25.09.21, 17:25fot. tt/pzkol/screen

[Wideo] Polska brązową medalistką mistrzostw świata w kolarstwie

W wyścigu kolarskim mistrzostw świata 26-letnia Katarzyna Niewiadoma zdobyła brązowy medal mistrzostw świata. Wyścig zakończył się w belgijskiej miejscowości Leuven.

Po finiszu z niewielkiej grupy Polska wywalczyła brąz. Złoto zdobyła Włoszka Elisa Balsamo, a srebro - Holenderka Marianne Vos.

Jest to pierwszy w historii polskiego kolarstwa medal mistrzostw świata w konkurencji elity kobiet.

Niewiadoma ma już na swoim koncie 18 zwycięstw w zawodowej karierze. Plasowała się również już kilka razy w pierwszej dziesiątce mistrzostw świata - w 2017 roku w Bergen była piąta.