11.01.22, 10:14Fot. Wikipedia

Zakrzyczana, najbardziej ponura prawda o zagładzie wg Hannah Arendt

Artur Adamski opisuje na łamach portalu solidaryzm.eu sprawę Hannah Arendt, która relacjonowała proces Adolfa Eichmanna. Wkrótce po publikacji książki, która odsłaniała mechanizm nazistowskiej zakłady, autorka spotkała się z niespotykaną falą ataków. To dlatego, że ujawniła najczarniejszą prawdę procesu – zagłada Żydów odbywała się przy kolaboracji z nazistami samych Żydów. Zeznający w procesie Pinchas Freundiger oszacował, że gdyby Żydzi nie byli aż tak aktywni w tej współpracy, Niemcy zamordowaliby około połowę mniej Żydów.

Eichmann stał się symbolem Holokaustu i to właśnie na tym zbrodniarzu do dziś wielu chce skupić całą winę za nazistowskie zbrodnie. Tyle, że w rzeczywistości zrobiono z niego koła ofiarnego, dzięki któremu odpowiedzialności za zbrodnie mogli uniknąć inni. Bo choć bez wątpienia Eichmann był winnym Holokaustu, to nie był jedynym winnym.

- „Znamienne jest to, że spośród tych jedenastu autorów decyzji o wymordowaniu wszystkich Żydów, którzy doczekali końca wojny, tylko trzech skazano na śmierć: Josefa Buchlara po procesie w Krakowie, Eberharda Schongartha decyzją sądu brytyjskiego i Eichmanna w 1962 w Izraelu. Ludobójcy sądzeni w Niemczech czasem nie zaznawali nawet krótkiego pobytu w więzieniu. Np. Georg Leibbrandt do śmierci w 1982 pracował w RFN jako naukowiec a Gerhard Klopfer jako adwokat. Przez długie dziesięciolecia w państwowych i gospodarczych elitach Niemiec roiło się od zbrodniarzy kalibru większego od Eichmanna. Skoro więc już stanął on przed izraelskim trybunałem w interesie RFN było obciążenie jego osoby maksymalnym rozmiarem win. Głośny proces niby winnego za wszystko skutecznie budował wizerunek Niemiec jako ofiary sterroryzowanej szczupłą garstką tzw. nazistów” – pisze Adamski.

Było to również w interesie Izraela. Pokazanie Eichmanna jako głównego architekta Holokaustu pozwalało ogłosić sukces żydowskiego państwa. Wymiar tego sukcesu tracił swój blask w czasie procesu, kiedy okazało się, że oskarżony nie utrzymywał kontaktów z elitą SS, która wówczas wiodła bogate życie w Ameryce. Schwytany w Argentynie Eichmann żył skromnie, pracując jako robotnik.

W ocenie Hannah Arendt był też syjonistą, o czym wprost napisała w swojej książce, a co stało się później jedną z głównych przyczyn ataków.

- „Jako człowiek znający teorię i praktykę ruchu syjonistycznego Eichmann wśród partyjnych towarzyszy z NSDAP cieszył się opinią specjalisty od spraw żydowskich i to z tej przyczyny powierzono mu wysokie funkcje w aparacie Zagłady” – pisze autor.

Relacje z procesu Eichmanna potwierdzają, że do 1942 roku Polacy byli w nie lepszym położeniu od Żydów. Przez pierwsza dwa lata okupacji na terenach wcielonych do Rzeszy to Polacy byli grupą najbardziej prześladowaną. Po roku okupacji, jak informowały raporty wysyłane do Berlina, „przy życiu pozostało jeszcze tylko 3% członków polskiej elity – nauczycieli, oficerów, duchownych, ziemian”. Na polskich terenach miało pozostać zaledwie kilka procent ludności polskiego pochodzenia, wyłącznie z niższych warstw społecznych.

Decyzja o wymordowaniu Żydów, których wcześniej planowano przesiedlać, zapadła w 1942 roku.

- „Do współpracy w tej zbrodni szybko zgłosiły się rządy państw kolaborujących z Hitlerem. Oddawały one swoich Żydów na śmierć mimo, że Niemcy kazały sobie za to słono płacić. Najbardziej gorliwa była Francja, bez żadnego udziału Niemców wysyłająca transporty z takimi ilościami skazanych na zagładę, że budowana dopiero niemiecka machina masowego unicestwiania nie nadążała z realizacją potwornych francuskich zleceń. Być może właśnie gorliwość Francuzów sprawiła, że Niemcy wystawiali im najwyższe rachunki za zabijanie -700 marek za jednego przyjętego do zamordowani” – przypomina Adamski.

