13.04.19, 06:45Zdj. archiwum/Prezydent.pl (edytowane)

Warszawa: Tulipany dla śp. Marii Kaczyńskiej

W sobotę o godz. 12:00, już po raz dziewiąty, na chodnikach przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, mieszkańcy Warszawy i odwiedzający stolicę, którym bliska jest pamięć o Marii Kaczyńskiej składać będą żółte tulipany.

Kwiaty symbolizują dzień sprzed dziewięciu lat, kiedy Polacy tłumnie żegnali na trasie przejazdu kondukt z trumną Pierwszej Damy. Wówczas rzucano je na samochód i na ulice, którymi jechała.

Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz uważa, że ten przepiękny symbol pamięci o Marii Kaczyńskiej bardzo dobrze świadczy również o Polakach. - Polacy przychodzą do kobiety z kwiatami, o czym często inne nacje nie wiedzą. A do takiej damy jak Maria Kaczyńska warto przychodzić - powiedział Tomasz Sakiewicz

Tulipany były ulubionymi kwiatami Marii Kaczyńskiej, jedna z ich odmian nosi imię prezydentowej. Nadanie nazwy odbyło się w obecności Marii Kaczyńskiej we wrześniu 2008 roku w ogrodach Ambasady Królestwa Niderlandów w Warszawie. Pomysłodawcą był ambasador holenderski w Polsce - Marnix Krop.

yenn/IAR, Polskie Radio 24 

Komentarze

Magda Lenka2019.04.13 10:58
Czy kontynuator ideowej myśli byłej prezydent Warszawy - Hanny Gronkiewicz Waltz - Trzaskowski, obecny prezydent, nie pójdzie w jej ślady i nie zarządzi wielkiego sprzątania tulipanów do czarnych worków na śmieci, jak to zrobiła jego poprzedniczka w trzy godziny po ułożeniu tulipanów na krawężnikach Krakowskiego Przedmieścia?
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.13 10:51
Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej... Zbiórka dla Mikołaja https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start Powiedz NIE ideologii katolickiej!
Monika2019.04.13 11:02
Islamiści by go zabili, ci dali mu wolność. W domu decyduje właściciel. 18 lat to czas, w którym powinno się rozpocząć odpowiedzialne życie a nie ruchanki odbytowe.
Agnieszka2019.04.13 11:10
Ty jesteś matką? Nie sądzę, a jeśli tak, to nie zazdroszczę Twoim dzieciom. Poza tym dom jest domem wszystkich, jak gniazdo. Nie mieszkam z rodzicami już 18 lat, a nadal wchodzę tam jak do siebie.
Monika2019.04.13 11:37
Dom jest jak kościół, jak ksiądz się zboczył to powinien opuścić Dom, bo swoim prowadzeniem się gorszy innych księży, albo ich demoralizuje. Taka sama sytuacja w domu rodzicielskim. Jak tego nie rozumiesz to już twoja sprawa. Dom to nie stodoła.
Agnieszka2019.04.13 11:41
Nie rozumiem, nie wyrzeknę się swoich dzieci nigdy. Mogę się złościć, mogą mi się nie podobać ich wybory, ale muszą wiedzieć, że zawsze mogą na mnie liczyć i że zawsze mają gdzie wracać.
Monika2019.04.13 14:07
Dzieci należy wychowywać tak, żeby można było na nie liczyć a nie odwrotnie, a powroty, jak najbardziej ale jak w przypowieści o synu marnotrawnym, gdzie syn zrozumiał pewne sprawy.
Agnieszka2019.04.13 7:36
Maria Kaczyńska był najlepszą Pierwszą Damą, nie wyłączając obecnej. Mądra, skromna kobieta, zaangażowana w sprawy społeczne, kiedy trzeba było stojąca murem za kobietami. Zresztą nazwana za to przez Rydzyka czarownicą, która powinna poddać się eutanazji. Te tulipany to dobry pomysł i ładny symbol.
Auferetur Inferunt Insaniam2019.04.13 8:14
Tak się zastanawiam, czy czasem katastrofa smoleńska nie została spowodowana modlitwami tych, którzy źle życzyli pani Marii? Mam nadzieję, że coś takiego się już nie wydarzy. I będzie jak u proroka Izajasza: "Gdy wyciągniecie ręce, odwrócę od was me oczy. Choćbyście nawet mnożyli modlitwy, Ja nie wysłucham. Bo ręce wasze pełne są krwi" (1,15)" Czyli PiS już nie wygra wyborów....
Agnieszka2019.04.13 8:25
Na pewno katastrofa smoleńska spowodowała zbiorową amnezję, nikt już nie pamięta słów Rydzyka, ani nagonki na Kaczyńską, nikt też nie pamięta,że sondaże nie dawały Kaczyńskiemu cienia szansy na reelekcję. A proroctwa Izajasza oby okazały się prawdziwe. :).
nauczycielka z Torunia2019.04.13 7:03
Niech sekta smoleńska uważa z tymi tulipanami!!!!!!!!!!!!!! policja może ich legitymować tak jaki kiedyś ludzi trzymających białe róże pod Pałacem Prezydenckim