29.03.16, 11:12

Wilk: Obama spotka się z Dudą

Poseł klubu Kukiz'15 powiedział na antenie Telewizji Republika, że jego zdaniem prezydent Obama jednak spotka się z Andrzejem Dudą. Dodał też, że gdyby o relacjach Polski i USA miał decydować Mateusz Kijowski, oznaczałoby to wielki kryzys Stanów Zjednoczonych. 

Mój klub parlamentarny jako jedyny od samego początku apeluje o zgodę. Spór wokół Trybunału Konstytucyjnego rozpoczął się w czerwcu, ale do jego rozwiązania brakuje woli politycznej – stwierdził w programie "Prosto w Oczy" Jacek Wilk.

Poseł Kukiz'15 powiedział, że wątpi, iż prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych nie spotka się z Barackiem Obamą. – To są wszystko przepychanki. Zostawmy tego typu przecieki, poczekajmy na twarde fakty i konkrety – zaznaczył.

Wilk komentował również wyjazd lidera Komitetu Obrony Demokracji Mateusza Kijowskiego do Waszyngtonu. – Gdyby o relacjach polsko-amerykańskich miała decydować osoba pana Kijowskiego, to rzeczywiście uznałbym, że to w USA jest wielki kryzys. (...) W takim razie, jest tam chyba mniej wolności niż w Polsce – powiedział.

Zdaniem gościa TV Republika nasz kraj nie leży w głównym zainteresowaniu terrorystów. – To oczywiście nie oznacza, że nie powinniśmy patrzeć na to wszystko uważnie, zabezpieczać się na przyszłość i oczywiście ostrożnie podchodzić do nielegalnej imigracji socjalnej, którą Bruksela próbuje nam narzucić – oświadczył Wilk.

Pytany o założenia ustawy antyterrorystycznej poseł podkreślił, że projekt zawiera "bardzo daleko idące zapisy". – Oczywiście one mogą być skuteczne, ale nie chciałbym, by dotykały zwykłych obywateli. Trzeba będzie na to bardzo mocno patrzeć, aby nie były to środki nieproporcjonalnie silne w stosunku do potrzeb – mówił Wilk.

daug/telewizjarepublika.pl

Komentarze

anonim2016.03.29 11:29
Desperacja Frondy jest tak duża że każde brednie ,łacznie z tymi wygłaszanymi przez kukizowców biorą za dobrą monetę...Może wreszcie ktoś im w końcu uświadomi że na dzień dzisiejszy Duda dla USA jest tym samym co prezydent Tadżykistanu
anonim2016.03.29 11:44
Kto by pomyślał, że korwiniątka tu będą chwalone...:-)
anonim2016.03.29 11:55
Pan Jacek Wilk wylazł ze swoją osobą na grzbiecie Korwina.
anonim2016.03.29 12:44
Andrzej Dupa
anonim2016.03.29 12:59
@HansMesser Owszem. Ale za to dla ludzi prezentujących tok rozumowania zbliżony do Twojego, Polska jest za to dla USA drugimi Chinami, czy Bliskim Wschodem, gdyż Amerykanów rzekomo poważnie interesuje każde pierdnięcie przy przepychankach u polskiego koryta władzy... :) Noooo nie mów tylko, że nie byłeś w "chórku" przejętych naiwniaków perorujących, jak to Ameryka przejmuje się "kryzysem w Polsce" i jak to szaleńczo interweniuje... :DDDD
anonim2016.03.29 13:27
@Janko Walski Mnie z kolei martwi, że Pan Kijowski, wykazując się znacznym sprytem i przebiegłością, pojeździ sobie jeszcze po świecie na paliwie ludzkiej głupoty i naiwności... :)
anonim2016.03.29 15:09
~`do Lukasz83 Mateusz Kijowski i Lukasz83 to jednak chore palanty!!!
anonim2016.03.29 15:14
@Janko_Walski "Gdyby ustawa 'antyterrorystyczna' jaką chce wprowadzić" Ty jesteś taki głupi, że wszelka ustawa pada.
anonim2016.03.29 16:18
@Jak Walski Nie chodzi o to, aby przemawiał. Problem zawiera się w tym, że ten Pan niezwykle cynicznie i z największym sprytem wykorzystuje, naturalne dla każdej demokracji na świecie, przepychanki u koryta władzy, oraz ludzkie emocje i naiwność, by zwiedzać i smakować świat... Jestem przekonany, że wyjazdu tego nie opłaci ze swojej kieszeni. Jasnym jest, że nie będzie przemawiał do kongresmanów, gdyż ci mają znacznie ważniejsze sprawy na głowie niż słuchać mądrości Pana Kijowskiego. Jednak smuci już sam fakt, że facet pojedzie za czyjeś, na paliwie głupoty i naiwności ludzkiej, i pozwiedza sobie nieco.
anonim2016.03.29 16:20
@Jan Walski Pomijam już fakt, że Pan ten nie ma absolutnie nic nowego, ciekawego, ani wyjątkowego do przekazania najprzedniejszym urzędnikom supermocarstwa światowego.
anonim2016.03.29 19:22
@Sylabariusz Jakoś narysowany przez Ciebie obrazek Kijowskiego wydaje się ilustrować niejakiego Dudę Andrzeja. Nie masz takiego wrażenia?
anonim2016.03.30 17:20
@stefan Co masz konkretnie na myśli, drogi @stefanie?? Nie bardzo wiem, jak mam odnieść się do Twojego enigmatycznego przekazu... Chodzi Ci o to, że prezydent Duda także nie ma niczego sensownego do przekazania etc.?? Niewykluczone. Jednak Pan Duda, w przeciwieństwie do Pana Kijowskiego, jest mimo wszystko prezydentem kraju i od czasu do czasu, chcąc nie chcąc, wymaga tego określona etykieta, trzeba go słuchać. Pan Kijowski nie zajmuje natomiast żadnego ważnego stanowiska, nawet jak na warunki polskie. Jest to po prostu niezmiernie cyniczny człowiek, który z wyrachowaniem wykorzystuje ludzką głupotę i naiwność, a także grę na emocjach, aby wypromować nieco swą osobę i pojeździć sobie za free po świecie...