W swojej książce Hannah Arendt opisuje przybycie niemieckich prawników, którzy mieli bronić Eichmanna. W Niemczech środowisko prawnicze wciąż było zdominowane przez byłych nazistów. W trakcie procesu światło dzienne ujrzała też skala kolaboracji z Niemcami. Świadkowie mówili m.in. o Sonderkommand – żydowskich oddziałach służących do eksterminacji Żydów. Ujawniono, że to same żydowskie Rady Starszych podejmowały decyzje o kolejnych partiach rodaków wysyłanych do obozów.

- „Przewodniczący łódzkiego Judenratu Chaim Rumkowski, który po wysłaniu na śmierć wszystkich mieszkańców swego getta jako ostatni sam trafił do obozu zagłady i został w nim zamordowany przez pozostałych jeszcze przy życiu, których wskazał do wywózki w poprzednim transporcie” – wskazuje Adamski.

W wysiedleniach pomagała żydowska policja. Działali w niej wcześniejsze elity. To właśnie żydowska policja organizowała obławy na uciekinierów. Żydzi znajdowali uciekinierów, których nie potrafili rozpoznać Niemcy i polscy szmalcownicy.

To właśnie fakt żydowskiej kolaboracji z nazistami Hannah Arendt uznała za najczarniejszą kartę Holocaustu.

- „Eichmann stwierdzał a potwierdzały to dokumenty i relacje świadków: bez aktywnej działalności żydowskich przywódców i żydowskich elit Zagłada nie osiągnęłaby swej potwornej skali. A były to niestety elity rzeczywiste. Nie stanowiły ich, jak w wielu okupowanych krajach, indywidua stawiane na czele marionetkowych rządów przez okupantów. Gorliwymi wykonawcami niemieckich poleceń byli najprawdziwsi, autentyczni liderzy żydowskich społeczności. Na żądanie Niemców wydali im oni np. spisy osób, które odstąpiły od judaizmu. Prowadziły je wszystkie gminy żydowskie i nie jest znany przypadek, w którym spis taki zostałby ukryty czy zniszczony. Trafiając w ręce Niemców oznaczał wyrok śmierci na dziesiątki tysięcy ludzi, często od pokoleń niemal przez nikogo nie identyfikowanych jako Żydzi. Jednym ze świadków procesu był ocalony członek Judenratu Budpesztańskiego Pinchas Freundiger, który dokonał szacunkowych obliczeń, o ile mniejsza byłaby liczba wymordowanych, gdyby współpraca żydowskich gmin z Niemcami nie była aż tak aktywna. Z rachunków Freudigera wynika, że w takiej sytuacji Niemcy nie zdołaliby zamordować około połowy swoich ofiar” – relacjonuje publicysta.

