03.06.13, 13:18Mariusz Błaszczak. Fot. TVP Info

Wipler odchodzi ostentacyjnie z PiS. Błaszczak: niech odda mandat poselski

Przemysław Wipler obwieścił dziś w Sejmie, że zakłada Stowarzyszenie Republikańskie, na bazie stowarzyszenia Ruch Republikański. „To będzie nowe otwarcie, już w tej chwili duża liczba osób się do mnie zgłasza” - mówił. Czy będzie to ruch polityczny? „Planujemy ruch o charakterze politycznym. To oznacza, że planujemy kandydować we wszystkich wyborach, bo to jest droga na zmianę Polski.”

Wipler zaprzeczył, jakoby chciał kandydować na prezydenta Warszawy i władze PiS nie zgodziły się na to - „nie było takiej rozmowy” - odpowiedział krótko. „To jest kwestia programowa” - podkreślał Wipler. „Różnie się w moich receptach i pomysłach od PiS, uważam, że podnoszenie podatków jest złe” mówił i dodał, że choć miał bardzo komfortową sytuację w klubie parlamentarnym PiS, to propozycje konkretnych zmian, jakie składał były uważane za bardzo daleko idące.

Na pytanie dziennikarzy, czy bardziej jest pan związany z „Solidarną Polską” czy „PJN” - „ani jedno, ani drugie” - odpowiedział Wipler. „W najbliższe dni będę informował o następnych krokach. Nazwiska zaprezentuję jeszcze w tym tygodniu”.

Rzecznik PiS Mariusz Błaszczak, powiedział, że Jarosław Kaczyński przyjął decyzję Wiplera do wiadomości. „W moim przekonaniu Wipler powinien zrezygnować z mandatu poselskiego, bo wtedy sprawa byłaby jasna i klarowna” - mówił wprost Błaszczak. Na pytanie o liberalizm poglądów Wiplera powiedział, że środowisko PiS nigdy nie było i nie będzie liberalne. „Przemysław Wipler o tym wiedział kandydując z list PiS.

Doświadczenie polityczne uczy mnie, że skończy tak jak Joanna Kluzik, Paweł Kowal czy Zbigniew Ziobro. Jest to kolejna inicjatywa skazana na przegraną. Z której zadowolony może być szef rządu, lider PO, odciągając od spraw ważnych dla Polski” - mówił Błaszczak.

Not. JW

 

