12.12.19, 14:34(fot. wikipedia/Domena publiczna/pixabay)

Watykański hierarcha: Twierdzenie, że Judasz jest w piekle, to herezja

Przewodniczący Papieskiej Akademii Życia, abp Vincenzo Paglia, w czasie międzyreligijnego sympozjum „Religia i etyka medyczna”, odbywającego się w Rzymie, oświadczył 10 XII, że głoszenie, iż Judasz znajduje się w piekle, jest herezją.

Hierarcha powiedział: „Zawsze odprawiam pogrzeby dla tych, którzy popełnili samobójstwo, ponieważ samobójstwo jest zawsze kwestią niespełnionej miłości. Musimy także pamiętać, że dla Kościoła katolickiego, jeśli ktoś mówi, że Judasz jest w piekle, to jest heretykiem”.

Słowa arcybiskupa zostały przyjęte z zaskoczeniem. Komentatorzy zwracają uwagę na fakt, że nie są one zgodne zarówno z nauką Pisma Świętego, jak i świętych, ojców oraz doktorów Kościoła katolickiego, którzy twierdzą, że Judasz znajduje się piekle. Sam Chrystus mówi: „Biada temu człowiekowi, przez którego Syn Człowieczy będzie wydany. Byłoby lepiej dla tego człowieka, gdyby się nie narodził” (Mk 14,21). Oprócz fragmentów z Biblii, które odnoszą się do Judasza, można przytoczyć cytaty ze św. Augustyna, św. Tomasza z Akwinu, papieża Leona Wielkiego czy Katarzyny ze Sieny, które potwierdzają wieczne potępienie Judasza.

Słowa arcybiskupa padły w kontekście pytania o eutanazję i oświadczenia szwajcarskich biskupów z 5 XII, którzy zalecają opuszczenie sali przez księży i katolickich opiekunów duszpasterskich przed podaniem śmiertelnego zastrzyku pacjentowi. Szwajcarscy biskupi podkreślają, że wspomagane samobójstwo jest „radykalnie przeciwne przesłaniu Ewangelii”.

Również w tym przypadku słowa arcybiskupa Paglii wywołały kontrowersję. Wprawdzie watykański hierarcha potwierdził sprzeciw Kościoła wobec eutanazji, mówiąc, że „nie możemy zamienić jej w mądry wybór”, ale jednocześnie uznał, że „trzymanie ręki kogoś, kto umiera (...) jest czymś, co każdy wierny musi promować”. Uznał, że w takich sytuacjach w przypadku księdza ważne jest „towarzyszenie”, a nie to, by „utknąć w ideologicznych debatach”.

 

jjf/ChurchMilitant.com, LifeSiteNews.com

Komentarze

Teofil2019.12.13 20:15
Hej,niech żyje głupota
Jan Radziszewski2019.12.13 3:18
nie dalej jak za 8 lat X aBp Vincenzo Paglia A Zobaczysz go tj Judasza podobnie jak i Marcina Lutra na własne oczy bo trafisz do PIEKŁA W czasie Egzorcyzmów demon piekielny Allida chwalił się tym że zarówno Zwingli którego kusił stary tj Lucyfer jak i Kalwin kuszony przez Belzebuba jak i Luter którym on się zajmował wraz innymi diabłami są w PIEKLE a co gorsze Judasz także był demonem który opętał tę niewiastę egzorcyzmowaną – Wieczna rozpacz i wieczne cierpienie, wieczne doświadczanie grozy, przerażającego horroru piekła, które wyraża się w jego słowach: „Gdybym tylko miał nadzieję! W piekle jest strasznie!; Nie wiecie jak ja się ich boję, czy wy to wiecie?! Och! Ta rozpacz, ta straszna rozpacz! To jest straszne! Wy nie wiecie jak okrutne jest piekło!!! Wy nie wiecie nic jak strasznie jest tam na dole! Wy nie wiecie jak to jest! Ja mam straszny kąt! Straszny kąt mam tam na