13.11.13, 13:43Wojciech Cejrowski (fot. Archeo16/Wikipedia)

Wojciech Cejrowski: Mój wpis nie był obroną wandalizmu, ale atakiem na władzę

Wojciech Cejrowski odnosi się do wczorajszego wpisu, który wywołał burzę komentarzy. „Chyba się nie rozumiemy - może to kwestia pokoleniowa. Teraz szkoły są do kitu, poczynając od podstawówki i nie uczą czym jest precyzja w wypowiedzi. Nie uczą mówić precyzyjnie, ani słuchać precyzyjnie. A potem jeszcze włączają Państwo telewizor i tam też nikt nie jest przywiązany do znaczenia własnych słów - coś tam gada na okrągło, no to gada, a my słuchamy jednym uchem, bo to bez znaczenia, że przegapimy jakieś jedno słowo - uważne słuchanie nie ma znaczenia. A ja z innego pokolenia - u nas każde słowo się liczy, bo zanim coś powiemy, czy napiszemy, to myślimy” - pisze do oburzonych jego wczorajszym komentarzem

„Wczoraj NIE napisałem, że obrzucanie ambasady jest dobre. Napisałem tylko, że obywatele mają prawo obrzucać, a policja ma OBOWIĄZEK skutecznie nie dopuścić do obrzucenia. Czy to na prawdę trzeba tłumaczyć aż tak łopatologicznie? To, że ma się do czegoś prawo nie oznacza wcale, że korzystanie z tego obywatelskiego prawa jest dobre” - tłumaczy znany podróżnik i podaje dwa przykłady na dowód tego twierdzenia. 

1. Obywatel ma prawo nażreć się czosnku i iść do teatru, ale to nie oznacza, że powinien. Smrodem z gęby zepsuje innym ludziom spektakl, więc NIE jest dobre, by korzystał z prawa do jedzenia czosnku przed teatrem. 2, Polskie prawo (w pewnych sytuacjach) nie karze za zabicie dziecka w łonie matki, ale zabijanie dzieci NIGDY nie jest dobre, więc obywatel NIGDY nie powinien tego robić”. 

„Wczorajszy wpis NIE BYŁ OBRONĄ wandalizmu, wczorajszy wpis był ATAKIEM NA WŁADZĘ, która zgodziła się, jakże nieroztropnie, na przemarsz stu tysięcy ludzi, którzy "nie lubią Ruskich" pod ambasadą, a po drugie jak już się zgodziła, to nie zapewniła kordonu wojska wokół tej ambasady, aby nie dopuścić do obrzucania. Co nie zmienia podstawowego faktu, że obywatel ma konstytucyjne prawo wyrażać publicznie swoje opinie i emocje, oraz sam decyduje o tym w jaki sposób to zrobi, a potem, ewentualnie, ponosi konsekwencje swoich złych wyborów. Na tym polega wolność osobista, o której pisałem - na tym, że SAM WYBIERASZ I SAM ODPOWIADASZ ZA SWOJE WYBORY” - podkreśla znany podróżnik. 

MBW

Komentarze

anonim2013.11.13 13:49
Ale tych redaktorków można w kozi róg zapędzić. Tak bardzo się zacietrzewiają, że aż razi brakiem profesjonalizmu.
anonim2013.11.13 13:52
I lewacy i narodowcy mają problem z wandalami podszywającymi się pod ich ideologię. Chciałbym, żeby oni tak samo bili się w pierś i tłumaczyli.
anonim2013.11.13 13:52
Dlaczegóż WC tłumaczy się ze swojej JASNEJ wypowiedzi ?
anonim2013.11.13 13:55
Cejrowski jest super, gada i gada, ale pieniądze TVNu nie śmierdzą, skoro ma program na TVN Style....
anonim2013.11.13 13:55
Bardzo Lubie Cejrowskiego, ale w tym akurat się nie zgadzam. Obywatele nie mają prawa niszczyć czyjegoś, bądź wspólnego mienia.
anonim2013.11.13 13:59
Postawa Wojciecha Cejroswskiego czy np. Telewizji Trwam pokazuje że można zachować godność i stać po stronie prawdy nawet gdy jest to ciężkie i może grozić ostracyzmem. Natomiast postawa Frondy to hańba i nigdy wam tego nie zapomnimy. Ale czego się spodziewać po śmiesznym pisemku dotowanym z budżetu?
anonim2013.11.13 14:01
Wreszcie się dowiedzieliśmy, że to nas źle edukowano i pewnie jesteśmy głusi (bo ślepi od tego co nam się serwuje w mediach itp.). Wyjaśnienie z czosnkiem jest fajne ale wczorajsze media w piśmie (tekst taki bez wersji dźwiękowej), UNAOCZNIŁY nam że pan mówił, "że Polak ma prawo...". Ogłuchłem, oślepłem i dzięki czosnkowi z tłumaczenia na łamach np. Frondy straciłem powonienie. Dobrze, że choć lubię pana za programy itp. Boso do teatru chodzą również ale czy czosnek mniej razi?
