12.04.20, 19:30Fot. via Pixabay - RGY23

Von der Leyen atakuje Węgry. Mocna odpowiedź!

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von Der Leyen stwierdziła dziś, odnosząc się do nowej węgierskiej ustawy o ochronie przed koronawirusem, że „ze względu na krytyczne doświadczenia z przeszłości szczególnie przygląda się Węgrom”. Jest już odpowiedź węgierskiego resortu sprawiedliwości.

W wywiadzie, który publikuje portal „Die Welt”, minister sprawiedliwości Węgier Judit Varga stwierdziła:

Twierdzenie, że nowa węgierska ustawa o ochronie przed koronawirusem pozbawia demokrację treści, to fake newsy”.

Chodzi o ustawę przyjętą przez Węgry 30 marca, zgodnie z którą rząd może w czasie stanu zagrożenia „zawieszać stosowanie niektórych ustaw, odstępować od zapisów ustaw i podejmować inne nadzwyczajne kroki w celu zagwarantowania życia i zdrowia obywateli, bezpieczeństwa prawnego i stabilności gospodarki narodowej”.

Węgierska minister zaznacza, że ów stan zagrożenia przestanie obowiązywać gdy tylko przeminie niebezpieczeństwo będące „kryterium obiektywnym”. Podkreśliła, że dość jasne będzie nie tylko na Węgrzech, ale i na całym świecie, kiedy skończy się pandemia.

Dodawała także, że tak długo jak przyjmowane ustawy zgodne są z konstytucją oraz działa Trybunał Konstytucyjny, demokracja ne jest zagrożona.

Varga zaznacza także, że zniesienie stanu zagrożenia to decyzja parlamentu. Z kolei na zarzut, że obecnie 2/3 miejsce w parlamencie ma koalicja rządząca, szefowa resortu odpowiedziała, że ktoś wysuwający go ma problem z węgierskimi wyborcami, którzy 2 lata temu podjęli taką, a nie inną decyzję.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