dole Och! Och! Powiedzcie to wszystkim, że mam straszny kąt …! Żyjcie uczciwie! … To jest straszne! … Dla Boga, postawcie wszystko na jedną kartę, aby dostać się do nieba, choćbyście przez tysiąc lat byli męczeni na łożu tortur, przetrzymajcie to! Piekło jest straszne! Ono jest straszne! Nikt nie wie jak straszne jest piekło! Jest ono straszniejsze aniżeli myślicie …! Jest ono okrutne! Jest ono okrutne! Ja muszę jeszcze powiedzieć, wolałbym jednak tego nie mówić. Jest jeszcze tak wielu ludzi.. którzy nie wierzą w piekło … ale … ale … ono istnieje!!! Piekło istnieje! Jest ono straszne! Ale to powiedzcie wszystkim młodym, wszystkim nauczycielom błędnych nauk, a zresztą powiedzcie wszystkim piekło istnieje! Jest ono przeklęcie straszne!!! Gdybym tylko słuchał Matki Bożej i nie zakładał pętli na szyję! Gdybym tylko miał nadzieję! Ale tak mówią wszyscy potępieni ludzie, tak mówią wszyscy, kiedy przychodzą do nas! Wtedy już jest jednak za późno! Nie wierzą w to, dopóki nie jest za późno!! !” - świadectwo Judasza z egzorcyzmów w Austrii (od 1975r) i potępieńców nie brakuje bo jest w nim 25 miliardów a wkrótce tj za nie dalej jak 8 lat budiet 30 miliardów
ministrant2019.12.12 23:25
Niestety ten duchowny jest w bledzie - niech spyta kilku egzorcystow jaki demon nieraz sie zwyczajnie przedstawia przez usta biednych opetanych, a nie bedzie taki pewny.
matematyk2019.12.13 10:25
Najpierw trzeba wierzyć w demony. A progresywni duchowni często wypierają istnienie "zła osobowego" czyli szatana (to słowo wyjątkowo ciężko przechodzi im przez usta, bo zdaje się być jedynie dla prostaczków).
jimi2019.12.12 21:40
Wystarczy prześledzić dokonania Krzysztofa Jackowskiego który empirycznie swoim działaniem i efektami obala bajki tych dziwnych ludzi.Skoro widzimy czujemy czyli doświadczamy tego co robi Krzysztof Jackowski od 30 już lat - a byli inni wiara w te piekła czyść ce jest trochę zacofana a wg mnie to kłamliwe legendy.Przekazy z tamtej strony są ciekawe są podobne ale świat po śmierci jest dokładnie taki jaki sobie wymarzymy a nie jaki nam ktoś wmawia.
Cierpliwy.2019.12.12 23:48
Wyjątkowy optymista. Pogratulować wiedzy.No i "jasnowidz" Jackowski.To wszystko tłumaczy.
jeszcze Polak2019.12.12 21:30
Nie wiem, gdzie jest Judasz? Czy ktoś zna jakie były ostatnie relacje między Judaszem a Jezusem tuż przed tragiczną śmiercią Judasza? Czy wtedy wieszający się Judasz nie wyraził aktu skruchy i prośby o wybaczenie? Po prostu nie wiem. Tylko Bóg Odkupiciel doskonale wie, co się stało z Judaszem po śmierci.
Palindrom2019.12.12 20:44
Jak to dobrze, że ktoś wie takie rzeczy. Na jakiego maila można wysyłać zapytania o inne osoby?
Pytal2019.12.12 20:28
abp Vincenzo Paglia ? Paglia=Plaga, plaga herezji...:(
Tade-usz2019.12.12 20:21
Twierdzenie, że Judasz jest w niebie - jest herezją !
lucjanhenryk2019.12.12 19:22
Jak mnie cieszy przypływ gotówki dla trooli, co nie idzie w parze z przypływem kultury....
Adam2019.12.12 19:40
Jak mnie b. cieszy że jest adwent i mało kto czyta anty katolickich i anty polskich troli a w czasie świąt nikt ich czytał nie badzie.
