30.01.19, 10:00Zdj. Youtube/Kościerzyna24info

Waldemar Bonkowski dla Frondy: 'Róbta co chceta' zamiast Dekalogu

Senat RP 24.01 długo obradował nad ustaleniem ostatecznej wersji uchwały upamiętniającej prezydenta Pawła Adamowicza. Członkowie PO mówili o ,,zbrodni politycznej'' i ,,zmasowanym ataku wszystkich instytucji państwowych (…), ciąganiu po prokuraturze jego i całej rodziny''. Senator Przemysław Termiński stwierdził: ,,dziwię, że tam [do kościoła na mszę żałobną - red] w ogóle ktoś wpuścił pana premiera i pana prezydenta (…)''. O szatańskim ,,przykazaniu'' - ,,róbta co chceta'', które wybierane jest dziś zamiast 10 Przykazań Bożych mówi w wywiadzie dla Fronda.pl senator RP, Waldemar Bonkowski.

Luiza Dołęgowska, Fronda.pl: Nie zgadzał się Pan z przedmówcami w Senacie i powiedział coś zupełnie innego, odnosząc się do stwierdzeń, gloryfikujących pana śp. Pawła Adamowicza.

Senator Waldemar Bonkowski: Nie zamierzałem zabierać głosu na temat pana Adamowicza, ale jeśli prawie cały dzień słyszę w Senacie mowy wzruszające ze strony opozycji, gdy senatorowie prześcigają się kto lepiej i piękniej wypowie się na jego temat… Niektórzy mówili wręcz Rejtanem, i pomyślałem, że za chwilę będą ronić krokodyle łzy. Z prawej strony nie było prawie żadnej konkretnej i zdecydowanej reakcji, tylko milczenie, które opozycja zawsze traktuje jako przyzwolenie. W tej sytuacji ja - jako zawieszony członek partii PiS - zawsze gdzie tylko mogę, mimo wszystko przychodzę z odsieczą. I powiedziałem to, co wszyscy myślą - bo wiem, że koledzy też tak myślą, choć nie wszyscy mają odwagę, by o tym mówić.

Czyli przełamał Pan temat tabu?

Wydaje się, że część mojego środowiska politycznego ulega terrorowi propagandy poprawności politycznej. W ogóle od lat trwa przekonanie, że o zmarłych można mówić albo tylko dobrze, albo wcale - a nie jest to prawdą, bo jak mówił Chilon ze Sparty: o umarłych albo dobrze albo wcale - prócz prawdy. I od lat ten ostatni fragment - ,,prócz prawdy'' jest przemilczany. Dla nich mówienie prawdy jest mową nienawiści, więc nie mogłem zdzierżyć i musiałem zabrać głos. Odniosłem się do wypowiedzi senatora Borowskiego, z którym prawie nigdy się nie zgadzam. Tym razem powiedział, że człowieka trzeba szanować za życia, a nie tylko po śmierci - więc w tej części nawet go pochwaliłem. Panie senatorze Borowski, z panem nie zawsze się zgadzam, ale tym razem - tak! Bo człowieka trzeba szanować po ludzku, szanować za życia, a co wyście robili z członkiem waszej partii? Otóż pałaliście do niego nienawiścią i odsądzaliście go od czci i wiary. Są na to setki materiałów i dowodów w prasie, gdy ubiegał się o mandat prezydenta przeciwko waszemu kandydatowi, Jarosławowi Wałęsie.

I nie obawia się Pan znów być na cenzurowanym za te słowa?

No cóż… Stwierdziłem po prostu, że nie mogę uczestniczyć w tych oparach absurdu, od których atmosfera staje się coraz gęstsza. Dlaczego oni boją się prawdy? Bo jest ona dla nich ,,mową nienawiści''. Stwierdziłem, że gdyby naprawdę mieli szacunek do zmarłego, to zamiast deliberować nad uchwałami, w świetle kamer, mogli je podjąć na komisji, a w ciszy i skupieniu wspomnieć o zmarłym w codziennej modlitwie porannej i wieczornej. Ja kilkakrotnie wspomniałem w modlitwie pana Adamowicza, bo po ludzku trzeba współczuć. Człowiek został tragicznie zamordowany.

Która z wypowiedzi zaskoczyła Pana najbardziej?

Uznałem, że przeniesienie obrad z komisji do Senatu było celowe, aby kontynuować ,,bicie piany'' i nadal infekować opinię publiczną. Przede wszystkim odniosłem się do wypowiedzi senatora Przemysława Termińskiego, który moim zdaniem rzucał bezpodstawne oskarżenia o rozmyślnym niewystawianiu teraz naszego kandydata, bo rzekomo wiedzieliśmy, że i tak nie wygramy. Stwierdziłem, że nie było w tym żadnego planu, ale od wyborów upłynęły zaledwie 3 miesiące, a gdańszczanie - pomimo że PO odsądzała pana Adamowicza od czci i wiary - i tak woleli wybrać jego niż ich kandydata, Jarosława Wałęsę.

