16.07.21, 16:55Fot. screenshot - YouTube (Janusz Jaskółka)

Warszawa zapłaci 100 mln niemieckiej spółce. Kim jest jej prezes?

Stołeczny ratusz zapłaci 100 mln zł za sześć lat wynajmu części wieżowca Widok Tower w centrum stolicy. O sprawie poinformowała „Gazeta Wyborcza”, która przyznaje, że można było znaleźć tańsze biura. Interesować może właściciel wynajętego biurowca. To niemiecka spółka, kierowana przez Manfreda Knofa. Ten pracował dla Fundacji Konrada Adenauera – partnera organizowanego przez Rafała Trzaskowskiego wydarzenia Campus Polska Przyszłości.

Sprawę wynajmu wieżowca Widok Tower obszernie opisała „Gazeta Wyborcza”. Dziennikarze z Czerskiej przekonują, że choć „w Warszawie można znaleźć tańsze biura”, to cena jest zbliżona do rynkowej.

Kontrowersje może budzić jednak właściciel wieżowca, na co w mediach społecznościowych zwraca uwagę Maciej Stańczyk. Dziennikarz wyjaśnia, że wieżowiec należy do niemieckiej spółki z grupy Commerzbank. Jej prezesem jest dr Manfred Knof, niegdyś pracujący dla Fundacji Konrada Adenauera, jednego z partnerów Campus Polska Przyszłości.

- „To mówicie, że Urząd Miasta Warszawy za 100 mln zł na 6 lat wynajmie biurowiec od niemieckiej spółki z grupy @commerzbank? Gdzie Prezes Manfred Knof pracował dla Fundacji Konrada Adenaera, która to jest partnerem @Campus_Polska Rafała Trzaskowskiego?”

- napisał dziennikarz na Twitterze.