anonim2013.11.13 14:11
No tak. Czyli nie atakujemy wandali, tylko atakujemy policjantów za to że wandali nie zatrzymali. Przecież to jest głupota! Policja może i pokpiła sprawę, nie znam się na tym, ale nie można krytykować policjantów za niedopełnienie obowiązków, a na wandali spuszczać zasłonę milczenia! Policji być może należy się krytyka. Wandalom krytyka należy się bezapelacyjnie. Pan Cejrowski tych proporcji nie zachowuje.
anonim2013.11.13 14:28
Niech Pan nie idzie tą drogą Panie Cejrowski. Gdyby każdy miał takie prawo, to tego typu czyny nie byłyby zabronione. Niech pan się nie kompromituje, bo jest pan sympatycznym i nie głupim człowiekiem.
anonim2013.11.13 14:40
Nie podoba mi się występowanie w roli adwokata pana WC ale muszę mu przyznać rację ,prawo nie jest w stanie przewidzieć każdej sytuacji . Istnieje coś takiego jak prowokacja,lub przestępstwo popełnione w afekcie ,gdzie nawet najcięższe zabójstwa są uniewinniane . Wszystkie działania na szkodę ludzi powinny być z zasady karane ,ale taka substancja jak adrenalina może przyćmić rozsądek Władza powinna mieć więcej wyobrażni ,planując przemarsz.
anonim2013.11.13 14:47
A ja jeszcze raz dla pewności przeczytałem wczorajszy wpis pana Wojtka i uważam, że ma rację i nie musiał tego dziś powtarzać. Bo takie durne arbitry i tak nie zrozumieją – nie ta szkoła i dwucyfrowe IQ. Pan Wojtek pisał o PRAWACH i OBOWIĄZKACH. Ma świętą rację: obywatele skorzystali ze swoich praw, a władza nie wykonała swoich obowiązków. Amen.
anonim2013.11.13 15:07
Wspaniała obrona rozpoczęta próbą oczernienia innych. Bo czepili się populistycznej wypowiedzi. Nie lepiej myśleć, zanim się coś powie?
anonim2013.11.13 15:19
@arbiter Twoje zdanie na jakikolwiek temat ma takie samo znaczenie jak zdanie neandertalczyka na temat kosmodromu. A ponieważ zdanie powyżej jest dla ciebie za trudne, tłumaczę: jesteś po prostu za głupi.
anonim2013.11.13 15:27
@gammacrew Zupełnie mnie nie interesuje, co dziwi lub nie troglodytów takich jak ty, posługujących się językiem marginesu społecznego o poglądach zdradzających najwyższy stopień zdegenerowania społeczno-kulturowego i moralnego. osobników takich można oglądać w ogrodach zoologicznych po drugiej stronie kraty oraz na plakatach w Korei północnej. Jak będę chciał znać twoje zdanie, to wezmę banana i pójdę do ZOO.
anonim2013.11.13 15:35
Credo - demolowanie cudzej własności nie jest prawem obywatela, bo demolowanie cudzej własności jest prawnie zabronione, nie bez powodu kodeks karny przewiduje kary za takie coś. Akty wandalizmu nie są "prawem" obywatela, ale są konsekwencją wolnej woli obywatela użytej wbrew obowiązującemu prawu. Nie mówmy że ktoś ma "prawo" do demolowania ambasad, bo w podobny sposób zaczniemy mówić że pedofil ma "prawo" gwałcić dzieci. Może takie porównanie Ci pokaże, że nazywanie przestępstwa "prawem" to droga donikąd?
anonim2013.11.13 16:04
@gammacrew A jednak język marginesu społecznego ubogaciłeś językiem zomowców i komunistycznych milicjantów. Brawo! No jakiś rozwój. Zamykanie w psychiatrykach też już znamy. Nic nowego nie wymyślisz, prymitywny pawianie, omyłkowo tylko nazywany człowiekiem?
anonim2013.11.13 16:07
@@Szarlej Przeczytaj sobie jeszcze raz wczorajszy wpis WC i spróbuj w nim odnaleźć słowa które zawarłeś w swoim wynurzeniu. Umiesz czytać czy jesteś tak samo prymitywny jak ten lewacki debil @gammacrew?
