29.05.19, 19:17Pxhere, domena publiczna, CC0

Wp.pl: Senatorowie z USA piszą do Mateusza Morawieckiego. Chodzi o restytucję mienia żydowskiego

Jak informuje Marcin Makowski na WP.pl ok. 60 senatorów wysłała wspólny list do premiera Morawieckiego ws. szybszych prac nad zwrotem mienia pożydowskiego w Polsce.

List ma być ujawniony w przeddzień wizyty prezydent Dudy w Waszyngtonie.

"W Polsce sądzi się, że postawa Ameryki wobec restytucji mienia pożydowskiego i JUST Act 447 to monolit. To nieprawda, w tej chwili jesteśmy świadkami konfliktu między Kongresem a Departamentem Stanu, który wg tego pierwszego celowo ociąga się z przekazywaniem corocznych raportów związanych z kwestiami restytucyjnymi w Europie"-mówi Makowskiemu informator związany z Kongresem USA.

Według informatora dziennikarza WP.pl Departament Stanu obawia się, że list senatorów zostanie potraktowany jako element presji na nasz Sejm. "Nie chcemy do tego dopuścić" - przekonuje.

Większość senatorów wg. doniesień portalu związanych jest z partią demokratyczną.

Podobny list trafił już w kwietniu 2018 r., na ręce premiera Mateusza Morawieckiego. 59 senatorów apelowało o "przyjęcie ustawy reprywatyzacyjnej, która byłaby sprawiedliwa wobec ocalałych z Holokaustu polskich Żydów i ich rodzin".

