12.01.22, 15:49fot. yt/scienceandnonduality

[Wideo] Znany naukowiec dr Robert Lanza: Dusza ludzka nie umiera!

Jeden z trzech najbardziej wpływowych naukowców świata dr Robert Lanza nie pozostawia wątpliwości - nie umieramy, ludzka świadomość jest nieśmiertelna.

Tak twierdzi dr Robert Lanza w książce „Biocentryzm: jak życie i świadomość są kluczem do zrozumienia natury wszechświata”. Lanza jest uznany przez New York Times za trzeciego żyjącego współcześnie żyjącego naukowca, pod względem ważności i dorobku. Informację podaje blogger Robert Dee, w doskonałym naukowym blogu robertdee.pl.

Lanza uważa, że gdy ciało umiera, życie świadomości nie kończy się i trwa wiecznie. Naukowiec zajmuje się medycyną regeneracyjną, fizyką, mechaniką kwantową i astrofizyką. Jest autorem teorii biocentryzmu, według której podstawą wszechświata jest ludzka świadomość. „To ona tworzy materialny wszechświat, a nie odwrotnie” - tłumaczy teorię Lanza Robert Dee. „Jego zdaniem wynika z tego, że inteligencja istniała przed materią” - dodaje.

Jest to zgodne z tzw. paradoksem obserwatora. W fizyce kwantowej uznaje się, ze bez obserwatora zjawiska fizyczne… nie istnieją. Dlatego śmierć nie istnieje, bo gdyby istniała, przestałby istnieć wszechświat. Materia co prawda obumiera, ale świadomość jest nieśmiertelna. Śmierć ciała jest tylko przejściem do innego wymiaru świadomości.

Nowy wymiar istnieje poza ograniczeniami czasoprzestrzeni. Uwalnia się z ograniczeń ciała i dusza - świadomość wędruje do innego wszechświata. Dlatego tak ważna byłby stan, w którym człowiek umiera. Gdy świadomość umiera w grzechu śmiertelnym, jest opanowana przez zło, stan świadomości jest wiecznym cierpieniem. Natomiast śmierć w spokoju duszy, kieruje świadomość ku nieograniczonemu szczęściu.

