25.08.21, 07:46screenshot YouTube (Ruptly)

[Wideo] Były prezydent Ukrainy Poroszenko zaatakowany w Kijowie

Były prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zostało dwukrotnie zaatakowany w Kijowie w trakcie obchodów uroczystości 30-lecia niepodległości Ukrainy.

Zdarzenie miało miejsce w centrum Kijowa około godziny 17. Odbywały się wtedy uroczystości z okazji 30-lecia niepodległości Ukrainy, w który Poroszenko wziął udział.

Z okazji święta państwowego ulicami Kijowa przeszła duża defilada, w trakcie której zaprezentowano m. in. jednostki lotnicze, w tym największy samolot transportowy świata Antonow An-225 Mrija.

Jak donosi BBC, najpierw w Poroszenkę próbowano rzucić jajkiem. Następnie ktoś oblał byłego prezydenta zielonym środkiem odkażającym.

Na zamieszczonych w sieci nagraniach widać polityka z zielonymi plamami na twarzy. Na jednym z nich widzimy Poroszenkę podchodzącego do funkcjonariuszy policji i proszącego o interwencję. Po wszystkim były prezydent wsiada do radiowozu i odjeżdża.

Ukraińskie media poinformowały już, że za atak na Poroszenkę odpowiada 21-letni mieszkaniec obwodu czernihowskiego.

jkg/kresy24

Komentarze

jula2021.08.25 11:17
No cóż myślał, że jest bezkarny a tu nagle przyszło wziąć na siebie za swoje działania. U nas Jaruzelski dostał kiedyś, po1989, po twarzy od emeryta. Jedyny co w Polsce oddał mu sprawiedliwość.
sprostowanie:2021.08.25 12:03
emeryt cegłą przywalił w głowę Jaruzelskiego.