05.08.21, 18:19Fot. screenshot - YouTube (Polonia Restituta)

Wyjątkowa opowieść o ks. poruczniku Stefanie Wyszyńskim

Wciąż mało znana jest historia udziału Prymasa Tysiąclecia, kard. Stefana Wyszyńskiego w Powstaniu Warszawskim. Wkrótce to się jednak zmieni. Z okazji beatyfikacji prymasa, 17 września odbędzie się premiera filmu fabularnego „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” w reżyserii znanego z produkcji dokumentów Tadeusza Syki.

Produkcja przybliży Polakom wyjątkową opowieść o ks. poruczniku Stefanie Wyszyńskim, kapelanie Armii Krajowej, który pod pseudonimem „Radwan III” w czasie Powstania Warszawskiego był kapelanem szpitala powstańczego.

- „Chcieliśmy pokazać nie tylko młodego księdza, ale przede wszystkim młodego człowieka, który w czasie wojny spotyka się z dylematami zemsty i przebaczenia”

- opowiada reżyser i producent filmu, Tadeusz Syka.

Kard. Kazimierz Nycz przypomina, że miłość nieprzyjaciół była jednym z rysów świętości Prymasa Tysiąclecia. Hierarcha przypomniał powtarzane przez niego zdanie: „Kto nienawidzi, już przegrał”.

Ks. porucznika Stefana Wyszyńskiego zagra Ksawery Szlenkier. W filmie zobaczymy też m.in. Małgorzatę Kożuchowską jako matkę Różę Czacką, Idę Nowakowską jako siostrę Serafinę, Marcina Kwaśnego jako por. Zygmunta Sokołowskiego ps. Zetes, Adama Fidusiewicza jako pchor. Stanisława Brzozę.

- „Życzę wszystkim, aby ten film w naturalny sposób przedłużył nam beatyfikację”

- powiedział kard. Nycz.

kak/KAI

Komentarze

kefas2021.08.6 5:57
następny kombatant i kolejny mit założycielski.
WyszynskyjWygrałPowstanieKlerDostanieOdszkodowanie2021.08.6 2:41
Już w reżimie PiSocjalizmu katolickiego fabrykują dokumenty, że piedrolony kleruch wygrał Powstanie Warszawskie. Pobił niemiecką piechotę różańcem i tak długo kropił czołgi, aż przerdzewiały.
kpt wach2021.08.6 2:28
Nycz prycz do Bierunia z Warszawy prych
matis892021.08.5 19:31
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
matis892021.08.5 18:50
Niezłomny jest związek republik swobodnych, Ruś Wielka na setki złączyła je lat. Niech żyje potężny jednością narodów, z ich woli zrodzony nasz kraj, Związek Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, ludów przyjaźni ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Skroś burze świeciło nam słońce swobody, nas wiódł wielki Lenin, wskazywał nam cel, wychował nas Stalin w wierności ludowi, do wielkich zapalił nas trudów i dzieł. Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, szczęścia narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Okrzepła nam armia w bitewnym mozole. najeźdźców zmieciemy, zetrzemy ich ślad! . . . . . Za Rodinu ...urraaa ! . . . . Za Putinu ....urraaa ! . . . . My w bitwach stanowim o losach pokoleń, my sławą okryjem ojczysty kraj Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, sławy narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! . . . . . Za Rodinu ...urraaa ! . . . . Za Putinu ....urraaa ! . . . .
matis892021.08.5 19:31
DO PODSZYWA: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Polak2021.08.5 18:49
Pokażcie od razu jak dowodził pod Olszynką Grochowską i Racławicami.
matis892021.08.5 18:47
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Kapelan ZOMO nykczemNycz2021.08.5 18:44
Zawsze w pierwszym szeregu , my pejsaci !!! Jak przyjdzie rozkaz , to i opowiadaniu.
Anonim2021.08.5 18:31
Jan Paweł II w grobie przewraca się, jak widzi, że Polska jest w gronie czterech państw, które zgodziły się, i są wykonywane, na eksperymenty medyczne na zdrowych dzieciach poniżej 12 roku życia.
Anonim2021.08.5 18:30
Bereciku choć nie moherowy .....ja pierdół nie słucham .Poza tym spójrz w lustrze w swoje oczy . Przyjrzyj się sobie .
Mały i zakompleksiony żydek.2021.08.5 18:30
Self-loathing kike Lesio Keller-Krawczyk marzył, aby zostać częścią amerykańskiego żydostwa, ale te WASP-u z INS-u powiedzieli mu: FUCK OFF, YOU FILTHY KIKE! - - - I do dzisiaj mały, już nieźle wysuszony self-loathing kike, Lesio Keller-Krawczyk ma głęboki uraz psychiczny. Nawet mu nie pomaga udawanie, że jest w USA, w Kanadzie, .... Bo dobrze wie, że to MONUMENTAL HORSESHIT! . . . Został mu uraz i marzenia o szerokim świecie.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.08.5 18:26
Sukces tego zakłamanego filmu ,o ciotowatym wyszyńskim który wypromował swojego kochasia na papieża, będzie pewnie taki jak PiSdowata superprodukcja film "smoleńsk"! buhaha...
lampartowa kretynizacja Polski kastrowanej tynczy2021.08.5 18:50
... a Lej GemBe Te !!!!