17.06.20, 08:40Fot. via Pixabay

Wznowiono międzynarodowe loty pasażerskie z oraz do Polski. Dokąd można polecieć?

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami o północy zostały wznowione międzynarodowe loty pasażerskie z oraz do Polski. Jednymi z pierwszych linii, które zapowiedziały swoje loty są KLM oraz Air France.

Wznowienie lotów nie oznacza jednak całkowitego pominięcia zasad higieny i bezpieczeństwa. Do 30 czerwca obowiązuje zakaz lotów z Wielkiej Brytanii, Irlandii Północnej, Szwecji i Portugalii, co wynika z rozporządzenia Rady Ministrów.

Air France zaplanowała w tym tygodniu sześć rejsów, a następnie planuje maksymalne zwiększenie kursów do jedenastu tygodniowo, ale dopiero po 27 lipca. Nowością będzie trasa Paryż – Kraków, która zostanie uruchomiona 3 lipca. Wybuch pandemii uniemożliwił otwarcie tej trasy w marcu.

KLM natomiast przyleci dziś do Warszawy z Amsterdamu, a 29 czerwca do Krakowa. Przewoźnik zapowiedział także wznowienie lotów do Gdańska i od połowy lipca pasażerowie będą mieli do dyspozycji jeden lot dziennie do wspomnianych miast.

Poza wspomnianymi loty wznowi także niemiecka Lufthansa z Frankfurtu i Monachium do Warszawy.

Utrzymane zostają wszystkie zasady bezpieczeństwa: noszenie maseczek w czasie podróży, dystans społeczny czy dezynfekcja rąk. W podróż będzie się można udać z maksymalną temperaturą 38 stopni.

Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom pasażerów uproszczono serwis pokładowy oraz ofertę gastronomiczną oraz usunięto na pokładach samolotów prasę i sprzedaż pokładową.

ks/PAP,Fronda.pl