24.10.19, 14:30

UWAGA!!! Wszystkie manipulacje ,,Tęczowego Piątku''

Organizacje LGBT po raz kolejny planują przeprowadzenie „Tęczowego Piątku” – wydarzenia, które ma promować wśród uczniów ideologię gender. Inicjatywa budzi liczne wątpliwości prawne, ponieważ, m.in. podważa prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Organizatorzy akcji dopuszczają się także manipulacji podając w materiałach prezentowanych podczas „Tęczowego Piątku” fałszywe informacje. Instytut Ordo Iuris podczas konferencji prasowej zaprezentował materiały, które mają pomóc rodzicom i uczniom w egzekwowaniu ich konstytucyjnych praw.

POBIERZ OŚWIADCZENIE RODZICIELSKIE

POBIERZ ANALIZĘ

POBIERZ PORADNIK

Kampania Przeciw Homofobii, która organizuje „Tęczowy Piątek”, błędnie utrzymuje, że konstytucyjne prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami nie obowiązuje w przestrzeni szkolnej. Ponadto, treści przekazywane uczniom podczas akcji wykraczają poza obowiązującą w polskich szkołach podstawę programową, a nawet stoją z nią w sprzeczności. Zgodnie bowiem z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, całość działań wychowawczych szkoły powinna być spójna i „wspierać wychowawczą rolę rodziny”, „promować integralne ujęcie ludzkiej seksualności” oraz „kształtować postawy prorodzinne, prozdrowotne i prospołeczne”.

W ramach „Tęczowego Piątku” dochodzi do licznych przekłamań i manipulacji ze strony inicjatorów akcji. Wbrew powszechnie przyjętej wiedzy naukowej sugerują oni m.in., że „jedna na dziesięć osób” miałaby mieć skłonności homoseksualne. Pokazują oni także w pozytywnym świetle, zachowania ze swej natury niezdrowe, wysoce ryzykowne dla praktykujących je osób. Wśród osób prowadzących homoseksualny styl życia występuje wysoki odsetek prób samobójczych, depresji i uzależnień od alkoholu i narkotyków, a także zachorowań na choroby przenoszone drogą płciową.

Rodzice mają możliwość reakcji w przypadku prób podważania ich konstytucyjnych praw i propagowania wśród uczniów zideologizowanych treści, niezgodnych z prawdą. Instytut Ordo Iuris przygotował rodzicielskie oświadczenie wychowawcze, które można złożyć w szkole. Opublikowana została także analiza prawna „Tęczowego Piątku” oraz poradnik dla rodziców.

„Ta akcja ma manipulacyjny charakter. Treści jakie w jej ramach będą przekazywane nie mieszczą się w podstawie programowej i są głęboko ideologiczne. Program wychowania do życia w rodzinie jest nie do pogodzenia z materiałami, które w tym przypadku są prezentowane" – zaznaczył adw. Rafał Dorosiński z Centrum Analiz Ordo Iuris.

