10.06.19, 16:43zdj. screen Youtube/Prezydent.pl

Wniosek o ułaskawienie Falenty- jaką decyzję podejmie prezydent?

Jaką decyzję podejmie Kancelaria Prezydenta w sprawie prośby o ułaskawienie Marka Falenty? Jak na razie znamy jedynie stanowisko prokuratury, wyrażone przez Prokuratora Generalnego, Zbigniewa Ziobrę. Minister Sprawiedliwości stwierdził, że nie widzi podstaw, aby uwzględnić wniosek Falenty o ułaskawienie. 

Z kolei Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta wystosował do prokuratora krajowego, Bogdana Święczkowskiego pismo zawierające prośbę o dokonanie oceny prawno-karnej wniosku Marka Falenty o ułaskawienie - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Jeżeli chodzi natomiast o sam wniosek, to przekazany został prokuratorowi generalnemu celem nadania mu stosownego biegu. 

Kancelaria Prezydenta poinformowała, że "pismo z dnia 12 kwietnia 2019 roku zawierające kolejną prośbę o ułaskawienie Pana Marka Falenty wpłynęło do Kancelarii Prezydenta RP w dniu 6 maja 2019 roku".

"W dniu 24 maja 2019 roku prośba o zastosowanie prawa łaski wobec Pana Marka Falenty została przekazana, tak jak poprzednie prośby w jego sprawie, Prokuratorowi Generalnemu w celu nadania jej stosownego biegu w trybie art. 561 k.p.k., czyli nadano jej tzw. tryb zwykły, w którym w pierwszej kolejności prośbę o akt łaski oceniają sądy orzekające i wydają swoje opinie w kwestii ułaskawienia" - podkreśla Kancelaria Prezydenta w oświadczeniu.

Jak poinformowała dziś "Rzeczpospolita", biznesmen Marek Falenta- jak dotąd jedyna osoba skazana w związku z aferą podsłuchową z 2014 r. na bezwzględne więzienie- napisał we wniosku o ułaskawienie skierowanym do prezydenta Andrzeja Dudy, że jeśli nie zostanie ułaskawiony, to ujawni swoich mocodawców.

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

z Bródna2019.06.10 18:19
Można podziwiać pedalską gorliwość dumnej cioty, jak mu kremlowska bladź nakazuje; tyra od rana do późnej nocy. Prawdziwy stachanowiec i.... wszystko o kant doopy potłuc. Same niepowodzenia a staruch nic, ani w kakałko nie "weźmie" nie mówiac o pysku. Zostały mu blogi. A ty dumna cioto.... Żyjesz dumnie z frajera podatnika. Na szczęście kremlowskiego. Choć nie należę do PIS-u to w ich imieniu dziękuję za paradę, za "msze" a najbardziej za tą prostytutkę dworcową Mikołaja i jej "wypowiedź". W nadchodzących wyborach będzie "gwiazdą". Frajerzy którzy wysłali na jej konto PLN-y dobrze "zainwestowali". Raz jeszcze pedały, wielkie dzięki. @Sariel Wie geht's scheissejude? You can run but you can't hide filthy jew.
mordechaj2019.06.10 18:10
Andrzej Duda podejmie taką decyzję, jaką mu zleci Jarosław Kaczyński. A sytuacja jest dla PiS trudna. PiS doszedł do władzy na taśmach Falenty, a teraz Falenta szantażuje PiS, że ujawni swoje związki z tą partią i to, że wykonywał polecenia PiS. Jeśli by się potwierdziło, że taśmy Falenty robione były na zlecenie PiS, to mamy aferę na skalę światową. To by znaczyło, że PiS doszedł do władzy w wyniku inwigilacji PO zleconej przez PiS.
Kanty2019.06.10 19:45
Gratuluje "wysokiego" IQ !!!! Wedlug ciebie nie wazne jest kto i co mowil o przekretach i sytuacji w Polsce, tylko kto ich nagral i kto "mogl zlecic" ewentualne nagranie ! Gratuluje!
Sariel2019.06.10 18:03
Rząd jest w pupie, bo jeśli go ułaskawią, może to zostać odebrane jako strach przed tym co na nich ma, natomiast jeśli prezydent go nie ułaskawi, może się okazać, że gość naprawdę ma materiały, które całkowicie zniszczą PiS i doprowadzą do jego całkowitego rozbicia Chyba, że się to jeszcze skończy tak, że facet "Nieszczęśliwie popełni samobójstwo w więzieniu" I sprawa będzie zatuszowana Ciekawe co z tego będzie
Sariel2019.06.10 18:05
Oczywiście nie sądzę, żeby doszło do takiej sytuacji, nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych
JONASIK2019.06.10 18:06
A ja myślę, że się dogadają. Przesiedzi 1/2 wyroku, potem wyjdzie za dobre sprawowanie. Na wolności "przypadkowo" odniesie duży sukces w biznesie. I Falenta syty i kaczka cała :)
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.10 17:58
Funkcjonariuszka TVPKorea, PiSowska szmata Holecka dostała małpiego rozumu na wizji. Zobaczcie jakie miny stroiła w wywiadzie z przedstawicielką opozycji. Kpina z widzów, kpina z pieniędzy podatników https://www.pudelek.pl/artykul/147687/danuta_holecka_kloci_sie_na_wizji_z_katarzyna_lubnauer_nie_jest_pani_wstyd_ze_pani_klamie/ # poważny program publicystyczny😂😂 # telewizja publiczna😂😂😂😂
Waldi2019.06.10 20:03
Czy Fronda nie może zablokować tego fanatycznego bandyckiego pedała, obrażającego inaczej myślących, wierzących, ogólnie przeważającą większość Polaków ?!
bat na durnych gejów2019.06.11 0:22
idź sobie durny geju kakałko POmieszać, póki masz jeszcze czym, bo wkrótce ci zgnije
JONASIK2019.06.10 17:54
Pan Prezydent zdecydował. Wprowadzi nowe święto państwowe. 14 lutego, dzień podsłuchiwania, falentynki.
Konfederata2019.06.10 17:48
Niby jaką decyzję? Ktoś pozwolił Panu Prezydentowi na ich podejmowanie? Raczej przekaże jaką podjęto.
Foster2019.06.10 17:41
Czyżby ktoś z PIS za nim stał ?. Jeżeli tak to lepiej go ułaskawić, bo jak zacznie gadać ...to gówno się wyleje. Z drugiej strony ułaskawienie będzie odebrane jako obawa przed ujawnieniem zleceniodawcy (zleceniodawców), jeżeli tacy byli.
helena2019.06.10 17:40
jak mozna sadzic P.Falende ujawniajacego zdrajcow Polski a nie zdrajcow???????????tego prawyPOLAK NIE ZROZUMIE
Zofia2019.06.10 17:30
Pan Ziobro już wie, ze ułaskawienia nie będzie, to czy pan prezydent ma coś do powiedzenia, kto tu rządzi?
Waldi2019.06.10 19:59
Co trollowi po rozumie, przecież to prawnicy muszą ocenić czy są podstawy do Prawa Łaski, bo np. jest prześladowany, wyrok jest rażąco stronniczy, czy zagrożone jest życie, wtedy Prezydent zadecyduje.