Paweł2019.12.12 19:05
Są to pierwsze znaki końca czasów - nie świata i wiele jeszcze znaków będzie, nim czas się dopełni: wojen, ucisku, odstępstw i kataklizmów no i wojna o wiarę zakończona właśnie tymi kataklizmami, gdyby nie one, nikt by nie przeżył. Później ponownie objawi się Mesjasz który zniszczy Antychrysta-t.j. Fałszywego Proroka- Tchnieniem ust swoich, po czym nastąpią złote czasy i tysiąc lat spokoju i później dopiero nastąpi koniec. Ja chyba twego nie dożyję, ale początek proroctwa, właśnie się wypełnia i obym nie musiał zazdrościć tym co pomarli.
Piotr2019.12.12 19:01
Mądry człowiek z tego Arcybiskupa Vincenzo Paglia
Nie dajmy się zwieść 2019.12.12 18:46
W ten sposób usprawiedliwia sam siebie za zdradzenie Pana Jezusa. To taki mechanizm znany z psychologi, usprawiedliwiać złe czyny innych, poprzez pryzmat czynów własnych. Tak robią aborcjonistki, wiedząc że dokonały zbrodni, wmawiają innym że "terminacja ciąży" to nie jest morderstwo dziecka nienarodzonego, tylko zwykły zabieg i mało tego, gdyż do morderstwa namawiają jeszcze inne matki - "jak do piekła, to razem, będzie raźniej"
Paweł2019.12.12 18:31
Ten Pan niby ksiądz Vincenzo Paglia (wilk w owczej skórze) z pewnością nie jest wierzącym i praktykującym Katolikiem, gówno też wie a jeszcze mniej się zna na Naszej Świetej Katolickiej Wierze. Judasz nie tylko był samobójcą i tu zgoda nie nam o tym sądzić ale zdradził Jezusa, oszukał, wyparł się go i wydał na śmierć, jako jego uczeń był pierwszym Apostatą kościoła Chrystusowego. Nie uczynił też z tego powodu ani żalu, ani próby pojednania się z Bogiem, tylko poszedł i powiesił się, od czego zachowaj Boże nawet największego wroga, amen.
skuter2019.12.12 18:30
Tylko Bóg wie gdzie jest Judasz My możemy się tylko domyślać A nasze domysły nie muszą mieć nic wspólnego z przebywaniem duszy Judasza
Przemek2019.12.12 18:19
https://www.youtube.com/watch?v=AN3HvPLVruw - DOKUMENT EGZORCYZMY ANNELIESE MICHEL https://www.youtube.com/watch?v=-H1QCZ55WmM kaseta z egzorcyzmów
Ixa2019.12.12 18:06
No masz, Pan Jezus został się heretykiem.
anonim2019.12.12 18:03
Wilki w owczych skórach sieja zgorszenie, sieja zamet. Mahomet tez zaczynał pięknie dla niepoznaki a późniejsze teksty pokazały jego prawdziwa twarz.
Boluś2019.12.12 17:44
Cz ktoś zna świętych żydowskich którzy nie załapali się do raju KK i wylądowali gdzie indziej.
Paweł2019.12.12 19:21
A czy żydzi mają Świętych w swoim Kościele? Natomiast mnóstwo Żydów jest świętych, poczynając od Świętego Piotra, Józefa z Arymatei- który był przełożonym Synagogi Żydowskiej, poprzez wszystkich apostołów,męczenników i wierzących w Chrystusa. Wtenczas oni wszyscy byli świętymi- wierzyli w Jezusa mimo prześladowań, i ryzyka śmierci za wiarę, stosowali przykazania i czynili jak mówił Jezus " idź i nie grzesz więcej" . Czy dziś też tak jest? Czy ty jesteś takim świętym?
Adam2019.12.12 19:34
Celnik i setnik i Szymon Cyrynejczyk który dźwigał krzyż Chrystusa na drodze krzyżowej a łotr który na krzyżu prosił o przebaczenie i wielu,wielu innych którzy mimo zagrożenia życia, wierzyli w Jezusa i dzięki którym, powstało Chrześcijaństwo i Kościół Chrystusowy.