kak/solidaryzm.eu

Komentarze

ceramik2022.01.12 16:07
To znienawidzone plemię przez Boga, a nawet przez swego stwórcę diabła, wypracowało sobie już 109 zarejestrowanych wypędzeń i mniejszej lub większej zagłady. Niestety rozmnażają się, jak stonka i potrzeba Trytoxu.
TYLKO PO prawdziwa POLSKA, nie SOWIECKO-NIEMIECKA.2022.01.12 14:48
Jak wiemy byli różni ŻYDZI. Jedni byli gotowi oddać swoje życie za Polskę i POLSKICH ŻYDÓW, inni ŻYDZI zaganiali kijami Polskich Żydów do BYDLĘCYCH WAGONÓW na "UMSZLAGPLATZ" aby zawieźć tych POLSKICH ŻYDÓW do GAZU w NIEMIECKIM OBOZIE KONCENTRACYJNYM AUSCHWITZ. Bez dr EWY KUREK nic z tego nie będzie. Chyba, że damy się DYMAĆ tak jak do tej pory. Wielką PRZYJACIÓŁKĄ PRZYZWOITYCH, UCZCIWYCH, SPRAWIEDLIWYCH ŻYDÓW, szczególnie POLSKICH ŻYDÓW, jest PRAWDZIWA POLKA, mająca największą wiedzę o ŻYDACH, szczególnie mieszkających kiedyś na terenie Polski, dr EWA KUREK, nie powinna ona wychodzić ze STUDIA TELEWIZYJNEGO wyjaśniając kwestie ŻYDOWSKIE między POLAKAMI i ŻYDAMI. Nie mówiąc o tym, że w imieniu POLSKI powinna być od "SPECJALNYCH ZADAŃ" w KONTAKTACH z ŻYDAMI. Taki nijaki DANIELS, Żydowska ambasadorka, czy ten Żydowski minister, a nawet nijaki Netanjahu, powinni być pod specjalnym "NADZOREM" dr EWY KUREK, reprezentującym POLSKĘ w tych kontaktach. Kiedy POJAWI się w RZĄDZIE POLSKIM, jako EKSPERT i osoba ODPOWIEDZIALNA za kontakty z ŻYDAMI, dr EWA KUREK, to będzie znak ze nie ma żadnej z KIMŚ "USTAWKI"? OCZYWIŚCIE dr EWA KUREK musi być mocno "UMOCOWANA", najlepiej, jako WICEPREMIER, lub w ostateczności, jako MINISTER. Inaczej to jest tylko "BAJER". Inna sprawa to, że teraz jest cała masa ekspertów od ŻYDÓW z grona dziennikarzy, którzy do tej pory byli ekspertami od sportu, rolnictwa, pojazdów w ruchu drogowym, skupu opakowań zwrotnych czy obrotu owocami. Przy okazji spytam, KIEDY zostanie wyemitowany przez PiS, FILM dr EWY KUREK pt., „KTO RATUJE JEDNO ŻYCIE" znany POLAKOM „PUŁKOWNIK" (od prawie 21 lat leży na półce). Właśnie w tej chwili jest OKAZJA na taką emisje tegoż FILMU. Pięknie współgrałby ze ŚWIADECTWEM POLSKIEGO ŻYDA, ocalałego z Holokaustu, uratowanego przez POLAKÓW Edwarda Mosberga.
TYLKO PO prawdziwa POLSKA, nie SOWIECKO-NIEMIECKA.2022.01.12 15:12
Przy okazji spytam, CZY będą wspólne z IZRAELCZYKAMI KONFERENCJE na temat "OSZUSTWA w JEDWABNEM", na temat "NIEDOKOŃCZENIE EKSHUMACJI w Jedwabnem", na temat "JAK WSADZIĆ DO WIEZIENIA NIJAKIEGO GRONSSA"" za KŁAMSTWA i PONIŻANIE POLSKI???? Jak zabezpieczyć się przed FABRYKĄ zwaną "PRZEDSIĘBIORSTWO HOLOKAUST" i jej 447??? CZY jak wymóc aby nie nazywano POLSKI naszej OJCZYZNY jakimś dziwacznym słowem POLIN, co to jest POLIN???, ponoć znaczy "MIEJSCE TYMCZASOWE" dla KOGO??? Czy Żydzi będą współpracować nad rozwiązaniem tych spraw??? Czy w końcu IZRAELCZYCY pozwolą pochować na CMENTARZU ŻYDOWSKIM, POLSKICH ŻYDÓW z TEGO DOŁU w JEDWABNEM w którym leżą WRZUCENI jeden na drugim NASI STARSI BRACIA w WIERZE, POLSCY ŻYDZI ZAMORDOWANI PRZEZ siepaczy niemieckich GESTAPOWCÓW i SS-manów??? Przecież jest cały RYTUAŁ POCHÓWKU NASZYCH BRACI POLSKICH ŻYDÓW, nie mogą leżeć we wspólnym DOLE bez POCHÓWKU. CZY JEST ZAPROSZONA do tych rozmów PROFESOR EWA KUREK??? Jak wiemy byli różni ŻYDZI. Jedni byli gotowi oddać swoje życie za Polskę i POLSKICH ŻYDÓW, inni ŻYDZI zaganiali kijami Polskich Żydów do BYDLĘCYCH WAGONÓW na "UMSZLAGPLATZ" aby zawieźć tych POLSKICH ŻYDÓW do GAZU w NIEMIECKIM OBOZIE KONCENTRACYJNYM AUSCHWITZ.
Tylko PO prawdziwe POLSKIE, nie NIEMIECKO-RUSKIE2022.01.12 17:11
