01.06.16, 13:14

W Dzień Dziecka zebrał się Sejm Dzieci i Młodzieży

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka zebrał się dwudziesty drugi Sejm Dzieci i Młodzieży. Tegoroczna sesja odbywa się pod hasłem "Miejsca pamięci - materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości".

Młodzi ludzie ubiegający się o mandat posła mieli za zadanie znaleźć i podjąć działania zmierzające do zwiększenia znaczenia pamięci historycznej w społeczności lokalnej.

Gratulacje zgromadzonym na sali młodym parlamentarzystom złożył marszałek Marek Kuchciński, który razem ze swoim młodym odpowiednikiem przewodniczy tej sesji.

Marszałek Kuchciński zaznaczył, że możliwość współprowadzenia tej sesji ma dla niego symboliczny wymiar. "Kilkadziesiąt lat temu, kiedy moi rówieśnicy chodzili do szkół, takich pomysłów nie było" - mówił marszałek dodając, że jest to znak czasów i dokonanych przemian.
W połowie maja zebrała się komisja problemowa. Przygotowano wówczas projekt uchwały, która zostanie przyjęta na zakończenie obrad.

Wybrano też marszałków Sejmu Dzieci i Młodzieży. W prowadzeniu obrad będą im pomagać marszałkowie dorosłego parlamentu. Sejm Dzieci i Młodzieży po raz pierwszy zebrał się w 1994 roku.

emde/IAR