lex2020.04.20 2:43
W Polsce też był taki facet co rządził dekretami, ale jak widać historia lubi się powtarzać.
Irene2020.04.17 11:39
Na wyscigi usluguja sie swym szydomasonskim/lucyferom co chca zniszczyc ludzkosc i przejac swiat,
anonim2020.04.16 7:57
Leyen się marzy by niemcy głosowali na Węgrzech?
O.Oblat2020.04.14 7:51
Katoliki z ciepłą wodą Bo przymarzła doopa z wodą... A frondowcy nadal z Dobrą Nowiną Tak wygląda zasada miłuj bliźniego swego Jak siebie samego.
diagnosta2020.04.13 17:09
Już niebawem kołchoz unijny przestanie istnieć . Pierwsze z UE wystąpią Włochy .
MaxFiend2020.04.13 19:01
I wstąpią do kołchozu Putina, czego Orban od dawna pragnie :-D
Sex Randki Online2020.04.13 12:03
Cześć kotku, szukasz seksu, przelotnej znajomości lub związku? Nie czekaj tylko dołącz do nas na http://www.xlove.com.pl Tysiące samotnych kobiet czeka aż wreszcie ktoś zrobi krok w ich kierunku! Specjalny lokalizator pomoże Ci znaleźć Twoją kobietę w zasięgu co do 10km Nie daj im czekać tylko dołącz już dziś!
Viking2020.04.13 7:56
powinni ją ubić zanim będzie za pózno kolejny tylko teraz cycaty hitlerek rośnie???
heinrich2020.04.13 7:40
Unia - to paradoks Europejski, to zło w czystej postaci. Dlaczego tkwimy w tym związku z takim uporem. Czy postkomunizm i cała, ta psu warta'' lewackość '', to opętanie stało się Waszym udziałem, Waszą, jedynie słuszną religią i będziecie jej bronić jak niepodległości/czyjej/ , bronić nawet przed Wami samymi??? Krętacze, krętacze , manipulanci i kłamcy
Huehue2020.04.13 7:49
Postkomunizm to pis. Jeden wódz, jedna partia, jedną religia, jednonmyslna telewizja, zawłaszczone urzędy. No i aktualny stan wojenny, gdzie ludzie nie mogą wyjść z domu, chociaż jest to sprzeczne z konstytucją. Oczywiście tylko wodz ma prawo wyjść na grób matki. Naprawdę nie widać, ze to co teraz mamy to neo komunizm?
Bies2020.04.13 8:27
Gdy na świecie był komunizm to chodziłeś w pampersach. Co ty możesz wiedzieć o konstytucji, stanie wojennym czy o wodzach, biedaku?
Huehue2020.04.13 8:56
No to wytłumacz mi. Za stanu wojennego ludzie też byli trzymani w domach, ale wtedy był on oficjalnie wprowadzony. Teraz nie ma żadnego stanu, a polacy też trzymani w domach. Jak widać komuniści przynajmniej jako tako prawa przestrzegali i nawet w telefonie uprzejmie powiedzieli, że rozmowa kontrolowana. A neo komunizm pis? Trzymanie w domach wbrew konstytucji, a podsłuchy załatwili już na początku swoje kadencji 4 lata temu. Biedak, ale nie mentalny.
8882020.04.13 7:23
Czerwiec 2004 Jeżeli przywódcy 25 państw europejskich na tzw. szczycie w Brukseli przyjęli konstytucję europejską, w której zabrakło miejsca dla Boga oraz odwołania się do chrześcijańskich korzeni Europy. Wyborcy mieli wiele czasu do weryfikacji zdrady Boga i opowiedzieć się w obronie prawa bożego i tym dać świadectwo światu a dali poparcie tym co skutecznie oddali prawo boże w kwarantanne izolując się od Boga przykładem jest Hiszpania która małpowała rewolucję francuską. Zapatero udało się skutecznie zmienić wizerunek katolickiej Hiszpanii. Socjalistyczny rząd nie bacząc na ostre protesty duchownych wyrugował lekcje religii ze szkół publicznych, rozluźnił procedury rozwodowe, a także zdołał zalegalizować małżeństwa homoseksualistów, a w tym czasie bezrobocie urosło do 25% itd., itp. Dzisiaj Bruksela (biblijny Babilon) przypomina Titanic. Pośród setek zatrudnionych przy budowie statku znalazło się wielu ludzi pozbawionych wszelkiej religijności. Niektórzy z nich zabawiali się wypisywaniem okropnych bluźnierstw na jego burtach. Posuwali się wręcz do rzucania wyzwań Bogu, aby posłał statek na dno, jeśli tylko potrafi. Pisali ''Sam Chrystus nie zdoła go zatopić''. Podczas malowania statku bluźniercze napisy pokryto warstwą farby, ale przebiły one przez nią, znów stając się widocznymi i czytelnymi. Pewien katolicki oficer z załogi Titanica ujrzawszy je, napisał w liście do rodziców,''Jestem przekonany, że ten statek nigdy nie dopłynie do Ameryki z powodu szokujących bluźnierstw wypisanych na jego kadłubie''. Bóg nie musi karać, wystarczy że nie pomoże a wielka potęga nabierze wody i tonie tak jak wielki balon nadęty w pewnym momencie rozrywa go własna pycha.