Senator Przemysław Termiński powiedział też: ,,…Po tym, co zrobiły prawicowe media z panem prezydentem Adamowiczem, to ja się dziwię, że tam w ogóle ktoś wpuścił pana premiera i pana prezydenta. Ja się naprawdę temu dziwię.'' Jak Pan skomentuje te słowa?

Okazuje się, że znowu Platforma ma problem i nie umie się w tej sytuacji godnie zachować, no bo jak inaczej skomentować takie słowa? Próbują odwrócić fatalne wrażenie, gloryfikować pana Adamowicza, zrobić go męczennikiem - do własnych celów, w kontekście zbliżających się wyborów, a przeciwników politycznych poniżyć przekręcając wszystko na opak. Wiemy, że tego haniebnego mordu dokonał człowiek psychicznie chory i całkowicie zdemoralizowany. Mowa nienawiści stała się kluczem-wytrychem, ale jak widać oni chcą osiągnąć jeszcze wyższy stopień takiej narracji - czyli sprowadzić swoje nawoływania do nienawistnej mowy miłości.

Odniosłem się także do słów marszałka Borusewicza, który stwierdził że możemy myśleć co chcemy, ale według niego był to mord polityczny - więc ja zaapelowałem, żeby więcej takiego zwrotu nie używał, bo właśnie to co on robi jest nawoływaniem do mowy nienawiści, a tej mowy po naszej stronie po prostu nie ma. I nie byłoby jej w Polsce, gdyby ludzie stosowali dziesięć przykazań od Boga jako podstawę do wszelkich działań człowieka, ale jak widać coraz więcej ludzi stosuje jedno przykazanie, które dał nam Szatan. Bo to jest łatwiejsze - do tego jednego ,,przykazania'' się stosować , a brzmi ono ,,róbta co chceta''. Od 27 lat pod płaszczykiem dobroczynności toczą walkę ideologiczną, sącząc mowę nienawiści, demoralizując kolejne roczniki młodych ludzi np. na Przystanku Woodstock.

W kościele na mszy żałobnej za śp. Pawła Adamowicza w pierwszym rzędzie zasiedli: Donald Tusk, Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski z małżonkami. Co Pan o tym myśli?

Lepszy kościół pusty, niż pełen diabłów - zacytowałbym im świętego Ojca Pio, to są jego słowa, i właśnie one skojarzyły mi się z uroczystościami pogrzebowymi w Gdańsku. Kiedy to zobaczyłem, to pomyślałem, że chyba rzeczywiście dokonał się jakiś swoisty cud świętej pamięci: pan Adamowicz zgromadził najwięcej bezbożników w kościele - tych, którzy chcieli rozdziału Kościoła od państwa. To głównie oni siedzieli w pierwszych ławach… Przecież oni tam przyszli uprawiać politykę i hipokryzję. Dlatego słowa św. Ojca Pio pasują tu szczególnie.

Dziękuję za rozmowę

 