Poniżej wykład dr. Roberta Lanzy

Tomasz Teluk/robertdee.pl

Komentarze

Bo przecież to nie my mordowaliśmy Żydów2022.01.13 12:21
"Lanza was part of the team that cloned the world's first early stage human embryos"
Anonim2022.01.13 1:23
hghghg
Krakus2022.01.12 22:51
Jakieś naukowe dowody na to, że dusza ludzka nie umiera poproszę :) Linka jakiegoś, źródła :)
Palindrom2022.01.12 23:28
już niedługo doczekasz się dowodu, i to nie byle naukowego, a doświadczysz go bezpośrednio na własnej "skórze"
Po 11 ...2022.01.13 1:04
Dusza, duszą. Ja się pytam o ziemskiego linka do tej wiadomości: "Lanza jest uznany przez New York Times za trzeciego żyjącego współcześnie żyjącego naukowca, pod względem ważności i dorobku" --- jakieś źródło?
Ty, który chciałeś przeżyć2022.01.12 19:57
własną śmierć.
Dr Robert Lanza2022.01.12 18:52
ponieważ nie jest żydem, nie ma racji.
matis892022.01.12 18:42
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta i masonerii oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi. Szatanistyczny PIS wprowadza usługi, zapomogi dostępne tylko drogą cyfrową dążąc do cyfrowego zniewolenia Polaków, bezgotówkowego państwa Antychrysta i jego Znamienia Bestii.
zbyszek2022.01.13 16:27
człowieku ty jesteś nienormalny zdajesz sobie z tego sprawę
logika, głupcze2022.01.12 17:23
Oczywiście, że nie umiera. Z definicji bowiem, nie może umrzeć coś, co nie istnieje...
logika głupcze, doprawdy2022.01.12 18:47
To tylko twoja opinia. Opinia NIE jest faktem. Amen.
logika, głupcze2022.01.13 10:35
Każde zdanie wypowiadane w ramach metody naukowej jest opinią. Jest prawdziwe tak długo, jak nie znaleziono sposobu na jego sfalsyfikowanie. A zdanie o nieistnieniu duszy jest oparte na podstawowej zasadzie wnioskowania, jaką jest brzytwa Ockhama. Skoro jest zbędna do wyjaśniania świata i skoro nigdy nie została zaobserwowana, to należy uznać, że nie istnieje. Oczywiście, można ją jeszcze traktować tak, jak logika traktuje czajniczek Russela. Może o nim pohadamy...
Palindrom2022.01.12 23:35
Coś takiego jak punkt materialny na prawdę nie istnieje; do dziś nikt nawet nie próbował tego udowodnić, za to doskonale już wiadomo, że np. takie "punkty materialne" jak elektron lub foton nie mają natury punktowej.
Należy czytać co Po11... pisze! Dlaczego?2022.01.12 17:19
Bo Po 11 ... (plus setki ich ("ników") jest w tym "wyszkolony" bo jak sam twierdzi, jest m.in.; molekularnym genetykiem, studiował w Polsce, ale potem pracował w UK w amerykańskiej korporacji na stanowisku globalnym. Raportował do mnie team z wielu krajów ... po angielsku. Teraz jest przedstawicielem angielskiej firmy w Polsce, ma interesy w Estonii i Skandynawii, pracuje u niego 12 osób ..." . . . . . . . . . . . . . LITANIA osiągnięć tego IDIOTY jest bardzo długa i bardzo nudna!
Żydzisko Po 11 ... jak żydzisko Adeptus j2022.01.12 17:11
Jak nie chüja ma w düpie, to ma kaktus!
katolik2022.01.12 16:48
To dobrze bo jak spotkam Jarosława zbawiciela Polski na tamtym świecie to mu dam w ryja
Tylko żydku popatrz na siebie!2022.01.12 17:08
Mierz siły na zamiary!
Apama2022.01.12 16:44
Przykro , ale to co jest tutaj napisane jest BZDURA choć przewijają się małe prawdy. Autor myli a jednocześnie błędnie z tego wysnuwa wnioski. Otóż : świadomość, dusza, inteligencja - to TRZY różne rzeczy. Co to jest świadomość - świadomość to akt zrozumienia czyli nie tylko wiemy jak coś zrobić ale wiemy dlaczego, po co coś robimy. Tak więc świadomość to nie jest stan. Świadomość to - proces, który może być uruchomiony tylko w świecie materialnym przy odpowiednio rozbudowanym układzie neurologicznym. Inteligencja - czyli wiemy jak coś zrobić. Inteligencja jest również procesem, który również może być uruchamiany w świecie materialnym. Dusza - to spersonalizowana paczka informacji. Dusza jest STANEM a nie procesem. I dalej .... Dusza tym samym jest pozbawiona świadomości, inteligencji, jest INFORMACJA i jako taka jest w istocie nieśmiertelna. Czy dusza po śmierci żyje ? NIE Dusza istnieje jako spersonalizowana paczka informacji, która może być wchłonięta przez odpowiednio rozbudowany układ neurologiczny i wtedy rusza - świadomość. Jezeli układ neurologiczny jest mniej rozbudowany