23.02.14, 18:41

Waszyngton chce zakazać leczenia homoseksualizmu

Projekt ustawy zakazuje lekarzom i licencjonowanym terapeutom podejmowania się leczenie homoseksualizmu u osób poniżej 18. roku życia, podaje portal pinknews. Nie ma znaczenia, czy takiej terapii chcieliby rodzice młodej osoby ani nawet ona sama.

Terapia jest znana w USA jako „próba zmiany orientacji seksualnej” albo „terapia naprawcza".

Gorąca dyskusja wokół projektu ustawy rozgorzała wcześniej w tym tygodniu, gdy komisja Senatu stanu Waszyngton słuchała argumentów na rzecz ustawy.

Wiele osób, które przemawiały, przechodziło w życiu leczenie taką terapia, ale bez sukcesów. Zdaje się, że zwolennicy ustawy nie zauważyli, że nieudane przypadki nie oznaczają, że nie może być udanych! Krytycy ustawy słusznie stwierdzili, że jest to po prostu zamach na wolność. Ogranicza w dodatku wolność religijną, bo młodzi katolicy i ich rodzice nie będą mogli wcielać w życie nauczania Kościoła.

W ubiegłym roku sąd podtrzymał zakaz terapii homoseksualizmu u młodych osób w stanie Kalifornia. Nie pomogły intensywne protesty zwolenników utrzymania legalności terapii.

Jeżeli ustawa przejdzie, w kolejnym stanie młodzież będzie zagrożona przez dewiacyjne ideologie bez nadziei na profesjonalną pomoc terapetyczną.