bsw/OrdoIuris.pl

Komentarze

andrzejhahn32019.10.24 22:42
STOP ..............manipulacjom ze strony koscielnych dewiantow....................
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.24 19:31
Tęczowy Piątek już 25 października. O tym, w jaki sposób społeczność szkolna będzie świętować ten dzień, zadecydują uczniowie i uczennice wraz z kadrą nauczycielką i rodzicami. Zadbaj o atmosferę, która będzie towarzyszyć tegorocznej akcji - skorzystaj z mediów społecznościowych, żeby okazać młodzieży wsparcie. W najbliższy piątek młodzież szkolna będzie obchodzić Tęczowy Piątek – szkolne święto, którego celem jest okazanie wsparcia nękanej na co dzień młodzieży LGBT. Wyzwiska, szarpanie i złośliwe żarty, to dla młodych osób LGBT codzienność. "Jak wynika z badań w Polsce blisko 70 proc. młodzieży LGBT doznaje przemocy, a w 26 proc. przypadków dochodzi do niej w szkole. Dlatego tak ważne jest, aby dorośli zadbali o atmosferę, która będzie towarzyszyć Tęczowemu Piątkowi i okazali młodzieży wsparcie" - wyjaśnia Joanna Skonieczna z Kampanii Przeciw Homofobii. Sposobów na wsparcie młodzieży świętującej 25 października Tęczowy Piątek jest cała masa. Oto kilka pomysłów na to, w jaki sposób dorośli mogą wesprzeć młodzież przygotowującą się do Tęczowego Piątku przy użyciu mediów społecznościowych: 1. Facebook: skorzystaj z nakładki #TęczowyPiątek na zdjęcie profilowe [nakładka dostępna TUTAJ http://www.facebook.com/profilepicframes/?selected_overlay_id=1190093661178816 2. Twitter: opublikuj tweeta z hasztagiem #TęczowyPiątek 3. Instagram: opublikuj swoje zdjęcie z wydrukowaną ze strony KPH grafiką z hasztagiem akcji [pobierz ją TUTAJ https://kph.org.pl/wp-content/uploads/2019/10/t%C4%99czowy_pi%C4%85tek_board.pdf Takie zdjęcie możesz też udostępnić również na Facebooku i Twitterze. 4. Instagram: zamieść na Instastory filmik, w którym mówisz, dlaczego stoisz po stronie młodzieży. Takie wideo możesz udostępnić również na Facebooku i Twitterze 5. Media społecznościowe: udostępnij na Facebooku, Twitterze lub Instagramie jedno lub więcej nagrań z serii „Stoję po stronie młodzieży” i napisz kilka słów wsparcia [kanał youtube KPH dostępny TUTAJ https://www.youtube.com/channel/UCojA1DLlDKWJOMYz487aQuQ Młodzież LGBT z pewnością odczyta te działania jako znak wsparcia. Nic jednak nie zastąpi rozmowy. Dlatego, jeżeli znasz jakiegoś nastolatka lub nastolatkę świętująca Tęczowy Piątek, powiedz jemu lub jej, że ją wspierasz i że jest OK.
alcapone2019.10.24 16:03
Bez złudzeń, o co w tym wszystkim chodzi naprawdę. Siedzi taki homo w ogródku przed kawiarnią i obserwuje ulice. Patrzy i ma smutne refleksje - idzie słodki cudowny młodzieniec, ale by się z nim pohasało, ale pewnie jest hetero, a do tego nie ma ochoty wskakiwać co noc z kim innym do łóżka ( taki tradycyjny ). Za chwilę kolejny i kolejny, tak by się chciało z nimi pobawić, a tut niemal zero szans. Coś z tym wreszcie trzeba zrobić, tego nie da się już wytrzymać. No i robią, pod pretekstem edukacji seksualnej ma się dzieciaki uczyć absolutnej rozwiązłości od małego, chorobliwego erotomaństwa na zasadzie - mogę z każdym nawet z jeżem. Analogiczny tekst dla pedofila, tylko zamiast młodzieńca wstawić chłopiec. A czy ktoś wie co się stało że ta ekipa co oni tam szukali pedofili wśród księży, a poza tym nigdzie, oni coś zniknęli. Co się stało. Czyżby ktoś słusznie zauważył że mogliby teraz poszukać pedofili w środowisku LGBT?
Belfer2019.10.24 15:33
Po co te krzyki i apele. Problem jest w Dyrektorach szkół. Bez ich wiedzy i zezwolenia nic w szkole nie może się propagować. No a dyrektor "podlega" Szefom samorządów i by "żyć" realizuje ich polecenia. Tu jest problem. Rodzice mogą im nagwizdać jeśli z przepisów Kodeksu Karnego nie wynika dla nich jakakolwiek kara. A dodatkowo przy dzisiejszych niemoralnych sądach, zdemoralizowanych swoją bezkarnością, wyroki są jakie są. Potrzebna wola działania w stanowieniu prawa karnego przez rządzących w tych zakresach. A tej chyba nie ma, bo jest pogoń za króliczkiem. I tyle w temacie.