Z dogmatyki katolickiej2019.12.12 16:56
Po pierwsze nie można twierdzić że wszyscy będą zbawieni. Po drugie można mieć nadzieję, że wszyscy będą zbawieni. Dat soborów i wypowiedzi papieskich nie pamiętam. Proszę sobie poszukać.
matis892019.12.12 17:58
Piekło puste nie jest i nie mówię tu tylko o demonach.
adam2019.12.12 21:27
A co ze słowami Pana Jezusa? Jakimi, poczytaj sam/a
Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię 2019.12.12 16:56
W obliczu wilków w owczej skórze, którzy ujawniaja się w KK, nam wiernym należy czytać Pismo Święte, i nie dać się zwieść, a nie damy się zwieść, jak będziemy Je czytać, zresztą to chyba zrozumiałe. A jest tam m.in. "24,9 Wtedy wydadzą was na udrękę i będą was zabijać, i będziecie w nienawiści u wszystkich narodów, z powodu mego imienia. 10 Wówczas wielu zachwieje się w wierze; będą się wzajemnie wydawać i jedni drugich nienawidzić. 11 Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą; 12 a ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu. 13 Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. 14 A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec." - św. Mateusz
Paweł2019.12.12 18:59
Zgoda to są pierwsze znaki końca czasów - nie świata i wiele jeszcze znaków będzie nim czas się dopełni: wojen ucisku, odstępstw i kataklizmów no i wojna o wiarę zakończona własnie tymi kataklizmami, gdyby nie one nikt by nie przeżył. Później ponownie objawi się Mesjasz który zniszczy Antychrysta-tj Fałszywego Proroka- Tchnieniem ust swoich, po czym nastąpią złote czasy i tysiąc lat spokoju i później dopiero nastąpi koniec. Ja chyba twego nie dożyję, ale początek proroctwa właśnie się wypełnia i obym nie musiał zazdrościć tym co pomarli.
2019.12.12 16:37
Du­pek jesteś a nie «athos».
ziuta2019.12.12 16:20
W dobie ekumenizmu Judasz może być tylko w raju żydowskim a Luter w raju protestanckim obok Lenina bo on z raju Marksa i też protestanta.
Contral2019.12.12 15:53
Czy Judasz jest w Piekle to ja tego nie wiem. Kościół nigdy nikogo formalnie nie ogłasza potępionym. Zresztą święci Augustyn, Tomasz z Akwinu czy Katarzyna ze Sieny też tego nie mogli wiedzieć podobnie jak papież Leon Wielki. To czy Judasz jest w Piekle czy nie to czysta spekulacja.
JONASIK2019.12.12 15:36
Judasz, to chyba jest w Najwyższej Izbie Kontroli?
matematyk2019.12.12 15:35
Ciekawe czy abp Vincenzo Paglia przed tym stwierdzeniem otrzymał jakieś natchnienie bądź pomodlił się do Ducha Świętego. Jeśli hierarchowie wydają autorytatywne opinie w tak poważnych kwestiach i są one sprzeczne z nauką Ojców Kościoła, a nawet uznają ich pośrednio za heretyków to coś tu nie gra. Podobnie "towarzyszenie" samobójcom. Czym innym jest okazanie miłosierdzia, np. przez post o chlebie i wodzie oraz modlitwę w ich intencji, a czym innym poklepywanie ich po plecach w sytuacji, w której narażają się na wieczne potępienie. O niczyim losie nie powinniśmy przesądzać ("Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni"), ale również kapłan nie może stać się choćby w minimalny sposób przyczyną grzechu. Bezpieczniej jest przestrzegać przed być może nieodwracalnymi na wieczność skutkami pewnych decyzji. Gdyby była tu spójność, to z pewnością mniej ludzi zdecydowałoby się na eutanazję.
andrzejhahn32019.12.12 15:24
bez tego judasza katole nie mieliby swojej idiotycznej religii
matis892019.12.12 15:29
Idz lewaku jeszcze parę razy padnąć na kolana przed Bergoglio jak wszyscy lewakoateiści, jego najwięksi pucybuty hehe.
andrzejhahn32019.12.12 16:22
a ty poganski sekciarzu katolicki padaj przed tymi nierobami koscielnymi czyli tymi pasozytami spolecznymi typu jak ci np.szmaciarze rydzyk czy jedraszewski
matis892019.12.12 16:50
Ja jestem katolikiem a Ty jako lewakoateista znacznie niżej padasz na kolana przed Głową Watykanu Bergoglio, panem lewakoateistów. Strzelasz ślepakami pobocznie by chronić dobre imię sowjego Pana Głowę Watykanu, jak cały lewakoateizm :))).
