28.07.21, 14:38Screenshot YouTube

Wizja piekła - pierwsza część tajemnicy fatimskiej

To, co zobaczyły i usłyszały dzieci podczas trzeciego objawienia 13.07 zostało nazwane tajemnicą fatimską. Dzieci nie chciały nikomu wyjawić jej treści. Dopiero s. Łucja przynaglana przez biskupa opisała całą wizję oraz treść orędzia. Zanim to jednak uczyniła, tak tłumaczyła biskupowi swoje wewnętrzne opory i zastrzeżenia: "Jak mogłabym opisać piekło? Nie znalazłabym odpowiednich słów do opisania rzeczywistości, gdyż to, co ja mówię, jest niczym, daje jedynie słabe wyobrażenie. Poszukując odpowiednich wyrazów, mogłabym teraz tak powiedzieć, a za chwilę znowu inaczej. Wprowadziłabym tyle zamieszania, że dzieło Boże zostałoby unicestwione."

Spełniając polecenie biskupa, w taki oto sposób Łucja opisała przebieg trzeciego objawienia i wizję piekła: "13 lipca 1917 r. krótko po naszym przybyciu do Cova da Ma do dębu skalnego, gdy odmawialiśmy różaniec z ludźmi licznie zebranymi, zobaczyliśmy znany już blask światła, a następnie Matkę Boską na dębie skalnym. Czego sobie Pani ode mnie życzy? Chcę, żebyście nadal codziennie odmawiali różaniec na cześć Matki Boskiej Różańcowej, dla uproszenia pokoju na świecie i o zakończenie wojny, bo tylko Ona może te łaski uzyskać".

Siostra Łucja pisze, że podczas tego objawienia Matka Boża przekazała im tajemnicę, składającą się z trzech odmiennych części. "Z tych dwie teraz wyjawię. Pierwszą była wizja piekła. Matka Boża prosiła: «Ofiarujcie się za grzeszników i mówcie często, zwłaszcza gdy będziecie ponosić ofiary: O Jezu, czynię to z miłości dla Ciebie, za nawrócenie grzeszników i za zadośćuczynienie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi». Przy tych ostatnich słowach rozłożyła znowu ręce jak w dwóch poprzednich miesiącach. Promień światła zdawał się przenikać ziemię i zobaczyliśmy jakby morze ognia. Zanurzeni w tym ogniu byli diabli i dusze w ludzkich postaciach podobne do przezroczystych, rozżarzonych węgli. Postacie były wyrzucane z wielką siłą wysoko wewnątrz płomieni i spadały ze wszystkich stron, jak iskry podczas wielkiego pożaru, lekkie jak puch, bez ciężaru i równowagi wśród przeraźliwych krzyków, wycia i bólu rozpaczy wywołujących dreszcz zgrozy. Diabli odróżniali się od ludzi swą okropną i wstrętną postacią, podobną do wzbudzających strach nieznanych jakichś zwierząt, jednocześnie przezroczystych jak rozżarzone węgle. Przerażeni, podnieśliśmy oczy do Naszej Pani szukając u Niej pomocy. A Ona pełna dobroci i smutku rzekła do nas: Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Bóg chce je ratować, Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo mego Niepokalanego Serca (Jest to druga część tajemnicy fatimskiej). Jeżeli się zrobi to, co wam powiem, zostanie wielu przed piekłem uratowanych i nastanie pokój na świecie. Wojna zbliża się ku końcowi, ale jeżeli ludzie nie przestaną obrażać Boga, to w czasie pontyfikatu Piusa XI rozpocznie się druga wojna, gorsza. (Aneksja Austrii, Sudetów, Czech i Moraw przez Niemcy za pontyfikatu Piusa XI była prologiem do II wojny światowej, która formalnie rozpoczęła się 1.09.1939 r. napadem na Polskę, za pontyfikatu Piusa XII). Kiedy pewnej nocy ujrzycie nieznane światło, wiedzcie, że jest to wielki znak od Boga, że zbliża się kara na świat za liczne jego zbrodnie. (Nadzwyczajny blask północny był widzialny w całej Europie w nocy z 25 na 26 stycznia 1938 r.). Będzie wojna, głód, prześladowanie Kościoła i Ojca Świętego. Aby temu zapobiec, przybędę, aby prosić o poświęcenie Rosji memu Niepokalanemu Sercu i o Komunię św. wynagradzającą w pierwsze soboty. Jeżeli moje życzenia zostaną spełnione, Rosja nawróci się i zapanuje pokój. Jeżeli nie, bezbożna propaganda rozszerzy swe błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowanie Kościoła. Dobrzy będą męczeni, a Ojciec Święty będzie miał wiele do wycierpienia. Różne narody zginą, na koniec moje Niepokalane Serce zatriumfuje. Ojciec Święty poświęci mi Rosję, która się nawróci, i przez pewien czas zapanuje pokój na świecie."

