23.02.16, 12:50

Winnicki skazany. Straci mandat posła?

Poseł Kukiz'15 i jedna z głównych postaci Ruchu Narodowego ma poważne kłopoty. Bardzo prawdopodobne, że niedługo straci mandat poselski. 

Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście skazał Roberta Winnickiego za "podżeganie do stosowania przemocy wobec policji". Jeśli wyrok się uprawomocni, to poseł Kukiz'15 straci swój mandat – informuje portal 24legnica.pl.

Przypomnijmy, że w 2014 roku podczas antyrządowej manifestacji Ruchu Narodowego w Warszawie Winnicki zachęcał przez megafon, aby tłum przerwał siłą kordon policji zagradzający wejście do Sejmu i wdarł się do do gmachu parlamentu. Według wyroku Winnicki ma zapłacić 2.250 zł grzywny, a jeśli wyrok się uprawomocni, to straci mandat.

Według obowiązujących przepisów poseł traci mandat, jeśli w trakcie trwania kadencji uprawomocni się wyrok skazujący za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego.

To nie jedyny problem Winnickiego. Prokuratura Okręgowa w Warszawie oskarżyła posła Kukiz'15, że po Marszu Niepodległości zniesławił ówczesnego komendanta głównego policji gen. Marka Działoszyńskiego. Winnicki nazwał go “bandytą w mundurze” i “politycznym pachołkiem” działającym na zlecenie. Prokuratura uznała, że słowa posła naruszają autorytet całej policji i wszczęła śledztwo z urzędu.

Winnicki odniósł się do wyroku na swoim Facebooku. Poseł Kukiz'15 stwierdził, że będzie składać apelację.

– Jako jedyni wyprowadziliśmy wtedy ludzi na ulicę, domagając się dymisji rządu Tuska, Sienkiewicza i spółki. Wśród skazanych - m.in. Artur Zawisza i ja (...) Póki co, do odpowiedzialności nie został pociągnięty nikt z aferzystów - tylko my, którzy przeciwko nim protestowaliśmy. Broni nie składamy. Będę czynił starania, by postawić, przynajmniej niektórych, "bohaterów" afery taśmowej, przed Trybunałem Stanu – napisał Winnicki.

ds/telewizjarepublika.pl

 

<<< NIESAMOWITA KSIĄŻKA DLA CIEBIE! WIELKA KSIĘGA DUCHOWOŚCI KATOLICKIEJ! PO PROSTU MUSISZ JĄ MIEĆ! >>>

Komentarze

anonim2016.02.23 13:38
Widać działa jakaś tajemnicza ręka z zagrobu PO!
anonim2016.02.23 14:02
Albo działa tajemnica ręka tego że Fronda się gówno zna na prawie i pierdoli głupoty, nawet mi się tłumaczyć nie chce, zgooglujcie. I może się zastanówcie dwa razy zanim zaufacie czemuś co przeczytacie na tym portalu.
anonim2016.02.23 14:31
Brawa panie Winnicki od zdeklarowanego piłsudczyka.
anonim2016.02.23 16:29
szturm modlitewny do p. dudy o okazanie łaskawości, jak mariuszkowi. No i będzie OK.
anonim2016.02.23 18:08
Niech ci pierdoleni sędziowie zajmą się tymi, którzy zajmują się krzywdzeniem ludzi !!!
anonim2016.02.23 21:54
Prawidłowa informacja powinna brzmieć inaczej, a mianowicie: taki a taki człowiek ( tu nazwisko i imię sędziego) wykorzystał stanowisko sędziego do walki politycznej przeciwko Winnickiemu, za co należy żądać postępowania dyscyplinarnego wobec tego człowieka wykorzystującego i hańbiącego urząd sędziego...
anonim2016.02.23 22:50
@mrtav patka: jesteś dosłownie tym co opisałeś - najgorszy sorcie człowieka
anonim2016.02.24 12:03
No tak, a "dorżnąć watachy" to pestka - i tym podobne !!! Winnicki to Największy patriota Polski !!!!