anonim2013.11.13 16:20
@AirWolf Proszę bardzo. Niewybredne słowo to np. bandytyzm, którego ty używasz? Nie udław się :D
anonim2013.11.13 16:46
@gammacrew Po pierwsze: doskonale znam język, którym się posługujesz, bo pamiętam czasy kiedy trzeba było tego bydlackiego języka słuchać na ulicy, w przejściu podziemnym, w parku i pod sklepem spożywczym. Nie masz się czym chwalić szczawiu. To że posługujesz się taką knajacką mową świadczy o staraniach wychowawczych twoich rodzicieli (chyba, że cię adoptowali, ale wątpię). Po drugie: nie posługuj się terminem „dno moralne”, bo twoja moralność jest poniżej poziomu mułu bagiennego. Obrażasz nawet lewackich etyków. Po trzecie: większością nazywasz lewackie i antyklerykalne bydło, które nie mając innego zajęcia psuje powietrze na tym forum, z tobą włącznie. I naprawdę, w dupie mam co myśli (jeżeli wogóle myśli) taki przygłup i degenerat moralny jak ty, wychowany prawdopodobnie przez dwóch działaczy PZPR i ZOMO. Generalnie, goń się młodociany komuchu.
anonim2013.11.13 17:17
Panie Wojciechu - tutaj wpisują się tacy, którzy naprawdę nie rozumieją - o co chodzi. Szkoda rzucać perły przed osły.
anonim2013.11.13 17:25
Panie Wojtku, nie mamy prawa atakować placówek dyplomatycznych, nawet największych wrogów. Z epoki kamienia łupanego wyszliśmy już kilka tysięcy lat temu. Proszę przypomnieć sobie co o wrogach i ich przyjmowaniu w gościnę, zachowaniu jednych i drugich pisał Saint-Exuperi w Ziemi planecie ludzi.
anonim2013.11.13 17:38
Debil... Obywatel NIE MA PRAWA niszczyć czegokolwiek! Nie ma prawa bo jest to NIEZGODNE z prawem - Cejrowski w oparach absurdu zaraz będzie twierdził, że obywatel ma prawo pobić innego, a policja ma obowiązek chronić ofiarę - paranoja i debilizm...
anonim2013.11.13 17:49
@Krzysiekj Obywatel ma czasem obowiązek coś zniszczyć, nie tylko prawo. Ale placówek dyplomatycznych i dyplomatów nie.
anonim2013.11.13 18:12
Ta prawacka sobaka, wojciech c. nadaje się co najwyżej do muzeum gdzie mógłby stać w postaci wypchanego eksponatu. Ku przestrodze. To półzwierzę nie powinno się wypowiadać publicznie.
anonim2013.11.13 18:15
Nie lubię tego człowieka i to już kiedyś pisałem. Dokądidziesz zwrócił(a) mi uwagę, że trzeba oddzielić człowieka od idei, które wyznaje. W sumie racja. Cóż nie mogę jednak oddzielić głupoty od człowieka a w szczególności dotyczy to pana Cejrowskiego. Każdy może palnąć głupstwo, lecz permanentne gadanie głupot świadczy, że człowiek jest głupek. pozdrawiam asa
anonim2013.11.13 18:23
Tomasz - tylko jeśli działa w granicach prawa.
anonim2013.11.13 18:56
Panie Wojtku Logicznego myślenia przestali uczyć w latach osiemdziesiątych. Proszę nie wymagać zbyt wiele od obecnych gimnazjalistów i licealistów. W pełni się zgadzam zwłaszcza że policja nie wywiązała si ze swojego obowiązku. Czy ze względu na brak kompetencji czy z powodu odgórnej dyrektywy? Kiedyś rozstrzygnie to sąd. Oczywiście jak postkomuniści odejdą od władzy.
anonim2013.11.13 19:08
Credo - ok, z tym porównaniem do pedofilii przegiąłem, bo pan Cejrowski wyłączył ludzi spod konstytucyjnego prawa. Ale, za panem Cejrowskim z wczorajszej notatki: "Każdy Polak, ma konstytucyjne prawo obrzucać ruską ambasadę (nie ludzi, tylko posesję) wszystkim czym tylko chce" Obrzucenie posesji ambasady jest traktowane jako naruszenie terenu tej ambasady. Wobec tego pan Cejrowski twierdzi, że każdy Polak ma konstytucyjne prawo naruszać teren obcych ambasad. Chwilę później natychmiast przechodzi do winy policji, winę samych obrzucających pomijając. Gdzie tu sens?
anonim2013.11.13 19:24
P. Cejrowski. Jakim trzeba być idiotą aby tak mówić a później mówić że się nie mówiło do dorosłych ludzi nie głupszych od szanownego pana. Czy ty człowieku uważasz że każde idioctwo jesteś w stanie odkręcić. Trzeba było przyznać się do byłoby po sprawie ale do tego trzeba mieć kręgosłup.
