19.02.16, 21:08

Wałęsa, oddaj Nobla! List represjonowanych

"Zwracamy się do Pana o zwrot bezpodstawnie przyjętej Nagrody Nobla" - napisali do Lecha Wałęsy członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Internowanych i Represjonowanych. List do byłego prezydenta Stowarzyszenie zamieściło na swoim profilu na Facebooku.

"Kolejne ujawnione oryginalne dokumenty potwierdzają kolaborację i współpracę Pana ze służbami PRL, donoszenie na kolegów i pobieranie za to od tych służb pieniędzy. Swoim postępowaniem przyczyniał się Pan do cierpień i prześladowań tych ludzi" - napisano w liście do Wałęsy, pod którym podpisał się przewodniczący stowarzyszenia Janusz Olewiński.

Wałęsa, wiemy że już nie oddasz nam 100 mln ale oddaj za to Nobla!

mko

Komentarze

anonim2016.02.19 21:24
Pytanie jest oczywiste: Kto i co chce zakryć, że inwestuje w to coś lokatą długoterminową o nazwie "bolek zdrajca" ? Bolek zdrajca to temat z dawnych czasów, który na chwilę obecną nie ma już dużego znaczenia. Bolek W. jest tylko pionkiem. Dobrze, że Naród Polaków wie o takich aktach, jednak jest to nieistotne w porównaniu z tym, że Naród polaków ma się skupiać na garnięciu wszelkich korzyści oraz zdejmowaniu z siebie wszelkich ciemiężycieli.
anonim2016.02.20 7:27
Ja tam nie niucham szczegółów, ale niech ten człeń w obecności Zyzaka i Cenckiewicza powie do kamery Polakom na żywo: nie byłem "Bolkiem". I się cała ta sprawa skończy.
anonim2016.02.20 8:30
komentarze oblepione flegmą najemnych szczurów i adwokatów diabła czyli typowego lemingradu , cieniasy nie wysilajcie, widać na próżno ubeki i lucyfer wam płaci my już nie damy się nabrać wasz czas minął . A tym zmartwionym z powodu uczestnictwa L. Kaczyńskiego przy okrągłym stole powiem tak każdy człowiek ma prawo błądzić, ale ważne jest ,że dostrzega swój błąd i go naprawia z godnością czego nie można powiedzieć o Wałęsie i o was szczury POpapranych kodowców typu mrtav patka,rankorn i itp. podobne wybrakowane towary komunizmu. Powiem wam szczurki więcej postępowanie Kaczyńskich świadczy o ich wielkości i to was najbardziej w kur... A teraz jako katolik i patriota usunę te wasz szatańskie wersety z tego portalu won sługusy szatana na oneta smażyć kotleta.
anonim2016.02.20 8:35
Jestem za zdrajcom chociaż lewactwo od lat daje nobla zdrajcom przykład wałęsy to pionek ,tak nagroda zeszła na psy jak wałęsa.pozdrawiam lemingrad i życzę większego upadku intelygencji.
anonim2016.02.20 8:37
mrtav patka wyjątkowa kreatura skąd esbeki go wyciągnęli z grobu po wpisach widać ,że to zombi
anonim2016.02.20 9:03
Znaczy rozumiem, ze to represjonowanym ma oddac tego Nobla? Tak wnosze z ostatniego zdania. No ale 100 baniek obiecywal kazdemu, to dlaczego nagrode ma oddac tylko waskiej grupie spolecznej? Choc mozna sie spodziewac, ze gdyby zdecydowal sie jednak oddac, grupa represjonowanych dziwnie by sie rozrosla...
anonim2016.02.20 10:42
Pamiętam dumę Rodaków, gdy Wałęsie przyznano Nagrodę Nobla. Wydawało się, że nagradzając Lecha Wałęsę uhonorowano trud, cierpienie i walkę całego narodu. Szczególnie, gdy Wałęsa publicznie przyznał, że jest to Nagroda Nobla dla całej Solidarności i publicznie ofiarował ją na Fundusz Rolnictwa. Nie wszyscy jednak wiedzieli, że wcześniej inną nagrodę, dziennika szwedzkiego "Arbetet", ofiarował na cel wzniesienia Panoramy Racławickiej. Tymczasem na żaden z tych celów nie dał ani grosza? Później okazało się, że pieniądze z Nobla przekazał "na wzmocnienie polskiej gospodarki", czyli kupno willi dla siebie.
anonim2016.02.20 11:07
Śmietnik historii-miejsce spoczynku bolka;)
anonim2016.02.20 12:21
Myślę, że Wałęsa mógłby się zgodzić pod warunkiem, że sami najpierw dostaną swojego :-D
anonim2016.02.20 14:24
Bolek nie martw się. Obama też dostał "Jobla" chociaż na niego nie zasłużył i nie zamierza go oddawać więc i ty nie musisz. W gruncie rzeczy dużo was łączy, obydwaj kłamiecie i ukrywacie prawdę o sobie.
anonim2016.02.20 18:55
Nobel Wałęsie się należy. Niezależnie od tego co zrobił dla komunistycznej bezpieki. Nobel to ludzka nagroda i po ludzku rzecz biorąc Wałęsa, był tym, który "zgasił światło" w pokoju p.t. "PRL". Źle, że Wałęsa idzie w zaparte bo i św. Piotr zaparł się Jezusa w jakimś momencie i zdradził go a mimo to świętym przecież pozostał.
anonim2016.02.21 13:01
Nie wyście go dawali i nie wy go odbierzecie.
anonim2016.02.22 21:27
Stare komuszki zlazły się na Frondę ujadać? Boicie się że i wam zabierzemy? Zabierzemy i puścimy na banicję- czeka was ulica i bezdomność, bo okradliście Polaków dzięki temu że wasi rodzice ich wymordowali.