Tysol.pl

Komentarze

Krystyna 2019.06.1 20:24
Polonia w JudeoUSA z tego co wyczytałam,zagroziła ,ze NIE zagłosuje Na Trumpa ,jeśli poprze uroszczenia !!!
Jazzz2019.05.30 11:37
Restytucja mienia żydowskiego nie jest zagrożona. KTO MA AKT WŁASNOŚCI DOSTANIE ZWROT. Tak jak w każdym cywilizowanym kraju. Ale cwaniacy i pospolici złodzieje którzy wymyślili na swój zbójecki użytek określenie "mienie bezspadkowe", nie dostaną ani złotówki. To usłyszeliśmy, bez owijania w bawełnę.
JR2019.05.30 8:39
Nie ma co robić paniki. Nie podawać w ogóle żadnych informacji na ten temat. Żadne państwo nie ma takiej mocy aby stanowione przez niego prawo obowiązywało w innych pantwach! Żydostwo niech sie puknie w swoje piersi co robili w czasie wojny. Niech dają przykłady jak ratowali Polaków w czasie okupacji? Sami szli jak baranki tysiącami do gazu. Wielu z nich iciekło z tchórzostwa do Ameryki. Teraz udają bohateów? To Polacy zniszczyli ich mienie w czasie wojny? Skończyć wreszcie z tą żydowską propagandą! Gdzie byli Żydzi jak Polacy odbudowywali kraj ze zniszczeń? Teraz na gotowe?
Palindrom2019.05.30 8:27
O ile jestem zorientowany, to ani Przedsiębiorstwo Holokaust, ani Stowarzyszenie 60 Senatorów Amerykańskich nie istniało w Polsce w czasie II WŚ. Stąd jasno wynika, że ani jedne ani drugie "przedsiębiorstwo" nie miało w tamtych czasach w Polsce ŻADNEGO mienia, o którego zwrot mogłyby dziś występować. Namnożyło się bezczelnych oszustów za Oceanem; szczególnie na Wschodnim Wybrzeżu.
Palindrom2019.05.30 8:14
A co to takiego mienie pożydowskie? O ile dobrze pamiętam, to wymordowani przez Niemców w czasie II WŚ Żydzi mieli obywatelstwo polskie, a nie amerykańskie, nie wspominając już o izraelskim, bo takiego obywatelstwa w czasie II WŚ nie posiadał NIKT, a coś takiego jak obywatelstwo żydowskie nie istnieje (podobnie jak obywatelstwo LGBT).
babcia2019.05.30 7:13
no i co zrobi szabesgoj maliniak wiadomo ,że będzie lizał stopy swoich panów i przepraszał za konfederację i głupich goi polskich ,ze śmiali podnieść głos w sprawie 447 na rasę panów zamiast płodzić nowych goi mając 500+ potrzebnych do pracy dla rasy panów w polin a może juteopolonii bo polske zlikwiduja
anonim2019.05.30 6:40
Jaką liczbę Żydów uratowali kongresmeni amerykańscy z obozów zagłady w II wojnie światowej? O liczbę Polaków przez grzeczność nie spytam.
PiS=UWbis2019.05.30 6:02
Temat schowany przed pisiorskimi lemingami. To g..o wybuchnie wam w twarz i tak, w czerwcu, podczas wizyty Judy w USA.
Magda Lenka2019.05.30 0:19
Senatorowie amerykańscy namawiają do RASIZMU! To jest skandal! Niech raczej zastanowią się nad należnym odszkodowaniem dla Polski za wtrącenie Jej, walecznego sojusznika w II WŚ, w łapy sowieta na 50 lat (!), w ruską niewolę. To przerażająca bezczelność z ich strony! JAŁTĘ PAMIĘTAMY!!!
ada2019.05.29 22:42
ak to okreslil dosadnie Michalkiewicz ? Ekstremisci filosemiccy z PISu leza na wznak z rozlozonymi nogami przed Zydami . Natomiast czesc wyborcow PISu ( mam tu na mysli patriotow i tych ,co maja chociaz deko oleju w glowie oraz tych , co sie nie kupuje chwilowo ) to widzi stad rozbicie na Konfederacje . Takim niezlym przykladem zidiocienia jest Magierowski , ktory niemal zapisal sie do syjonistow , jezdzil po Ameryce i namawial Polonusow , aby nie manifestowali przeciwko 447 , a i tak dostal w czerep od Zyda .To juz nawet nie jest zenujace . Naleze do ludzi , ktorzy uwazaja ze polski narod znalazl sie przed najwiekszym zagrozeniem od 80 lat . I jesli moi rodacy tego nie zrozumieja , dobra wladza nie pomoze poprzez media i konferencje roznego rodzaju w zrozumieniu o co chodzi i nie przeciwstawia sie stanowczo wraz z rzadzacymi ( PIS ? Zreszta niewazne kto , ale jest bardzo wazne poparcie narodu dla tejze wladzy , ktora chcialaby sie przeciwstawic calemu temu przemyslowi holokaustu , bo jesli wyludzacze zastosuja dajmy na to jakies sankcje , to narod musi wiedziec o co jest wojna … , ze wojna jest na noze ), to zostana wykiwani na pokolenia przez zydowskie bandy , ktore maja poparcie izraelskich politykow i Stanow Zjednoczonych . Ciekaw jestem czy znowu sie potwierdzi powiedzenie , ze Polak przed szkoda jak i po szkodzie glupi . Czy PIS wybierze partylularne interesy partyjne , czy wybierze jeszcze szersze poparcie ( " agentow rosyjskich " z Konfederacja 5% , Kukiz 4%. Wylapanie tych glosow moze nawet pozwoliloby na zmiane konstytucji ) . Zapewne przed koncem 2020 roku dowiemy sie , a moze duzo wczesniej , czy decydenci PISu mowia prawde , ze "ani guzika nie oddadza … " , czy klamia w zywe oczy .
Michał Pasierb2019.05.29 22:24