Przy okazji spytam, CZY będą wspólne z IZRAELCZYKAMI KONFERENCJE na temat "OSZUSTWA w JEDWABNEM", na temat "NIEDOKOŃCZENIE EKSHUMACJI w Jedwabnem", na temat "JAK WSADZIĆ DO WIEZIENIA NIJAKIEGO GRONSSA"" za KŁAMSTWA i PONIŻANIE POLSKI???? Jak zabezpieczyć się przed FABRYKĄ zwaną "PRZEDSIĘBIORSTWO HOLOKAUST" i jej 447??? CZY jak wymóc aby nie nazywano POLSKI naszej OJCZYZNY jakimś dziwacznym słowem POLIN, co to jest POLIN???, ponoć znaczy "MIEJSCE TYMCZASOWE" dla KOGO??? Czy Żydzi będą współpracować nad rozwiązaniem tych spraw??? Czy w końcu IZRAELCZYCY pozwolą pochować na CMENTARZU ŻYDOWSKIM, POLSKICH ŻYDÓW z TEGO DOŁU w JEDWABNEM w którym leżą WRZUCENI jeden na drugim NASI STARSI BRACIA w WIERZE, POLSCY ŻYDZI ZAMORDOWANI PRZEZ siepaczy niemieckich GESTAPOWCÓW i SS-manów??? Przecież jest cały RYTUAŁ POCHÓWKU NASZYCH BRACI POLSKICH ŻYDÓW, nie mogą leżeć we wspólnym DOLE bez POCHÓWKU. CZY JEST ZAPROSZONA do tych rozmów PROFESOR EWA KUREK??? Jak wiemy byli różni ŻYDZI. Jedni byli gotowi oddać swoje życie za Polskę i POLSKICH ŻYDÓW, inni ŻYDZI zaganiali kijami Polskich Żydów do BYDLĘCYCH WAGONÓW na "UMSZLAGPLATZ" aby zawieźć tych POLSKICH ŻYDÓW do GAZU w NIEMIECKIM OBOZIE KONCENTRACYJNYM AUSCHWITZ.
I tylko Poloch niewinny2022.01.12 11:37
🤨🤨🤨
Anonim2022.01.12 9:55
Polecam dok. film o antysemityzmie pt. "Zniesławienie"
prawda o żydostwie przek którm PIS leży na ryju2022.01.12 11:04
polecam książkę "Przedsiębiorstwo holokaust" autorem jest żyd Norman Finkelnstin, którego żydzi za to wyrzucili w USA z pracy ze wszystkich uniwersytetów a antysemicki Izrael zabronił mu wjazdu do kraju
Czego boją się żydzi?2022.01.12 9:33
Najbardziej boją się PRAWDY o żydach. Stąd ich wścieklizna, plucie jadem i furiackie ataki na tych, którzy mówią nich prawdę. No i oczywiście oskarżenia o "antysemityzm"...
Anonim2022.01.12 9:19
I tylko my, Polacy, niewinni jak lelija przeczysta...😁😁😁(tłum. dla członków PiS i innych niedorozwojów - to sarkazm i ironia)
Moly2022.01.12 2:51
Holocaust mial miejsce w chrzescianskiej Europie.
Anonim2022.01.12 3:52
No i co z tego wynika?
Grizzly2022.01.12 7:04
Żydów wymordowało NSDAP - późniejsza lewica europejska!
kabalista2022.01.12 11:08
i zrobili go żydzi żydom
6969692022.01.12 11:18
Hitler walczył z Chrześcijaństwem, ale niektórzy nie są w stanie tego "ogarnąć".
W jaki sposób, numerowany?2022.01.12 11:33
­
Europa2022.01.11 22:57
A o pedofilii u żydów cisza nadal ?
Anonim2022.01.11 21:42
Nad bramami niemickich obozów zagłady powinien być napis w wielu językach: Żyd Żydowi i Polakowi zgotował ten los. Elity niemieckie od Hitlera po wielu jego oficerów i polityków, to genetyczni Żydzi. Nie ma znaczenia że nie ubierali się jak jak ich ortodoksi czy nie gromadzili się w synagogach. Uważali się za żydowską elitę synagogi szatana. Jak historia to potwierdza, Żydzi najlepiej nadają się na ludobójców ludzkości.
Skrzypek na dachu2022.01.11 21:26
Niech zyje nasz Wielki Przyjaciel Pan Prezydent Putin ! Wiecznie zywy , wiecznie piekny mezcyzna .
Skrzypek na dachu2022.01.11 21:05
Brawo Pani Hannah Arendt , zyjesz wiecznie .
Mloda mama2022.01.11 20:45
co by nie mówić wielu pedofili zydowskich usunięto
Skrzypek na dachu2022.01.11 21:08
Pan Chaim Walder juz nie zyje , zobacz Haaretz .
konzyg2022.01.11 19:44
Hannę Arendt, Żydówkę, krytykowano za "Eichmanna w Jerozolimie" m.in. także za to, że napisała, iż Reinhard Heydrich, organizator konferencji w Wansee, był pół-Żydem, a Hans Frank, gubernator Generalnego Gubernatorstwa - 100% Żydem.
TYLKO PO prawdziwa POLSKA, nie SOWIECKO-NIEMIECKA.2022.01.11 18:48
SZULDIRIŚ i DANIJELS zadziałali, komentarzy już nie można pisać.
Polak2022.01.11 16:50
Prawdę o żydowskich oprawcach należy publikować na zachodzie w angielskim,niemieckim,hebrajski,francuskim ..... MSZ to Wasza rola
YORK2022.01.11 16:23
