25.05.21, 12:18fot. yt/polskie radio pr1

Wiceszef MSZ: Pratasiewicz był poddawany przemocy. Widać to wyraźnie

Wczoraj późnym wieczorem pojawiło się nagranie, na którym białoruski opozycjonista Roman Pratasiewicz mówi używając poważnego tonu: - "Mogę zapewnić, że nie mam żadnych problemów ze zdrowiem, w tym z sercem ani z żadnymi innymi organami. Zachowanie funkcjonariuszy jest maksymalnie prawidłowe i zgodne z prawem". Jednak jego gesty i mimika mówią coś zupełnie innego.

Na nagraniu słychać łamiący się głos opozycjonisty oraz gesty i mimikę wskazujące na zastraszenie a także na wcześniejsze pobicie.

Do tej sprawy odniósł się na antenie Polskiego Radia PR1 także wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.

- Choć najprawdopodobniej życiu Ramana Pratasiewicza nie zagraża niebezpieczeństwo, to nagranie pokazuje, że był poddawany przemocy, działaniom sprzecznym z prawami człowieka. Jego bezprawne przetrzymywanie w więzieniu jest absolutnie nieakceptowalne - powiedział Jabłoński.

- Widać ślady pobicia, widać, że sposób, w jaki mówi, sygnalizuje, że jest poddawany działaniom sprzecznym z prawami człowieka. To kolejny dowód na bestialskie praktyki tego reżimu" – dodał.

 

mp/niezalezna.pl/pap/polskie radio pr1/twitter/fronda.pl

Komentarze

tylda2021.05.25 13:58
Biorac pod uwage fakt, ze jego dziewczyna byla razem z nim usunieta z samolotu, raczej trzeba by bylo zobaczyc ja. Bog jeden wie, co te bestie zrobily jej, zeby go zlamac.
To w końcu youtuber czy opozycjonista?2021.05.25 12:38
Zdecydowałbyś się w końcu, Mariuszu.
Jawny2021.05.25 12:21
Prezydent Łukaszenka aktywnie i bezkompromisowo działa na rzecz zapewnienia Białorusi spokoju oraz stabilnego rozwoju.