anonim2013.11.13 19:28
A może ktoś zauważy jeszcze inne zależności? Np. W RP "każdy" ma prawo wyrażać swoje poglądy. Może wyrażać je krzykiem, może rzucaniem racami lub kamieniami. Jeśli kamień doleci i wybije szybę, to powstanie następstwo/skutek wyrażania poglądów i będzie do ukarania zgodnie z przepisami. Z czym wyrażający poglądy w ten sposób się godził, o ile nie był psychicznie chory/ ograniczony umysłowo itd. Jednak miał prawo wyrażać swoje poglądy i ponieść konsekwencje wyborów zgodnych z przekonaniami, sumieniem itd.! Jeśli rzucał racą, ale raca nic nie zapaliła, to nadal wyrażał swoje poglądy i nie podlega ukaraniu. Itd. Więc można wyrażać poglądy rzucając kamieniami i racami czy nie?
anonim2013.11.13 19:48
Poza tym mówimy nie o polskim przedsiębiorstwie, ale o ambasadzie państwa wrogiego Polsce. Zarówno w przeszłości, jak i obecnie. Kto uważa inaczej niech tłumaczy ruskich z manewrów "Zapad", siłą narzucanych umów energetycznych (bo jak tłumaczyć zawieranie przez Polskę skrajnie niekorzystnych porozumień długoterminowych wobec innych możliwości), zachowania po Katyniu i katastrofie smoleńskiej, etc. To tak z grubsza. Chyba, że macie już zupełnie osobowość eunucha, żeby się choćby na odrobinę sprzeciwu nie zdobyć. Każdy co dzień obserwuje łamanie prawa przez polityków, szychy biznesu, a tutaj wszyscy udają legalistów i dupków. Tfu! Cejrowski słusznie mówi o demokracji. W krajach demokratycznych mimo rozbieżności niektórych interesów obywateli i władz, ci pierwsi protestować się nie boją. Bo tam władza pochodzi od obywateli/ należy do obywateli. Ale tu już owce w większości. Jak im politycy uchwalą rzeźnie, to się jeszcze będą kolegów podpier..lać, że który z kolejki ucieka...
anonim2013.11.13 19:57
Od końca epoki jaskiniowej zaczęto rozróżniać protestowanie od demolowania. A tu proszę. Relikt się ujawnił ...
anonim2013.11.13 20:09
@Purple Mam do Ciebie pytanie? Czy jeśli grupa pokojowo demonstrujących lewaków zajmie obszar kilku przecznic, nie demolując nic, jednak zablokuje w ten sposób dojazd karetki pogotowia do wypadku w wyniku czego umrą dwie osoby, to oznacza to, że nie wyrażali swoich poglądów tylko zabijali, do czego nie mieli prawa? Czy jeśli policja obstawi teren i udaremni obrzucenie ambasady racami oraz kamieniami/ nie będzie zniszczeń, to czy było wyrażanie poglądów, czy było demolowanie ambasady?
anonim2013.11.13 20:11
@gammacrew Chłopcze, ja już już czytanki po rosyjsku przerabiałem w podstawówce oraz szkole średniej. Teraz mamy pewien postęp. Ale jeśli uważasz, że to jest współczesny wyznacznik wrogości państwa, konieczny i wystarczający, to się do mnie więcej nie odzywaj.
anonim2013.11.13 20:14
cd. ...Teraz mamy pewien postęp... w metodach "okupacji"
anonim2013.11.13 20:18
Przy okazji Gammacrew, sprawdźmy Twoje rozumowanie - w czasach zimnej wojny USA niewątpliwie były państwem wrogim ZSRR i odwrotnie. Czy w USA dzieci czytały po rosyjsku czy może w ZSRR dzieci czytały po angielsku/"amerykańsku"?
anonim2013.11.13 20:21
"Ale tu już owce w większości. Jak im politycy uchwalą rzeźnie ..." A tyś co, wilk? I - jak by co - rykiem i petardami tudzież koktailami mołotowa pobijesz Ruskich? Nie. Będziesz prowokować, a potem albo sp.. do lasu, albo dostaniesz gdzieś w łeb. Ale prawdziwe konsekwencje poniosą wszyscy, co tobie oczywiście nie przeszkadza. Gruzini próbowali i co? Mało brakowało, by prezydent "o wilczym charakterze" dostał postrzał w ... szpanując jak Ty. Myślisz, że - gdyby się tak stało - Rosja by upadła? Morze by ją zalało? Wulkany by wybuchły?
anonim2013.11.13 20:25
To był wandalizm, ale nie barbarzyństwo. Ruscy swoim hasłem "Rosja od Warszawy do Port Arthur" pokazali, że żadna "obca" ambasada nie została tutaj zaatakowana. Konwencja wiedeńska nie została złamana, a wandalizmu dokonano na samych swoich. Wszystko zostaje w rodzinie.
