24.03.20, 13:50

Zabijanie nienarodzonych w czasach koronowirusa

Prokurator generalny stanu Ohio wydał pismo, w którym nakazał „natychmiastowe wstrzymanie wykonywania zbędnych i fakultatywnych aborcji chirurgicznych”.

 

List prokuratury generalnej miał rozwiać wątpliwości co do decyzji stanowego Departamentu Zdrowia, który zlecił tymczasowe zawieszenie „zbędnych i fakultatywnych operacji”. Taki nakaz miał na celu zachowanie ochronnego sprzętu medycznego dla pracowników służby zdrowia w związku z epidemią koronawirusa. Nie było w nim jednak wzmianki o aborcji, stąd potrzeba klaryfikacji.

Ośrodki specjalizujące się w zabijaniu nienarodzonych nie chcą jednak podporządkować się decyzji prokuratora generalnego. „Przynajmniej pięć z sześciu” takich ośrodków uważa, że „aborcja jest zarówno niezbędna, jak i uwarunkowana czasem”. Planned Parenthood np. wydało oświadczenie, że “głównym priorytetem jest zapewnienie stałego dostępu każdej osoby do niezbędnej opieki zdrowotnej, w tym aborcji. Wiemy, że wasze zdrowie nie może czekać. Aborcja jest niezbędną, uwarunkowaną czasem procedurą medyczną”.

W podobnym duchu wypowiedziały się inne kliniki aborcyjne. Niektóre z nich zapowiadając jedynie zmniejszenie liczby umówionych dziennych wizyt. Prokuratura generalna nie zamierza jednak przyglądać się takim działaniom bezczynnie i zapowiedziała podjęcie działań prawnych przeciwko aborcjonistom, jeśli „Departament zdrowia zdecyduje, że naruszają zarządzenie, które ogranicza zbędne operacje”.

W Wielkiej Brytanii z kolei skandal wywołało oświadczenie zamieszczone na stronie rządu Wielkiej Brytanii, w którym informowano o aprobacie „dwóch tymczasowych środków” w celu ograniczenia szerzenia się koronawirusa. Tymi „tymczasowymi środkami” miało być zezwolenie na zażywanie pigułek aborcyjnych w domu bez potrzeby konsultacji w szpitalu lub klinice oraz możliwość wypisywania recepty na takie specyfiki przez lekarzy z domu.

Zareagowało m.in. Society for the Protection of Unborn Children określając taką decyzję „niebezpiecznym i źle przemyślanym posunięciem” oraz podkreślając jej ideologiczne podłoże i wykorzystanie obecnego kryzysu do forsowania takich rozwiązań.

Wygląda jednak na to, że po fali krytyki wycofano się z tej decyzji. We wtorek brytyjski Departament Zdrowia i Opieki Społecznej poinformował, że doniesienia są nieaktualne, a stanowisko opublikowano błędnie.

jjf/ChurchMilitant.com, LifeSiteNews.com, PCh24.pl

Komentarze

MaxFiend2020.03.25 9:49
"doniesienia są nieaktualne, a stanowisko opublikowano błędnie" - to po co o tym piszecie? :-D
Randki kamerki pokazy skype!2020.03.24 16:30
Seks kamerki chat skype! Nowy portal oferujący Randkę Online S.E.X online oraz inne udogodnienia! Nie trać czasu poznaj panią juz dziś online! www.lexlale.com.pl A może trafisz na piękną sąsiadkę!
Agnieszka2020.03.24 15:06
Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - http://loveto.one/agnieszka96
anonim2020.03.24 14:14
To jest koronawirus a nie koronowirus.
Katolicka Kretynizacja Polski2020.03.24 14:12
Dobrze że PiS nadal pozwala na mordowanie dzieci nienarodzonych a kościół popiera partię żoliborskiego kulawego pokurcza!
man.of.Stagira2020.03.24 13:58
Zawsze byli lepsi Niemcy oraz gorsi (Ci odesłani do KL) Zawsze byli lepsi Żydzi oraz gorsi (Ci wysyłani przez Judenraty do KL) Zawsze byli lepsi Polacy oraz gorsi (Ci wysłani do d i a b ł a przez anty-moherowy establishment) Teraz są lepsi chorzy na koronowirusa (np. w UK, Hiszpanii, Belgii, Włoszech) oraz gorsi (np. katolicy zwani homofobami, ale nie tylko) Duch SS-Obersturmbannführera Eichmanna wiecznie żywy po liberalnej stronie PRAWDZIWA l e w i c a (od Butler) TO to TEŻ NIE jest... Mamy tutaj sporo pseudo-lewicowych i pseudo-lgbt nazioli koczujących na forum. .