Kto czytał to wie, dla wielu to nieznane fakty, [o ile prawdziwe],mimo to, to szokujące, dlatego mośki tak walczą z tzw antysemityzmem by ukrywać swoje winy. Ot żmijowe plemię.
loco2022.01.11 16:05
Ale się tu obrońców "przedsiębiorstwa holokaust" zleciało! Niestety Polacy dobrze znają swoją i waszą historię i kitu nam nie wciśniecie. Gdyby nie Polacy to już by was na świecie nie było. Ale wy tylko potraficie kąsać rękę która was broniła, ale kiedyś przyjdzie czas odpokutować oszczerstwa i próby wyłudzenia i okradzenia Polski.
Lachon2022.01.11 17:22
SPRZEDAJNE jewreje wynocha z Polski.A TERAZ POLACY DO HYMNU -JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA PÓKI PiS RZĄDZI.
Przestań szydzić, Lechu K.!2022.01.11 19:28
Niedawno to samo pisałeś, ale do "ruskiego hymnu"! A wy macie swój hymn? Chyba wiesz, że piszę o twojej Nacji żydowskiej??
Żydzi Żydom2022.01.11 15:51
"The Seventh Million: The Israelis and the Holocaust" - autor Tom Segev. Jest to bardzo interesującą książka dokument, jak zachowywali się Żydzi w Palestynie, wobec przybyszów Żydów, niedobitków, które przeżyły wojnę. Krotko mowiac, fatalnie. Byli dyskryminowani oskarżani o tchórzostwo i współpracę z Niemcami. Nie wiem, czy jest polskie tłumaczenie, ale powinno być.
Skrzypek na dachu2022.01.11 21:03
Zionisci w Palestynie nie chcieli uciekinierow z fabryki mydla bo mowili ze to zalamane ludzie i do niczego sie nie nadaja . Pan Amos Oz , noblista niedoszly , opowiesc Milosc i Ciemnosc .
Skrzypek na dachu2022.01.11 21:27
Niech zyje nasz Wielki Przyjaciel Pan Prezydent Putin ! Wiecznie zywy , wiecznie piekny mezcyzna .
Anonim2022.01.11 15:37
Niesamowite.To tak wyglądało??
LookSkyWalker2022.01.11 14:55
Przeczytajcie "Powrót do Jedwabnego" lub oglądnijcie film pod tym samym tytułem a dotychczas suflowana Polakom historia holokaustu żydów przez media głównego ścieku wprawi Was w osłupienie... Kto z Was wie, że wszystkie getta żydowskie zostały wzniesione rękami żydów, za żydowskie pieniądze, przy żydowskiej pełnej aprobacie i zadowoleniu - a wiecie za co? - bo Hitler dał żydom to, na co Polacy nigdy się nie chcieli zgodzić - dał im autonomię i do końca 1942 roku wychwalali Hitlera pod niebiosa.
Żyd Anonim - wieczny nudziarz2022.01.11 14:11
Od urodzenia cierpię na ostry oraz przewlekły syndrom antypolonizmu i antyklerykalizmu. (Wyssałem to z mlekiem matki.) Jest to moja ewidentna mania prześladowcza. W szczególności, Osoba Matki Bożej wywołuje u mnie odruchową wściekłość, bo to Ona pokonała tego, którego jestem kundlem, jazgoczącym na tym forum od lat. Podobnie JP2, który tyle ludzi na całym świecie uchronił od piekła. Wielcy święci, szczególnie św. Siostra Faustyna i Padre Pio, to dla mnie tylko "pyerdolnięci psychole". Święty męczennik Maksymilian Kolbe to "antysemita" (bo 3 razy napisał niewygodną prawdę o Żydach). Gdy słyszę słowa: "Boże Miłosierdzie", "Eucharystia", "cud Eucharystyczny", "Niepokalane Poczęcie", "Ewangelia", "różaniec", "katolicka Polska", "Radio Maryja" to od razu wpadam we wściekłość; ponadto mam drgawki, wysypkę i permanentną $raczkę. W KAŻDYM księdzu widzę chciwego na kasę pedofila, który, dla własnych, materialnych lub politycznych korzyści, straszy naiwnych prostaków piekłem i wiecznym potępieniem. Każde niepowodzenie w "tym kraju" - prawdziwe, domniemane czy choćby zmyślone - cieszy mnie niezmiernie. Marzy mi się więc rozwalenie "tego kraju" i przerobienie go na nasz Polin, w którym byłoby normalnie, tzn. kościoły jako Muzea Ateizmu, knajpy, a najlepiej burdele, a księża w obozach pracy. My bylibyśmy panami, a polaczki-goje pracowaliby na nas. Oczekuję więc propozycji, bo mi się skończyły pomysły. Bluzgam w kółko to samo, cynicznie ironizuję, rechoczę głupkowato "buhahahahaha", słowem robię tu z siebie durnia, i to jeszcze na oczach gojów oraz katolików!