anonim2013.11.13 20:25
@Gammacrew - żeby wybić Cię trochę z tej durnoty powtarzanej za telewizją. Dowiedz się, że Wojsko Polskie często przeprowadza manewry/ szkolenia i typowanym agresorem nie są Niemcy, Czesi, Meksykanie, ani Marsjanie, tylko Rosjanie.
anonim2013.11.13 20:30
@Purple, zaangażuj się w działalność obronną. Dowiedz się co zniechęca agresora do agresji i jak dość prosto można przeliczyć pewne rzeczy. A potem pisz duperele. Rozumiem jednak, że zgadzasz się ze mną, że Rosja to nie jest państwo nam przyjazne? ;-)
anonim2013.11.13 20:38
No dobrze, jeszcze chwilę pociągnę temat... Piszesz @Purple "Ale tu już owce w większości. Jak im politycy uchwalą rzeźnie ..." A tyś co, wilk? I - jak by co - rykiem i petardami tudzież koktailami mołotowa pobijesz Ruskich?" - Problem w tym, że nawiązywałem do problemów z brakiem demokracji i rozdźwiękiem pomiędzy tym co co dobre dla obywateli (tym czego chcą obywatele), a tym co wprowadzają politycy, kompletnie niezgodnie z interesem obywateli, którzy jako naród są podobno suwerenem w państwie Rzeczpospolita Polska. I problem w tym, że chłopie nie rozumiesz co ludzie piszą i tylko o ruskich z trwogą piszesz. Nie oglądaj więcej filmów o wojnie w Czeczeni, Gruzji itd. Nie wszyscy mogą.
anonim2013.11.13 20:40
@Skoczek13 Nie wiem jakie liceum kończyłeś, ale ja bym zgłosił reklamację ... Wyrażanie poglądów może się objawić również przez narobienie komuś na wycieraczkę pod drzwiami, co świetnie świadczy o poglądach "wyrażającego", jak i o nim samym ... I nie będzie to traktowane jako "wyraz poglądów", lecz jako ... zgadnij co. Gdyby, gdyby, gdyby ... Znasz jakiś przykład polskich "lewackich" demonstracji, które blokowały przejazd karetek, bądź straży pożarnej, że o podpalaniu samochodów nie wspomnę? Ja nie. Reasumując - w cywilizowanym świecie - poglądy trzeba umieć wyrażać w sposób cywilizowany. I tyle. A istotą problemu nie są nawet ci troglodyci z pałami i w kominiarkach, lecz ci BEZ kominiarek, którzy dają poklask dla tego bydła, a na dodatek ci, którzy sprytnie się teraz odżegnują od współodpowiedzialności mimo, że judzili cały czas. Czysta manipulacja.
anonim2013.11.13 20:45
@gammacrew Czy przyznajesz, że prezentujesz gównianą logikę i jak CI nie pasuje do twierdzenia, to już Cię nie obowiązuje własne wypowiedziane zdanie? Przed chwilą twierdziłeś, że Rosja nie jest państwem wrogim, bo nie czytam ruskich czytanek. Jeśli nie logika, to czy podałeś gówniany przykład?
anonim2013.11.13 20:50
@Purple Próbowałem ci dać do myślenia, żebyś odróżnił wartości demokratyczne, wolności etc. od skutków niektórych działań. Jednak jak tu krowie o prawie, skoro ona zna tylko trawę i historie o sianie...
anonim2013.11.13 20:51
@Skoczek13 "Rozumiem jednak, że zgadzasz się ze mną, że Rosja to nie jest państwo nam przyjazne?" Obudź się. Które państwo jest tak NA PRAWDĘ przyjazne drugiemu, gdy interesy nie są wspólne? Watykan? Nepal? Nie znaczy to jednak, że jest WROGIE. Tak samo, jak vice versa. A w działania "obronne" wg. Twojej koncepcji nie mam zamiaru nawet palca przykładać. Płacę podatki, nie demoluję, chodzę na wybory, dbam o kulturę swoją i swego otoczenia, oraz robię to, co do mnie należy. I jest to znacznie większy wkład w wolność i niepodległość Polski, niż debilne gonienie z pałą, ściganie gejów itp.
anonim2013.11.13 20:58
@ gamacrew hahaha "jako ze bezpieczenstwo teleinformatyczne to po czesci moja praca moge ci powiedziec - gdyby hakerzy zatrudnieni przez putina chcieli wlasnie mialbys zero na koncie i siedzial w swojej komórce za węgłem przy ogarku..." - No to jeszcze mi wytłumacz, jak działałaby gospodarka, gdyby ruscy okupując Polskę każdego tak okradli z pieniędzy na koncie, całe państwo by okradli :-D To mieliby co jeszcze kraść, czy wszystko w chwilę by się rozpieprzyło? Opowiedz mi jak wyglądają takie elektroniczne pieniądze? Ile ich jest? Góra? Cztery pokoje? czy dwa pliki? A może okupacja polegałaby na okradaniu tylko niektórych Polaków? Tak, tak, słyszałem, że jak rolnik chce krowę doić, to nie doi jej codziennie po pół bańki mleka, tylko wykręca jednorazowo, aż do kopyt...
