20.09.13, 12:40Rodzina wielodzietna (fot. Free Digital Photo)

W styczniu ruszą zniżki dla wielodzietnych?

Do tej pory Karty dużych rodzin na własną rękę wprowadzały poszczególne samorządy. Zniżki obowiązują w ok. 70 gminach oraz wybranych powiatach. Prezydent Komorowski jest zdeterminowany, aby kartę wprowadzić w całej Polsce. W tej sprawie spotkał się z marszałkami województw.

Prace nad ogólnopolską kartą prowadzi także Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, które powołało w tym celu specjalny zespół, składający się z urzędników, samorządców, ekspertów. Prace przyspieszyły po tym, jak na wprowadzenie zniżek na przejazdy koleją dla wielodzietnych zgodził się resort transportu.

Joanna Krupska, prezes ZDR3+ (pracuje w zespole ministerstwa), dodaje, że rząd oprócz zniżek na PKP powinien też rozważyć zachęty dla gmin, by wprowadzały karty. Jej zdaniem, mógłby to być na przykład większy odpis z PIT.

Prezydent Komorowski chce zrealizować jeszcze dwa postulaty - dodatkowe ulgi podatkowe oraz upowszechnienie opieki nad dziećmi.

MBW/Rp.pl 

Komentarze

anonim2013.09.20 12:56
Widać, że komoroski szykuje już sobie grunt pod reelekcje!! Cwany sukinkot! Daje ludziom rybę, zamiast postarać sie o porządną wedkę! No i mamy "newsa" :((
anonim2013.09.20 15:38
Przecież ta Karta to w obecnym wydaniu to oszustwo. W moim mieście ona funkcjonuje, ale rodziny, które skorzystają ze zniżek, musza potem... odprowadzać podatek od osiągniętych korzyści. Inaczej mówiąc - z jednej strony się daje, aby potem zabrać.
anonim2013.09.20 19:16
Na dłuższą metę karta, jako zestaw zniżek, może zniechęcać rodziny wielodzietne do popierania rozwiązań prawdziwie korzystnych dla nich, jak obniżka podatków. Bardzo trudno jest przekonać ludzi, że rezygnując z przywilejów, mogą skorzystać bardziej...
anonim2013.09.20 19:24
socjalizm już to przerabialiśmy podobnie jak upuszczanie krwi - nie pomaga
anonim2013.09.20 20:46
Sstaszek masz racje, nie lubie WASZEGO pRezydenta. Za bardzo mi śmierdzi zdradą!!!
anonim2013.09.21 22:33
Moim zdaniem wielodzietne rodziny nie powinny mieć żadnych zniżek. Jeśli decydują się na wiele dzieci, to niech biorą pod uwagę czy ich na nie stać lub nie... Jeśli nie, to nie mają prawa domagać się żadnych zniżek,