Po wielkiej Koalicji Europejskiej nic już nie zostało. Platforma Obywatelska pójdzie do wyborów z Nowoczesną oraz Inicjatywą Polską Barbary Nowackiej. Lewica: SLD, Wiosna i Razem- stworzy oddzielny blok.

Lider Razem, Adrian Zandberg oraz poseł Platformy Obywatelskiej, Piotr Misiło, z tej okazji pokłócili się na Twitterze. Dyskusja przerodziła się w dość niewybredną pyskówkę. Misiło kazał Zandbergowi przestać "pitolić narzekać", a lewicy- "spiąć pośladki". 

Była to reakcja na wpis lidera Razem. Adrian Zandberg zarzucił szefowi PO, Grzegorzowi Schetynie, rozbicie opozycji. Wcześniej decyzję Schetyny skrytykował przewodniczący SLD, Włodzimierz Czarzasty. 

"Schetyna stanął pod napisem JA i ogłosił Koalicję Grzegorza Ze Schetyną. Ładny symbol tego, po co Platforma oszukiwała wyborców mirażem Zjednoczonej Opozycji. A chodziło tylko o to, żeby osłabić konkurentów i zapewnić przewodniczącemu PO kolejne 4 lata w fotelu »lidera opozycji«"-napisał na Twitterze Zandberg. Szybko odpowiedział mu poseł Piotr Misiło, który w grudniu ubiegłego roku przeszedł z Nowoczesnej do Platformy Obywatelskiej. 

"Skończ proszę @ZandbergRAZEM pitolić narzekać. Zepnijcie na lewicy pośladki i zróbcie z @sldpoland i @wiosnabiedronia porządną, nowoczesną, lewicową koalicję np. na wzór tej @TonyBlairEurope Do dzieła!"-skomentował. 

yenn/Twitter, Fronda.pl