KRYS.2019.12.12 21:53
Betonie, "hahnie" ! Kiedy dotrze do ciebie ! Czytaj co piszemy! 2 dni temu pisali ci, że nie ma gorszego pasożyta społecznego od ciebie ! Przecież nie pracujesz, bo jesteś tu od rana do pożnego wieczora ! Więc kto tu jest pasożytem?! No, kiedy pracujesz??? Jeżeli nie, to w 100% jesteś pasożytem na naszym utrzymaniu ! Więc zamknij w końcu dziób, bo się chce wymiotować na twoją głupotę!
matis892019.12.12 16:51
Ja jestem katolikiem a Ty jako lewakoateista znacznie niżej padasz na kolana przed Głową Watykanu Bergoglio, panem lewakoateistów. Strzelasz ślepakami pobocznie by chronić dobre imię swojego Pana Głowę Watykanu Bergoglio, jak cały lewakoateizm :))).
Michał Pasierb 2019.12.12 15:21
"Uznał, że w takich sytuacjach w przypadku księdza ważne jest „towarzyszenie”". Towarzyszenie w popełnianiu samobójstwa??Jeśli dobrze zrozumiałem,to czy jestem w tym samym kościele co abp V. Paglia..raczej nie bardzo nam po drodze...A tego, że jest on przewodniczącym Akademii Życia to już absolutnie nie ogarniam.Dla normalnie myślącego samobójstwo kojarzy się raczej ze śmiercią....No chyba, że jest to Papieska Akademia Życia Wiecznego....
Samanta2019.12.12 15:21
Judasz ostatnio był widziany w Pruchniku i płonął jak pochodnia
matis892019.12.12 15:15
To nauka wprost od Bergoglio Fałszywego Proroka. Piekła nie ma jest tylko niebo.
athos2019.12.12 15:02
Widzimy, że na naszych oczach niektórzy hierarchowie watykańscy odchodzą od Pisma Świętego i Tradycji. Paglia nazywa herezją coś, co nia nie było w dotychczasowej nauce Kościoła. Jak widać, tacy jak Paglia, prawem kaduka oczywiście, uzurpują sobie prawo zmieniania Pisma Świętego i dotychczasowej nauki Kościoła. I wcale się z tym nie kryją. Bardzo już poszli do przodu ci heretycy.
Wiesław. 2019.12.12 14:53
Podobno pociesza Tymka Szydło.!!!!!!!!!!!!!!
Katolik2019.12.12 14:51
Misja Judasza miała kluczowy charakter dla całego Chrześcijaństwa. Judasz nie może być w piekle ponieważ wypełniał plan Boży (nie szatański).
athos2019.12.12 15:06
Ne wypisuj idiotyzmów!!! Każdy odpowiada za swoje czyny, Judasz też. Z tego, że Pan Jezus jako Bóg wiedział, że Judasz Go zdradzi, nie wynika, że musiał on zdradzić. Mylisz Boską przedwiedzę z Boską predestynacją. To dwie różne rzeczy!! Z tego, że Bóg zna WSZYSTKIE nasze uczynki i zachowania, jakie popełnimy do końca życia, nie wynika, że musimy je popełnić. Bóg nie zabiera nam wolności!!!
Katolik2019.12.12 15:32
Bóg powierzył właśnie Judaszowi tą straceńczą misję. Gdyby nie Judasz nie mielibyśmy Świętego Krzyża. Nie doszłoby do zbawienia. Przestań mącić.
athos2019.12.12 15:50
Nic nie powierzył!!! Bóg nikomu złych rzeczy nie powierza. W Bogu nie ma zła, zatem nie może być przyczyną zła. Nie rozumiesz Ewangelii i w swojej ignoracji wypisujesz bluźnierstwa!