wtedy pozostaje TYLKO inteligencja choć aby ja uruchomić Dusza NIE jest potrzebna. Dużo pisze się o świadomości ale .... dużo wazniejsze dla człowieka jest jej szczególna postać - Samo Świadomość, czyli ten akt zrozumienia ale tak jak by stanąć obok i patrzeć na samego siebie, czuć i myśleć o sobie ale jakby stojąc obok. Tutaj można przywołac malowidło w kaplicy Sekstyńskiej gdzie Bóg z góry poprzez wyciągnietę rekę kieruje ja do leżacego niżej człowieka z wyciągnietą ręką. Jest to symboliczne przekazanie przez Boga daru samoświadomości. Nauka a w tym Fizyka idealnie pokrywa się z tym co napisałem wyżej. W tym mechanika kwantowa a szczególnie Kwantowa Teoria Pola - bo to ona jest najważniejsza. Oczywiście pokrywa się to również ze wszystkimi znanymi , fundamentalnymi religiami, wierzeniami. Tu dodam jeszcze jedną różnice - nieskończoność a wieczność. To również dwie różne rzeczy. Nieskończoność - to byt bez końca. Wieczność - to byt poza czasem i niekończenie nieskończony ( nieśmiertelny ). Jezus - "..... i będę z wami aż po kres świata .... ", Św. Jan - " ..... na początku było słowo ..... " - ( najważniejsze są PRAWA, jeśli brak PRAW wówczas jest NIC). Teolog Boetius , św . Tomasz - wieczność to nieskończoność w jednej chwili, na raz. Foton jest własnie w wieczności. My ludzie jestesmy po smierci w wieczności. Nasze dusze pozbawione świadomość są jak foton - w wieczności . Co nie oznacza , że są nieśmiertelni. Nieśmiertelny jest TYLKO Bóg ale .... także 144 tys wybranych, którzy bezpośrednio " .... będą przy Tronie Boga .... " . Mówi o tym także Islam. Cała reszta tzw. zbawionych Dusz czyli z martwych wstałych w nowych ciałach dostąpią życia wiecznego czyli życia na które czas nie bedzia mial wpływu choć kres swój będzie miał. Ci dostąpią obecności Boga choć bezpośrednio przy Nim NIE będą. ....... To baaaaaaardzo ogólnie.
marek2022.01.12 16:53
Ale brednie i to pod wieloma nickami.
Szczepankiewicz2022.01.12 16:43
Przykro , ale to co jest tutaj napisane jest BZDURA choć przewijają się małe prawdy. Autor myli a jednocześnie błędnie z tego wysnuwa wnioski. Otóż : świadomość, dusza, inteligencja - to TRZY różne rzeczy. Co to jest świadomość - świadomość to akt zrozumienia czyli nie tylko wiemy jak coś zrobić ale wiemy dlaczego, po co coś robimy. Tak więc świadomość to nie jest stan. Świadomość to - proces, który może być uruchomiony tylko w świecie materialnym przy odpowiednio rozbudowanym układzie neurologicznym. Inteligencja - czyli wiemy jak coś zrobić. Inteligencja jest również procesem, który również może być uruchamiany w świecie materialnym. Dusza - to spersonalizowana paczka informacji. Dusza jest STANEM a nie procesem. I dalej .... Dusza tym samym jest pozbawiona świadomości, inteligencji, jest INFORMACJA i jako taka jest w istocie nieśmiertelna. Czy dusza po śmierci żyje ? NIE Dusza istnieje jako spersonalizowana paczka informacji, która może być wchłonięta przez odpowiednio rozbudowany układ neurologiczny i wtedy rusza - świadomość. Jezeli układ neurologiczny jest mniej rozbudowany wtedy pozostaje TYLKO inteligencja choć aby ja uruchomić Dusza NIE jest potrzebna. Dużo pisze się o świadomości ale .... dużo wazniejsze dla człowieka jest jej szczególna postać - Samo Świadomość, czyli ten akt zrozumienia ale tak jak by stanąć obok i patrzeć na samego siebie, czuć i myśleć o sobie ale jakby stojąc obok. Tutaj można przywołac malowidło w kaplicy Sekstyńskiej gdzie Bóg z góry poprzez wyciągnietę rekę kieruje ja do leżacego niżej człowieka z wyciągnietą ręką. Jest to symboliczne przekazanie przez Boga daru samoświadomości. Nauka a w tym Fizyka idealnie pokrywa się z tym co napisałem wyżej. W tym mechanika kwantowa a szczególnie Kwantowa Teoria Pola - bo to ona jest najważniejsza. Oczywiście pokrywa się to również ze wszystkimi znanymi , fundamentalnymi religiami, wierzeniami. Tu dodam jeszcze jedną różnice - nieskończoność a wieczność. To również dwie różne rzeczy. Nieskończoność - to byt bez końca. Wieczność - to byt poza czasem i niekończenie nieskończony ( nieśmiertelny ). Jezus - "..... i będę z wami aż po kres świata .... ", Św. Jan - " ..... na początku było słowo ..... " - ( najważniejsze