pac

Komentarze

anonim2014.02.23 18:50
#Domejko Pedalaska parówkowa cioto!! Nie umiesz czytać!!!
anonim2014.02.23 18:53
Dlaczego dopiero teraz, skoro homoseksualizm już od dawno nie jest uznawany za chorobę? Czy taki zakaz nie wynika z tego stwierdzenia? Wydaje mi się, że gender zaczyna sobie szukać "wroga", przynajmniej w USA.
anonim2014.02.23 18:56
#Pawel_student Ej studencik! A gdzie ty brał nauki rozumnego czytania prostych tekstów? Nastepny po Domejce nieuk co miał do szkoły pod górkę.
anonim2014.02.23 19:13
Pedalstwo to choroba, więc dziwię się dlaczego
anonim2014.02.23 19:13
Niech zakażą w takim bądź razie również leczenia hemoroidów, AIDS i innych roznoszonych doodbytniczo rozpowszechnionych wśród pederastów. Pederaści powinni się leczyć na własny koszt gdyż stanowią grupę ludzi szczegolnie narażoną na choroby przenoszone drogą "płciową" - cudzysłów wiadomo dlaczego
anonim2014.02.23 19:38
Wstrętni Ci Amerykanie. Nie pozwalaja leczyć czegos co nie jest chorobą. Podłość. Dobrze, ze ja moge bezkarnie leczyć z katolicyzmu :-) Wyleczyłem już kilkanascie osób które nawet apostazji sie poddały. Cieżko było, ale jak ktoś chce bardzo, to może sie z katolicyzmu wyleczyć :-)
anonim2014.02.23 19:42
Nie zakazywać leczenia homoseksualnego zboczenia tylko jeśli działania prowadzone dotychczas nie przynoszą oczekiwanego rezultatu należy zmodyfikować metodę terapii lub zacząć prowadzić badania i od samych podstaw zdiagnozować feler jaki mają istoty borykające się z homoseksualnym schorzeniem poczym wypracować całkiem nową metodę naprawiania zwichrowanego nieokiełznanego popędu płciowego to dej samej płci zwanym homoseksualizmem. Na świecie są rzetelni naukowcy mogący się podjąć odnalezienia bardziej drobiazgowo przyczynków homoseksualizmu dzięki czemu pierwszy ważny punkt jakim jest odszukanie elementu szwankującego przyczyniającego się do zaburzenia homoseksualnego znacząc ułatwi opracowanie lepszych metod kuracji. Bardzo duża ilość homoseksualistów stanowi niesłychane zagrożenie dla nieletnich gdyż predykacja renomowanego ośrodka zajmująca się szczegółowymi opracowaniami wykazał bez cienia wątpliwości iż homoseksualiści są pedofilami ale o tym cicho w mediach mętnego nurtu nawet u wypuszczonego ostatnio trynkiewicza zamaskowali w licznych artykułach homoseksualizm podając wyłącznie ogólnikowe informację.
anonim2014.02.23 19:46
Jeśli ktoś chce się leczyć to ma do tego prawo. To jego prywatna sprawa. Państwo nie może tego zabraniać bo byłoby to ograniczenie wolności osobistej. A przecież środowiskom homoseksualnym zależy na wolności osobistej, prawda ?
anonim2014.02.23 19:50
http://chomikuj.pl/nbogdanus/E-BOOKI+KATOLICKIE PŁEĆ MÓZGU, O PRAWDZIWEJ RÓŻNICY MIĘDZY MĘŻCZYZNĄ A KOBIETĄ Książkę można potraktować jako bardzo dobry poradnik zrozumienia drugiej płci i czym to jest uwarunkowane. Książka porusza wiele wątków związanych z biologią, chorobami, różnicami relacjami, mężczyzny i kobiety. Dr Anne Moir proponuje na bazie biologi mózgu, poznanie i zrozumienie obojga płci a nie walkę, jak to chcą feministki. Gender kłamie, pleć jest biologiczna a nie kulturowa. W tej książce dowiedziałem się co to jest homoseksualizm pierwotny a homoseksualizm wtórny. Pierwszy wynika z braku hormonu męskiego w okresie prenatalnym, potrzebny do uformowania struktury neuronowej mózgu męskiego i jest nie do wyleczenia. Drugi wynika z braku hormonu męskiego w pewnej części mózgu. Ten brak hormonu może wynikać z zaburzeń hormonalnych wynikający z seksualizacji dzieci. Po uzupełnieniu tego hormonu można wyleczyć z homoseksualizmu. ŚWIATOWY EKSPERT Z ZAKRESU PSYCHOLOGII PŁCI Dr Anne Moir, naukowiec akademicki, doktor na Uniwersytetcie Oxfordzkim z zakresu badań genetycznych. Jest międzynarodowym autorytetem i ekspertem z zakresu Płci Mózgu. Autorką wielu publikacji neuropsychologii. Jest także producentem i reżyserem wielokrotnie nagradzanych filmów dokumentalnych dotyczących różnic płciowych tworzonych dla telewizji BBC Do książki Płeć mózgu, napisanej wspólnie z Davidem Jesselem, przez wiele lat gromadzili naukową dokumentację będącą argumentem w sporze o genetyczne bądź społeczne uwarunkowanie różnic psychiki kobiet i mężczyzn. Książka wydana w 1989 roku, Anne Moir z Davidem Jessel to międzynarodowy bestseller, pierwsza naukowa analiza różnic między umysłem męskim i żeńskim.
anonim2014.02.23 21:06
No i dobrze. Nie leczy się czegoś co nie jest chorobą i tyle.
anonim2014.02.24 1:26
A bioenergo"terapia" dalej legalna.
anonim2014.02.24 6:41
#krzysiekk #GoldWing# Gipseni inne przydupasy Pedalskie parówkowe cioty nie umiecie czytac prostych tekstów jakj wyżej. Wyraźnie pisze o zakazie leczenia dewiantów poniżej 18-lat. Sperma wam w mózgach zamiast krwi krąży.