Dr Aloha2019.10.24 15:13
Znowu literówka w tytule. Powinno być "wszystkie nasze manipulacje".
Justyna S2019.10.24 15:07
Ciagle tylko mówią o tej terapii reparatywnej, jakoby to miało leczyć homoseksualizm. Ktoś może mi wytłumaczyć na czym ona polega?
Yep2019.10.24 15:13
Jak to na czym? Na reperowaniu gejów :) Jeśli popęd seksualny jest czymś plastycznym i wskutek różnych doświadczeń, np. uwiedzenia, możę obsadzić się niezgodnie z przeznaczeniem biologicznym, to trzeba w trakcie terapii dokonać konwersji popędu na właściwy, czyli heteroseksualny, obiekt.
Justyna S2019.10.24 16:18
Czyli tak jak myślałam... Nie dostane odpowiedzi jak to wygląda.
Dr Aloha2019.10.24 16:40
Na przykład puszcza się gejowskie pornosy i jak facet się podnieca to jest traktowany prądem. To nie żart naprawdę takie coś się takiego stosuje. Jeszcze mogą być pogadanki o prawdziwym modelu rodziny i może jakaś farmakologia. Dobry biznes żerujący na frajerstwie homofobów niestety bardzo szkodliwy i kompletnie oderwany od wiedzy o seksualności człowieka.
Justyna S2019.10.24 16:51
Dokładnie. Czyli psychiczne znęcanie. Co prawda da się w taki sposób w jakimś stopniu "wytresować" człowieka jak psa by nie był homo a nawet zaczał merdać ogonem i szczekać ale przyokazji psychika danej osoby zostaje złamana i ma wiecej problemów psychicznych niż przedtem ale już nie reaguje na homo.
Yep2019.10.24 19:25
Wszystko jasne Justysia uprzedzona les feministka.
Yep2019.10.24 19:24
Te elektrowstrząsy to raczej marzenia gejowski sadomasochistów. Taka moda.
Justyna S2019.10.24 20:47
Ta jasne, lobotomia to też marzenia? Może pójdziemy razem na taką terapie się przekonać?
Yep2019.10.24 19:21
Nie wiem, czy czytujesz książki. Jeśli tak to polecam: Gerard van den Aardweg "homoseksualizm i nadzieja". Tam się dowiesz.
ZERR02019.10.25 12:07
Nikt się nie rodzi LGBT. Czasem ludzie się rodzą z pewna podatnością, małą lub dużą. LGBT się staje.
MK2019.10.24 15:14
a "leczenie" z heterseksulaiuzmu na czym polega?
ZERR02019.10.25 12:04
Dotychczas na molestowaniu i/lub zgwałceniu w dzieciństwie przez osobę LGBT. Nie bez powodu do 40% sprawców przestępstw pedofilnych to Osoby LGBT. Obecnie na wmawianiu w małe (4-9 lat) dzieci, że homo jest opcją, zmuszaniu do odgrywania scenek rodzajowych i zmuszaniu do uznania lgbt za normę. Obecnie również jako ogólna promocja homoseksualnego stylu życia skierowana do młodzieży. To coś na kształt greckiej kultury pederastów. Czy taka odpowiedź cię zadowala?
Portofino2019.10.24 17:52
Podobno bardzo skuteczna jest seria bolesnych zastrzykow prosto w kitniak.
Polak2019.10.24 14:54
Nie byłoby prościej dać tytuł "z Tęczowymi Piątkami" nie wiążą się żadne manipulacje?" Zwłaszcza że w linkowanym materiale jest sporo bredni (niektóre nadające się do zgłoszenia do prokuratury), ale nie wskazano żadnych manipulacji.
anonim2019.10.24 14:50
Jak wychowawczyni mojego dziecka pozwoli w klasie zorganizować tęczowy piątek to zgłoszę sprawę do prokuratury przeciw Niej i przeciw Dyrektorce szkoły z kilku Paragrafów KK wraz z wnioskiem pozbawieniem prawa wykonywania zawodu.
Pracownik2019.10.24 15:00
To jakie to paragrafy drogi anonimie?
fthdfgh2019.10.25 11:27
propagowanie pedofilii, zboczen, homozboczen, pedalstwa
waldek2019.10.25 11:55
I ja zrobię to samo
Pracownik2019.10.24 14:44
Hej, a może pozwolicie ludziom samemu zaznajomić się z tematem, a nie mówicie im co mają myśleć i uważać? Bo chyba nie uważacie swoich czytelników za bezrozumną masę, prawda?
bla bla bla2019.10.24 14:50
to przecież robią, uczulają rodziców żeby zaczęli myśleć i nie dali się tej homo propagandzie.
weronika2019.10.24 15:36
no to się zaznajom i nie czytaj.