19.02.21, 21:01fot. pixabay.com

Węgry. Zmasowany cyberatak na strony rządowe

Jak oświadczył sekretarz stanu w kancelarii premiera Csaba Doemoetoer, „po piątkowych wypowiedziach premiera Viktora Orbana o konsultacjach obywatelskich na temat znoszenia restrykcji epidemicznych nastąpił atak na stronę rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19, stronę konsultacji, stronę informacyjną rządu” - czytamy na portalu TVP Info. Ataki te miały charakter „skoordynowany i zaawansowany”.

Zmasowany atak został przeprowadzony na węgierskie strony rządowe, które informują o walce z koronawirusem.

Po ataku niektóre zakładki na stronach są nieaktywne.

Węgierski sekretarz stanu poinformował, że pracownicy Narodowego Urzędu Informacyjno-Komunikacyjnego (NISZ) wykonali już niezbędne działania i kroki w tym zakresie oraz są ustalane sdresy IP, z których zostały przeprowadzone ataki, a po ich ustaleniu nastąpi zgłoszenie popełnienia przestępstwa.

Jak informuje PAP, węgierski rząd w tym tygodniu rozpoczął w internecie konsultacje społeczne dotyczące rozluźniania restrykcji. Mieszkańcy Węgier pytani są m.in. o to, czy osoby zaszczepione powinny zostać zwolnione z niektórych restrykcji, czy też restrykcje należy znosić stopniowo.

Poprzednie cyberataki na węgierskie strony rządowe z zagranicznych adresów IP miały miejsce pod koniec stycznia 2021.

 

mp/pap/portal tvp info

Komentarze

katolik2021.02.20 10:10
nic sie nie stało
Ciekawe2021.02.20 8:13
dlaczego?
Wirus2021.02.19 21:29
wszedł po rynnie?
ZydowskieGojeTrole2021.02.19 21:41
Zmasowany atak LGBT z pieniędzy żydowstwa amerykańskiego, ale i tak to im nie pomoże bo i tak żydkipedałki grób sobie powoili kopią i to systematycznie aż do niego wpadną Będzie Żyd Kaput Do Grobu Wpud