anonim2014.02.24 6:46
#krzysiekk Miałem racje pisząc że jesteś nadgorliwym grafomanem i zaślepionym zbokiem.
anonim2014.02.24 7:54
Nie powinni zakazywać, niby w dobrej woli ale jednak wolność człowieka jest bardzo ważna. Stosowanie zakazów należy pozostawić Kościołowi, on jest w tym znakomity...
anonim2014.02.24 8:16
#Fand Jakiemu "kosciołowi"? Poza tym smutasie ,-tu nic ne pisze o kompletnym zakazie leczenia zboczenia! Jesteś ślepy i pijany?!
anonim2014.02.24 10:07
Ondraszek1 Przecież jasne jest, że odnoszę się do zakazu przedstawionego w artykule powyżej. Chodziło mi o Kościół Katolicki. Według mnie, homoseksualizm nie jest zboczeniem. PS. Jestem kobietą, więc proszę o używanie odpowiedniego zwrotu :)
anonim2014.02.24 10:34
#Fand -ko Jakiemu "kosciołowi"? Poza tym smutasko ,-tu nic ne pisze o kompletnym zakazie leczenia zboczenia! Jesteś ślepa i pijana?! A co ma KK do tej terapii?Odwal się o Katolików !A co oni ci takiego zrobili ze na nich plujesz? Nic nie pisze ze jestes kobietą i jak mniemam lesteś lesbą.To tez można leczyć po 18-tym roku życia .
anonim2014.02.24 10:44
#Fand -ko PS. Jeżeli byłas chrzczona w KK, to również plujesz na siebie i twych najbliższych!!
anonim2014.02.24 11:06
#krzysiekk Homoseksualizm to choroba ciała duszy i umyłsu! Kto sie nie chce wyleczyć ten zawsze będzie zboczony. Ta twoja "samobójcza teoria" znowu z statystyk wzięta. Próbowałeś tej terapii nawiedzony naukowcu- grafomnie?
anonim2014.02.24 11:08
#Domejko Wytar łes se mordę zanim to napisałeś?Nie widzisz mnie przypadkiem w swej lodówce,oknie,lustrze ,snach? Lecz sie!!
anonim2014.02.24 11:17
#Domejko Kupić ci żywą kozę?
anonim2014.02.24 11:18
#Domejko-przypominam!!! Czyli, że ta terapia po prostu nie działa, autor artykułu wierzy, że jednak może zadziałać. Masło maślane. Ondraszek1 Lut 23, 2014, 6:50 po południu #Domejko Pedalaska parówkowa cioto!! Nie umiesz czytać!!!
anonim2014.02.24 12:29
#Domejko Sznurek dla twej kozy już mam! Konieczna tobie encefalografia!!
anonim2014.02.24 13:48
Nie piszcie z @ondraszek1, on sam biedny nie wie co pisze.
anonim2014.02.24 14:26
#bogdanusn Jak tam twój dżenderystyczny biologiczny obłęd?.
anonim2014.02.24 16:26
Ondraszek1 KK ma to do siebie, że bardzo chętnie nakłada zakazy, nie patrząc na swoje własne czyny. Mam tu na myśli przede wszystkich wyższych hierarchów, chociaż część księży również się kwalifikuje. Dlatego kwestię zakazów i nakazów należy pozostawić KK, który właśnie tym się bardzo chętnie zajmuje. Państwo powinno dawać wolność wyboru. Nie jestem "lesbą", jestem w związku i uwaga... przygotuj się do plucia jadem - mieszkam z mężczyzną bez ślubu. Straszne, prawda? Byłam chrzczona w KK i nie identyfikuję się z tymi, którzy nie mają w sobie krzty współczucia i wyrozumiałości. PS. Jakbyś się wysilił, wpisał w google bądź wikipedii mój nick, zorientowałbyś się, że ma on związek z pewną ciekawą historią. Jak widać, ograniczasz się tylko do frondy.
anonim2014.02.24 21:03
#Fand Mnie twoja pewna "ciekawa" historia nie interesuje wole tą szkolną. Zajmij sie lepiej dzieckiem, a KK zostaw samemu sobie.Niejedną "burzę" przezył i wyszed ł cało. "Byłam chrzczona w KK i nie identyfikuję się z tymi, którzy nie mają w sobie krzty współczucia i wyrozumiałości." Hmm!!
anonim2014.02.24 21:32
Ondraszek1 1. Ciekawa historia z nickiem, żebyś nie musiał się biedny męczyć powiem, że pochodzi on mitologii celtyckiej. Może się zainteresujesz, polecam. 2. Nie mam dzieci. 3. Owszem, przetrwał wiele burz, które często sam wywołał. 4. Czy jest coś złego w krytycznym podejściu do zachowań, których nie pochwalam? Mam skulić się w kącie i patrzeć jak przedstawiciele KK (mnie również), prowadzą nieczystą grę? Czy na prawdę w wierze chodzi o to, by tacy jak Ty pluli jadem na każdego kto ma inne zdanie? Przeczytaj Biblię i skup się na Jezusie, którego wielbisz, może dowiesz się co nieco o szacunku do bliźniego. W takim razie jak według Ciebie wygląda Sąd Ostateczny i jak miłosierdzie w katolicyzmie ma się do Twojego zachowania wobec innych? Chyba, że jest to zwyczajna prowokacja kogoś, kto nie wie że Internet nie służy do obrażania innych, tylko poszerzania wiedzy.
anonim2014.02.25 15:49
#Fand Zaczynasz byc upierdliwa! Artykuł nie dotyczy KK a "Waszyngton chce zakazać leczenia homoseksualizmu"
anonim2014.02.25 22:04
Ondraszek1 Zauważyłam czego dotyczy artykuł i odniosłam się do instytucji, która lubi zakazywać i która z kolejnych możliwości zakazywanie bardzo by się ucieszyła. Jestem upierdliwa, bo ile można tłumaczyć jedno i to samo? Nie moja wina, że nie chcesz zrozumieć sensu mojej wypowiedzi, tylko ciągle fochami strzelasz.