27.06.11, 13:57

W Barcelonie wciąż protestują

Jak podaje gazeta „ABC”, rzecznik archidiecezji poinformował, że zarząd szpitala wydał już polecenie zaprzestania wykonywania aborcji. Oświadczenie złamało milczenie archidiecezji w sprawie, którą po raz pierwszy opisano już w 2010 roku.

 

Mimo aborcyjnych praktyk w szpitalu Sant Pau i innych placówkach, archidiecezja nadal miała swoich przedstawicieli w radach zarządu, i co więcej, blokowała wysiłki miejscowych kapłanów, by położyć kres temu zbrodniczemu procederowi.

 

Grupa kapłanów i świeckich pod przewodnictwem ks. Custodio Ballestera zorganizowała serię protestów pod szpitalami. Mimo zapewnień rzecznika, demonstracje mają być kontynuowane.

 

- Nie byliśmy w stanie potwierdzić słów kardynała, ale czy myślicie, że zarząd szpitala tak po prostu sprzeciwi się rządowi prowincji i przestanie wykonywać aborcje? - pyta lider stowarzyszenia Krzyża św. Andrzeja. - Niestety, niezależnie od tego, jak bardzo chcielibyśmy, żeby tak było, to jest po prostu niemożlwe - odpowiada. 


Z tego powodu organizacja zachęca, by całe rodziny brały udział w manifestacjach w obronie życia poczętego, "by to, co niemożliwe, stało się możliwe". 

 

Ks. Ballester podkreśla, że takie demonstracje każdego 25 dnia miesiąca stały się już na tyle głośne, że zaczyna to szkodzić reputacji szpitala, co bardzo denerwuje jego zarząd. 

 

eMBe/LifeSiteNews

Komentarze

anonim2011.06.28 8:34
<p>Czy ten biskup ma jakiegoś przełożonego?&nbsp; W imię czego jest on nadal biskupem?</p>
anonim2011.06.28 10:00
<p>Kraj, kt&oacute;ry jest jednym z lider&oacute;w zabijania nienarodzonych w Europie &ndash; i jednak: kolejne \"małe zwycięstwo\" Obrońc&oacute;w Życia.</p> <p> W 1978 roku, Polska była drugim, po ZSRR, krajem w Europie pod względem liczby legalnie wykonanych aborcji.</p> <p>&nbsp;</p> <p>Tworzony przez katolik&oacute;w świeckich w latach &rsquo;80 Ruch Obrony Życia (Krucjata Modlitwy &ndash; 1980, Duchowa Adopcja &ndash; II poł. lat &rsquo;80) działał w niewyobrażalnie ciężkich warunkach.</p> <p>Problemem było wydrukowanie nawet minimalnej liczby ulotek, a o dostępie do środk&oacute;w masowego przekazu w og&oacute;le nie mogło być mowy.&nbsp;</p> <p>Regulacje prawne faktycznie zezwalały na aborcję &bdquo;na życzenie&rdquo;, a ton oficjalnej dyskusji na tematy moralne nadawało Towarzystwo Krzewienia Kultury Świeckiej.</p> <p>&nbsp;</p> <p>Pomimo tego, liczba legalnie wykonywanych aborcji w latach 1979-1985 najpierw ustabilizowała się na poziomie 130-140 tys., a następnie, od 1985, roku zaczęła sukcesywnie spadać, osiągając w 1992 roku poziom 11640 (ostatni rok obowiązywania &bdquo;aborcji na życzenie&rdquo;).</p> <p>&nbsp;</p> <p><em>Na szczęście, siła działań na rzecz obrony życia nie zależy wyłącznie od pieniędzy, regulacji prawnych oraz postawy możnych tego świata...</em></p> <p>&nbsp;</p> <p>http://unstats.un.org/unsd/demographic/products/dyb/dybsets/2008%20DYB.pdf</p> <p>http://unstats.un.org/unsd/demographic/products/dyb/dybsets/1999%20DYB.pdf</p> <p>http://unstats.un.org/unsd/demographic/products/dyb/dybsets/1991%20DYB.pdf</p> <p>http://unstats.un.org/unsd/demographic/products/dyb/dybsets/1983%20DYB.pdf</p> <p>http://unstats.un.org/unsd/demographic/products/dyb/dybsets/1975%20DYB.pdf</p>