Gnostyk2019.12.12 19:11
Zakladajac, wolna wole czlowieka, i to, ze smierc Jezusa byla do zbawienia konieczna trzeba przyznac, ze gdyby nikt nie chcial go zabic, to zbawienia zwyczajnie by nie bylo. Jest to sprzeczne z zalozeniem, ze Bog jest wszechmocny i wszechdobry. Wobec tego trzeba przyjac, ze smierc byla niekonieczna. Skoro byla niekonieczna, to posluzenie sie przez boga taka metoda znowu stawia pod znakiem zapytania jego wszechmoc, a zwlaszcza wszechdobroc. Problem jest znacznie wiekszy niz sie tobie wydaje. Najprawdopodobniej katolicyzm (chrzescijanstwo) jest systemem wewnetrznie sprzecznym.
athos2019.12.12 20:19
Jeśli cokolwiek rozumiesz z ludzkiego świata, to powinieneś wiedzieć, że Jezus Chrystus zostałby zabity w każdej epoce, a tym bardziej w naszej epoce. Dziś jest tylu wrogów Boga, że ze znalezieniem takiego Judasza nie byłoby żadnego problemu. Nie jeden by się zgłosił, byłyby ich setki. Niektóre z tych judaszowych twarzyczek oglądamy w telewizji, w intermencie, w gazetach. Nie martw się, jest ich pod dostatkiem.
KRYS.2019.12.12 22:04
"katoliku" Bóg nikomu nie powierzył! Pan Jezus zna nasze przyszłe uczynki! Szanuje naszą wolną wolę: dobrą i tą złą! Wiedział, że Judasz go zdradzi ! Ale wszyscy ludzie są grzeszni! Każdy z nas też ! Judasz zdradził, ale żeby sie przyznał że źle zrobił i poprosił z serca o przebaczenie! To otrzymałby je ! Ale sie przecież zaparł i wolał sie powiesić, niż przeprosić ! W tym właśnie jest sęk, rozumiesz ! To ty mącisz, nie my! Nie jesteś katolikiem, widać
matis892019.12.12 15:21
Typowy lewakoateista udający katolika :). Jak lewaki zabiają w miliardach aborcyjnie dzieci to też wykonują plan boży. Lewak kogoś zabije to też zapewne był plan boży i on niewinny. Bycie kapusiem to też plan boży, i zabić babcię w eutanazji to też. itd.
matis892019.12.12 15:54
Dla was lewakoateistów to nie misja Judasza miała kluczowy charakter tylko jak sami pokazujecie wprost samego szatana, lucyfera i demonów. Judasz to co zrobił zrobił pod wpływem szatana, antychrysta. Właściwie to jako lewakoateista mówisz wprost. Gdyby nie szatan, lucyfer, gdyby nie pierwszy grzech to nie było by Jezusa, Boga. W ogóle to zasługa szatana że Jezus przyszedł. Więc jesteś ateistycznym czcicielem szatana. Lewako-ateista udający katolika i czczący szatana, lucyfera, demona, okultyzm. To już zjawisko powszechne u ateistów i nikogo nie dziwiące. Tylko ten całkowity brak logiki i rozumu jest już śmieszny kiedy lewakoateiści powojują się jeszcze na rozum w swoim fanatyzmie religijnym ateistycznym który przewyższa wszystkie religie.
ktoś tam2019.12.12 16:31
W takim razie, szatan też musi być zbawiony, tełologu kształcony w sławojce.
Styki2019.12.12 17:24
Posluchajcie tasm z egzorcyzmow Anneliese Michel i bedziecie wiedzieli gdzie jest Judasz.