anonim2013.11.13 21:00
http://blogpublika.com/2013/11/13/ludzie-portalu-gazeta-pl-byli-przy-podpalaniu-teczy-ukrywaja-sprawcow/ http://blogpublika.com/2013/11/13/gazeta-pl-anatomia-manipulacji-sklotersi-atakuja-koktajlami-molotowa/ http://blogpublika.com/2013/11/12/kto-podpalil-tecze-zobacz-zdjecie/?fb_ref=recommendations-bar https://www.facebook.com/photo.php?fbid=615757238489849&set=a.615756808489892.1073741840.463707573694817&type=1&theater https://www.youtube.com/watch?v=rOPriNGh-TQ https://www.youtube.com/watch?v=4sxto4t_kiE
anonim2013.11.13 21:07
@Purple - a skąd wiesz jakie są działania "obronne" wg mojej koncepcji. Przecież mogę być żołnierzem zawodowym. Może jestem? Poza tym jeśli tak legalnie żyjesz, to powinieneś znać Art. 85. Konstytucji RP: "Obowiązkiem obywatela polskiego jest obrona Ojczyzny".
anonim2013.11.13 21:08
" ... nawiązywałem do problemów z brakiem demokracji i rozdźwiękiem pomiędzy tym co co dobre dla obywateli (tym czego chcą obywatele), a tym co wprowadzają politycy ..." Brak demokracji? Toż macie pis, onr, mw i hgw. Propagujcie swoje poglądy i przekonujcie ludzi, by W WYBORACH dali wam prawo rządzenia. A jak te organizacje nie spełniają oczekiwań - skrzyknijcie się i załóżcie inną. Ale "przekonywanie" przez zastraszanie jest właśnie zaprzeczeniem demokracji. Tak trudno to pojąć? Na marginesie, skąd wiesz CZEGO konkretnie chcą obywatele i co z tego jest MOŻLIWE do zrealizowania? Oczywiście odpowiedź w stylu "zdrowia szczęścia pomyślności" jest absolutnie prawdziwa, acz mało konkretna. I - oczywiście - zgadzam się, że demokracja jako taka jest daleka od doskonałości, ale jak dotąd nie wynaleziono nic lepszego. Tak jak samochód. Warczy, smrodzi, ale jakoś przemieszczać się trzeba ...
anonim2013.11.13 21:12
@Gamma... Nie odpowiedziałeś mi na pytania. Wyjaśnij niekorzystne umowy gazowe. Czy nieprzymuszony płacisz za piwo 20 zł, mimo, że obok kupuje je od tego samego barmana za 5? Wyjaśnij jaką korzyść ma okupant ze sparalizowanego państwa, czyli inaczej jak wydoić martwą krowę? Zakładamy, że nie ma aneksji fizycznej, zaboru terytorium walką zbrojną.
anonim2013.11.13 21:21
@Purple Czy jako Polak chciałeś pracować dłużej, "do końca życia", czy chciałeś mieć wyższe podatki? Czy chciałeś, aby politycy wyprzedali majątek Polski, czy chciałeś, aby obcy kapitał spekulacyjny drenował polskie rynki? Może też wiesz co chce polski obywatel? Zastanów się? A na kogo głosowałeś? Mieli coś wspólnego z tym powyżej? Skup się chłopie na konkretach a nie gadkach szmatkach z telewizji. ja wiem, że teraz szkoły nie uczą analizy, logicznego myślenia itd. ale jakoś będziesz musiał sobie radzić w życiu. Lepiej się uczyć za młodu ;-)
anonim2013.11.13 21:22
@Skoczek13 Znam kilku zawodowych, i żaden z nich nie wpadłby na pomysł, by np. podpalić "tęczę", albo budkę strażnika w ogóle, a przy ambasadzie w szczególności. Co nie znaczy, że wielbią gejów. Łysych też nie lubię, co nie znaczy, że chcę im smarować głowy płynem na porost włosów. Nie moja głowa, nie mój problem. A w temacie Art. 85 - tym bardziej nie życzę sobie, by bezsensownie prowokować. Pewnie napiszesz coś o strachu i.t.p. Dobra. Niech Ci będzie. BOJĘ SIĘ. Boję się tego, że przez idiotów porządni ludzie mogą ucierpieć w imię czyjejś chęci dopchania się do władzy. I nie chodzi mi o konflikt "zewnętrzny".