Komentarze

anonim2013.06.3 13:24
@CP Do kogo ta mowa.
anonim2013.06.3 13:26
Bardzo sensowne oczekiwanie. PIS nie zmienił poglądów, Wipler je znał kandydując z ich listy więc teraz (jeśli jest uczciwy) powinien zrzec się mandatu.
anonim2013.06.3 13:30
Błaszczak miernota i wazeliniarz, żyje wygodnie z kapciowaina JarKaczowi. Kasa się zgadza a Polskę niech potop pochłonie.
anonim2013.06.3 13:30
Wipler to agent Ziobry.
anonim2013.06.3 13:36
Częstochowski i Zacheusz skoro nie macie argumentów poza inwektywami to się nie odzywajcie. Tak kończą ludzie bez honoru.
anonim2013.06.3 13:39
Jakby Republikanie od Wiplera zawiązali koalicje z KNP i dodali do koalicji jeszcze Gowina - to zwarzywszy na wzrost poparcia dla KNP być może staliby się znaczącą siłą polityczną w Polsce. Wolno rynkowa część wyborców w każdym bądx razie nie ma reprezentatacji partyjnej w rządzie, stąd nisze tą musi zastapić jakiś nowy wykwit.
anonim2013.06.3 13:46
[email protected] Tak tak umacniajmy brak honoru, cwaniactwo polityczne i karierowiczostwo, kosztem upadku moralnego, lojalności i służby.
anonim2013.06.3 13:50
Skończy jak politycy PJN (jeszcze ktoś o tym pamięta?) albo Solidarna Polska, czyli w granicach błędu statystycznego :(
anonim2013.06.3 14:02
no na kogo głosować... na lewaków z czerwoną flagą czy lewaków wymachujących krzyżem. Ja wiem które jest mniejsze zło tylko dlaczego znowu muszę wybierać mniejsze zło. Gowin wyleci z PO bo za bardzo konserwatywny, Wipler bo za bardzo gospodarczo liberalny. Zostaną dwa kolki z przyległościami (Jarek z zakonem i Donek z dworem), które jednak razem zbiorą z 70% społeczeństwa. Chora jest ta ordynacja wyborcza. Liczyłem na jakiś twórczy ferment na prawicy a tu znowu ktoś wyleciał czy wyskoczył. Biedna ta nasza Polska
anonim2013.06.3 14:11
Jestem zwolennikiem JOW i wierzę, że wyborcy oddając swój głos na p. Wiplera mieli na myśli właśnie jego a nie listę PIS. Nie wydaje mi się więc by zawiódł zaufanie swoich wyborców, a przecież to, a nie lojalność wobec przywódcy partii jest najważniejsze. Czy ten krok jest słuszny przekonamy się w przyszłości. Ja w każdym razie życzę p.Wiplerowi jak najlepiej.
anonim2013.06.3 14:24
@ antolek Prawda nie jest inwektywą ale precyzyjnym opisem rzeczywistości. Błaszczak nie może znieść ludzi mających w głowie więcej niż jedną szarą komórkę. Od dawna p*dsrywał Wiplera by go wypchnąć bo jeszcze by dla Błaszczaka stołka zabrakło, Błaszczak nic dla Polski nie zrobił, poza powtarzaniem komunałów i wygodnie za to żyje, Wipler zapiepszał w komisjach tworzył ustawy miał pomysł na Polskę. W PiSie mentalność sekciarska jest normą.
anonim2013.06.3 14:30
Wiadomo było, republikanie i te rzeczy,- Rewolucja,Wandea, prawda jest wynikiem głosowania..itd
anonim2013.06.3 14:37
Jak zrzec się mandatu? Partia go nie wybiera a lud!!! z powodu takich gadek ja Pana Błaszczyka (nie lubię gościa nim odpowie już wiemy co ;-) lubię ludzi co mają jaja - mówić szczerze a nie poprawnie politycznie) przekonuję się do JOWów - wybrał PIS bo był najbliższy jego światopoglądu ... ja chciałbym głosować na ludzi a nie na Partie bo ta mi się dziwnie kojarzy z narzucaniem woli a każy powinien odpowiadać za własne czyny a nie ..."Bo mi kazali"
anonim2013.06.3 15:03
Błaszczak ma rację!
anonim2013.06.3 15:05
Apelując o złożenie mandatu, Błaszczak pokazuje partyjniacką wizję polityki tj. głosowanie na lidera i jego armię złożoną z osób o zunifikowanych poglądach, zamiast na człowieka. W moich oczach im więcej Błaszczaka w eterze, tym gorzej dla opozycji. Z jego ust nigdy nie słyszałem żadnego komunikatu o charakterze pozytywnym. Ograniczając się do krytyki nie zbije się żadnego kapitału. Chociaż...platforma niegdyś zbiła
anonim2013.06.3 15:16
Panie Błaszczyk i nawet gdy skończy na politycznym nie bycie to ja bardziej cenię człowieka który broni swoich ideałów i jeżeli nie może ich wprowadzić występuje z partii niż Papugę która potrafi tylko powtarzać ... Wszystko zależy od tego z jakich powodów to zrobił Ja wierzę że chce dobrze i za to odemnie szacuneczek bo do tego potrzeba odwagi i przekonań. Wierzymy że dokonał tych działań w przekonaniu że robi dobrze dla Polski