W tym miejscu opis się urywa, ponieważ zaczyna się trzecia część tajemnicy fatimskiej, której zapowiedź ogłoszenia, decyzją Jana Pawła II, została podana do wiadomości 13.05.2000 r. w Fatimie po Mszy św. beatyfikacyjnej fatimskich Pastuszków...

S. Łucja wspomina, że wizja piekła do tego stopnia przerażała siedmioletnią Hiacyntę, "że wszystkie kary i umartwienia wydawały się jej zbyt małe, aby uzyskać u Boga łaskę wybawienia niektórych dusz. Jak to się stało, że Hiacynta taka mała, mogła zrozumieć ducha umartwienia i pokuty i z takim zapałem mu się oddać. Wydaje mi się, że była to najpierw szczególna łaska, której Bóg za pośrednictwem Niepokalanego Serca Maryi chciał udzielić, a potem widok piekła i nieszczęścia dusz, które się tam dostają. Niektórzy ludzie, nawet pobożni, nie chcą dzieciom mówić o piekle, żeby ich nie przerażać, ale Bóg nie zawahał się pokazać go trojgu dzieciom, z których jedno miało zaledwie 8 lat.. Hiacynta często siadała na ziemi lub na jakimś kamieniu i zadumana zaczynała mówić: «Piekło, piekło, jak mi żal tych dusz, które idą do piekła, i tych ludzi, którzy tam żywcem płoną, jak drzewo w ogniu.» Drżąc klękała z rękami złożonymi, aby powtarzać modlitwę, której Pani nasza nas nauczyła: 0 mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba a szczególnie te, które najbardziej potrzebują Twojego Miłosierdzia. Obecnie Ekscelencja rozumie, dlaczego ostatnie słowa tej modlitwy odnoszą się do dusz, które znajdują się w największym lub najbliższym niebezpieczeństwie potępienia."

Tuż przed swoją śmiercią przebywając w szpitalu w Lizbonie Hiacynta długie godziny spędzała na modlitwie, z jej pokoiku widać było wnętrze kościoła i tabernakulum. Adorowała Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Kilka razy odwiedziła ją Matka Boża. Po tych odwiedzinach zwierzała się siostrze Godinho przekazując jej to, co usłyszała od Matki Bożej.

Między innymi Maryja powiedziała jej, że "najwięcej ludzi trafia dopiekła przez grzechy nieczystości. Mówiła również: Gdyby ludzie wiedzieli, czym jest wieczność, na pewno uczyniliby wszystko, by odmienić swoje życie. Pojawią się na świecie mody, które będą obrażać naszego Pana. Ludzie, którzy służą Bogu, nie mogą być niewolnikami mody. W Kościele nie ma miejsca na mody. Bóg jest zawsze ten sam."

Według relacji s. Łucji Franciszek, w przeciwieństwie do swojej siostry Hiacynty, był mniej przejęty wizją piekła, "choć zrobiła na nim wielkie wrażenie. Całą swoją uwagę skupił na Bogu, który jest Trójcą Przenajświętszą w tym świetle ogromnym, które nas przenikało do głębi duszy. Potem powiedział: myśmy płonęli w tym świetle, które jest Bogiem, i nie spaliliśmy się. Jakim jest Bóg, tego nie można by powiedzieć. Tego właśnie nikt nie zdoła wypowiedzieć."