Huehue2020.04.13 7:34
Twój kościół pokazał swoje oblicze podczas pandemii. To lekarze pokazują oblicze chrześcijaństwa, kiedy to księża machają krzyżami robiąc nic nie znaczące gesty. Są księża, którzy pomagają bliźnim, ale to mniejszość. Mamy też księży, którzy namawiają ludzi do mszy nie licząc się z Ich zdrowiem, mamy też Rydzyka wyciagajacego ręce po trzynaste emerytury. Mamy też księży, ktorzy mówią, że święte ręce księży nie przenosza wirusa. A w tym czasie lekarze i pielęgniarki opluwani wcześniej przez pis i ich wyborców walczą o życie innych narażając swoje bez odpowiednich zabezpieczeń, bo pis kazał sprzedać AMR tysiące sprzętu medycznego, który teraz jest odkupywany przez szpitale po wyższych cenach. Kościół powinien się wstydzić. I tym bardziej nie zasługuje na wzmiankę w konstytucji europejskiej. Liczą się czyny, a nie absurdalne slowa biskupów, które są paplaniem nie mając żadnego sensu.
Bies2020.04.13 8:22
Kłamstwo jest twoim jedynym zajęciem. Nie wszyscy lekarze walczą o życie, a zwłaszcza ci co plują na władzę. Bełkoczesz o jakiejś sprzedaży sprzętu. Specjalistów od przekrętów i wyprzedaży masz np w Partii Oszustów. I jeszcze jedno, nie ma konstytucji europejskiej; nic takiego nie zaistniało. Cbdo.
Huehue2020.04.13 9:35
Poproszę fakty, nic mi po twoich wyobrażeniach. Poczytaj co wyprawiało amr w styczniu kiedy wiadomo było o wirusie. Sprzedali zapasy medyczne aby kupić węgiel, aby rząd uspokoił górników. Wyprzeczanie prawdy nie spowoduje, że ona zniknie.
Lupaszko2020.04.13 6:43
a to szwabskie pomioty
aktyw PO zgłasza do Kameraten, na achotnika 2020.04.13 6:39
oddziały Bundeswehry ( drzewiej Wermacht) zajęły koleje polskie ( póżniej DeutscheBahn); przejęły LOT (póżniej Lufthansa); w szkołach tysiąclecia zrobiły koszary dla Bundesmarine; na drogach ustawiły rogatki z POlizei - aby sprawnie uderzyć, zgodnie z zaleceniem UE, w Węgrów
Huehue2020.04.13 6:34
O pisowcy, wy macie jednak mentalność rosyjska. Chcecie żeby kaczynski i kościół mówił wam jak żyć. Lubicie mieć cara nad sobą. Unia Europejska tyko dba aby aby wybory były sprawiedliwe, a aktuaknie żaden kandydat oprócz dudy nie może prowadzić kampanii. Chętnie byście oddali pełnię władzy kaczynskiemu. Nie musicie on już ją ma. On może pojechać na grób matki, limuzyna na sam cmentarz, a żaden inny polak nie może, bo sypia się mandaty.
Bies2020.04.13 8:03
To ty nie możesz bo cię znają z przekrętów.
R2020.04.13 3:39
tak na prawde to Niemcy są problemem dla demokracji w Europie i próbują destabilizować demokracje innych państw aby budować swoje wpływy min przez takich łajdaków jak tusk czy inne jurowe
Taka prawda2020.04.13 0:20
Patrząc na przeszłość i demokrację to te świnie zza odry są najbardziej niebezpieczne od 1000 lat próbują nas podbić wymordować zniewolić i to sie im nigdy nie zmieni dobra świnia niemiecka to martwa świnia niemiecka
_-_2020.04.12 23:38
Radzę pani von der cośtam zobaczyć film "Ben-Hur" z 1959 roku, szczególnie rozmowę bohatara z Messalą, jego przeciwnikiem, co jest zaraz na początku filmu...
WEDLE PRAWDY2020.04.12 22:17
To kumpela Merkel a oni ida po trupach nawet wobec takiej sytuacji w Europie, nie odpuszcza tak jak i w sprawie emigrantow jak i innych , beda gnebic bo sa na postronku i maja realizowac plan.
joanna2020.04.12 20:43
Brawo Węgry! Potrafią bronić swojej suwerenności! A UE powinna w czasie światowej epidemii i zagrożenia ludzkiego życia zająć się pomocą państwom europejskim, a nie wymądrzać się, krytykować i egzekwować swoje idee fixe!
polacke2020.04.12 20:26
Niestety tak to wygląda, jak się bierze niemieckie pieniążki trzeba chodzić na niemieckim postronku. Demokracja natomiast jest wtedy, kiedy określają ją Niemcy.
Huehue2020.04.13 8:01
Skoro polacy nie widzą, że wybory w czasie pandemii są niebezpieczne dla zdrowia, to chyba dobrze, że są jakieś bezpieczniki dla rządów, które po trupie idą do władzy. Tej samej władzy, której reprezentantka, Krystyna Pawlowicz w sejmie ogłaszała, że wybory zdalne to wybory sfałszowane.