Anonim2022.01.11 15:53
Do tego wczoraj obnażałem się na miesięcznicy - dopisz do listy...😁😁😁😁
Żyd Anonim, wieczny nudziarz2022.01.11 16:16
Nie wątpię w twą nieskazitelną i przysłowiową wręcz prawdomówność, znaną i cenioną, zwłaszcza w kręgach loży B'nai B'rith, ale jednak wolałbym ostrożnie sprawdzić fakt owego obnażenia się na miesięcznicy smoleńskiej w źródłach niezależnych. Wtedy dopiszę to, oczywiście.
Mirek2022.01.11 13:21
Za pierwszego sowieta w Jedwabnem i okolicach polscy Żydzi wspólnie z NKWD wysłali na Sybir ponad 2500 Polaków w większości z rodzinami . Tylko niewielu z nich wróciło . Na rynku w Jedwabnem Żydzi ustawili pomnik Lenina i każdy Polak przechodzący obok Lenina musiał zdjąć czapkę z głowy . Jeżeli tego nie zrobił to zaraz był donos Żydów do NKWD i taki osobnik mógł się spodziewać wyjazdu " na wycieczkę " na białe niedźwiedzie .
adam2022.01.11 12:44
każdy naród ma niestety swoich zdrajców ................my nie jesteśmy lepsi
Ty nie jesteś lepszy, My Polacy Jesteśmy Lepsi.2022.01.11 13:05
Historia setki razy pokazała że Polacy są lepsi, dlatego często cierpimy. Przelewaliśmy krew setki razy za "wolność waszą i naszą", potem zdradzano nas. Wiedeń, Monte Cassino, bitwa o Anglię, Tobruk, Gen. Maczek walki w Holandii. Gen. Patton miał bardzo wysokie mniemanie o Polakach niestety nie został prezydentem USA, zginął tajemniczą śmiercią, a ty "Polak" znowu plujesz w twarz, tym którzy oddali życie za innych; nie zakłamiesz historii, DZIĘKUJ Polakom za ich ofiarę i poświęcenie dla innych.
Kto cię cebulowy zgniłku upoważnił2022.01.11 13:12
do wypowiadania się w imieniu innym niż twoje własne?
sołtys2022.01.11 14:08
A ty gudłaju czosnkowy co masz wspolnego z Polakami ?
Polak2022.01.11 13:30
Wystarczy porównać ilu Żydów uratowali Polacy z tym ilu Polaków uratowali Żydzi pod okupacją sowiecką. Kary im aż tak drastyczne nie groziły a możliwości z uwagi na masowe zaangażowane w sowiecki aparat terroru mieli ogromne. Dziś wielu z nich ma czelność oskarżać. Perfidia?
Anonim2022.01.11 13:17
jesteśmy "lepsi" na zdrajców w tym kraju głosują miliony np. 10mln na dudę
PROPORCJE!!2022.01.11 13:32
Duda wysłał kogoś do gazu tak jak robiły to elity żydowskie?
6969692022.01.12 11:26
Na czym polega Jego zdrada ????
Konkretny2022.01.11 17:09
Trochę racji muszę przyznać, bo jest wielu Polaków, czasem z domieszką obcego pochodzenia a czasem i bez niej, którzy albo Polski nienawidzą, albo jest im obojętna i za nawet drobną doraźną korzyść Ją zdradzali czy zdradzają. Tak zwana opinia publiczna często broni się rozpaczliwie, przypisując im niepolską narodowość, przeważnie wbrew faktom. Np. Targowicy nie zawiązali ani Niemcy, ani Moskale, ani żydzi - i było w niej setki (elit) a nie tylko trzech ludzi.
TYLKO PO prawdziwa POLSKA, nie SOWIECKO-NIEMIECKA.2022.01.11 18:17
adam???, to tak jak taki jeden SZECHTER, redaktorzyna "KOMSOMOLSKOJ, SZECHTIER ZEITUNG?, , a jak naprawdę zwiesz się??? ICEK, MONIEK, MOJSIELE, a może SALCI???
6969692022.01.12 11:25
My, to znaczy kto?? Jeśli mówisz o Polakach, to podaj przyklad/uzasadnienie swojego pomówienia.
"Na Posterunku"2022.01.11 12:35
kaku czytałeś?
czer.buraczana pejsata kretynizacja Polski w polin2022.01.11 12:11
