko do szkół świeckich, ale także na uczelnie katolickie. Dotyczy to zarówno szkół średnich, jak i wyższych. Rodzice, nieświadomi tego, co się dzieje, mogą żyć w błędnym przekonaniu, że posyłają dziecko do instytucji, która dba o zgodność uczonych treści z doktryną katolicką. Tymczasem niestety bywa inaczej. Jednym z najnowszych przykładów jest prowadzona przez jezuitów De Smet Jesuit High School w St. Louis w stanie Missouri w USA.

Według jednego z uczniów tej szkoły nowy rok szkolny dla ostatniego roku zaczął się ku zdumieniu uczestników m.in. od zajęć formacyjnych, które promują transpłciowość i politykę tożsamości i które kolidowały z innymi, tradycyjnymi w treści i formie zajęciami. Jak twierdzi uczeń: „Byliśmy karmieni ideologią gender”.

Uczniowie uczestniczyli w dyskusji prowadzonej przez Catalinę Martinez, która jest kierownikiem ds. „różnorodności i włączania”. Tematem dyskusji były „tożsamości społeczne”. Uczniowie mieli zakreślić na wręczonych formularzach „Matrycy tożsamości społecznych” kategorie, z którymi się identyfikują. Ich zmieszanie i zaniepokojenie wywołała terminologia użyta w formularzu. Wśród możliwych kategorii znalazły się m.in. takie, jak „cis-seksizm”, „hetero-seksizm”, „osoby transpłciowe”, „osoby niebinarne”, „osoby transpłciowe”.

„Powiedziano nam, że musimy zaakceptować transpłciowość w naszej wierze – relacjonuje uczeń – jak również, że musimy przyjąć nasz pociąg [seksualny]. Wiele osób było w konsternacji, jak to w ogóle możliwe”. Uczeń zwrócił też uwagę na schizofreniczną sytuację w szkole, gdyż na lekcjach z moralności i etyki mówiono coś innego, że „Kościół dokonuje rozróżnienia, iż pociąg do osób tej samej płci nie jest grzechem, ale czyny tak”.

Jennifer Petry Coulter, założycielka organizacji Keeep Our St. Louis Catholic Schools Catholic (Zachowajcie Katolickość Naszych Katolickich Szkół w St. Louis), twierdzi, że niestety jest to typowa sytuacja i dzieje się „w całym St. Louis”, a „rodzice wierzą, że szkoły uczą tego, co właściwe”. Jej zdaniem w szkołach trwa „olbrzymia indoktrynacja”, a uczniowie i rodzice, którzy o tym wiedzą, często boją się narazić i nie robią nic w tej sprawie.

Portal „Church Militant” informował niedawno o tym, że jezuici otrzymują wsparcie finansowe m.in. od organizacji związanych z Georgem Sorosem. Można się zatem spytać, czy takie zajęcia, w jakich uczestniczył uczeń z katolickiej De Smet Jesuit High School są częścią agendy ateistycznego miliardera?

 

jjf/ChurchMilitant.com

Komentarze

q2020.09.14 19:01
To w Polsce Kościół katolicki odszedł od nauczania Jezusa.
Randka juz dzis2020.09.14 17:32
Mam kamerkę w mojej odbytnicy podłączoną do internetu. Zobaczysz nie tylko moje hemoroidy ale i obrzezanego chüja w mojej düpie. Zajrzyj tu i umów się: [email protected] . . . I slowo od naszego sponsora: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
Arek2020.09.14 17:23
To nie jest ateistyczny miliarder. To człowiek, który jest wrogiem Kościoła i chrześcijańskiego porządku. To satanista bo ateizm jest formą satanizmu, zgodnie ze swoją nazwą - przeciwny teizmowi, przeciwny Bogu. Ten który zbuntował się przeciw naszemu Bogu nie potrzebuje wiary w niego, on chce naszej niewiary w Pana Boga i Jego Syna Jezusa Chrystusa.
M2020.09.14 16:47
A szkoła w Pcimiu ideologię rudych
Polak2020.09.14 16:05
Czy nieprawdą jest, jak mówią ich polscy współbracia, że większość jezuitów amerykańskich to niestety rowerzyści jak nasz biedroń?
matis892020.09.14 15:40
Wszystko idzie z góry od Bergoglio Fałszywego Proroka Nie Katolika. Z jego natchnienia, aprobaty i przyzwolenia. Stąd masoni i sataniści w sutannach lubią się powoływać na Bergoglio.
Anonim2020.09.14 15:29
nie wiem, dlaczego nie jestem zdziwiony?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.14 15:25
prawdziwy polski patriota katolik, nigdy nie lata na wyspę Lesbos ani nie kąpie się w morzu egejskim a na widok pstrąga tęczowego otwiera mu się bejsbol w tylnej kieszeni spodni!
Z ciekawości, co to jest i jak duży jest bejsbol,2020.09.14 15:29
że się otwiera w tylnej kieszeni?
Klejnot Nilu2020.09.14 15:16
Jak można "promować" transpłciowość? Nagle pod wpływem czyichś słów poczuję się kobietą? Czy jak to ma niby wyglądać?
Anonim2020.09.14 19:21
w tajlandii propaganda akurat dziala, nie znasz granic glupoty ludzkiej, np wiele osob tez uwaza ze pschodeliki i halucynogeny ich uzaleznily choc jest to niemozliwe na gruncie naukowym (ampa/nmda)
Darek2020.09.14 15:15
Ile kalorii ma ta "ideologia gender"? Może skoro nią karmią w szkołach USA, a tamtejsze dzieci dość wypasione to uda się nią rozwiązać problem głodu na świecie. Eureka!
"skoro nią karmią w szkołach USA,"2020.09.14 15:25
Admit it, you don't know shit about the US. You're like a mushroom, they feed you a pile of shit and keep you in the dark.