24.10.15, 20:17

Z powodu biedy rodzinie z Pruchnika odebrano ośmioro dzieci

W piątek w sądzie w Jarosławiu miała rozstrzygnąć się sprawa odebrania dzieci rodzinie Państwa Olejarzom z Pruchnika. – Sprawa toczyła się w Jarosławiu. Jednak sąd wciąż ma jakieś wątpliwości i odroczył decyzję do 27 października – mówił Tomasz Kulikowski, prawnik z prezydenckiego Biura Interwencyjnej Pomocy Prawnej, potocznie zwanego „Dudapomocą”.

Państwu Olejarzom odebrano ośmioro dzieci. Siedmioro trafiło do dwóch domów dziecka, a jedno, najmłodsze do rodziny zastępczej. Domy dziecka, do których trafiły dzieci są oddalone od siebie o 50 km, a od rodzinnego Pruchnika dzieli je dodatkowe kilkadziesiąt kilometrów.

– Oficjalnym powodem odebrania dzieci jest to, że kiedy zachorowała matka i ojciec musiał sam się nimi zajmować, nie radził sobie z wychowaniem. Wówczas sąd zadecydował, żeby umieścić dzieci w domu dziecka – mówił Kulikowski.

– Sytuacja nie jest jednoznaczna. Pan Olejarz był sam, teraz jednak matka dzieci wróciła do domu, a ich miejsce zamieszkania przechodzi renowację. Pan Olejarz zarejestrował się w powiatowym urzędzie pracy – uzupełniał prawnik.

Kulikowski podkreślał, że prawnicy z Dudapomocy już rozmawiali z urzędnikami, także ze społecznością lokalną z Pruchnika. – Pokazaliśmy im, jak mogą pomagać rodzinie Olejarzy. Zgłosiła się też rodzina wspierająca – informował.

– Rodzina wspierająca ma wspierać, ale nie wyręczać rodziny. Rodzina wspierająca może zabierać te dzieci do kina, na basen, pomagać w wychowaniu, za co mogą liczyć na zwrot poniesionych kosztów – wyjaśniał prawnik.

mod/telewizjarepublika.pl


Komentarze

anonim2015.10.24 20:45
bieda która ta POczwara wygenerowała, okradali Rodziny, teraz dzieci zabierają bo środków na utrzymanie brakuje.
anonim2015.10.24 20:56
No coś - przygotowuje się grunt pod "łowienie" dzieci dla związków pedalskich. Jeżeli teraz przegramy wybory, to - niech się ratuje kto może i wyjeżdża z tego grajdoła.
anonim2015.10.24 20:57
KOREKTA Jest: "No coś" Powinno być - no cóż.
anonim2015.10.24 22:16
sukin syny jebane! A muzułmańskim byczkom po 1000euro wikt i opierunek? sukin syny!
anonim2015.10.24 22:18
zaneta debilko! te dzieci będą ci płacić emeryturę jak będziesz stara.
anonim2015.10.25 7:34
@sabat Na razie wiesz ,że ojciec tych dzieci zarejestrował się w UP.Co nie znaczy ,że wcześniej nie pracował.W Polsce są miliony osób pracujących bez umów o pracę i niezarejestrowanych w UP.Urzedy "Pracy" w Polsce służą do wyłudzania ubezpieczeń , darmowych szkoleń( w wiekszosci bezsensownych z punktu widzenia rynku pracy) oraz skladania wniosków o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej.Zapracowany ojciec ośmiorga dzieci z chorą żoną nie ma czasu na stanie całymi dniami w kolejkach po jakiś podpis czy papierek. Poza tym to nie wiem czy prawdopodobieństwo stania się beneficjentem pomocy społecznej bardziej grozi dzieciom z rodzin wielodzietnych nauczonych radzenia sobie i szacunku dla pieniądza czy rozpuszczonym jedynakom , którym "należy się" i wszystko dostają na podane tacy bez wysiłku.
anonim2015.10.25 8:45
,, - z powodu biedy rodziny z Pruchnika odebrano ośmioro dzieci - " . A co z rodzicami , oni żyjąc w rodzinie nie podlegają biedzie ? W domu dziecka całokształt utrzymania jednego dziecka , jaki to jest procent rodzinnego ???? Sądu obowiązkiem powinna być dbałość o miłość tych dzieći z rodzicami !!! Żaden dom dziecka , żadna opłacona opieka w domu dziecka to nie Mamusia ani Tatuś dla dziecka !
anonim2015.10.25 10:53
Jak się czyta takie durne lewe wpisy ciemniaków typu sabaty, to wzbiera w człowieku chęć wprowadzenia podatku od "starych" kawalerów - dziś eufemistycznei zwanych singalmi. podatek tak funkcjonował w czasie komunizmu z Polscei nazywano go potocznie "bykowym". Dziś opodatkowałbym takich "bykowym" i "klempowym" podatkiem (stosownie do płci), a dochody z tego podatku od singli ("byków" i feministycznych "klemp") przeznaczyłbym na wsparcie dla rodzin wielodzietnych. Bo, tak jak napisał Polipid - te dzieci będą pracować na emerytury tych singli (pederastów, feministek, sabatów, zanet155 i innych takich "byków" i "klemp"), więc najpierw niech single zainwestują w swoją przyszłość, choćby w ten sposób - dodatkowym podatkiem ...na wychowanie tych co im też będą musieli zapewnić utrzymanie.
anonim2015.10.25 10:55
Tymczasem pewien wyborca PiS-u kupuje sobie karty graficzne za 800 zł i słuchawki bezprzewodowe za 400 zł.
anonim2015.10.25 13:22
Wyszła lewa yntelygencja z tranu (chyba, że to wiara w zmartwychwstanie...), lewy tran chciał opluć, ale się ośmieszył bo przypomniał paszkwila przypisywanego śp. Lechowi Kaczyńskiemu, gdy był Prezydentem Warszawy i zaczepiał go PO-wski prowokator - coś taki ówczesny Andrzejek Hadacz... Ha, ha,ha, I kolejny lewy de(MO)bil naćpał się jakiego dopalacza i nie wie co, gdzie ani o czym pisze - bez ładu składu i związku bua ha, ha,ha
anonim2015.10.25 15:12
sabat npaisał/a (jaką dziś ma płeć?) : "więc jak już to moje dzieci będą pracować na moją emeryturę." - to tylko część prawdy, bo będą dodatkowo pracować na emeryturę pięciu pederastów i siedmiu feministek - z nimi sabat będzie musiał/a się podzielić tym co te dzieci wypracują...powodzenia i nie żądać w przyszłości od pomocy społecznej wsparcia jak braknie na jedzenie, bo sabat sam/a kreuje taką przyszłość wypisując lewe propagandowe głupoty.
anonim2015.10.25 16:29
No to teraz przynajmniej będę wiedział, że sabat - i jak pisać ;-) sabat napisała: "...co więcej sama, własną piersią ich karmiłam :)' - i za to wielka pochwała; a dalej: "a do pomocy społecznej nie będę musiała iść bo inwestuję tak żebym nie musiała się nikogo prosić o pomoc. " - i to już zalatuje pychą, bo żaden człowiek nie wie co go czeka, sabat nawet nie ma pewności czy jutra dożyje... A i jest takie powiedzenie; "Jeśli chcesz rozśmieszyć Pana Boga to przestaw mu swoje plany na przyszłość..." Warto o tym pamiętać :-)