Anita2020.04.12 20:02
Nudzę się i chcę porozmawiać. Znajdź mnie tutaj https://bit.ly/3ebSNs1
Taka prawda 2020.04.12 20:00
kto ją bierze na poważnie tego parchatego farbowanego lisa tylko pejsy nosi ale na picce
hrabia de zurek2020.04.13 8:54
jasno widze zes jest kiep zatem znajdz se cos ciezkiego i tym ciezkim jeb sie w leb
Odyn2020.04.12 19:58
ursulce tak jak i reszcie szwabskich świń odbija już może oficjalnie ogłosić powstanie 4 rzeszy i przymusowe poddaństwo reszty Europy...chyba czas by ponownie Amerykańskie bombowce i Rosyjskie czołgi zawitały w berlinku:)))
Zibi442020.04.12 19:53
Pani Von der Coś tam,my się Pani też przyglądamy.Więc, niech Pani ,spojrzy również bez zbędnego bagażu lewicowych doświadczeń, na pana Tuska.Może Pani jeszcze tego nie wie,ale to zły człowiek jest i trzeba na niego bardzo uważać.Jeżeli ktoś robi wszystko aby oczernić swoją ojczyznę, to musi być złym człowiekiem.Nie wiem dla kogo on pracuje,ale wiem od kogo brał pieniądze na rozpoczęcie swojej działalności.A może teraz już ma kilka źródeł finansowania ?Bo to człowiek bez zasad jest.Może to być również oprócz BDN,na przykład GRU.I nie zdziwił bym się bardzo.
prosty2020.04.12 19:49
Węgry potrafią odpowiedzieć. Po sąsiedzku jest artykuł "Wiceszefowa PE domaga się postawienia Polski przed sądem za walkę z epidemią". Min. Czaputowicz odpowie w sposób godny suwerennej Polski?
prosty2020.04.13 0:18
zebracy z wegier i polski moga beczec, ale ****a, jak o kasie mowa, bo$$$i sa na zasilku i zawsze takimi beda. do roboty w niemieckich fabrykach,&&&i polskie i wegierskie musza biegac, albo z glodu zdechna.
prosty2020.04.13 10:30
Nie stać na napisanie komentarza pod własnym nickiem? Niemieckie fabryki i gospodarstwa bez zagranicznych rynków zbytu i niewolników zagranicznych nie istnieją. Od dawna amerykańskie think-tanki wskazują na te słabości gospodarki niemieckiej. Niemcy również zdają sobie z tego sprawę, rękami UE chcą zaprowadzić niemiecki ład. Trzeba być ślepo zapatrzonym w niemieckie euro żeby tak uważać.
Huehue2020.04.13 6:37
Co to jest suwerenność pod butem kaczynskiego? On sobie może jeździć na cmentarz, a reszta Polaków ma siedzieć w domu. Do tego jest to sprzeczne z konstytucja, ale to pis ma gdzieś. Przykro mi, ale Polska nie może powoływać się na suwerrenosc, kiedy sama oddała swoją wolność dla pis.
komandor2020.04.13 11:19
Czaputowicz to ślimok.On nie nadaje się na ministra.To oczywiste.
Jeremi2020.04.12 19:46
Trzy zakłamane lewaczki, von Der Leyen, Katarina Barley i Jourowa, z pianą na pyskach, podpuszczane zapewne przez Herr Tuske i innych mu podobnych Timerrmansów, jak wściekłe atakują bez przerwy Polskę i Węgry. Np. jak można najpierw krytykować Polskę za zamknięcie granic, by po dwóch dniach chwalić za to samo inne państwa UE. Żałosna dzisiaj jest ta UE, za czasów pospolitego pijaka nie było gorzej
Pfft2020.04.12 20:26
Ja bym bardzo chciał, żeby urzędnicy UE czytali więcej takich wypowiedzi i dowiedzieli się, co NAPRAWDĘ myśli o nich przymilający się do nich PiS. Dostalibyście wreszcie po tyłkach tak, jak na to zasługujecie, hipokryci.
_-_2020.04.12 23:40
Jesteś małym f.utem, mamy w d.pie co o nas myśli nowy "Babilon Wielki"
prost2020.04.13 0:15
ale zebrak polski lape smierdzaca po zasilek do Unii wyciaga i do Niemcow po robote? Bez Unii nie byloby fabryk niemeickich i Amazona i smeic polski zdychalby z glodu.
Marian2020.04.13 5:53
Śmierdzący żyd wyciąga swą brudną lapę do każdego, po forsę.
Bies2020.04.13 7:57
Pewnie jesteś na szparagach i zostań już na zawsze to wyciągniesz łapę o zasiłek a będzie ona śmierdząca od czyszczenia kibli niemieckich.
Bies2020.04.13 7:50
Gdyby umieli przeczytać, co w dobie google nie jest trudne, może zastanowiliby się nad swoją mizerią. Po tyłkach to się sami powinni biczować jak na to zasługują, na nic więcej nie zasłużyli, pasibrzuchy. Unia przez takich urzędasów wyraźnie zdycha.
Huehue2020.04.13 10:32
Spójrz na brzuch prezesa kaczynskiego. Ten to się obrzera na państwie polskim. Dosłownie i w przenośni.