M.P.

dam/adonai.pl

Komentarze

Anonim2021.08.16 9:09
Biedna nacja-lewacja ! Zboczeńcy wszelkiego odcienia jak ich tęcza, nie zawahają się mordować własnych dzieci / aborcja/ i najsłabszych nawet rodziców / eutanazja /, kłamcy jak wasi wybitni politycy Kopacz, Rostowski, Sikorski czy Donald. Dokąd i z kim idziesz biedaku ?
Anonim2021.07.29 16:12
"O Jezu, czynię to z miłości dla Ciebie, za nawrócenie grzeszników i za zadośćuczynienie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi»--------ma kobita mniemanie o sobie ,niebieska megalomania ,na dodatek gospa pokazuje się często z jesuskiem w dziecięcym wieku, dziwne ?nie? a te sie jarają ,a to zwykły demon żeński ich odwiedził
nn2021.07.30 12:24
Za miłosc z kochana osobą (ale bez pokropienia i złozenia odpowiedniej ofiary - co łaska, ale nie mniej niz...) do piekał na wiczne męki. Za gwałcenie dzieci (po wyspowiadaniu się u kolegii) do nieba, a za ochrone pedoifili i pozwolenie na to by gwałcili nastepne ofiary na ołtarze .... Nie pojmuje, staram sie ale nie daje rady ....
Anonim2021.07.29 8:47
Wizja piekła? Jakiego piekła? Bo w piekle muzułmańskim smażą się tylko katolicy.
[email protected]2021.07.29 9:20
Staraj się dalej. Na razie nic nie powiedziałeś.
Anonim2021.07.29 2:52
Dlaczego ta idiotka nie powie co się dzieje w niebie? Czy stary pedophil bóg dalej gwałci marychę? Czy wszyscy tylko klepią modlitwy 24/7/365? Rzeczywiście "miła" perspektywa/. Współczujemy katolom. Allach obiecuje 12 dziewic do rozdziewiczenia. A qoorwa marych już jest rozdziewiczona przez starego pedophila boga.
Qantum2021.07.29 5:14
opanuj sie bluźnierco jak nie chcesz wczesniej niż ci pisane spotkać sie z diabłami
[email protected]2021.07.29 9:22
Co bierzesz? Psychotropy? Ja twego ateizmu nie obrażam — chociaż praktycznie coś takiego nie istnieje. Nie obrażaj i ty.
"O MÓJ JEZU... !2021.07.28 21:40
PRZEBACZ NAM NASZE GRZECHY.--- ZACHOWAJ NAS OD OGNIA PIEKIELNEGO --- ZAPROWADŹ WSZYSTKIE DUSZE DO NIEBA---- I DOPOMÓŻ SZCZEGÓLNIE TYM, --- KTÓRE NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄ TWOJEGO MIŁOSIERDZIA"... AMEN. .... Boże bądź Miłościw temu grzesznikowi, ...który tu ciągle na Ciebie bluźni! Oby się opamiętał!
Anonim2021.07.28 22:05
Modlisz się do żydka???
Anonim2021.07.29 15:25
Daj sobie spokój . Każdego pozostaw samemu sobie . KK Cię nauczył modlić się za innych a każdy ma " Wolną Wolę " . W tej chwili każdy ma dostęp do informacji i może świadomie decydować .
JPIII2021.07.28 20:49
Te katolicke durnie nie widzą, że ich bożyszcze, stary pedophil bóg już siedzi w piekle za gwałty na 13-letniej maryśce.
pewnie jeden z wielu2021.07.28 20:42
Wizja piekła, a wręcz relacja z piekła jest następująca: Na wstępie widać wyborców PIS, wewnątrz w głównym kotle gotują się, głównie polscy, biskupi i inne popychadła klerowe, również Ci lokalni "biznesmeni" co czytają na niedzielnych mszach
Grizzly2021.07.28 20:00
A tak na poważnie... Ludzie, część z Was coś myśli... jakieś przebłyski macie... Przeczytajcie wszystkie wypowiedzi Jezusa z Nowego testamentu, przeanalizujcie jego życiorys... tak na spokojnie... a teraz spójrzcie na polski kościół... GDZIE PAN JEZUS TU JEST??? Gdzie Jego złote myśli??? Co? Po niebo wstąpieniu zmienił wiarę czy co? KUŹWA ZACZNIJTA MYŚLEĆ@!!!!!!