anonim2013.06.3 15:18
Głupotą jest żądać by zrzekł się mandatu, głosuje się na ludzi, a nie na partie, to raz, a dwa, to wstąpił on do PiSu dopiero gdy dostał się do sejmu po ostatnich wyborach. Po za tym jest tak wyrazisty, że raczej niewiele głosów zawdzięcza przynależności partyjnej.
anonim2013.06.3 15:28
Szkoda, że PIS traci tak cennego polityka. Platforma udowodniła już nie raz, że czasami w kwestiach gospodarczych jest bardziej na lewo niż PIS, więc być może potrzebna jest jakaś partia która nie będzie mamić wyborców obietnicami socjalnymi, i dzięki temu będzie obniżać podatki a nie podnosić, a jednocześnie konserwatywna w kwestiach światopoglądowych.
anonim2013.06.3 16:21
Kolejny zdrajca. PiS ma rewelacyjne wyniki sondażów to już jakiś sprzedawczyk musi zaszkodzić Kaczyńskiemu. Przykre...
anonim2013.06.3 17:47
Primo - artykuł o odejściu posła Wiplera powinien być opatrzony zdjęciem posła Wiplera, a nie posła Błaszczaka. Secundo - znowu ta sama śpiewka o oddawaniu mandatu posła w wykonianiu PiS. Poseł kiedy jest wybierany do Sejmu dostaje mandat od Narodu, a nie od prezesa partii z listy z której startuje. Więc brak lojalności wobec prezesa partii nie może być przyczną rezygnacji z wykonywania mandatu posła.
anonim2013.06.3 18:38
[email protected] Niezły z ciebie demagog. A kto go umieścił na liście? Myśl trochę człowieku, co piszesz, bo sam sobie przeczysz.
anonim2013.06.3 18:55
Wipler tchórzem a nie politykiem
anonim2013.06.3 19:11
Nie liczyłabym na to, że Wipler odda mandat. jest on po tej stronie osób, dla których patriotyzm nie ma nic wspólnego z Polską-z Ojczyzną, to trampolina, to sposób na medialne życie.
anonim2013.06.3 20:14
Dlaczego Wipler miałby oddawać mandat. Co to, miejsca na sali sejmowej już na stałe są własnością partii tam zasiadających? Mi się wydawało, że to ludzie na niego głosowali. Przecież żądania wysuwane wobec posła Wiplera to czysty partiokratyzm.
anonim2013.06.3 21:00
kandydowal a list PiS odszedl pownien zlozyc mandat poselski. Jeli nie to po prostu nauzyl zafanaia WYBORCOW a morlanie na ma mandatu na preprezentowani nikogo z nas obywateli Polski. Jedne co mu pozostalo jesli chce zachowac resztki szacunku i warygodnosci to ubieganie sie o mandate wyborcow ponownie.
anonim2013.06.3 21:03
Ma oddac mandat bo dostal go z ramenia PiS i lit OPiSu skor nie jest juz w PiS to nie ma mandatu na reprezentowania nikogo. Wyborcy wybrali go jako kandydata PiS. Skoro uwaza inaczej to co za probem pddac sie weryfickacji zdajac mandat i starujac ponownie zjako nezrzeszony czy jako republikanin. Inaczej to czlowiek bez morale nie godny zafuania jak porzucil PiS tak i porzuni kazde inne ugrupowanie pod wplywem nacksku liub checi zysku. Stal sie czlowiekim nie godny zaufania.
anonim2013.06.3 21:12
Ale ból o ten mandat macie. W wyborach głosujemy na konkretnych ludzi o konkretnych poglądach, a nie na funkcjonariuszy partyjnych. Pan Wipler poglądów nie zmienił, to partia w której jest zaczęła się bawić w czerwony populizm. Więc pan Wipler w żadnym wypadku nie powinien mandatu składać!
anonim2013.06.4 2:42
Nie rozumiem dlaczego na stronach PISu nie ma informacji o tym że kandydaci z PO do europarlamentu byli sponsorowani przez niemiecką fundacje która finansowana jest w 100% przez rząd niemiecki
anonim2013.06.4 7:54
Błaszczak też powinien zrzec się mandatu poselskiego.
anonim2013.06.4 8:27
Ilu ludzi głosujących na Wiplera wiedziało, że nie należy on do pis-u? Daję głowę uciąć, że niewielu. U nas ludzie w większości niestety głosują na partie, a nie na ludzi i w tym sensie Błaszczak ma rację.
anonim2013.06.4 11:29
pOśle Błaszczak. Głosowaliści za ustawą śmieciową a teraz ją zawetowaliście do TK. Jako ludzie obłąkani ale honorowi powinniście zrzec się teraz mandatów.