1012 rok - Cesarz Niemiecki Henryk II wypędza Żydów z Moguncji 1288 rok - Regent Królestwa Neapolu Robert d'Artois nakazuje wypędzenie Żydów z całych południowych Włoch 1290 rok - Król Anglii Edward I wydaje edykt o wygnaniu Żydów (wszystkich Żydów, w liczbie ok. 16 tys., załadowano na statki i odesłano na kontynent, dotarli tylko nieliczni, bo większość Anglicy najpierw obrabowali, a potem potopili) 1346 rok - wygnano Żydów z Bazylei w Szwajcarii 1360 rok - wygnano ich z Węgier 1394 rok - z Francji 1421 rok - z Austrii 1491 rok - wygnanie Żydów z Rawenny 1492 rok - Królowie Hiszpanii Izabela I Kastylijska i Ferdynand II Aragoński wydali edykt nakazujący wypędzenie Żydów z Królestwa Hiszpanii i wszystkich jej posiadłości 1493 rok - Król Sycylii Ferdynand II Aragoński wyrzuca Żydów ze swojego królestwa 1495-1503 Żydzi zostali wygnani z Litwy 1496 rok - Żydów wypędzono z Portugalii (edykt Króla Manuela I Szczęśliwego), również w tym samym roku Cesarz Rzymski Maksymilian I Habsburg wypędził Żydów ze wszystkich swoich dziedzicznych ziem 1510 rok - Żydzi zostają wygnani z Brandenburgii 1547 rok - Car "Wszech Rusi" Iwan Grozny odmawia Żydom prawa zamieszkania w Rosji, a nawet przejazdu przez swoje państwo! 1550 rok - Żydzi zostają wygnani z Genui 1571 rok - Republika Wenecka podejmuje decyzje o wygnaniu wszystkich Żydów z Wenecji i z wysp adriatyckich Kiedy w 1528 roku Niderlandy dostają się pod władzę Cesarza Rzymskiego Karola V Habsburga wszyscy Żydzi zostają wypędzeni 1590 rok - Król Hiszpanii Filip II nakazuje wyrzucenie Żydów z Lombardii... ...wszystkim wygnaniom Żydów towarzyszyły krwawe pogromy i powszechne prześladowanie... uciekali głównie do Polski, która sami nazwali "Paradisus Ludaeorum" (Żydowski Raj). W XVI wieku 3/4 wszystkich Żydów żyjących na świecie mieszkało w Polsce! Teraz doszło do tego, ze ich premier, Benjamin Netanjahu w przemówieniu wygłoszonym w dniu 14.02.br., na terenie Polski, w gmachu Muzeum Historii Żydów Polskich (wybudowanym przez Polaków kosztem 300 mln zł i utrzymywanym przez Polaków kosztem ponad 10 mln zł rocznie!), oskarża nas, czyli cały Naród Polski, o to ze współpracowaliśmy z nazistowskim reżimem w zabijaniu Żydów w ramach Holokaustu!
Bez żydów, nie byłoby zagłady żydów2022.01.11 11:55
I podobnie bez żydów, nie istniałoby w praktyce szmalcownictwo. Wystarczy wziąć za przykład ukradzioną kamienicę przez rodzinę męża HGW. Żyd okradł żyda. A takich przypadków były SETKI. Tylko w Warszawie.
Święta prawda....!2022.01.11 19:34
Ktoś prawdę napisał ... niestety tak było! Bardzo wielu Żydów swoich wydawało i nas Polaków! Dziwne, że zawsze liczył się dla nich pieniądz. ..I co z tego, że Polacy ich ukrywali!?? .... Potem się nam za to "odpłacili" śmiercią naszych Polaków wraz z całymi rodzinami !
Pejsate swiatowe zlo2022.01.11 10:52
Budowniczy Auschwitz ... IG Farben rockefeller ...zyja !!!!! Zalozyli UE ( ksiazka : Nazistowskie korzenie brukselskiej UE) ... akurat sa na etapie budowy swiatowego Auschwitz 2.0...... www.profit-over-life.org
Prawda o Żydach i pseudożydach2022.01.11 10:46
Nie każdy Żyd jest Żydem. Wiele ludów w tym Chazarzy, którzy byli w Europie wschodniej przyjęli dawno temu judaizm i niby to stali się Żydami. Ale nimi nie są. Żyd to narodowość a nie religia. Jeśli nie płynie w nim krew z pradawnych żydowskich rodów, to jest podróbką. I na tym oszustwie bazuje się obecnie.
bzdury PiSzesz Ryśku2022.01.11 11:22
Teoria o chazarskim pochodzeniu Żydów wschodnioeuropejskich została obalona i rozbita w pył dawno temu. Pochodzenia chazarskiego mogą być najwyżej Żydzi krymscy, których jest garstka. Żydzi, którzy zasiedlili Europę Środkową, migrowali z ziemi Izraela do Rzymu, a potem osiedlali się w Nadrenii, skąd migrowali dalej na wschód Europy.
Anonim2022.01.11 11:46
A kto tę prawdę obalił - chazar Rotschild?
Yeah man2022.01.11 12:00
Co? Szukasz zaczepki? Językoznawcy obalili. Żydzi w Europie Środkowej i Wschodniej mówili w jidysz, języku wywodzącym się z dialektu nadreńskiego średnioniemieckiego. Nie ma w nim żadnych zapożyczeń z języków tureckich, jakimi mówili Chazarowie.
Yrek2022.01.11 13:17
