09.03.14, 09:05Brama obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu

Produkowali Cyklon-B, a dziś - środek aborcyjny

Niemiecki producent wyrobów chemicznych I.G. Farben został po wojnie zidentyfikowany jako firma, która produkowała cyklon-B, gaz używany w obozach koncentracyjnych do mordowania skazanych. Dowody wykazały, że kompania wiedziała, jak był używany produkowany przez nią gaz.

W Norymberdze skazano nawet niektórych pracowników firmy za zbrodnie przeciwko ludzkości, oskarżając ich o zaprojektowanie komór gazowych. I. G. Farben było finansowym partnerem Johna D. Rockefellera i Standard Oil z New Jersey, funkcjonując pod nazwą Standard I. G. Farben.

Po wojnie I. G. Farben zmieniła nazwę na Hoechst AG. Dzisiaj ta firma to duża kompania, która działa na całym świecie.

Hoechst AG wspiera m.in. kompanię Roussel Uclaf. Jest to francuska firma, która stworzyła środek RU486. Obecnie jest to medykament, który wykorzystuje się m.in. w Stanach Zjednoczonych do przeprowadzania aborcji.

Pac/lifenews

Komentarze

anonim2014.03.9 9:33
@swojski I tak nie dorasta do stóp twojemu idolowi, miłującemu pokój Józkowi Stalinowi albo Mao.
anonim2014.03.9 9:51
Są firmy których credo to nieść miłość (np. KK) a są firmy których celem jest nieść śmierć. Wybór należy do nas.
anonim2014.03.9 10:13
To się nazywa przywiązanie do tradycji...
anonim2014.03.9 10:29
Niedaleko pada jabłko od jabłoni
anonim2014.03.9 13:41
Prymitywna manipulacja. Nie wiem czego ten fakt miałby dowodzić ?
anonim2014.03.9 14:51
Gdzieś coś bije, ale nie wiadomo czy to dzwon, czy w kościele i czy to właściwy kościół. Jak zwykle na Frondzie (a kiedyś w radiu Erewań) informacje wymagają intensywnego prostowania. Tak się nie uprawia dziennikarstwa, tak się nie traktuje prawdy, no chyba że po to, by bronić jakiej Prawdy wyższego rzędu, np. absolutnej. Wówczas każde kłamstwo i manipulacja są dozwolone. Ale do rzeczy! Otóż Cyklon B stosowany jako insektocyd produkowała firma Dessauer Werke für Zucker and Chemische Werke z Dessau. IG Farben było dostawcą części surowca niezbędnego w procesie produkcyjnym. Dystrybucją Cyklonu B pozbawionego ostrzegawczego składnika zapachowego zajmowała się firma Testa. Ich dyrektorzy po wojnie zostali skazani na karę śmierci. Firma IG Farben wróciła po wojnie do swojej pierwotnej nazwy Hoechst AG, zaś w 1995r. połączyła się z innymi producentami leków tworząc Hoechst Marion Roussel. Po połączeniu cztery lata później z Rhone Poulenc powstał holding o nazwie Aventis, znany dziś pod nazwą Sanofi-Aventis. Hoechst AG nie wspiera zatem Roussel Uclaf, bowiem nie ma takich podmiotów. Niemniej ze względów etycznych druga z tych firm zrezygnowała z licencji na produkcję RU486 już w roku 1994. Przypomnijmy, że środek był początkowo badany pod kątem stosowania w leczeniu zespołu Cushinga, jednak ze względu na antagonizowanie receptorów progesterenowych znalazł zastosowanie w aborcji farmakologicznej lub tzw. antykoncepcji awaryjnej. Licencjami i prawami do dystrybucji w różnych częściach świata zajmują się obecnie firmy Danco Laboratories, Nordic Drugs i Exelgyn.
anonim2014.03.9 16:03
aborcja wspolczesny holokaust.!!! To straszne ze dzieje sie to na naszych oczach.
anonim2014.03.9 22:10
co to są "leki aborcyjne"???
anonim2014.03.10 0:07
ABORCJA jest MORDERSTWEM