Komentarze

Grzegorz2019.01.31 23:52
Senatorem zostal wybrany w demokratycznych wyborach w mateczniku PO /woj.pomorskie/ i to głosami ponad 60.000 ludzi więc trudno posadzać o przypadkowość zdobycia tylu tysiecy głosów. A jeżeli chodzi o śmierć Adamowicza to dlaczego nie było takiego szumu medialnego jak w przypadku dokonanego mordu politycznego w biurze PiS na M.Rosiaku przez czlonka PO Cybę?
Michał Pasierb2019.01.31 0:19
Dotąd nie wiedziałem nic na temat pana senatora i szkoda, że tak nie zostało....
Foster2019.01.30 16:02
Jak to coś mogło zostać senatorem ?
Maria Błaszczyk2019.01.30 14:27
Pan senator Bonkowski, który na swoim Facebooku zamieścił goebbelsowski film o getcie, jako dowód na to, że Żydzi sami są winni Zagłady? Ten sa,? To coś jak fałszywe świadectwo przeciwko bliźnim swoim, nieprawdaż?
Paweł2019.01.30 13:14
Brawo Panie senatorze Bonkowski. Jeżeli jest taka reakcja internautów tzn. strzał w dziesiątkę. Widać jak na dłoni; że na niektórych dekalog działa tak jak woda święcona na diabła.
Igor Seruga2019.01.30 13:22
Tak jest brawo panie Senatorze, okładaj pan dalej żonę, posuwaj sobie kochankę na boku, ale o dekalogu mów dużo i kwieciście.
Piotr Nowak2019.01.30 13:05
@słowiczek poznański Ej kochanie! Mam pytanko... Bo ty ewidentnie masz nierówno pod deklem. Co to za jednostka chorobowa? Z czystej ciekawości pytam. I z troski, bo źle to wygląda.. Może trzeba ci pomóc?
Igor Seruga2019.01.30 13:25
A nie szkoda czasu Piotrze? Przecież ten osobnik (podobno kobieta) nie napisała jeszcze ani jednego komentarza na temat. Tylko ataki i wyzwiska. Trzeba to gdzieś zgłosić, do Frondy nie ma sensu, bo oni popierają takich chamów, ale myślałem o czyms wyżej. Niech się tłumaczą barany.
Naczelny2019.01.30 13:59
Starty system komentarzy i szambo wróciło, nawet Majetsic i Pawelczyk się tu przewinął. ;]
Agnieszka2019.01.30 14:15
A Pawelczyk to jak się tu nazywa? Pytam, bo wiesz, jak się "lubimy"
słowiczek poznański2019.01.30 14:00
Piotruś i Igor - kolejni oddelegowani z GW. Igor musi mnie "znać" bo wie, że jestem kobietą. Skąd my się znamy towariszcz durak? Odśwież moją pamięć. Jedynym moim celem i hobby to wsadzanie mojego manicured paluszka w wasze po-sowieckie, kaprawe oczka. A tobie Piotruś odpowiem jak to robię tym wszystkim sierpem obrzezanym - pocałuj mnie w mój pierzasty kuperek
Agnieszka2019.01.30 21:18
żenada...
Rtl2019.01.30 13:02
Moralność jest starsza od religii. A gdzie religie, tam wojny. Od wieków, w każdej szerokości i długości geograficznej.
Sebastian Lorenc2019.01.30 11:39
Każdy kto dal tu łapki w dół tym, którzy wytykają Bonkowskiemu zdrady i bicie żony automatycznie popierają takie działanie i uważają że jest zgodne z dekalogiem. Żałośni hipokryci.
M.2019.01.30 11:41
Dobrze, żeś się podpisał w ostatnim zdaniu, żałosny hipokryto he he he
DekalogOborowegoPlusGumofilce2019.01.30 11:22
Kadry PiS. Ten Bonkowski intelektualnie jest poniżej operatora wideł w przeciętnym gospodarstwie jednej krowy na kato-ciemnym Podlasiu czy u Goralenvolków na Podhalu.
Stachu2019.01.30 10:15
Wy będziecie "Dekalog" a my będziemy "Róbta co chceta". I co nam zrobicie? Pozabijacie w imię Dekalogu?
Janek2019.01.30 10:12
Materiał poglądowy dla studentów dotyczący nienawiści i kompleksów ten żałosny"senator". Wspaniałe źródła ma fronda - stalker Wielgucki i "senator" Bonkowski. Katolicyzm w pełnej krasie
Józef2019.01.30 10:10
Ale Fronda nisko upadła, Bonkowski mówi o Dekalogu.
Agnieszka2019.01.30 10:07
Waldemar Bonkowski mówi o dekalogu? Wstydu nie macie cytując go. Może tak opowie o tym co robił żonie i jej rodzinie, kiedy to jego romans wyszedł na jaw?
Sebastian Lorenc2019.01.30 10:10
oj tam, oj tam, kochanka radziła mu jak uzyskać kościelne unieważnienie małżeństwa, a że go trochę poniosło i do bicia się brał, to przecież o tym w dekalogu nic nie ma. Czepiasz się prawdziwego katolika Agniecha ;)
ela pawłowska2019.01.30 10:35
Każda katoliczka od czasu do czasu musi w łeb dostać.
Sebastian Lorenc2019.01.30 10:45
No był tu taki Pyta czy Pytel, taki co księży pedofilów bronił , cytował kiedyś "jak się baby nie bije, to jej wątroba gnije"
słowiczek poznański2019.01.30 12:35
"Św. Sebastian", sierpem obrzezany.
Marcin2019.01.30 11:38
Fronda... i wstyd?! Nie wymagasz za wiele? :D
Agnieszka2019.01.30 11:41
No wiesz, w końcu portal poświęcony, tylko nie do końca wiadomo komu i czemu poświęcony...
słowiczek poznański2019.01.30 12:33
Nie wspominąjac o jehowych i zwykłych idiotkach blogowych.
Agnieszka2019.01.30 12:41
Czyli Pani pochwala zachowanie Bonkowskiego?