27.11.15, 14:38

Wyborcza martwi się o Polaków. WIESZCZY: Poznajmy swoje prawa, zanim nam je odbiorą!

"Gazeta Wyborcza" martwi się o obywateli. Tym razem w trosce o edukację Polaków, postanawia do weekendowego wydania dołączyć treść Konstytucji. Nie czepialibyśmy się, gdyby nie jedno sformułowanie. 

- Po co nam, obywatelom, konstytucja? Poznajmy swoje prawa, zanim nam je odbiorą - taki napis widnieje na obrazku reklamującym weekendową "Wyborczą". 

Droga Redakcjo, po co poznawać, skoro zostaną odebrane? 

Z kolei poseł Joanna Lichocka skomentowała:

- Fantastyczny pomysł. Czytelnicy dowiedzą się ze sędziowie TK nie mogą się angażować w działalność polityczna;) - napisała na Twitterze.

My również popieramy zapoznanie się z treścią ustawy zasadniczej, jednak nie dlatego, że nasze prawa zostaną nam odebrane, tylko dlatego, że "Ignorantia iuris nocet" - "nieznajomość prawa szkodzi".

Kz/wyborcza.pl/300polityka.pl

Komentarze

anonim2015.11.27 15:06
Historia się powtarza. W XVIII wieku pod hasłem obrony tzw. wolności kardynalnych magnateria nie chciała dopuścić do koniecznych dla kraju reform, chociaż parła do nich większość świadomego politycznie narodu, widząc konieczność uzdrowienia państwa. Z tego ruchu wyrosła Konstytucja 3-go Maja. Wtedy także byli w Sejmie tacy posłowie, którzy blokowali zmiany. Obecnie a rebours blokowanie zmian próbuje się dokonać pod hasłem rzekomej obrony Konstytucji. Tak samo jak i wtedy mamy "życzliwych" sąsiadów. Wtedy było powiedzenie: "Polska nierządem stoi". A dzisiaj ? - nie rządem, jeno sądem ?
anonim2015.11.27 15:13
Redakcja czerskiej powinna zostać aresztowana i ta gazeta natychmiast zamknięta.
anonim2015.11.27 16:31
@mniemanologia No, to niestety jest pewien dylemat:)
anonim2015.11.28 0:36
@Ja9 a odcinanie ryja od koryta i d**y od stołka jest operacją wybitnie niehumanitarną, faszystowską a może nawet antysemicką ... Tragedia gorsza niż rozbiory i okupacja niemiecka razem wzięte.