anonim2013.11.13 21:30
@Purple i Gammacrew, zwłaszcza w kontekście wypowiedzi ostatniego: "agresora do agresji moze zachecic debilne podszczekiwanie, takie jakie teraz uskuteczniasz." - a więc koledzy... JAKIE znacie wojny wszczęte po takich "podszczekiwaniach"? Proszę o przykłady. Niech będzie, nawet po trochę poważniejszych? II WŚ, inna wojna współczesna? Które niepodległe (bo podobno jesteśmy niepodległym państwem?) państwo na skutek pohukiwania nawet kilkutysięcznej grupy ludzi zostało zaatakowane? i na jakiej podstawie? A może powiecie kto u nas tę wojnę wywoła/ najedzie ruskich etc i jak, skoro jesteśmy takim pikusiem?
anonim2013.11.13 21:34
To jak obrzucę dom Cejrowskiego łajnem (do czego mam prawo) i władza mnie nie złapie, to wszystko jest cacy? Otóż panie Cejrowski, NIE JEST! Z resztą Cejrowski mówiący o precyzji wypowiedzi to nielicha farsa...
anonim2013.11.13 21:38
@Skoczek13 "Czy jako Polak chciałeś pracować dłużej, "do końca życia", czy chciałeś mieć wyższe podatki?" No właśnie. Też bym chciał ... Ale co innego "chcieć", a co innego "móc". Powtarzasz mniej lub bardziej uzasadnione komunały bez zastanowienia się, jak ten mechanizm pod tytułem "państwo" działa. Wcześniejsza emerytura, osłona socjalna, mniejsze podatki, rodzimy przemysł ... Zdrowie, szczęście, pomyślność. A jak konkretnie to zrobić? Też mnie wkurza, że muszę popylać 5 a czasem 7 dni w tygodniu po całej Polsce i nie stać mnie na wakacje na Martynice. I co z tego? Z resztą, akurat w mojej profesji, podobnie było nawet za "dawnego" systemu ... Wiem, co mogę, a czego nie. I nie zamierzam z tego powodu nikogo gonić z bejsbolem. A na marginesie, dziękuję za - domyślne - odjęcie mi lat ...;)))
anonim2013.11.13 21:47
@Purple A jak zrobiły to inne państwa po okupacji, bo za taką należy uważać obecność tu komunistów z ZSRR i rodzimych? Czego nie zrobiono w Polsce i nadal kłamie sie, że to bez znaczeni, za późno itd. Przy okazji kłania się historia państw kolonialnych, kłania się wyszydzana tu praca Dmowskiego i współczesne działania narodowców, których się dyskredytuje a idee przekręca i obrzydza. Kłania się zaprzepaszczenie choćby jednej próby "wybrania innej bramki", głosowania i wytrzymania kadencji rządów innych niż dotąd wybierane. Kłania sie brak wsparcia dla przemian, brak przemian w narodzie. Dalej mamy dwójmyślenie objawiające się choćby tym, że oficjalnie wszyscy się na łapówki oburzają, gdzież tam łapówki w państwie prawa, a każdy wie jak działa biznes przy polityce, jak działa służba zdrowia, jak wszystko działa. Oczywiście nadal ludzie moga się naśmiewać z zasad, uczciowości i siedmiu przykazań, piętnować "donosicielstwo" ,które w GB zwane jest postawą obywatelską. Dzięki niej projekty za 5 miliardów kosztuja tam 5,5 a nie 8 jak u nas. To nie wiesz, dlaczego tu taki syf? Myślisz, że politycy oszczędzają nawet na sobie i tak jest bo inaczej się nie da? Poważnie?
anonim2013.11.13 21:50
@Skoczek13 "... JAKIE znacie wojny wszczęte ..." Samo "podszczekiwanie" jest tylko preludium. Ale jak kagańca się nie nałoży, to po jakimś czasie ... Nie wojna światowa, ale ja np.pamiętam wojny w byłej Jugosławii, a Ty? Tam też dopchali się do władzy na fali niezadowolenia z egzystencji. Wystarczyło tylko wskazać "wroga" i samo poszło. A Gruzja - warto było? Kłaniam, bo czas mnie ściga ...
anonim2013.11.13 22:11
W pewnym sensie wojny zaczynają się od niedbania o siebie, szeroko rozumianego. Gdybyś miał inne przemyślenia na przykładach USA i Rosji, to daj znać. Przy okazji napisałeś "rosja w tej chwili leje na wszystkich wesolym sikiem i ma taka mozliwosc, polaczki i tak nic jej nie zrobia." - To mówi dużo o twoim szacunku dla Polaków...i dla siebie samego. Gdybyś chciał przemyśleć to od innej strony, bardziej sensacyjnej, bardziej jak z TV, polecam ci lekturę z zakresu "wiktymologia". Możesz też przeanalizować to w wersji podwórkowej... np. czy komórkę podpier..lą w napadzie rozbójniczym silnemu i poważanemu w okolicy dryblasowi, czy słabeuszowi, co ciągle wszystkich przeprasza i uważa, żeby komuś nie podpaść. Nie pozdrawiam, nie lubię takich jak ty.
