09.07.21, 08:39fot. yt/wilnoteka lt

[Wideo] Klan Łukaszenków tak jak włoska mafia zarabia na migrantach

Alaksandr Łukaszenka otwarcie powiedział, że zaleje nas nielegalnymi migrantami, narkotykami, a także odpadami radioaktywnymi, które wcześniej podobno zatrzymywał, a teraz wpuści do Europy – powiedział Mantas Adomėnas, wiceminister spraw zagranicznych Litwy.

Jak podają litewskie służby, grupy migrantów z Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu przechodzący przez granicę z Białorusią są tak już zatrzymywane prawie codziennie. Na Białoruś mają się dostawać z Bagdadu jako turyści na rzekomy wypoczynek.

- „Wycieczki” dla migrantów są sprzedawane przez biuro Centrkurort, należące do administracji prezydenta oraz inne firmy kontrolowane przez państwo. Obecnie w Mińsku co najmniej tysiąc Irakijczyków i Syryjczyków czeka na autobus do granicy z Litwą – pisze Biełsat.

Jak potwierdzają litewskie służby, białoruscy pogranicznicy niszczą ślady na pasie granicznym, w miejscach gdzie przechodzili migranci.

Co więcej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Białorusi anulowało umowę o readmisji – przyjmowaniu nielegalnych migrantów przez państwo, z którego wyszli. - Białoruś wycofała się również z programu Partnerstwa Wschodniego – czytamy.

Jak informuje portal, cały HUBAZiK obecnie został ukierunkowany na walkę z „ekstremizmem”, czyli opozycją demokratyczną. Białoruska granica natomiast nigdy tak naprawdę nie była „pod kluczem”. Azarau twierdzi, że KGB konsekwentnie prowadziło tajną operację „Śluza”.

Takie operacje były prowadzone po to, by zarobić pieniądze dla władz. Kiedy na czele ASAM-u (ros. OSAM), elitarnej jednostki białoruskich wojsk ochrony pogranicza stał Juryj Tertel, brat obecnego szefa KGB Iwana Tertela, operacja ta była przeprowadzana na szeroką skalę. Funkcjonariusze OSAM przemycali nielegalnych imigrantów z Rosji i przerzucali ich przez granicę. Znali sytuację na granicy, schematy przemieszczania się strażników. I brali za to pieniądze, które trafiały gdzieś w ręce władz – powiedział Azarau.

Jak dalej dowiadujemy się ASAM to półtajna jednostka specjalna podlegająca Łukaszence. Ma ona posiadać bardzo szerokie uprawnieniach i działa na całym terytorium Białorusi.

- Synowie Łukaszenki, Wiktar i Dzmitryj, służyli w siłach specjalnych prezydenta. Wiktar Łukaszenka odszedł ze służb w stopniu kapitana, potem był członkiem Rady Bezpieczeństwa, a obecnie jest generałem-majorem rezerwy – czytamy.

mp/belsat.eu

Komentarze

Monika.2021.07.9 19:24
Cześć panowie, jesteś wolnym mężczyzną, czujesz się samotny, chciałbyś to zmienić ? Nie czekaj odezwij się. Samotna, wolna, bez nałogów i niezależna. Nie dawno wróciłam z Anglii do kraju. Poznam faceta do wspólnych spotkań, wspólnych spacerów, wspólnie spędzania czasu, a jak zaiskrzy to może i coś więcej :) Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów . Jeżeli jesteś zainteresowany – proszę, odwiedź mój profil a napewno się dogadamy. Numer telefonu i moje prywatne zdjęcia wrzuciłam na swój profil tutaj: www.cutt.ly/monika89
no proszę!2021.07.9 10:34
wielkie larum, że Łukaszenka zarabia, a jak żydostwo za darmo to nawet wysvać się nie chce, to jest ok.
aj waj giewałt! "majdanu" nie będzie.2021.07.9 10:31
KLAN peys-GLOBALNYCH (promotorów Ciechanouskiej)  CHCĄ OBALIĆ ŁUKASZENKĘ bo: *Po ponad 26 latach  rządów Prezydenta Łukaszenki *benzyna jest tańsza od wody -1 litr benzyny kosztuje 0,14 $. *Nowożeńcy dostają 64.000$ na zakup mieszkania. *Metr kwadratowy mieszkania kosztuje średnio 5000 rubli. *Pensja pielęgniarki wynosi 1000 dolarów. *Pensja nauczyciela wynosi 4 000 euro. *Becikowe wynosi 7000 dolarów. *Na otwarcie własnej działalności gospodarczej obywatel dostaje dotacje w wysokości *20 000 $. *Mińsk to jedno z najczystszych miast w tym regionie . *PKB na mieszkańca wynosi 14,192 dolarów.Kształcenie i szkolenie za granicą pokrywa państwo. *W kraju istnieje sieć sklepów dla dużych rodzin z symbolicznymi cenami podstawowych artykułów spożywczych. *W kraju obowiązują wysokie grzywny i zatrzymania przez specjalne jednostki policji za sprzedaż przeterminowanych produktów spożywczych. *Niektóre apteki mają działy z darmowymi lekami, a za   podrabianie leków grozi nawet kara śmierci. *Brak opłat za  tzw. komunalne mieszkanie. *Obowiązują symboliczne opłaty za energię elektryczną dla ludności. *Pożyczki na zakup samochodu i mieszkania – nieoprocentowane. *”Dzika developerka” praktycznie nie istnieje. Kiedy Łukaszenka doszedł do władzy, wypędził z kraju międzynarodowe korporację. *W ciągu 26 lat jego rządów populacja potroiła się. *Śmiertelność dzieci zmniejszyła się  9-krotnie. *Średnia długość życia w kraju wzrosła z 62 do 78,3 lat (74,0 lata mężczyźni i 82,7 lat  kobiety).
WLAD2021.07.9 8:55
po co trudzisz się i piszesz używając łacińskich znaków. nie łatwiej cyrylicą ?
Jawny2021.07.9 8:49
Oszczerstwa wobec pana prezydenta Łukaszenki nic nie dadzą, to jest prawdziwy mężczyzna.
jawnemu idiocie ad rem :2021.07.9 9:02
I bandyta .