są PRAWA, jeśli brak PRAW wówczas jest NIC). Teolog Boetius , św . Tomasz - wieczność to nieskończoność w jednej chwili, na raz. Foton jest własnie w wieczności. My ludzie jestesmy po smierci w wieczności. Nasze dusze pozbawione świadomość są jak foton - w wieczności . Co nie oznacza , że są nieśmiertelni. Nieśmiertelny jest TYLKO Bóg ale .... także 144 tys wybranych, którzy bezpośrednio " .... będą przy Tronie Boga .... " . Mówi o tym także Islam. Cała reszta tzw. zbawionych Dusz czyli z martwych wstałych w nowych ciałach dostąpią życia wiecznego czyli życia na które czas nie bedzia mial wpływu choć kres swój będzie miał. Ci dostąpią obecności Boga choć bezpośrednio przy Nim NIE będą. ....... To baaaaaaardzo ogólnie.
marek2022.01.12 16:43
Nie trzeba być naukowcem żeby to wiedzieć. Zwykła może nawet nie umiejąca czytać i pisać "babcia" codziennie modląca się to wie. Wie że jest Bóg i jest nieśmiertelna dusza ludzka. Jest też niewyobrażalnie wspaniała nagroda i niewyobrażalnie straszna kara za życie tutaj na Ziemi. Tylko głąby i miernoty taplające się w chlewie grzechu chcą by było inaczej by było po ichszemu. Niestety głąbki. Prawda jest inna ale żeby to dojrzeć to trzeba pokory i rozumu choćby takiego jak ta babcia. Wam brakuje i jednego i drugiego.
Po 11 ...2022.01.12 16:32
"Lanza (dr. nauk medycznych hi, hi) uzasadnia swoje słowa regułami mechaniki kwantowej, zgodnie z którymi w rzeczywistości istnieje ogromna liczba opcji rozwoju wydarzeń. Na przykład, jeśli w jednej z „rzeczywistości” (lub wszechświatów, nazwijmy to tak, jak chcemy) człowiek, który spadł z klifu w innym z równoległych światów poczuje niebezpieczeństwo i uniknie śmierci. Świadomość, która była w już martwym ciele, płynnie przejdzie do innej rzeczywistości, w której dany człowiek żyje. Tym samym ludzka świadomość jest nieśmiertelna i istnieje poza przestrzenią i czasem". ---- no fajnie, ale to nie ma NIC wspólnego z duszą, Bogiem i Chrzescijaństwem, kochana Frondo. Nic :)) Ludzka świadomość to energia, która nie znika i nie może zostać zniszczona. Może się poruszać tylko w nieskończoność i zmieniać swoją formę”- wyjaśnił Robert Lanza w jednej ze swoich prac.
Anonim2022.01.12 16:32
Teologia - nieudolna i beznadziejna próba racjonalizacji bajek.😁😁😁
Palindrom2022.01.12 23:37
widzę, że w racjonalizacji bajek jesteś ekspertem
Po 11 ...2022.01.12 16:26
Biocentryzm zakłada, że otoczenie każdego z nas jest zależne od obserwatora. Według tej teorii nie istnieje obiektywny obraz świata, a wszystko, co wokół siebie widzimy jest wytworem naszych umysłów stanowiącym subiektywną imitację prawdziwego wizerunku rzeczywistości. W szczególności koncepcja Boga, jest wytworem umysłu. A więc to nie Bóg stworzył ludzki umysł, ale stało się dokładnie odwrotnie. ---- fascynujące jest to, jak z czegoś takiego Fronda wysnuła coś o nieśmiertelnej duszy i pewnie o istnieniu Boga? No jak? Na Boga jak????
Adeptus2022.01.12 16:24
"Jest autorem teorii biocentryzmu, według której podstawą wszechświata jest ludzka świadomość. „To ona tworzy materialny wszechświat, a nie odwrotnie” - tłumaczy teorię Lanza Robert Dee. „Jego zdaniem wynika z tego, że inteligencja istniała przed materią” - dodaje" Ludzka, nie boska, biocentryzm, nie teocentryzm - przecież to są twierdzenia new-agowskie, nie chrześcijańskie, bardziej magia, niż religia - czyli znienawidzony przez chrześcijan "okultyzm". Lanza wypowiada się na temat fizyki kwantowej, na której się nie zna - jest biologiem. Fizyka kwantowa, którą mało kto rozumie, jest typowym wytrychem dla uzasadniania różnych dzikich teorii z gatunku science fiction (z naciskiem na drugi człon) przez dyletantów. No a końcowy akapit to typowa manipulacja - próba podpięcia katolickiego bełkotu o "grzechu śmiertelnym" pod poglądy Lanzy (no i niby dlaczego śmierć w spokoju duszy miałaby się wykluczać ze śmiercią w grzechu? Dla większość rozsądnych ludzi znaczna część katolskich „grzechów śmiertelnych” to żaden powód do wyrzutów sumienia). Aha, dodajmy jeszcze, że Lanza, jakkolwiek w dziedzinie fizyki kwantowej jest amatorem, to ma pewne dokonania naukowe z zakresu biologii, w której faktycznie jest ekspertem... Zwłaszcza w zakresie badań nad komórkami macierzystymi pobieranymi z ludzkich embrionów i klonowania, czyli dziedzin wyklętych przez Kościół ;) Mój blog: adeptusrpg.wordpress.com . Moja gra tekstowa nawiązująca do Biblii: https://adeptusrpg.wordpress.com/2021/11/26/ocalaly-gra-paragrafowa/ .
