29.10.14, 18:49

Zachód rządzi nami za pomocą marchewki, Putin-za pomocą bicza

Prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł z PiS w rozmowie w Telewizji Republika analizował zamieszanie wywołane wypowiedziami Radosława Sikorskiego dla amerykańskiego portalu Politico i potem odwołaniem tych słów. – W wywiadzie dla Politico Sikorski chciał się pochwalić. Pokazać, że płynie z głównym nurtem. A w USA nurt jest teraz wyraźnie antyrosyjski. Sikorski miał wypaść na twardego gracza, ale skompromitował i siebie i Donalda Tuska – stwierdził prof. Krasnodębski.

Prof. Krasnodębski uważa, że ta przedziwna "wolta" b. szefa polskiej dyplomacji nie kompromituje naszego rządu w oczach Zachodu. – A dzieje się tak dlatego, że Zachód ma u nas bardzo silne interesy. Dba, by Ewa Kopacz miała dobrą prasę. Te ośrodki nie chcą, by były jakiekolwiek zmiany w naszym rządzie, bo zdają sobie sprawę, jak słaby ten rząd jest i dlatego pomimo skandali bedą tych ludzi nagradzać, chwalić i obsypywać stanowiskami.

Krasnodębski odniósł się również do chamskiego ataku posła PO Stefana Niesiołowskiego na dziennikarzy prawicowych, a w szczególności na Joannę Lichocką z Telewizji Republika. – Smutne jest to, że im politycy w Polsce używają ostrzejszych wypowiedzi, tym bardziej są rozpoznawalni – powiedział prof. Krasnodębski.

Socjolog, który na co dzień jest wykładowcą Uniwersytetu w Bremie w Niemczech, mówił, że co jakiś czas przyjeżdża do Polski z nadzieją, że coś się u nas zmieni, czy to poziom debaty publicznej, czy debaty gospodarczej. – Ale jest dokładnie odwrotnie – zauważył. I dodał: "Takie wypowiedzi, jak Niesiołowskiego, to element prowadzonej przez rządzących w Polsce gry politycznej. Chodzi w niej o to, by politykę sprowadzić do poziomu obrzucania się błotem i plotki, które odwróciłyby uwagę od tego, jak niekompetentny jest ten rząd i by uniknąć pytań o afery, w jakie ci ludzie są zaplątani. Przyglądanie się politykom PO jest po prostu bolesne – zakończył europoseł.

mod/Telewizja Republika

Komentarze

anonim2014.10.29 19:52
Trafna diagnoza...
anonim2014.10.29 22:39
mamy wolną i wspaniałą Ojczyznę i nauczymy się szanować i kochać Polskę. Nie zgadzam się z tezami, nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.
anonim2014.10.30 10:39
Niestety zrobili i robią dalej z Polski państwo neokolonialne z pracą niewolniczą (obłożoną odsetkami od długu publicznego, opłatą klimatyczną, rozkradzionym ZUSem i innymi licencjami), za przyczyną kilku jurgieltników na pasku Berlina (w tym PO i niektórych z PIS godzących się na Traktat Lizboński). Jedyną ich bronią jest pusty PR bez pokrycia.
anonim2014.10.30 14:54
PIS zanim zacznie rządzić jest już skreślony w mediach zagranicznych, oraz przez rządy zagraniczne. Wiadomo że takim Niemcom, jest nie na rękę silny rząd niepoddany Berlinowi. W dużej mierze Polskie media należą do Niemiec lub w części należą do międzynarodowych koncernów. To oni formują nową mentalność Polaków.
anonim2014.10.30 21:56
Może @man.of.Stagira jest opętany? Może pomódlmy się wspólnie za jego zdrowie psychiczne?
anonim2014.11.1 0:45
ehh, wszystko to to manipulacje
anonim2014.11.2 13:22
wpadnij do kanału - online:) Hity Kina z Sieci http://tvline.pl/