kak/Twitter, wPolityce.pl

Komentarze

Anonim2021.07.19 20:00
1 lipca weszła w życie Ustawa Zakrzewskich. Ciekawy artykuł w tym temacie: https://polskatimes.pl/edukacja-domowa-ustawa-zakrzewskiego-rewolucja-w-polskim-szkolnictwie/ar/c5-15594553
Filip2021.07.18 6:44
Jarosław Kaczyński ogłosił wielkie zakupy od USA. Polska ma wydać na czołgi 20 mld zł. Do tego tematu odniósł się Radosław Sikorski w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski. - Jako militarysta i były minister obrony narodowej (...) powinienem się cieszyć - powiedział w rozmowie z Mateuszem Ratajczakiem. - Kaczyński w tej chwili potrzebuje wielu wrzutek, aby przykryć powrót Donalda Tuska - stwierdził polityk. Sikorski przekazał również, że ma pewne wątpliwości, jeśli chodzi o zakup czołgów przez Polskę. - Europa się rozbroiła. To jest fakt. Niemcy mają jakieś 250 leopardów (czołgi niemieckie - przyp. red.), Francuzi około 240, Brytyjczycy 200. My mamy z daru niemieckiego mniej więcej tyle leopardów, ile sami Niemcy sobie zostawili. Mamy do tego około 700 sztuk sowieckich czołgów. Rosja ma 13 tysięcy czołgów. Nawet jak połowa z nich nie działa, to i tak ma gigantyczną przewagę - powiedział były szef MSZ. - Chciałbym wiedzieć od zwolenników PiS-u, czy naprawdę głosując na PiS spodziewali się, że naczelnik wyśle ich na wojnę jednocześnie z Unią Europejską i ze Stanami Zjednoczonymi. I to na wojnę o pietruszkę - powiedział Radosław Sikorski, komentując temat braku ambasadora USA w Polsce.
Filip2021.07.17 17:48
Mateusz Morawiecki był wieloletnim doradcą Donalda Tuska od spraw finansowych, a pisowcom to nie przeszkadzało. W 2007 roku kiedy Jarosław Kaczyński był Premierem, to jedynym krajem w Unii Europejskiej mającym większą lukę VAT-wską od Polski była Holandia (obecnie Niderlandy). Posłowie z PiS-u nie zgodzili się, żeby komisja sejmowa zbadała również lukę VAT-wską w czasach rządów ich partii. Władze pisowskie nie odzyskały dużych pieniędzy od mafii VAT-wskich. Wprowadziły 500+ dzięki pieniądzom zarobionym przez poprzednie ekipy rządzące. W wyniku programu 500+ zwiększa się zadłużenie finansów publicznych, które przyszłe pokolenia będą spłacały. Informacje polityków związanych z PiS-em dotyczące olbrzymich pieniędzy uzyskanych od mafii VAT-wskich są zwykłym kłamstwem. Jarosław Kaczyński doprowadził do wybudowania bloku C elektrowni w Ostrołęce za 1,5 mld zł, a obiekt po wybudowaniu jest rozbierany. Andrzej Duda w 2015 roku krytykował poprzednie rządy PO i PSL za odstąpienie od wybudowania tego obiektu. Stadninę w Janowie doprowadzili do ruiny. Chcą kupić czołgi amerykańskie Abramsy za 27 mld zł, które następne ekipy będą spłacały. Brak będzie serwisu w Polsce do tych czołgów. Eksperci uznali decyzję dotyczącą zakupu tych czołgów za sabotaż. Antoni Macierewicz umieścił dyslokację większości naszych wojsk przy wschodniej granicy, żeby przypodobać się tamtejszemu elektoratowi głosującemu na PiS. W przypadku rosyjskiej agresji, wojska tam zlokalizowane, zostałyby natychmiast okrążone przez armią rosyjską. Antoni Macierewicz dokonał wielu nietrafnych decyzji dotyczących uzbrojenia. Jego następcy nie są od niego lepsi. Mógłbym tak jeszcze długo wyliczać.
MaxFiend2021.07.17 16:09
Skoro "cena jest zbliżona do rynkowej", to w czym problem? No jasne. Najlepiej by było wynająć biura w wieżach Kaczyńskiego :-D
Michał Jan2021.07.17 19:12
Jeżeli chciałbym zanocować w jakimś mieście, to mogę zapłacić cenę rynkową w hotelu**** lub cenę rynkową w hotelu***.
bogdanus2021.07.17 10:59
Warszawiacy wybrali Trzaskowskiego, więc nich kroi naiwnych warszawiaków.
Olka2021.07.17 10:21
Wszyscy trwonią pieniądze podatnika TYLKO pan Trzaskowski i PO oszczędzają. A cóż to 100 milionów ?. Można bić brawa.
jula2021.07.17 7:45
Ręka rękę myje. Cała ta warszawka to wie na co głosowała, resztę obywateli traktują w stolicy jak baranów, nadających się do strzyżenia.
hehehe2021.07.17 4:41
A o mało co nie wybrali go prezydentem całego kraju polaczki je....dne :-) Nie mówcie więc, że to tylko warsiawiaki są poje....e :-)
