Stołeczny ratusz zapłaci 100 mln zł za sześć lat wynajmu części wieżowca Widok Tower w centrum stolicy. O sprawie poinformowała „Gazeta Wyborcza”, która przyznaje, że można było znaleźć tańsze biura. Interesować może właściciel wynajętego biurowca. To niemiecka spółka, kierowana przez Manfreda Knofa. Ten pracował dla Fundacji Konrada Adenauera – partnera organizowanego przez Rafała Trzaskowskiego wydarzenia Campus Polska Przyszłości.

Sprawę wynajmu wieżowca Widok Tower obszernie opisała „Gazeta Wyborcza”. Dziennikarze z Czerskiej przekonują, że choć „w Warszawie można znaleźć tańsze biura”, to cena jest zbliżona do rynkowej.

Kontrowersje może budzić jednak właściciel wieżowca, na co w mediach społecznościowych zwraca uwagę Maciej Stańczyk. Dziennikarz wyjaśnia, że wieżowiec należy do niemieckiej spółki z grupy Commerzbank. Jej prezesem jest dr Manfred Knof, niegdyś pracujący dla Fundacji Konrada Adenauera, jednego z partnerów Campus Polska Przyszłości.

- „To mówicie, że Urząd Miasta Warszawy za 100 mln zł na 6 lat wynajmie biurowiec od niemieckiej spółki z grupy @commerzbank? Gdzie Prezes Manfred Knof pracował dla Fundacji Konrada Adenaera, która to jest partnerem @Campus_Polska Rafała Trzaskowskiego?”

- napisał dziennikarz na Twitterze.

kak/Twitter, wPolityce.pl