08.05.21, 19:11Fot. screenshot - YouTube (AHK Tschechien / ČNOPK)

Wszystkie kraje UE wydalą rosyjskich dyplomatów?

Premier Czech Andrej Babisz zaapelował do wszystkich państw Unii Europejskiej, aby w geście solidarności z Czechami wydalili przynajmniej jednego rosyjskiego dyplomatę. Agencja CTK informuje, że w czasie dzisiejszego szczytu w Porto podjęto gorącą dyskusję na ten temat.

Agencja CTK przekazała, że w czasie dzisiejszego szczytu w Porto przywódcy Unii Europejskiej dyskutowali również na temat działań rosyjskich służb w Czechach. Czeskie władze oskarżają rosyjskie służby o udział w ataku na skład amunicji w 2014 roku.

Premier Czech Andrej Babisz zaproponował, aby w geście solidarności z Czechami każdy kraj członkowski wydalił przynajmniej jednego rosyjskiego dyplomatę. W dyskusję mieli włączyć się m.in. prezydent Francji Emmanuel Macron i kanclerz Niemiec Angela Merkel. Babisz nie zdradził jednak ich stanowiska.

Babisz zaproponował też, aby na następnym posiedzeniu Rady Europejskiej rozważyć przyjęcie pisemnej deklaracji potępiającej Rosję.

kak/PAP

Komentarze

Anonim2021.05.9 7:25
Wypuścili Amerykanie Czechów w przysłowiowe maliny?
Anonim2021.05.9 7:29
słychać płacz?
Maciej Piwowar2021.05.8 20:42
𝐀 𝐜𝐨 𝐬𝐢𝐞 𝐮 𝐧𝐚𝐬 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐣𝐞 𝐰 𝐤𝐨𝐥𝐜𝐡𝐨𝐳𝐢𝐞 𝐋𝐮𝐤𝐚𝐬𝐳𝐞𝐧𝐤𝐢?! 𝐋𝐞𝐤𝐚𝐫𝐳𝐞 𝐮𝐜𝐢𝐞𝐤𝐚𝐣𝐚 𝐝𝐨 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢 𝐢 𝐌𝐎𝐖𝐈𝐀 𝐉𝐀𝐊 𝐅𝐀𝐋𝐒𝐙𝐎𝐖𝐀𝐍𝐄 𝐒𝐀 𝐙𝐆𝐎𝐍𝐘 𝐧𝐚 𝐂𝐎𝐕𝐈𝐃 - 𝐓𝐘𝐒𝐈𝐀𝐂𝐄!
Anonim2021.05.9 7:27
Czyżby tylko na Białorusi lekarze za skromny dodatek pieniężny fałszują historię choroby?
b. stary emeryt2021.05.8 20:35
Najwyższa pora pozbyć się ich !
Maciej Piwowar2021.05.8 20:02
Lubie Pepiczków i Ich Browar.Ale politycy to Oszołomy. Odpowiedz ROSJI? Każdy Kraj który wydali Rosyjskich Dyplomatów ,MUSI mieć świadomość Rosja Wydala MINIMUM 10 więcej DYPLOMATÓW.
YORK2021.05.8 19:42
Babiszu oni tego nie zrobia , bo sa na smyczy putina.
matis892021.05.8 19:36
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''