MACIEJ2021.07.17 4:21
W Warszawie od II wojny siedzi komuch na komuchu i dlatego glosuja na lewicowych nieudacznikow. Sloikow przekabacili i szafa gra.
kapral CBA2021.07.16 23:16
Toż to traci kryminałem. Panie Ziobro? Z polskich pieniędzy? Co jest do jasnej cholerki?
rychu2021.07.16 23:01
Mośki już po sabacie teraz smieci wrzucają na Fronde
cha cha cha2021.07.17 4:41
Nawet na forum Frondy dyżurne trolle mają wolne na szabes.
Glaudiusman2021.07.16 23:00
Jak ten oszust może być nadal prezydentem Wawy. Pogonić lewaka osraną miotłą uliczną po wyboistym bruku. Nie wiem dlaczego wyborcy z warszawki wybierają takiego typa, który nic nie potrafi oprócz szmugli.
as2021.07.16 21:54
Warszawskie lemingi lubią takie dymanie. Oni kompletnie nie jarzą, że to idzie z ich podatków rozliczanych jako PIT do warszawskich urzędów skarbowych. Założę się, że wręcz klaszczą uszami ze szczęścia i piją teraz zdrowie dobrego gospodarza:))))))
o tym nie dowiesz się od kaka2021.07.16 21:42
Ktoś groził Joannie Scheuring-Wielgus i księdzu Rafałowi Cudokowi. Z zamówionej przez posłankę ekspertyzy ma wynikać, że za groźbami stał kanclerz kurii opolskiej. Duchowny zaprzecza. "Nigdy nie prowadziłem rozmów, które są mi przypisywane, lecz zostały spreparowane po to, by zdyskredytować moją osobę, a pośrednio Biskupa Opolskiego i całą opolską kurię" - czytamy w oświadczeniu. W piątek w Sejmie została zorganizowana konferencja dotycząca gróźb, które kierowano wobec księdza Rafała Cudoka i posłanki Joanny Scheuring-Wielgus. Przypomnijmy sprawę ks. Cudoka, byłego proboszcza parafii w Chałupkach (woj. opolskie). W 2018 roku duchowny miał wyjechać do Włoch. Jak twierdzi, kuria zablokowała wyjazd, bo nie zgodził się na propozycje seksualne, kierowane rzekomo przez wysoko postawionych duchownych diecezji opolskiej. Po odmowie ks. Cudok miał być szykanowany, dostawał telefony i SMS-y z groźbami. Diecezja opolska utrzymuje, że powodem braku zgody na wyjazd do Włoch były zastrzeżenia parafian wobec ks. Cudoka. W sprawę zaangażowała się posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, która już 18 marca tego roku informowała na konferencji, że ktoś grozi duchownemu. Wkrótce groźby miały padać również pod jej adresem. Posłanka zawiadomiła o tym prokuraturę, sprawa jest w toku.
Palestyna2021.07.16 22:59
Wrzuc to gudłaju na sok z buraka tam lubia takie fejki
Prawda2021.07.17 3:05
Won brudny arabusie do palestyny!
Dell2021.07.17 15:34
Wręcz przeciwnie - https://www.fronda.pl/a/bp-czaja-odpowiada-na-prowokacje-scheuring-wielgus-licze-na-prokurature,158856.html. Artykuł podpisany 'kak'. Wpadaj tu częściej, to nie będziesz wypisywał kłamstw.
bitcoinpoland.pl2021.07.16 20:20
Bitcoin Time jest to platforma działająca na rynku od dwóch lat. Gdy platforma dostała mnóstwo pozytywnych opinii od partnerów z zagranicy, została także wprowadzona do Polski, gdzie teraz cieszy się ogromną popularnością i zdobyła uznanie wśród ogromnej liczne klientów. Platforma przeważa nad konkurencja tym, że jest przejrzysta.Platforma Bitcoin Time posiada wszystkie funkcje wyprzedając konkurencje i w ten sposób umożliwia zarobek każdemu początkującemu traderowi, jak i profesjonaliście. Jeśli jesteś klientem platformy Bitcoin Time to zyskujesz dostęp do: - Stałej pomocy z naszej strony 24/7 - Darmowego wsparcia i pomocy Twojego brokera - Platformy, która jest bardzo łatwa w obsłudze - Renomowanej platformy Mało tego, otrzymasz także dostęp do materiałów edukacyjnych, które pokażą Ci jak zacząć zarabiać, dodatkowo otrzymasz oprogramowanie autotradingowe, a także pomoc naszego profesjonalnego zespołu po stronie systemu, i Twojego brokera.Handlowanie kryptowalutami nigdy nie było tak proste! Wystarczy ustawić oprogramowanie, które zacznie dla nas zarabiać pieniądze przez cały czas. Zacznij zarabiać --> http://bitcoinpoland.pl
bitcoinpoland.pl2021.07.16 20:19
