15.10.19, 08:00Fot. ilustracyjne - mil.ru via Wikipedia, CC BY 4.0

Z internetu: Rey: Po zdradzie Trumpa Kurdowie dogadują się z Rosją

Po zdradzie Trumpa, napadnięci przez Turcję Kurdowie dogadują się z Rosją. Nic dobrego, ale trudno im się dziwić - chcą się ratować. Popycha to niektórych analityków z okolic partii rządzącej w Polsce do twierdzeń, że oto Turcja wróciła na stronę zachodu a nawet do opowiadania, że o to chodziło jakże przebiegłemu Trumpowi, by Erdogana odciągnąć od Putina.

Ja wierzę, że nasza władza rzeczywiście jest antykremlowska, przynajmniej z grubsza. Problem w tym, że jeśli ma nas to popychać do akceptowania rzezi w wykonaniu Erdogana, to już nie bardzo wiadomo, za co tak bardzo nie lubimy Putina. Za to, że Turcja raczej nie dybie na Polskę? A co się stało z zasadą "za wolność naszą i waszą"?

Nadmiar post-bolszewickiego oraz / lub endeckiego (niepotrzebne skreślić) pseudopragnatyzmu prowadzi do utraty duszy. Kiedy jest się średniej wielkości krajem o umiarkowanych zasobach, warto pielęgnować wartość, jaką jest obrona wolności. To jest zasób, którym też można lewarować swoją pozycję międzynarodową. Na dłuższą metę to się opłaca. Nie dawajmy sobie wmówić, że dobro jest mrzonką. To szatańskie podszepty.

A poza tym, to chyba jest jakaś pomyłka. Erdogan własnie przyjął z honorami delegację kolaborantów z okupowanego przez Rosję Krymu, na czele z równie piękną, co złą i zdradziecką Natalią Poklonskają.

Marcin Ludwik Rey @ Facebook

Komentarze

Turcja to nie NATO i sojusznik2019.10.15 16:14
Kurdowie w Syrii nie walczą o "swoją ziemię", to oni okupują ziemie zamieszkałe przez ludność arabską. To Kurdowie terroryzują Turcję i mają na sumieniu tysiące Turków. W tym samym czasie Kurdowie w Iraku mają swoją autonomie i nie mają kłopotów z Turcja, ani Turcja z nimi. Ile "swoich ziem" chcą mieć Kurdowie? W Iraku, w Syrii. w Turcji, w Iranie?
gość2019.10.15 13:54
bardziej cwane narody załatwiły sobie atomowy straszak a głupie narody kupują broń od tych cwanych. broń która w razie wojny okazuje się przestarzałą. my jesteśmy niestety ci głupsi. wierzymy w jakieś sojusze, rozbrajamy społeczeństwo, nie inwestujemy we własną produkcję broni, budujemy okręt 20 lat! przyjdzie czas że Polskę będzie można podbić dronami a nasze wojsko to będą nazywani terrorystami. wojna będzie operacją pokojową.
abc2019.10.15 13:05
Trump nie zdradził Kurdów. Porozumienie było czasowe i dotyczyło okresu walki z państwem islamskim. Dalej nie obowiązuje.
Matwiej Łagodny2019.10.15 12:45
ZAISTNIAŁA SYTUACJA POKAZUJE ILE JEST WART SOJUSZ Z USA.USA to ZDRAJCY Jałta ,teraz Kurdowie.Kiedy pora na Polskę?
ciekawy2019.10.15 12:23
Turcy mają na utrzymaniu kilka milionów uchodźców z Syrii i chcą się ich pozbyć przesiedlając ich do Syrii. To obywatele syryjscy i niech sobie rząd Syrii i, Rosji i Iranu ich utrzymują. Zachód/ liberalny protestuje/ bo po pierwsze, to zachodnia liberalna finansjera rozpętała wojnę w Syrii, po drugie, ci, których ci niegodziwcy w to wplątali zostaną pozostawieni na lodzie/ drugi raz nie znajdą "mięsa armatniego, które będzie ginąć za ich kasę"/, a po trzecie część z uchodźców/ młodych i zdrowych/ chcieli ściągnąć do Europy jako darmową siłę roboczą. I chcą wykorzystać Turcję i USA, żeby wykładały miliardy po to aby oni mogli się bogacić. Dobrze powiedziała ambasador USA niech idą i sami walczą.
Gumowy Żuk2019.10.15 12:05
Co to za brednie? Na iluż to już barykadach walczył Marcin Ludwik Rey żeby rozgłaszać frazesy o wolności naszej i waszej, i pouczać nas o tym, co mamy myśleć? Czy to Polak, żyd czy Ukrainiec, a może 3 w 1? Skąd Frondo go wytrzasnęłaś i dlaczego go tu prezentujesz? S komsomolskim... towariszczi.
Arek2019.10.15 9:55
A tak na marginesie, Krym od wieków, po upadku chanatu należał do Rosji, dopiero po śmierci Stalina , Chruszczow- sam zresztą Ukrainiec dopisał Krym do Ukrainy. Wtedy w czasach Sowieckiego Sojuza było wszystko jedno, ale kiedy rząd ukraiński chciał wypowiedzieć umowę bazy w Sewastopolu i przekazać USA, tylko dureń by temu nie zapobiegł. tylko tyle i aż tyle.
Krakko2019.10.15 9:16
Naiwność przed II wojną, naiwność dzisiaj. Wtedy Brytole, teraz Trump. A my dalej wierzmy w sojusznika za oceanem, po co nam dobre relacje z europejczykami ...