25.02.14, 10:31Fot. Fronda

Wadowice przeciwko gender! Radni PiS głosowali ramię w ramię z radnymi PO!

W poniedziałek radni powiatu w Wadowicach przyjęli uchwałę potępiającą ideologię gender. Treść uchwały – jak informuje portal Wadowiceonline.pl – zaproponował radny PiS, a jednocześnie członek zarządu powiatu Bartosz Kaliński. Propozycja spotkała się z poparciem pozostałych radnych PiS.

Co ciekawe, za przyjęciem uchwały ramię w ramię radni PiS głosowali z radnymi Platformy Obywatelskiej. Za przyjęciem uchwały było 22 radnych (członkowie PiS, Wspólny Dom, PO, PSL i Lepsza Przyszłość), trzech radnych nie wzięło udziału w głosowaniu - Zbigniew Jurczak (SLD), Czesław Rajda (SLD) oraz Jan Gębala (PSL), kolejnych dwóch nie było obecnych na poniedziałkowej sesji.

Apelujemy o nieuleganie naciskom ze strony środowisk, które pod pozorem walki o równouprawnienie kobiet i mężczyzn, tworzą nową ideologię gender. Jednym z fundamentalnych założeń tej ideologii jest twierdzenie, że człowiek może w dowolny sposób określać swoją płeć, ponieważ jest ona wyłącznie kwestią kultury i osobistego wyboru. Takie traktowanie płciowości człowieka zagraża małżeństwu, jako związku kobiety i mężczyzny. Może też doprowadzić do przyznania praw rodzicielskich parom tej samej płci” - czytamy w uchwale wadowickich radnych.

Radni z Wadowic zwracają ponadto uwagę, że w Konstytucji RP małżeństwo, jako związek kobiety i mężczyzny, znajduje się pod ochroną państwa, zaś rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi poglądami.

Zbigniew Jurczak, radny z SLD, który głosował przeciw uchwale, jest oburzony, że radni nie poddali dyskusji treści uchwały. Według niego, było to „sprawdzenie gotowości przedwyborczej pretorian powiatowych przyszłej koalicji wyborczej PO, PiS, Wspólny Dom”.

Podobne uchwały przeciwko gender przyjęli także radni z Piaseczna i Ostrołęki.

MBW/Wadowiceonline.pl

Czytaj także: 

Ostrołęka nie chce gender. Prof. Pawłowicz w akcji!

Kolejne miasto nie chce gender! Piaseczno przyjmuje uchwałę

Komentarze

anonim2014.02.25 10:31
Brawo!
anonim2014.02.25 10:51
Każdy myślący wie ze ideologia LGBT prędzej czy później dopadnie ich dzieci czy wnuki. Dlatego dla poprawności politycznej trzeba się przed nimi bronić. Brawo Radni z Wadowic.
anonim2014.02.25 10:57
cieszy mnie to bo gender to dziadostwo i zboczenie
anonim2014.02.25 11:10
@Arbiter; Kościół twórcą ideologii gender????? Ile ty masz komórek mózgowych??? Nazbiera się z 10???
anonim2014.02.25 11:13
Lewacy, sierotki po Leninie - który choć "wiecznie żywy", zdechł - wierzą, że "dżiender" (bo tak to trzeba akcentować, że względu na marksistowskie promotorzyce) to.... nauka. Taktocz'no, socjalizm też był "naukowy".
anonim2014.02.25 11:33
@Arbiter; co tobie źle działa na psychikę? Bo źle wygląda twoja "dyspozycja" umysłowa, aj fatalnie. Chore fantazje seksualne to właśnie snują zboczone "dżienderyzdy", które chcą seksualizować przedszkolne dzieci. Załgane lewactwo oskarża o anomalię ludzi, którzy właśnie te anomalie demaskują. Niestety, lewacy to podli, nieuczciwi i głupi ludzie. A przy tym mają inklinacje zbrodnicze - jak bolszewicy, ich ideowi pobratymcy spod znaku swastyki, czy zwolennicy aborcji.
anonim2014.02.25 11:56
@Arbiter; złamałem VIII przykazanie? Nie4. Lewacy tacy są. A światopogląd lewicowy jest fałszem. Jego wyznawcy dopuścili się zbrodni na wielu milionach ludzi. Jeśli do tego dodać popieranie aborcji, to lewicowość jest piekielna. Ciekawe zresztą, że już w Biblii lewica jest skazana na potępienie. Co do seksualizacji to to czym jest "edukacja seksualna" przedszkolaków? Dzieci się interesują seksem, czy raczej lewaccy zboczeńcy chcą je kaleczyć.
anonim2014.02.25 12:01
No proszę, jakiś palikociarz się ujawnił, dla którego celebrowanie Mszy świętej to... alkoholizacja dzieci? Stuknij się w tę wielką narośl na szyi (u ludzi tam jest głowa)!
anonim2014.02.25 12:55
@Arbiter; Tzw. edukacja seksualna to demoralizacja. Tam gdzie ją wprowadzono zwiększyła się ilość zbrodni aborcji. Lewica skazana na potępienie? Przeczytaj sobie w 25 rozdziale Ewangelii św. Mateusza o kozłach po lewej stronie, na potępienie wysłanych. Lewactwo zbrodnicze jest, ij zbrodnicze: Hitler, Lenin, Stalin, Mao, Pol Pot, KIm Ir Sen, milionowe stada ich zwolenników, hordy miłośników aborcji - wszystko to lewacy.
anonim2014.02.25 12:57
@Artur.db9; czyli potwierdzasz, żeś dureń? OK.
anonim2014.02.25 15:39
@Habukak; Chrystus był Synem Bożym. Używanie wobec Niego określeń typu "konserwatysta" czy "postępowy" jest bez sensu. Zresztą, wasi propagandziści już w latach Sowieckiego Sojuza próbowali Chrystusa mianować "pierwszym socjalistą". Jak to u lewaków - bzdurnie.