anonim2013.11.13 23:04
@Purple :-) "A Gruzja - warto było?" Czy z pewnością mówimy o tym samym? http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/905914,Piec-lat-od-wojny-w-Gruzji-To-Rosja-sprowokowala-ten-konflikt
anonim2013.11.14 0:58
zastanawiam się czego szukają tutaj pedały ? nie wystarcza im ich ukochany portal gejowo
anonim2013.11.14 9:58
@gamacrew to cham, ćwok i bezczelne bydlę, a ostatnie wpisy pokazują, że do tego ruski agent. Takich ruskich agitatorów powinno się roztrzeliwać w przydrożnym rowie. Obrzydliwość! @arbiter tobie trzeba homonto zakładać, żeby inne chłopy mogły tobą pole orać. Do niczego innego się nie nadajesz. Możesz jeszcze sprzątać stajnię po sobie.
anonim2013.11.14 10:15
Pan Wojtek to jest gość...
anonim2013.11.14 13:01
@gammacrew Do budy!
anonim2013.11.14 13:52
Widzę że niektórzy to już się z fajdali w gacie ze strachu przed Rosją ,można by napisać że strach odebrał wam rozum [gdyby go wcześniej mieli}. Rosja tak naprawdę potrzebuje UE a przez to i polski jak powietrza ,Rosja to kolos na glinianych nogach ,który żyje z sprzedaży surowców . Rosja ma trochę większego w tej chwili wroga to Chiny które wcześniej czy póżniej wejdą w spór z słabą Rosją . Jedyny ratunek dla Rosji to sojusze z zachodem i Stanami Zjednoczonymi .
anonim2013.11.14 17:53
@uczen Niby masz rację ale zanim Chińczycy wejdą do Rosji, może swoich sąsiadów nieźle pokopać. Ale tu przecież nie chodzi o strach. Chodzi o placówkę dyplomatyczną, której nie wolno ruszać, żadnej. Jak się nam nie podoba, to można dyplomatów wyprosić. Pan Wojtek był w gościnie u ludożerców. Dlaczego go nie zjedli? Bo gości się nie zjada. Ale sam mówił, ze jak do nich przyszli żołnierze, żeby im odebrać ziemię, na której żyją, to zniknęli bez śladu. Panie Wojtku, z całym szacunkiem ale jest pan w błędzie w tej sprawie.
anonim2013.11.14 18:05
Ilość komentarzy dokonywanych przez niezdrowo rozgrzanych lemingów świadczy niezbicie, iż Pan Wojciech Cejrowski ma w 100 % rację. Żal mi tylko tych lemingów. Biedni nie widzą, że w tym rozgrzaniu emocjonalnym stają się pośmiewiskiem i grupką ludzi godną politowania.
anonim2013.11.15 0:39
@AirWolf Chyba kolega miał na myśli analogię do opinii Wyborczej. Im więcej w niej krytyki dla czegoś, tym to słuszniejsze. Im więcej wypowiedzi podobnych Tobie, tym więcej racji było w tekście komentowanym. I ja go rozumiem.
anonim2013.11.15 12:11
@AirWolf Tym mniej, baranku... bo chodzi o bzdety rozpowszechniane przez GW, czy takich "bywalców" Frondy jak Ty. A czy to twierdzenia, czy protesty to rzecz drugorzędna. Zapisz się do szkoły, bo logika i wnioskowania są Ci kompletnie nieznane.
anonim2013.11.16 20:07
Może mi ktoś podpowie jaki cel z naszej strony, (nasza strona to ta, która nie ma dostępu do mediów globalistyczno pseudo-socjalistycznych, czyli czytelnicy i zwolennicy Frondy, wSieci czy doRzeczy), ma polemizowanie lub strofowanie "dyskutantów" typu RedSpider, DonnaAnna czy MarekAugust. Przepraszam nie RedSpider tylko AirWolf. Gdybyśmy tylko czytali informacje zawarte w tych wydawnictwach i dzielili się nimi ze znajomymi na forach prywatnych (face to face), to byłby w tym zawarty jakiś cel - uświadomienie ludzi, którzy żyją wśród nas i czerpią wiedzę na tematy bieżące z wszechobecnej papki. Ludzi, którym wystarczy wskazać drogę i wprowadzić trochę światła do ich zaćmionych umysłów.