MaxFiend2022.01.12 16:15
Od kiedy to dogmaty wiary wymagają dowodu? Logicznie jego wywody nie mają żadnego sensu. Ciekawe po co to robi i co chce osiągnąć? Chyba faktycznie z niektórych wiara czyni czuba :-D
Adeptus2022.01.12 16:14
"Jest autorem teorii biocentryzmu, według której podstawą wszechświata jest ludzka świadomość. „To ona tworzy materialny wszechświat, a nie odwrotnie” - tłumaczy teorię Lanza Robert Dee. „Jego zdaniem wynika z tego, że inteligencja istniała przed materią” - dodaje" Ludzka, nie boska - przecież to są twierdzenia new-agowskie, nie chrześcijańskie, bardziej magia, niż religia - czyli znienawidzony przez chrześcijan "okultyzm". Lanza wypowiada się na temat fizyki kwantowej, na której się nie zna - jest biologiem. Fizyka kwantowa, którą mało kto rozumie, jest typowym wytrychem dla uzasadniania różnych dzikich teorii z gatunku science fiction (z naciskiem na drugi człon) przez dyletantów. No a końcowy akapit to typowa manipulacja - próba podpięcia katolickiego bełkotu o "grzechu śmiertelnym" pod poglądy Lanzy. Aha, dodajmy jeszcze, że Lanza, jakkolwiek w dziedzinie fizyki kwantowej jest amatorem, to ma pewne dokonania naukowe z zakresu biologii, w której faktycznie jest ekspertem... Zwłaszcza w zakresie badań nad komórkami macierzystymi pobieranymi z ludzkich embrionów i klonowania, czyli dziedzin wyklętych przez Kościół ;) Mój blog: adeptusrpg.wordpress.com . Moja gra tekstowa nawiązująca do Biblii: https://adeptusrpg.wordpress.com/2021/11/26/ocalaly-gra-paragrafowa/ .
marek2022.01.12 16:50
No może i ty akurat nie rozumiesz fizyki kwantowej bo mało co rozumiesz ale właśnie dzięki tej fizyce piszesz ot choćby filozoficzne bzdety na forach. Inna sprawa że Lanza jako biolog i medyk może najwięcej wypowiedzieć się w kwestiach życia i praw nim rządzących a pośrednio również o istnieniu życia poza śmiertelnym ciałem.
Żyd kretynizacja Polin, wieczny nudziarz2022.01.12 15:59
Od urodzenia cierpię na ostry oraz przewlekły syndrom antypolonizmu i antyklerykalizmu. (Wyssałem to z mlekiem matki.) Jest to moja ewidentna mania prześladowcza. Nawet więcej: jestem wprost chory z nienawiści. W szczególności, Osoba Matki Bożej wywołuje u mnie odruchową wściekłość, bo to Ona pokonała tego, którego jestem kundlem, jazgoczącym na tym forum od lat. Podobnie Jan Paweł II, który tyle ludzi na całym świecie uchronił od piekła. Wielcy święci, szczególnie św. Siostra Faustyna i Padre Pio, to dla mnie tylko "pyerdolnięci psychole". Święty męczennik Maksymilian Kolbe to "antysemita" (bo 3 razy napisał niewygodną prawdę o Żydach). Gdy słyszę słowa: "Boże Miłosierdzie", "Eucharystia", "cud Eucharystyczny", "Niepokalane Poczęcie", "Ewangelia", "różaniec", "katolicka Polska", "Radio Maryja" to od razu wpadam w szał; ponadto mam drgawki, wysypkę i permanentną $raczkę. W KAŻDYM księdzu widzę chciwego na kasę pedofila, który, dla własnych, materialnych lub politycznych korzyści, straszy naiwnych prostaków piekłem i wiecznym potępieniem. Każde niepowodzenie w "tym kraju" - prawdziwe, domniemane czy choćby zmyślone - cieszy mnie niezmiernie. Marzy mi się więc rozwalenie "tego kraju" i przerobienie go na nasz Polin, w którym byłoby normalnie, tzn. kościoły jako Muzea Ateizmu, knajpy, a najlepiej burdele, a księża w obozach pracy. My bylibyśmy panami, a polaczki-goje pracowaliby na nas. Oczywiście, ten wspaniały plan nie jest do realizacji natychmiast, a to przez ten okropny PIS i polaczków podatnych na propagandę Rydzyka. Ale powolne rozmywanie polskości oraz chrześcijaństwa w unijnej neomarksistowskiej euro-papce - kto wie? Z pomocą Tuska i rodzimej Targowicy powinno to skutecznie zadziałać. Oczekuję więc propozycji, bo mi się skończyły pomysły. Bluzgam w kółko to samo, cynicznie ironizuję, rechoczę głupkowato "buhahahahaha", słowem robię tu z siebie durnia, i to jeszcze na oczach gojów oraz katolików!
Anonim2022.01.13 1:28
Xxxxx