Ateista2021.07.28 17:41
Tak katole bójcie się! Bądźcie posłuszni klechom, dawajcie na tace i przymykajcie oko na pedofilie wśród kleru! Oto właśnie chodzi z tym straszeniem piekłem. Macie się bac, bo strachem najłatwiej zniewolić i kierować ludźmi.
Anonim2021.07.28 16:19
Gratulacje z okazji szóstej rocznicy ślubu. 😁😁😁
Anonim2021.07.28 16:15
Żadnej wizji piekła nie potrzebuję, mam to na żywo od 2015r.
"anonimie, czyli Lechu...2021.07.28 21:51
Piszesz, że o d 2015 roku masz na żywo??? Czyli należy rozumieć, że jesteś już tyle lat na naszym wikcie na socjalu w jakimś Zakł. Opiekuńczym?... Widzisz,... a ty mimo wszystko niczego nie rozumiesz!... Tu na ziemi jeszcze nie ma piekła, a jak się męczysz?...! A tu dopiero masz drobną pesteczkę tego! .... Dopiero jak jest, to tam zobaczysz, ---- jak spadniesz za grzechy swoje do piekła! ... Ale ty mimo wszystko wolisz się męczyć, --- nawet tu na ziemi! Zamiast uwierzyć!--- A przecież nic nie tracisz, ---- tylko zyskasz!... Wolisz się męczyć???
Anonimowy wielbiciel Lecha - wersja 12021.07.29 9:35
Znów miał wytrysk. Jego sperma to jedyne miejsce, gdzie można znaleźć jakąś myśl - a że debilną, to widać powyżej.
Anonimowa wielbicielka Lecha - wersja 22021.07.29 9:38
Nie wiadomo, jakiej to coś jest płci, więc dla równowagi: Anonimowa wielbicielka Lecha znów wsadziła sobie dużego ogórka w c...kę i poruszała nim rytmicznie, wpatrzona w zdjęcie Lecha. Potem, kiedy orgazm znów wyczyścił jej czaszkę z jakiejkolwiek myśli, napisała na frondzie.
Anonim2021.07.28 15:17
Dajcie sobie spokój już z tą Fatimą i późniejszymi interpretacjami tego co widziały dzieci przez siostrę Łucję . Ona już nie była dzieckiem kiedy kiedy pisała to co tak powielacie . Była zakonnicą z umysłem już przekształconym przez kościelne doktryny . Pisała to czego oczekiwał KK . Pozostałe dzieci były przerażone , niczego nie chciały powiedzieć i wkrótce zmarły . Niewątpliwie widziały coś przerażającego . Fatima to już pustka, ostatnie Objawienie Maryjne . Pustka jest przerażająca . Może dzieci nie potrafiły jej opisać dlatego milczały ? A s. Łucja później zaczęła sobie fantazjować .
Marian2021.07.28 17:00
Ciekaw skad ty to wszystko wiesz ?
Anonim2021.07.29 15:29
Na zasadzie logiki zdarzeń które nastąpiły po Objawieniu . Co do samego Objawienia to już inna historia . Nie jest przeznaczona do niczyjej wiadomości .
Piotr2021.07.28 15:05
STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Nie żyjemy tylko raz (REINKARNACJA ISTNIEJE!!!!)
Qantum2021.07.28 16:00
Przebieraj grzybki przed spożyciem... :/
Przecież dziś dopiero środa2021.07.28 14:49
a nie piąteczek.
Jawny2021.07.28 15:04
Gdy tam trafisz, głupku (czego ci nie życzę), to ci nie będzie do śmiechu.
Anonim2021.07.28 15:21
Buhahahahaha 😁😂🤣😂😁 Zarządzanie strachem - podstawowym narzędziem kleruchów w procesie dojenia "durnych owieczek".
Ciekawe co TY zrobisz2021.07.28 15:30
gdy w piekle dowiesz się, że tą właściwą formą wielbienia Boga był cały czas sunnicki Islam?
Anonim2021.07.28 18:40
wtedy nie beda mieli wyjscia i cię zwolnią przeprosza i 77 dziewic bedzie czekało , jazgot babski 24/7 ,nie wytrzymasz, poprosisz o piekło z KK