Zosia2019.12.12 18:46
a słyszałeś że szatan to największy kłamca i zwodziciel swiata, nie chodzi mi o judasza ale uważaj na słowa szatana i demonów
Jagoda2019.12.12 22:39
Zosiu, prawda trzeba uważać na jego kłamstwa ! Ale jest jedna rzecz, o której nie wiesz !! Obejrzyj, proszę te polecane Egzorcyzmy Anneliese Michel ! Na każdym egzorcyzmie, ksiądz egzorcysta mówi do opętanej prze demona osoby: " W imię Jezusa Chrystusa, rozkazuję ci mówić prawdę i tylko prawdę "...! On wtedy musi mówić prawdę, chociaż wrzeszczy że nie chciałby jej mówić, ale nie może, bo ma nakaz! BYŁAM ŚWIADKIEM ATAKU SZATANA W KOŚCIELE W MEDIUGORIE !! Co tam się działo!? Cały był Kościół pielgrzymów. Na koniec było Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem ! Jak demon rzucał o podłogę tą młodą dziewczynę! Jak ryczał przez nią, harczał,bluźnił, wykręcił jej twarz, oczy, całe ciało! Zrozumcie! Ze czterech chłopów ją trzymało i nie dało rady! Tak nią rzucał! Ksiądz podszedł , modlił się nad nią, odmawiał egzorcyzm i nam kazał się wszystkim modlić za nią. Po jakichś 15-20 min. została uwolniona ! Nie wiedziała co się z nią działo, o co chodzi, powiedzieli jej! Płakała i bardzo dziękowała ! NIKT MI NIE POWIE, ŻE NIE MA DIABŁA ! WIDZIELIŚMY TO ! BYŁO STRASZNE ! JAK MY WSZYSCY BARDZO BALIŚMY SIĘ!
Paweł2019.12.12 18:41
Ale ty ciemny jesteś katolik a może nawet szatański, przez takich jak ty, Kościół Katolicki wygląda dziś- jak wygląda ale nie martw się pewnie będzie ci z judaszem raźniej.
Tade-usz2019.12.12 20:23
wg tego twierdzenia - to holokaust i II wojna światowa słusznie się wydarzył - bo Hitler realizował plan boży? prawda?
adam2019.12.13 8:48
masz wiedzę trologiczną na niższym poziomie niz dziecko pierwszokomunujne
Antek z Czerniakowa2019.12.12 14:50
A czy ten co poda mu zastrzyk będzie trzymał go za rękę, czy może jego ideologia wystarczy za wszystko ???
west2019.12.12 14:48
Jakoś z wypowiedzi abp. Paglii wybija się jego przeświadczenie, że jakoby odprawiane przez niego pogrzeby dla samobójców, w myśl jego przeświadczenia o niespełnionej miłości, chronią chowanych przez niego nieszczęśników od potępienia. Nie wiem skąd u arcybiskupa takie jednoznaczne przeświadczenie i pewność. Dalej tego wniosku posuwać nie chcę... Wracając do owego towarzyszenia, coś mi to słowo wytrych przypomina. Amoris Laeticia również zaleca towarzyszenie cudzołożnikom i udzielanie im ( pod mętnymi warunkami) sakramentu Komunii św. Za chwilę grzech przestanie istnieć, gdy będziemy mu towarzyszyć. A co ze starym powiedzeniem, ze zło istnieje dlatego, że godzą się na nie dobrzy ludzie ? ... coś mi od Watykanu siarką zalatuje. Pisał już wcześniej o tym o. Gabriele Amorth.
447772019.12.12 15:43
Myślę, że nie chodziło o "towarzyszenie grzechowi", bo nawet nie wiem jak to można przełożyć na przykłady z życia, ale o towarzyszenie człowiekowi, o nie opuszczanie go w tym trudnym momencie przejścia. Z drugiej strony, jeżeli ktoś wyraźnie nie chce w tym momencie niczyjego towarzyszenia, to należy chyba uszanować jego wolną wolę.
adam2019.12.12 21:25
Całkowicie się zgadzam.
andrzejhahn32019.12.12 14:48
UWAGA................wystrzegajcie sie ciemnoty i zacofania poganskiej sekty katolickiej
matis892019.12.12 16:06
Hehe lewakoateiści strzelają ślepakami by tylko nie urazić swojego pana Głowy watykanu Bergoglio i mu nie zaszkodzić. To największe religijne włazityłki dla Bergoglio swojego Pana Głowy Watykanu :).
ktoś tam2019.12.12 16:09
Tak, tak Andrzejku... Jeszcze parę latek jak Ci dobrze pójdzie i na Twoim grobie postawi się jakiś kołek. No bo krzyż dla Ciebie "be", zdaje się. I wtedy się przekonasz na własne oczy ile warte były te Twoje wypociny i przeciw Komu tak na prawdę występowałeś. I nie będzie kolegów, sprzedajnych sędziów i całego postępu który by Cię bronił. Będziesz Ty i Bóg. I wtedy się okaże na prawdę co jesteś wart. To w sumie już niedługo.
