18.05.15, 15:58

Winnicki zawiadamia prokuraturę ws. Sienkiewicza

Prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki oraz prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Witold Tumanowicz zawiadomili prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez Bartłomieja Sienkiewicza, byłego ministra spraw wewnętrznych. Przypomnijmy, że jak ustalił tygodnik "Do Rzeczy" to właśnie z inicjatywy Sienkiewicza doszło do podpalenia budki przed rosyjską ambasadą podczas Marszu Niepodległości w 2013 roku.

Sienkiewicz w opinii zawiadamiających prokuraturę może być winny sprawstwa kierowniczego niszczenia cudzej rzeczy oraz nadużycia władzy.

"Do Rzeczy" sugerując inicjatywę Sienkiewicza w sprawie podpalenia budki powołuje się na rozmowy z byłym szefem CBA Pawłem Wojtuniukiem oraz byłą wicepremier Elżbietą Bieńkowską.

Z kolei prezes klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak powiedział, że PiS składa wniosek o udzielenie przez premier Kopacz i Wojtunika wyjaśnień. Błaszczak deklarował też, że PiS zamierza zwrócić się do prokuratury.

kad/telewizja republika

Komentarze

anonim2015.05.18 19:14
Prowokacja PO jak za PRL z niszczeniem radzieckich grobów we Wrocławiu. PO psuło polskie stosunki międzynarodowe, aby utrzymać się u władzy i walczyć z PIS i Ruchem Narodowym.
anonim2015.05.18 22:20
No cóż - po raz kolejny daliśmy się wpuścić w kanał. Dopóki nie dojdzie do władzy ktoś, kto poradzi sobie z tą mafią, dopóty będziemy mieli w kraju bajzel.