Potem wyjechali do Palestyny i przyjęli za obowiązujący hebrajski i obecnie kolejne pokolenia mówią bez zapożyczeń z jidisz czy z języków, którymi posługiwali się przodkowie (często polski i rosyjski).
Kovson2022.01.11 14:02
Są we współczesnym hebrajskim pojedyncze zapożyczenia z jidysz albo z języków słowiańskich via jidysz: balagan, paskudnik, cymbergaj.
Yrek2022.01.11 15:36
No to szału nie ma.
Marek2022.01.11 12:02
Teoria o chazarskim pochodzeniu żydów została rozbita w pył? Pewnie przez takich jak ty. Kilkaset lat po Chrystusie diaspora żydowska skutecznie rozszerzyła swe błędy na południu dając początek islamowi i na północy w królestwie ówczesnych Chazarów. Sami żydzi rasy hebrajskiej zostali przez Rzym zmasakrowani w 70 roku po Chrystusie a niedobitki rozpędzono po najdalszych zakątkach imperium rzymskiego gdzie w ciągu wieków zmarnieli albo zasymilowali się z tubylcami. Jeśli to cię nie przekonuje to poszukaj sobie informacji skąd najchętniej bogaci żydzi w USA kupują organy dla siebie do przeszczepów? Jak nic wyjdzie ci, że w Europie Wschodniej, głównie w Polsce i na Ukrainie.
Marku2022.01.11 12:15
skąd czerpiesz takie ʙᴢᴅᴜʀɴᴇ informacje?
Teofila Bepkovič2022.01.11 12:18
Mylisz się chłopie. Badania genetyczne wyraźnie stwierdzają, że Żydzi aszkenazyjscy (w Europie, Ameryce i Izraelu) mają geny starodawnych Semitów z domieszką genów Germanów i Słowian. Nie wykryto żadnych genów ludów tureckich.
Yrek2022.01.11 13:26
Ja słyszałem o badaniach, z których wynika że obywatele Izraela uznani za Żydów są mieszanką różnych genów. Natomiast Palestyńczycy to często potomkowie Semitów, którzy wbrew powszechnie panującej opinii nie rozpierzchli się po świecie po zburzeni Świątyni tylko w wiekszości zostali i w czasach kiedy konwersja na islam była warunkiem uzyskania ulg podatkowych to przyjmowanie tej wiary byłą zjawiskiem powszechnym. Po obserwacjach jednych i drugich podczas wycieczki do Palestyny dochodzę do wniosku, ze jest to wysoce prawdopodobne.
Teofila B.2022.01.11 14:09
Na pewno noszą różne domieszki genetyczne nabyte w czasie diaspory (bo przecież dawni Semici nie byli blondynami, a tacy się zdarzają wśród Żydów aszkenazyjskich). Jednak gówna część genomu jest pochodzenia semickiego i łączy ich z Żydami sefardyjskimi i jemeńskimi. Co do Arabów palestyńskim możliwe, że też mają geny Żydów z czasów Jezusa. A Libańczycy noszą geny pierwotnych mieszkańców Kanaanu.
Yrek2022.01.11 15:39
Domieszki? Jak dla mnie to wygląda to na rzadko spotykaną mieszankę.
rebeliant2022.01.11 11:27
A ponoć Żyd to "człowiek doskonały". Wynika z tego, że pejsaty naród z naleśnikami na głowach to tylko kandydaci na Żydów jak widać tak pazerni, że już się nimi ogłosili.
" Rebeliancie", vel żydowski Lechu K.??2022.01.11 19:39
Ale śmieszne?! Nie wiedziałem, że masz "naleśniki" na głowie? Pierwsze słyszę tę nazwę, chociaż trochę żyję!
6969692022.01.12 11:31
Myślę, że bajkę o Chazarach wymyślili żydzi, żeby móc zrzucić na kogoś innego odpowiedzialność za swoje bezeceństwa.
><2022.01.11 10:40
Cała prawda o tych, którzy teraz chcą przejąć rzekome mienie bezspadkowe.
Anonim2022.01.11 10:38
Wychodzi na to, że jedyni całkowicie niewinni to polaczki (nie mylić z Polakami), a szmalcownicy to byli tacy co produkowali smalec.😁😁😁
Anonim2022.01.11 11:20
Najwięksi szmalcownicy to Żydzi po dziś dzień, w wymiarach sprawiedliwości przede wszystkim.
Anonim2022.01.11 10:33
tacy jak Gross czy Grabowski ,żydowskie zbrodnie przerzucają na Polaków , jest nowy kanał informacyjny TVP-info w języku angielskim - należałoby na tym kanale ujawniać prawdę o żydowskich kolaborantach Hitlera
Holokaust to biznes ??2022.01.11 10:30
Żydzi w czasie Holokaustu już robili interesy na zbrodni a dzisiaj zupełnie podobnie .