andrzejhahn32019.12.12 16:20
na jakim grobie....jam kosmita nie z tej planety a u nas to jest inaczej
ktoś tam2019.12.12 16:27
Gdzieś Twoje truchło wyrzucą albo wrzucą. Może spopielą. To i tak nie zmieni faktu, że staniesz przed Bogiem. Tak, tak to już niedługo w sumie. I żadne materialistyczne "rewelacje" tego nie zmienią. Umrzesz i to jest pewne. I nie wiesz kiedy. No chyba, że jakieś samobójstwo. Taki autor "Malowanego ptaka" skończył marnie. Jak Judasz. A taką karierę zrobił za te współczesne 30 srebrników. Nic nie pomogło. Została tylko pustka... Nie gryzie Cię jaki robak?
ktoś tam2019.12.12 16:39
Ps. Takie samobójstwo... No co Ci stoi na przeszkodzie. Przecież, zdaje się wg. Ciebie, po śmierci nic nie ma. No to co się wstrzymujesz? Przecież przestaniesz cierpieć, czyż nie? A może dopiero Twoje cierpienie się zacznie... No to jak, śmierć jest kresem wszystkiego czy dopiero początkiem wiecznego wyboru dokonanego za życia? Szczęścia albo cierpienia.
ktoś tam2019.12.12 16:40
Ps' ...wiecznego bólu...
andrzejhahn32019.12.12 16:50
mniam mniam ..serdeczne dzieki
andrzejhahn32019.12.12 16:49
na naszej planecie nic sie nie marnuje...........zjadamy siebie wzajemnie
ktoś tam2019.12.12 17:58
A taaak... widzę jesteś wyznawcą najnowszego światowego tryndu... Uj jakiś Ty światowy - nie to co ja katolski, zapyziały, zaścianek... No i ja zamierzam być jeszcze bardziej zapyziały mimo Twych niezapomnianych starań... A może także dzięki nim...
KRYS.2019.12.12 21:42
andrzejhan A na tej planecie ciebie weżmą ?! Biorą tylko mądrych ! A ty rżniesz gorszego głupa niż jesteś! Przecież to widać ! Brak argumentów, co?
KRYS.2019.12.12 21:37
Do : "andrzejHam! ...Keller.....Oficer LWP....durny gej....itd Uwaga! Wystrzegajmy sie ciemnoty i zacofania pedalskiej sekty LGBTowskiej, na czele z pedałem Kellerem! Udaje, że nic złego nie zrobił! Tymczasem, czyta się w necie, w IPN, jak to Lecho poczynał sobie z dziećmi, nawet z dziećmi siostry ! Czyta się też jego wpisy wcześniejsze, że nie gardził małymi zwierzątkami........! Taki ktoś ma czelność cokolwiek nam radzić! Wywalają go z różnych gazet, zamykają mu konta. Jednym z powodów jest używanie jednocześnie wielu nicków naraz ! Tak było w "polityka.pl " - prawda "Kagan"!? Taki miał tam podstawowy nick !
Anka2019.12.12 21:39
cóż ta niby sekta przetrwała 2 tysiące lat, i nawet taki Kiszczak w chwili śmierci chciał przystąpić do tej niby sekty. Także ciemnota to chyba twoja domena :)
KRYS.2019.12.12 21:47
Anka Nie tylko Kiszczak, ale Jaruzelski też! No, ale lepiej późno niż wcale !
adam2019.12.13 8:46
gościu masz poważne problemy emocjonalne, co jakiś czasu tu wchodzę i zawsze widze twoje komentarze antyreligijne, to by było jeszcze OK ale są one bardzo nienawistne a to swiadczy o twoich problemach emocjonalnych.
jula2019.12.12 14:48
Śliska droga relatywizmu.
ktoś tam2019.12.12 16:32
To są tełologowie po różnych światowych WUML-ach.
Marian2019.12.12 14:38
Byl podobno widziany w towarzystwie Pani Tokarczuk.