Nikt z żyjących spadkobierców nie jest pozbawiany w POLSCE prawa do dziedziczenia po swoich przodkach ! Od tego są sądy i udowadnianie prawa do takiego czy innego mienia.W przeciwnym razie, gdy brak spadkobierców prawnie dziedziczących, nieruchomości przechodzą na rzecz skarbu państwa.Tak mówi nasze polskie prawo spadkowe.Senatorzy amerykańscy mają takie samo prawo wtrącania się do naszego ustawodawstwa jak nasi senatorzy do amerykańskich ustaw. A listy pisać mogą...nikt im nie zabroni...Jak wygląda sumienie Żydów amerykańskich, gdy odmówili przyjęcia statku z europejskimi Żydami uciekającymi przed Holokaustem i statek z kilkoma tysiącami osób, własnych współbraci przecież,odesłano z powrotem na niechybną śmierć do Europy?? Czyż nie tak?? Mieć nadzieję, że ten rząd się nie ugnie pod naciskami lobby żydowskiego...
Polak -Katolik nie znosz\304\205cy ob\305\202udy2019.05.29 22:02
Myślałem , że ludzie w PIS są ok , z szydło , kaczyńskimi itd....... Głosowałem na nich w 2015 .... Straszne ... Oszukują , okradają nas w majestacie prawa na każdym kroku i chcą sprzedać , właściwie zrobić z Polaków uzależnionych od państwa niewolników pod butem rządzących .Wystarczy spojrzeć na rząd -większość spuścizny to po gieremkowcy z uni wolności . gieremek ,nienawidził Polaków już stoi przed Bogiem , reszta też stanie ! Biada tym , którzy nie potrafią tu , w tym życiu stanąć w prawdzie i zanurzyć się w Miłosierdziu Boga ! Po drugiej stronie już tylko sprawiedliwość ............ PS Gadowskiego wyrzucili z Polskiego Radia za 447 ........... !!! oj kaczyński , ty zdrajco....
KKKK2019.05.30 1:45
Albert ! Już to nie raz kopiowałeś i wstawiałeś! To naprawdę nudne.! Zmień śpiewkę! Nic więcej nie umiesz?
zatroskany2019.05.29 21:49
Niech oni zapłacą Indianom za tamtejszy Holokaust, bo to co robili dotychczas w tej kwestii to drwina
Weteran Prawdziwy2019.05.29 21:16
NOWOCZESNA PLATFORMA OBYWATELSKA dogadała się z ŻYDAMI, chcieli OPĘDZLOWAĆ POLAKÓW POLSKIE LASY PAŃSTWOWE, żeby mieć na to KAPUCHĘ, a tu wygrał wybory ten PiS i nie chce REALIZOWAĆ uzgodnionych DILÓW , a to z KARAKALAMI, a to z ŻYDAMI. Dobrze że nie wzięli "UNE" cóś pod STOŁEM, bo już SOBOTNI TAŚMOWY SERYJNY SAMOBÓJCA miał by zatrudnienie. A chłopaki ZAPEWNIALI że PO i PiS to SAMO. ŻYDZI MYŚLELI że to prawda i teraz się MARTWĄ.
Równi i równiejsi ?2019.05.29 21:09
Kiedy Izrael przekaże swoje ziemie palestyńskim Arabom ?
zatroskany2019.05.29 21:50
Jak tylko umrze ostatni Palestyńczyk
Wprost2019.05.29 21:08
To przez to że według Mosbacher ale też ludzi z rządu wszystko jest OK.Otóż jak jest widzimy ,głównie dlatego że politycy w Polsce oszukiwali Polaków latami i chowali łby w piasek nie mając odwagi powiedzieć że nie tylko mienie bezspadkowe przechodzi w ręce państwa bo takie jest prawo na całym świecie ale organizacje żydowskie czy Izrael nie są nawet moralnymi spadkobiercami więcej nie są ogólnie nawet bliskimi potomkami tamtych Żydów z Polski .Niestety obawiam się że już zagrożone są chociażby rezerwy walutowe w UK no ale u naszych polityków jak zwykle jest dobrze i nic się nie dzieje
Precz z prawnym rasizmem ! 2019.05.29 21:02
Domaganie się od Polski jej mienia bez spadkowego dla Żydów to nie tylko bezczelna i bezprawna próba wyłudzenia polskiej własności ale też oczywisty prawny rasizm !
Równość wobec prawa dla wszystkich 2019.05.29 21:00
Nie ma i nie będzie zgody Polaków na stanowienie rasistowskich specjalnych praw majątkowych dla Żydów !
POrada2019.05.29 20:58
Najpierw niech ci łaskawi Kongresmeni dadzą dobry przykład i przekażą całe amerykańskie mienie bez spadkowe potomkom Indian zapędzonych do rezerwatów.
szcze na PiS i rydzyka2019.05.29 20:22
USA i żydzi mają ostatnią rozmowę bliźniaków! PiS zgodzi się na wszystko!
Kanty2019.05.29 20:13
Wszystkich tych pejsiatych, ktorzy przebywaja na terenie naszego kraju, a nie protestuja przeciwko tym haniebnym zakusom zydkow, za morde i wywalic do Izraela !!!
SSakeevycz2019.05.29 20:12
Ci senatorzy to oczywiście "ruscy agenci"!
Ornitolog2019.05.29 22:41
Ssij kaczą płetwę!
Jam2019.05.29 20:09
"447" to ważny egzamin dla polskiej dyplomacji. Miejmy nadzieję, że będzie zdany.
KatoCiemnocieJałmużnęAmerykańskimŻydkomResztę2019.05.29 20:07
A kato-ciemnota wschodniopolska głosuje na PiSoidów, którzy dzisiaj rzucają im jałmużnę pińcet złotych na denaturat i wczasy nad drogim, brudnym, zimnym Bałtykiem, a żydkom rozdadzą lasy, wody, grunty i surowce na kilometr w głąb ziemi. Kato-ciemnota głęboko się zdziwi, kiedy wyciągnie łapę po kolejne pińcet złotych do nowych panów Polski.
henio2019.05.30 9:32
Idź się upić, ruski trollu!
Cogito ergo sum2019.05.29 20:02
Gang żydowski ruszył do akcji. Amerykę traktują instrumentalnie.
Valentynka2019.05.30 1:28
Co oni maja do polskich obywateli? Przecież to byli Polacy żydowskiej wiary. Jak pozostawił ktoś spadek to dochodzić w sądzie.