Bitcoin Time jest to platforma działająca na rynku od dwóch lat. Gdy platforma dostała mnóstwo pozytywnych opinii od partnerów z zagranicy, została także wprowadzona do Polski, gdzie teraz cieszy się ogromną popularnością i zdobyła uznanie wśród ogromnej liczne klientów. Platforma przeważa nad konkurencja tym, że jest przejrzysta.Platforma Bitcoin Time posiada wszystkie funkcje wyprzedając konkurencje i w ten sposób umożliwia zarobek każdemu początkującemu traderowi, jak i profesjonaliście. Jeśli jesteś klientem platformy Bitcoin Time to zyskujesz dostęp do: - Stałej pomocy z naszej strony 24/7 - Darmowego wsparcia i pomocy Twojego brokera - Platformy, która jest bardzo łatwa w obsłudze - Renomowanej platformy Mało tego, otrzymasz także dostęp do materiałów edukacyjnych, które pokażą Ci jak zacząć zarabiać, dodatkowo otrzymasz oprogramowanie autotradingowe, a także pomoc naszego profesjonalnego zespołu po stronie systemu, i Twojego brokera.Handlowanie kryptowalutami nigdy nie było tak proste! Wystarczy ustawić oprogramowanie, które zacznie dla nas zarabiać pieniądze przez cały czas. Zacznij zarabiać --> http://bitcoinpoland.pl
astm.2021.07.16 19:36
A idioci i tak wybiorą tą niemiecką szmatę na prezydenta. Gratuluje i utrzymujcie tą kanalię.
alusia2021.07.16 21:07
Jakie opłaty teraz podwyższą?Cha cha cha cha.....
Wkurzony2021.07.16 19:16
Niech Warszawiacy płaczą i płacą. Jak im tak pasuje i niech siedzą z założonymi rękami. Chłopcy dalej będą grali w gałę.
alusia2021.07.16 21:09
Oj tam -ważne dla nich ,że funki grają.
Najpierw Rajch rozpierdolił W-we,2021.07.16 19:04
gówno dał na odbudowę, ustawił swego frajera w ratuszu i jako reparacje Rajch bierze szmal.
Jakoś trzeba zapłacić za Camp dla pedofilów2021.07.16 18:43
Szwaby dają kilka baniek Trzaskowskiemu a on musi oddać 100 baniek. Wciąż jest dobry geszeft na podludziach
obywatel2021.07.16 18:42
duze miasta w Polsce 0d 1945r byly siedliskim komunistow dlatego tak sie dzieje
Olej2021.07.16 18:35
Stolica państwa stała się swoistym eks terytorium wyjętym spod polityki i kontroli władz państwa. Realizuje własną politykę zagraniczną, podobnie jak inne miasta - państwa. Nie może tylko równie stanowczo odizolować się od forsy z budżetu państwa. Prezydent poczyna sobie z zupełną zuchwałością i bezkarnością, poza kontrolą jakichkolwiek instytucji, prawa czy urzędów. Gdzie jest wobec powyższego NIK ??? Co robisz panie prezesie Banaś aby zastopować zapędy całej sitwy cwaniaków myjącej sobie wzajem łapki i dzielącej forsę jak swoją własną ???
ONLY PEACE2021.07.16 18:09
G***o wyborcze już nie lubi Rafalali i ssie druta Adolfowi Tusku.
POdejrzliwy2021.07.16 17:39
Danina POlskiego wasala dla niemieckiego Pana ?
Realista2021.07.16 17:37
Czy już wiecie PO co Niemcom POtrzebna w Polsce PO przy władzy ?
alusia2021.07.16 21:06
No cóż-to widać-słychać i czuć .Wybrali to mają i niech nie płaczą.
słoiki PObrzękują tak jak ich POszczują2021.07.16 17:22
To w sam raz p rezydent na miarę ludzi, którzy na złość pisowi zablokowali swoje własne miasto i POmazali tak, że wygląda jak murzyński slums. Wcześniej marzli pod sejmem kiedy ten co ich skrzyknął "naradzał się" z koleżanką na Maderze, tarzali po asfalcie, walili w barierki leżąc POkotem, rozpaczali nad "śmiercią" Diduszki itd itp
Polka2021.07.16 17:22
Na każdym wpisie 70 mln na wybory kopertowe które senat za wetował i nie doszły do skutku bo pan senator marszałek tak sobie życzył. A tu 100 mln za co ??? Może pan marszałek senatu zajmie stanowisko. Precz ze złodziejstwem , nieróbstwem , brakiem kompetencji, szczekaniem po próżnicy na innych.Cała PO.
prosty2021.07.16 18:29
W konwencji: biura dla ratusza za półtora sasina przez sześć lat...
Finanse Arensa:2021.07.16 17:12
Nie tylko plaża w zimie, GWno w Wiśle, tęczowy tramwaj, zdechłe kozy czy strefa relaksu w masakrycznych spalinach, na rozgrzanym asfalcie kiedy obok są dwa parki ale jeszcze powiązania z sokiem z buraka i miliony dla lewaków!
i wszystko jasne!2021.07.16 17:25
"Magna Polonia" opisała powiązania "strefy relaksu" z "muzeum" polin.
Lolek2021.07.16 17:04
Warszawiaki zapłacą.
A zegarki?2021.07.16 18:09
To bystrzaki w garniakach i ładnych butach. Już nie mówiąc jacy są wysocy - prawie jak Rafał!