19.10.20, 18:19fot. yt/telewizja republika

Waszczykowski: Rosiak zginął siedząc na moim miejscu tyłem do drzwi

- To było też moje biuro, w którym przygotowywałem moją kampanię prezydencką w Łodzi. Od końca września prowadziłem kampanię jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Łodzi i dokładnie w tym pokoju, gdzie doszło do tego morderstwa, przesiadywałem. Jeden z posłów użyczał mi tego pokoju.  - powiedział w wywiadzie udzielonym portalowi wpolityce.pl były szef MSZ a obecnie europoseł PiS Witold Waszczykowski.

Dzisiaj mija dziesięć lat od tragicznej śmierci Marka Rosiaka, działacza Prawa i Sprawiedliwości i asystenta europosła Janusza Wojciechowskiego w Łodzi. Rosiak został zastrzelony w łódzkiej siedzibie PiS przez Ryszarda Cybę po jego wtargnięciu do biura z bronią w ręku. Cyba kilkakrotnie strzelił do znajdujących się w jednym z pokoi działaczy PiS: Marka Rosiaka oraz Pawła Kowalskiego. Rosiak zginął na miejscu trafiony pięciokrotnie w klatkę piersiową.

Waszczykowski powiedział:

- Byłem zszokowany tym, że dopiero co poznałem człowieka, który aktywnie pomagał mi w kampanii prezydenckiej i nagle w taki sposób zginął

Wyjaśnił też:

Z jakichś powodów, których już dzisiaj nie pamiętam, akurat tego dnia tak rano nie przyjechałem, bo dojeżdżałem prawie codziennie rano z Warszawy do Łodzi

O zabójstwie Rosiaka dowiedział się z telewizji, a Rosiaka wspomina następująco:

- Poznałem go kilka tygodni przed tym wydarzeniem. Jeśli dobrze pamiętam, był na emeryturze. Przychodził do biura jako działacz nam pomagać. Raz czy dwa podwoził mnie gdzieś w Łodzi, korzystałem z jego wsparcia. Byłem zszokowany tym, że dopiero co poznałem człowieka, który aktywnie pomagał mi w kampanii prezydenckiej i nagle w taki sposób zginął

Waszczykowski uważa, że z tej śmierci opozycja w Polsce nie wyciągnęła odpowiednich wniosków i przywołuje chociażby bardzo wulgarne komentarze pod wpisem Radosława Fogla, informującego na Twitterze, że prezes PiS Jarosław Kaczyński jest na Twitterze.

Życzenia śmierci są dzisiaj powszechne na ustach i we wpisach przedstawicieli opozycji oraz jej wyborców.

Były szef MSZ podkreśla też, że opozycja „nie jest w stanie podjąć rzeczowej rozmowy, więc domaga się wyeliminowania nas z życia politycznego” i nie mając siły politycznej w Polsce, próbuje szukać możliwośći administracyjnych w Unii Euroepejskiej.

 

mp/wpolityce.pl

Komentarze

Anonim2020.10.24 9:16
Tu leży Waszcz. Przechodniu - naszcz.
feldkuratkatz2020.10.24 9:14
Ten to juz konkretnie posrany ze strachu. I dobrze, jest przed czym, cała ta PiSowska banda pójdzie siedzieć.
Anonim2020.10.21 12:32
San Escobar się nie patyczkuje z wrogami politycznymi.
Polak2020.10.19 20:08
Czyżby towarzysz San Escobar zdawał sobie sprawę co czeka członków pisowskiej mafii po stracie władzy i żałował że dzisiaj żaden członek pisu nie wchodził tam z bronią?
"Jebałem Jezusa w dupę a Maryję w mordę!"2020.10.19 19:16
Skoro o mordach mówiemy, z tomiku moich cytatów, prof. doktor Jan Hertrich-Woleński. Tomik do nabycia w B'nai B'rith – Loża Polin.
Po 11 ...2020.10.19 19:09
To jednak Adamowicz zginął godniej, twarzą do widowni. Dodam jeszcze, że mordy motywowane politycznie są prawie tak paskudne jak mordy motywowane religijnie.
Michał Jan2020.10.20 6:17
Masz oczywiście na myśli mordy na wiernych różnych kościołów w Sowdepii i III Rzeszy?
Dziennikarz TVN2020.10.19 18:56
ja kłamię codziennie
tak to prawda, ale to nie wszystko.2020.10.19 19:11
Również biorę szekle od syjonistów i kopiejki od Putina. Taki jest warunek GW żeby mnie z powrotem przyjęła.
Konfederata2020.10.19 18:55
A w rasiji mordujut kogo hoczet putinu i wsio horoszo.