16.10.20, 15:30fot. Via Baltica, S61, mapa odcinków GDDKiA

Via Baltica. Jak wygląda postęp prac?

Trasa Via Baltica jest obecnie  jednym z najważniejszych europejskich szlaków transportowych, jakie przebiegają przez Polskę. Głównym fragmentem Via Baltica jest trasa S61. Jak wyglądają obecnie postępy prac na tym odcinku?

S61 to droga ekspresowa, która jest głównym fragmentem polskiego odcinka międzynarodowego korytarza transportowego Via Baltica. Korytarz ten łączy kraje nadbałtyckie i Europę zachodnią.

Na polską część tej międzynarodowej trasy funcusze pochodzą mi.in z budżetu Unii Europejskiej w ramach instrumentu „Łącząc Europę” (CEF). Chodzi o odcinki od Szczuczyna do Budziska oraz Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 (POIiŚ) oraz odcinki od Ostrowi Mazowieckiej do Szczuczyna. W ramach CEF dofinansowanie wynosi ok. 1,7 mld zł, a w ramach POIiŚ 1,6 mld zł, co łącznie daje kwotę blisko 3,4 mld zł.

Obecnie prace toczą się na odcinkach: Podborze – Śniadowo, Śniadowo - Łomża Południe, Łomża Południe - Łomża Zachód, Łomża Zachód - węzeł Kolno, Węzeł Kolno – Stawiski, Stawiski – Szczuczyn, Obwodnica Szczuczyna, Raczki - Suwałki i obwodnica Suwałk, Suwałki – Budzisko, Szczuczyn - Ełk Południe, Ełk Południe – Wysokie, Wysokie – Raczki.

 

mp/moto.pl

Komentarze

Michał Jan2020.10.16 16:03
Pani Marysia-Patysia zadała pytanie, ale nie raczyła odpowiedzieć, bo informacja, że trwają prace nic nie mówi.
Wycieraj doopy Polskim Panom, wycieraj!2020.10.16 16:17
Zwróć szczególną uwagę na spacje pomiędzy półdoopkami. I myj ręce, lepią ci do klawiatury. Niehigieniczne.
prawda2020.10.20 0:00
Ale jest Ruskich Troli wszedzie ==aby nie było trasy od --Estoni do Chorwacji ---